X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Jakie objawy niskiego progesteronu?
Odpowiedz

Jakie objawy niskiego progesteronu?

Oceń ten wątek:
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 13 marca 2014, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam kochane:) Jak w temacie- nie wiecie jakie są najczestsze objawy niskiego progesteronu? Cos tam szukałam w necie info na ten temat ale chciałabym uzyskac od Was odpowiedzi. Moze ktoraś cos wie na ten temat? pozdrawiam serdecznie

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 13 marca 2014, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co ja wiem to plamienia przed i po miesiączce oraz krótka fl. Pewnie jest więcej objawów ale ja znam tyle :P

    aga.just lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 13 marca 2014, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednym z objawów moze też być słaby wzrost temperatury oraz spadki tempki na linię podstawową
    Jak masz wątpliwości to najlepiej zrób badania

  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 13 marca 2014, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki kochane za odpowiedzi:*
    1.Co do miesiaczki: zaczyna mi sie od lekkiego plamienia ale za moment przechodzi w krwawienie normalne, natomiast jak mi sie konczy miesiaczka to sa plamienia ale to chyba normalne ze jak sie konczy to sie przeobraza w plamienia.
    2.Co do wzrostu temp po owulacji to najwyzsza w poprzednim cyklu miałam ok 36.80. Spojrzcie jesli mozecie.
    A co do badań- to pewnie zaraz bym zrobiła ale czy ja nie potrzebuje skierowania od ginekologa? Czy moge sobie zrobic na wlasne zyczenie...podchodze do laboratorium i juz?

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 13 marca 2014, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ezia90 wrote:
    Dzieki kochane za odpowiedzi:*
    1.Co do miesiaczki: zaczyna mi sie od lekkiego plamienia ale za moment przechodzi w krwawienie normalne, natomiast jak mi sie konczy miesiaczka to sa plamienia ale to chyba normalne ze jak sie konczy to sie przeobraza w plamienia.
    Nie dodałam że plamienia trwające dłużej niż bodajże 2 dni to już ponoć jakiś problem jest.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 13 marca 2014, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edzia - to wszytko zależy od lekarza. Jeżeli naprawdę chcesz sie przebadać to najlepiej u endokrynologa - on powie Ci w których dniach cyklu należy robić badana.
    Pytanie tylko takie: czy jest sens? Wiele kobiet ma lekkie plamienia przed i po okresie, a co do obecnego cyklu to trudno coś powiedzieć, ponieważ jeszcze nie było skoku.

  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 13 marca 2014, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunhilda wrote:
    Edzia - to wszytko zależy od lekarza. Jeżeli naprawdę chcesz sie przebadać to najlepiej u endokrynologa - on powie Ci w których dniach cyklu należy robić badana.
    Pytanie tylko takie: czy jest sens? Wiele kobiet ma lekkie plamienia przed i po okresie, a co do obecnego cyklu to trudno coś powiedzieć, ponieważ jeszcze nie było skoku.

    Wiem, wiem dlatego prosiłam zeby spojrzec na poprzedni ;)

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 13 marca 2014, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Nie dodałam że plamienia trwające dłużej niż bodajże 2 dni to już ponoć jakiś problem jest.

    Hola hola ;D to jak wg Ciebie powinna wygladac miesiaczka? hihi^^ przeciez zawsze zaczyna sie powoli stopniowo ;) U mnie np raczej od razu jest krew ale jak sie kończy to wiadomo ze krwi coraz mniej tylko sam brązowy sluz trwajacy maks 2 dni ;)

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 13 marca 2014, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ezia90 musisz wkleić link do poprzedniego wykresu, żebyśmy mogły zerknąć. Osoby, które nie maja Ciebie w gronie przyjaciół nie mają dostępu do poprzednich cykli.

    Właściwie to przy ocenie progesteronu istotna jest nie sama wartość temperatury, co różnica między temperaturami niższymi i wyższymi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2014, 17:07

    Aga_502 lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 13 marca 2014, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysłałam zapro- teraz mozesz luknąc jakby co :)

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 13 marca 2014, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na który dzień cyklu przypadał szczyt śluzu?

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 13 marca 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz dokładnie nie pamietam, bo sobie tego nigdzie nie zaznaczam ale wydaje mi sie ze to było 18dc

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 13 marca 2014, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ezia90 wrote:
    Hola hola ;D to jak wg Ciebie powinna wygladac miesiaczka? hihi^^ przeciez zawsze zaczyna sie powoli stopniowo ;) U mnie np raczej od razu jest krew ale jak sie kończy to wiadomo ze krwi coraz mniej tylko sam brązowy sluz trwajacy maks 2 dni ;)

    Nie rozumiem...:/
    Miesiączka u każdej kobiety przebiega inaczej bo to cecha indywidualna. A utrzymujące się plamienia sugerują, że coś jest nie tak.
    A co do brązowego śluzu to nie wiem co może oznaczać ale może wkrótce sie dowiem...

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 13 marca 2014, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa - jak się dowiesz to koniecznie napisz! Kiedyś tez szukałam info odnoście plamień i niewiele z tego wynikało :/

    Ja taki schemat miesiączki jak Edzia mam dopiero od kilku miesięcy

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 13 marca 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunhilda wrote:
    Vanessa - jak się dowiesz to koniecznie napisz! Kiedyś tez szukałam info odnoście plamień i niewiele z tego wynikało :/

    Ja taki schemat miesiączki jak Edzia mam dopiero od kilku miesięcy
    Ok :) przekaże tą wiedzę ale słyszałam że brąz po miesiączce to objaw że jest coś nie tak.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 13 marca 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co wy gadacie? ej powaznie? troche mnie tym nastraszylscie. Ja i moje siostry maja tak samo jak ja...Wizyte u gina mam za 2 tyg to koniecznie musze go o to zapytac..

    Brunhilda to jaki schemat miesiaczki w takim razie miałas zazwyczaj? wczesniej?

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 13 marca 2014, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym kiedys widniała informacja od OF ( jak co dzień inna ) ze: jesli nie wiesz jak okreslic natezenie miesiaczki ( czy bylo lekkie, srednie czy mocne krwawienie ) to uzyj prostej zasady: Jesli musisz uzyc podpaski to jest krwawienie a jesli tylko wkładki- plamienie.
    Z tego wiec wywnioskowałam, że plamienie pod koniec miesiaczki to rzecz zupełnie normalna. Ja od kiedy miesiaczkuje to tak wyglada moja @
    A wy dziewczynki w takim razie jak macie???? Jednego dnia zalewa was krew, a nastepnego juz koniec jak gdyby nigdy nic? Tak po prostu nastepnego dnia zero krwi?????

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 13 marca 2014, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ezia - nie panikuj ;) Zapytać gina nie zaszkodzi, a skoro w Twojej rodzinie tak wyglądają miesiączki to może u was sprawa genetyczna :)

    Wcześniej nie miałam plamień przed. Po prostu przychodził okres z krwią i bólami brzuch i tyle. Niedawno zaczęły mi się plamienia przed.
    A okres zazwyczaj kończył mi sie lekkim plamieniem i też dopiero od niedawna podbarwia się na brązowo.

    Ale wydaje mi się, że takie zmiany mogą się mieścić w normie. Tym nie mniej przydała by się jakaś wiedza skąd to się bierze i dlaczego.

    Ezia90 lubi tę wiadomość

  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 16 marca 2014, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zawsze jeden dzień takiego śluzu kremowego z brązowymi nitkami na koniec okresu. Kolor ma to - przepraszam za dosłowność - taki wątrobiany, a jak się zdaży zmieszać ze śluzem to taka kawa z dużą ilością mleka. W pierwszych cyklach po porodzie miałam plamienie przed okresem i tym sie martwiłam... natomiast końcówkę okresu mam zawsze taką. Tak na chłopski rozum to wydaje się to ok - po prostu spływają resztki razem z pokazującym się śluzem. Poszukam czegoś na ten temat bo nigdy mi nie przyszło do glowy że to coś niehalo.

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 16 marca 2014, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po poolsku nic nie znalazłam, niezawodne amerykanskie źródła mówią, że jeśli takie plamienie nie trwa dłużej niż 3 dni po @ i nie przechodzi w ponowne krwawienie to jest to po prostu oczyszczanie macicy ze starej krwi. Uwaga - nie powinno być już tam fragmentów nabłonka, skrzepów itp.

    Cynamonek30, Ezia90 lubią tę wiadomość

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ