X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Niska temp po owulacji
Odpowiedz

Niska temp po owulacji

Oceń ten wątek:
  • Justin Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 19 listopada 2013, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:)
    Mam mały problem. Od dwóch cykli sprawa wygląda tak samo: najpierw skok jak na owulację, następnie drastyczny spadek temperatury. Czy któraś z Was miała może podobnie? Poniżej wklejam obecny wykres
    d11c2b24b086f86491a2357b23f258a3.png

    plemniczka lubi tę wiadomość

  • asik2903 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 20 listopada 2013, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam podobnie i też chciałabym wiedzieć co to może oznaczać.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2013, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w tym cyklu rowniez mialam olbrzymi spadek i teraz tempki sa dosc nisko,za dwa dni sie wyjasni

  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 20 listopada 2013, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poprzedni cykl miałam bardzo podobny i też nie wiem o co chodziło (pierwszy raz się to zdarzyło). Co lepsze brałam luteinę, która teoretycznie powinna podnieść temp - nic z tych rzeczy. II faza cyklu była bardzo blisko czerwonej linii..

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2013, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justin wrote:
    Hej:)
    Mam mały problem. Od dwóch cykli sprawa wygląda tak samo: najpierw skok jak na owulację, następnie drastyczny spadek temperatury. Czy któraś z Was miała może podobnie? Poniżej wklejam obecny wykres
    d11c2b24b086f86491a2357b23f258a3.png

    Mi to wygląda na cykl bezowulacyjny, tempki w 1 fazie cyklu masz wyższe niż w 2. Jeśli w następnym cyklu będzie to samo to powinnaś zbadać hormony i monitoring by się przydał.

  • asik2903 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 21 listopada 2013, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możliwe, że w przypadku Justin jest to cykl bezowulacyjny. Ja wiem od lekarza, że mój pęcherzyk był duży i tylko czekał na uwolnienie jajeczka. Więc powód może być też inny.

    kasia_88 lubi tę wiadomość

  • Justin Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 22 listopada 2013, 05:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za pomoc! :) Byłam na USG - wiem, że owulacja była. Więc to kwestia zaburzeń hormonalnych, niewydolności ciałka żółtego itp :)

  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 27 listopada 2013, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny możecie luknąć u mnie ??? Jeśli byłabym w ciąży to temperatura może jeszcze skoczyć wyżej czy już by wskazywała w jakiś sposób (tzn ja wiem że dopiero po 16 dniach wyższych temp potwierdza ciążę) ale mając teraz 36,63 nie wiem czy liczyć jeszcze na to że mi skoczy i żeby mieć nadzieję na ciążę czy jak ??

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2016, 16:59

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • Maleczka Przyjaciółka
    Postów: 62 69

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Dziewczyny mam prośbę:) Zerknijcie na mój wykres. W tym miesiącu nic juz nie rozumiem. Poprzednie dwa cykle książkowo, miesiączka, spadek, po owulacji wyrazny wzrost, a w tym miesiącu? Bardzo powolny spadek temperatury po okresie, potem lekki spadek w okresie ouwulacji. 15 tego dnia owulacji był monitoring pęcherzyk 20 mm, endometrium 11 mm. Od 16 tego dnia cyklu dostałam duphaston przez 10 dni. Temperatura po rzekomej owulacji niska, czy jeszcze wzrośnie? I dlaczego nie wyznaczyło mi owulacji mimo pozytywnego testu, szyjki i śluzu? Może macie jakieś sugestie?
    4039273a4c12c90d6c9c90fc0a17c205.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2013, 20:13

    f2w3rjjg8hesuicn.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maleczka szkoda, że nie byłaś na monitoringu również nieco później, by potwierdzić, że do owu faktycznie doszło. Czasem się zdarza, że pęcherzyk przerasta, albo pojawia się problem z wydolnością ciałka żółtego. U każdej kobiety zdarzają się cykle bezowulacyjne, jest to jak najbardziej normalny objaw, a niestety na taki wygląda Twój cykl (przynajmniej na tym etapie).

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asik2903 wrote:
    Możliwe, że w przypadku Justin jest to cykl bezowulacyjny. Ja wiem od lekarza, że mój pęcherzyk był duży i tylko czekał na uwolnienie jajeczka. Więc powód może być też inny.

    Co niestety nie oznacza, że była owulka ;) W zeszły pon na usg. piękny pęcherzyk - 18mm, powinien w środę się uwolnić, wszystko wyglądało ślicznie. W czwartek na usg. widać wyraźnie, że nie pękł i przeszedł w torbiel ;)

    48f411ed51.png
  • Maleczka Przyjaciółka
    Postów: 62 69

    Wysłany: 17 grudnia 2013, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tego się właśnie obawiam. Więc jeśli nic się nie zmieni to w kolejnym cyklu monitoring również po. To dopiero trzeci cykl, a już pomału mam dosyć temperatur, owulek, szyjek itd.;) A wszyscy naokoło raz, dwa i ciąża....albo ja już coś mam pod sufitem:(. No ale nie poddajemy się:) A jutro jeszcze zrobię progesteron może to mi coś wyjaśni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2013, 07:10

    f2w3rjjg8hesuicn.png
  • Maleczka Przyjaciółka
    Postów: 62 69

    Wysłany: 18 grudnia 2013, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam dzisiaj wynik progesteronu wg moich obserwacji 6-7 dpo wynik 13,1 ng/ml (normy dla f.lutealnej 1,2-15,9) więc owulacja miała miejsce. Nie wiem jedynie skąd tak niewielki wzrost temperatury. Może ktoś z większą wiedzą poradzi?:)

    f2w3rjjg8hesuicn.png
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 18 grudnia 2013, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maleczka wrote:
    Odebrałam dzisiaj wynik progesteronu wg moich obserwacji 6-7 dpo wynik 13,1 ng/ml (normy dla f.lutealnej 1,2-15,9) więc owulacja miała miejsce. Nie wiem jedynie skąd tak niewielki wzrost temperatury. Może ktoś z większą wiedzą poradzi?:)

    No więc progesteron piękny i jest to ważniejsze niż sam wzrost tempki ;)
    Ja ostatnio w 7dpo miałam progesteron 1.5 i wtedy było się czym martwić :)
    Na temperaturę ma wpływ wiele czynników, wystarczy, że rano się odkopiesz i zmarzniesz i już tempka się obniża. Jesteś przeziębiona, zażywasz leki, cokolwiek.

    weronika86 lubi tę wiadomość

    48f411ed51.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 18 grudnia 2013, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maleczka a jakim termometrem mierzysz i gdzie, może w tym tkwi przyczyna?

    Unlike lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Maleczka Przyjaciółka
    Postów: 62 69

    Wysłany: 19 grudnia 2013, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta to chyba nie kwestia termometru. Mierzę w pochwie i to dwoma termometrami elektronicznymi w tym jeden z dwoma miejscami po przecinku;). Dzisiaj na szczęście temperatura już do góry choć trochę:) W poprzednich cyklach skoki były piękne, ten jakiś nie taki. Bardzo powoli spadała też temp. w pierwszej fazie.

    A tak jeszcze poza wszystkim to dwóm koleżankom podarowałam w zeszłym miesiącu Zioła o.Sroki własnoręcznie skomponowane;).Jedna zaszła dwa tygodnie temu a z drugą byłam wczoraj na becie i też +. A ja w tym miesiącu zielarstwo sobie odpuściłam:(. Startuję od kolejnego...kto wie, może mają moc;). Trzymam za Was kciuki:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2013, 07:10

    f2w3rjjg8hesuicn.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 19 grudnia 2013, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maleczka jednego nie rozumiem. Dwoma termometrami, czyli odbywają się dwa pomiary, czy raz jeden termometr, a raz drugi? Używasz termometrów owulacyjnych, czy też zwykłych elektronicznych? Właśnie termometry elektroniczne wzbudzają przy mierzeniu PTC najwięcej wątpliwości.
    Już zupełnie niepewne są te z jednym miejscem po przecinku, bo rozpiętość jest ogólnie spora. Przykładowo temperatura 36,5 ma zakres <36,45-36,54>, a temperatura 36,6 to <36,55-36,64>, czyli to co według elektronicznego termometru byłoby skokiem o 0,1 st w rzeczywistości może być skokiem o 0,19 st. I od razu wykres zmienia swój wygląd.

    I taki drobny cytat odnośnie termometrów:
    "Temperaturę mierzymy termometrem szklanym z cieczą metaliczną działającym na zasadzie rozszerzalności termicznej: lekarskim lub owulacyjnym. Konkretny egzemplarz termometru działającego na zasadzie rozszerzalności termicznej zawsze tak samo pokaże daną temperaturę rzeczywistą, bo współczynnik rozszerzalności termicznej jest stałą fizyczną.

    Termometry elektroniczne natomiast ze względu na swój sposób działania nie są wystarczająco precyzyjne, czyli mają zbyt małą powtarzalność wyników. Konkretny termometr elektroniczny może raz zawyżyć a raz zaniżyć wynik pomiaru tej samej temperatury rzeczywistej. W okresie trwania gwarancji wahania wskazań występują w granicach deklarowanej przez producenta dokładności (najczęściej +/-0,2 lub +/-0,1°C, zależnie od typu termometru). Mimo, że termometry elektroniczne pokazują 2 miejsca po przecinku, nie są przez to bardziej dokładne niż deklaruje producent. Dodatkowo po upływie terminu gwarancji termometry elektroniczne często się rozkalibrowują i ich wahania wskazań są coraz większe, co odzwierciedla zębaty wykres temperatury.Uwaga: Sygnał końca pomiaru w tego typu termometrach rozlega się, gdy temperatura nie jest jeszcze do końca zmierzona. Można to sprawdzić mierząc temperaturę przed lustrem w ustach. Zrobić odczyt po sygnale bez przerywania pomiaru i zobaczyć o ile i po jakim czasie odczyt wzrośnie. Warto ten eksperyment powtórzyć kilka razy, aby przekonać się, że wzrost temperatury po sygnale wcale nie jest stały." (http://rodzina-naturalnie.pl/www/index.php/instrukcja)


    Maleczka ja jednak życzę, żeby ten cykl był szczęśliwy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2013, 21:02

    weronika86 lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Maleczka Przyjaciółka
    Postów: 62 69

    Wysłany: 19 grudnia 2013, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i właśnie dlatego chyba od nowego cyklu zaopatrzę się w termometr szklany. Jeden z termometrów które mam jest typowo zakupionym jako owulacyjny z dwoma miejscami po przecinku i sygnałem dzwiękowym;) Mam go od tego cyklu. Jedno co zaczęło mnie niepokoić to to, że chwila moment i temperatura niby zmierzona dlatego sprawdzałam dodatkowo zwykłym elektronicznym trzymając o wiele dłużej. Wyniki czasami różniły się np: 36,59 i 36,5. Potem to już bywałam oczywiście zdezorientowana a w tym cyklu i wkurzona, że taki prawie żaden wzrost i już sama nie wiedziałam co wpisać, wpisywałam temperatury z owulacyjnego.Dzisiaj np.36,69 i 36,7 wpisałam 36,7.

    Może mierzyć tym owulacyjnym, ale dłużej? W poprzednich cyklach różnica między temp. sprzed owulacji a tym po, była znaczna więc nawet ten terometr z jednym miejscem dawał jasny obraz.

    ....może jutro znowu trochę temp.w górę ruszy:) A za dobre życzenia i fluidy dziękuje:) Pozdrawiam Cię Asta:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2013, 22:59

    f2w3rjjg8hesuicn.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam tak w tym cyklu. Nie wiem o co kaman. Subiektywnie "czułam" owulkę w 17/18DC, byłam pewna skoku w 19DC... a tu płasko.
    Poprzednie 2 cykle miałam już prawidłowe, ten cykl to 4ty cykl po porodzie. Karmię piersią. Są 2 różnice w stosunku do poprzednich: córcia zredukowała sobie jedno karmienie i w okresie okołoowulacynym mieliśmy całkowitą abstynencję z powodu choroby męża.

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ