X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów pogubiłam się :( kto pomoże zinterpretować mój wykres?
Odpowiedz

pogubiłam się :( kto pomoże zinterpretować mój wykres?

Oceń ten wątek:
  • Kasiczorek Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 17 lutego 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiek, sama dopiero się edukuję ale ja bym już kupowała wyprawkę w 2 kolorach gdyby temp utrzymała mi sie tak długo ( chory królik ze mnie) ;)

    Powodzenia:)

    Kasiczorek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2014, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj żeby było to takie proste... o wyprawce to nie mam co marzyć, jak na razie to zastanawiam się gdzie jest ta @, czekam i czekam...


    b3a167fc98619f6023e7f3a756134eed.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2014, 21:31

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 17 lutego 2014, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiek wstępnie najbezpieczniej skoczyć na betę, domowe potrafią nieźle w błąd wprowadzić.

    Kasiczorek niby nie zalecany, ale dopuszczalny sposób mierzenia temperatury (i dzięki Ci za tą delikatną niewiedzę, bo już od jakiegoś czasu szukałam obserwacji prowadzonych w ten sposób - z czystej ciekawości).
    Ogólnie czepiać się nie będę, wygląda na to, że pionowa linia w dobrym miejscu stoi (można się jeszcze ewentualnie zastanowić nad 19 dc, bo niestety brakuje pomiaru).
    Pozostało (bez stresu) czekać na efekty - trzymam kciuki za zieloną kropkę

    Kasiczorek lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Kasiczorek Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 18 lutego 2014, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta, cieszę sie, ze choć raz moje niedbalstwo komuś posłużyło ;) Bardzo Ci dzięukuję za odzew:* Trzymaj sie ciepło i do następnego :D

    Kasiczorek
  • czarnulka1906 Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 18 lutego 2014, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    To mój pierwszy cykl który rejestruję.
    Jestem już pogubiona.
    Czy mógłby ktoś zinterpretować mój wykres.
    Teraz ovu zaznaczyło mi, że powinnam mieć owulację.
    Temperatura faktycznie podwyższona, ale śluz jest lepki.
    Otwarcia nie potrafię wyczuć.
    Szyjka macicy wydaje mi się twardsza niż kilka dni temu, kiedy mój śluz był jak jajko, ale wtedy temperatura była obniżona.
    Sama już nie wiem.
    https://ovufriend.pl/biezacy-cykl.html
    Teraz przeglądałam dokładnie wykres i zauważyłam , że w11, 12, 13 dzień cyklu był śluz rozciągliwy. W dniu 11 i 13 teperatura jest podwyższona a w 12 dzień cyklu mocno obniżona.
    Tylko , że wtedy bardzo mało spałam i mieliśmy przyjęcie rodzinne więc może to miało wpływ.
    Zastanawiam się czy te dni 11, 12 , 13 nie były właśnie dniami wystąpienia owulacji.
    Ja twardo trzymałam się wskaźnika, jednak teraz ten śluz jest lepki, a temperatura mocno podskoczyła, więc chyba owulacja już wystąpiła.
    Bardzo proszę o odp.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2014, 12:25

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 18 lutego 2014, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka1906 wrote:
    Witam.

    Teraz przeglądałam dokładnie wykres i zauważyłam , że w11, 12, 13 dzień cyklu był śluz rozciągliwy. W dniu 11 i 13 teperatura jest podwyższona a w 12 dzień cyklu mocno obniżona.
    Tylko , że wtedy bardzo mało spałam i mieliśmy przyjęcie rodzinne więc może to miało wpływ.
    Zastanawiam się czy te dni 11, 12 , 13 nie były właśnie dniami wystąpienia owulacji.
    Ja twardo trzymałam się wskaźnika, jednak teraz ten śluz jest lepki, a temperatura mocno podskoczyła, więc chyba owulacja już wystąpiła.
    Bardzo proszę o odp.
    Rozumiem że najlepszej jakości śluz był w 11,12,13 dc ale powiedz mi czy w te dni był tak samo dobry czy w któryś z tych dni był najlepszy ta informacja teraz obok temp. jest najważniejsza przy interpretacji wykresu.
    No i przede wszystkim udostępnij wykres bo ten link wyświetli mi mój obecny wykres nie Twój. Ten jednodniowy spadek o którym wspominasz nic złego nie oznacza i może się zdarzyć.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • czarnulka1906 Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 18 lutego 2014, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się , że były bardzo podobne,
    Być może właśnie tego 12 dnia cyklu był trochę większy.
    Właśnie nie wiem jak go udostępnić.
    Ja twardo trzymałam się wykresu, a teraz to już chyba po owulacji.

  • czarnulka1906 Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 18 lutego 2014, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    93eee5d4620d56247976839ecdbd2f4e.png


    O to mój wykres.
    Czy owulacja już wystąpiła?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2014, 13:21

  • Kasiczorek Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 18 lutego 2014, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnulka, ile dni trwają Twoje cykle? Nie jestem wykładnią w tym temacie, bo sama dopiero sie uczę, niemniej obstawialabym owu u Ciebie na 11-12 dc. Wiem po sobie, ze nie do końca można sie sugerować wykresem, bo mi jedne dane zamieszczone w 18dc zamieszały na wykresie i przesunęły owulke (wcześniej wykrytą). 15 dc, na 18 dc i raczej sie z tym zgadzam. Proponuje zakupić testy owulacyjne. Dobry dodatek do OF:)
    Powodzenia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2014, 16:12

    Kasiczorek
  • czarnulka1906 Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 18 lutego 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok 30-32

  • czarnulka1906 Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 18 lutego 2014, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli zapewne owu była tego 11.
    Czyli teraz to już po wszystkim najprawdopodobniej.
    Właśnie nie rozumiem dlaczego ovu mi wyznaczyło ten termin na teraz.
    Co mogłam zrobić źle.

  • Kasiczorek Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 18 lutego 2014, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam cykle 30-31 dniowe i testy owulacyjne, upławy oraz temperatura wykazały słusznie z OF ze owulke była 18dc. Masz długie cykle, moze jeszcze jej nie było. Podkreślam, że kilka razy wykres zmienił mi datę. Może jeszcze to nie koniec w tym mcu. Daj sobie czas na poznanie organizmu, z drugim wykresem pójdzie łatwiej. Choć rozumiem poirytowanie;)

    Kasiczorek
  • Kasiczorek Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 18 lutego 2014, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odpowiedz na Twoje ostatnie pytanie pozostawie mądrzejszym od siebie;)

    P.s. Chyba jednak ta owulke nie była u CB 11, trochę za wcześnie. Popytaj inne Leseczki, z chęcią poczytam i się wyedukuję;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2014, 16:22

    Kasiczorek
  • Patrycha Ekspertka
    Postów: 224 356

    Wysłany: 18 lutego 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja z owulacją też mam problem, dlatego kupiłam testy ovu..
    ovuf wyznaczyło dobrze owulacje, ale w tym czasie miałam gorączkę, dlatego też nie mogę być tak do końca pewna co tam się podziało..

    Aniołki 24.07.2013

    relgio4pvwnm6mxt.png

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 18 lutego 2014, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane jeżeli mogę Wam coś doradzić to po pierwsze nie ufajcie temu co Wam wyznacza OF. To jest tylko program i działa wg. swoich wyznaczonych reguł a organizm to nie maszyna która podporządkowywałaby się tym regułom żeby OF miał możliwość wyznaczenia dni płodnych. Może mu się udać i wyznaczy dobrze ale moim zdaniem to loteria.
    Wg. NPR najważniejsze przy obserwacjach nie jest tylko śledzenie temp. Trzeba się oprzeć na co najmniej dwóch objawach (żeby było wiarygodnie i dokładnie) np. śluz+temp. albo śluz+szyjka albo szyjka+temp.(nie polecam dla początkujących) Dla początkujących najlepiej wybrać pierwszą opcję.
    Załóżmy że wybieramy pierwszą opcję śluz+temp.(można dodatkowo szyjkę badać).
    Mierzymy temp. wg. zasad i obserwujemy śluz. Bardzo ważne jest wiedzieć kiedy śluz był najlepszej jakości (tzw. szczyt objawu śluzu). Jak już mamy ten szczyt śluzu to ważną i pomocną wskazówką jest linia podstawowa (OF jej nie wyznacza). Linia podstawowa to linia przeprowadzona przez najwyższy punkt 6 poprzednich temperatur zaczynając liczyć od dnia szczytu śluzu.
    Jak już jest linia podstawowa i dzień szczytu to obserwujemy kolejne temp po szczycie śluzu. Trzecia wyższa temp leżąca nad linią podstawowa wyższa o co najmniej 0,2 st (2 kreski) oznacza że dni płodne się w ten dzień kończą. Jeżeli trzecia wyższa temp nie ma wymaganej wysokości tylko jest wyższa o mniej niż 2 kreski to dzień płodny kończy się następnego dnia (czyli 4.) jeżeli 4. temp. leży nad linią podstawową. Może się zdarzyć że jedna temp. spadnie poniżej linii lub na nią i wtedy ją ignorujemy i czekamy na następną. Jeżeli było jajeczkowanie to następna już będzie wyższa.
    Może też być tak że temp. znacznie podskoczy już w dzień szczytu śluzu lub dzień wcześniej wtedy te wyższe temp. można powiedzieć olewamy i najważniejsze 3 wyższe temp. (które są zaliczane do dni płodnych) są PO szczycie śluzu. Czyli można powiedzieć że np. 5 dni wyższych temp w takim przypadku to dni płodne.
    Dobra :) kończę ale jeszcze chcę zwrócić uwagę na ten objaw szczytu śluzu jaki jest ważny przy planowaniu i nie planowaniu ciąży olewając ten objaw i nie uwzględniając w analizach można przegapić dni płodne lub może zdarzyć sie nieplanowana ciąża.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2014, 17:08

    Kasiczorek, KUNIAK lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • czarnulka1906 Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 18 lutego 2014, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja najbardziej skupiam się na śluzie.
    Vanessa dobrze obliczyłam.
    Moja linia podstawowa to 36,48 czyli 9 dzień cyklu??
    Czyli wychodzi na to, że dni płodne się zakończyły.
    Mam mętlik :/
    W ogóle ovu mi pokazuje że owulacja jeszcze nie wystąpiła.
    Mam nadzieję, że to stanie się dla mnie bardziej zrozumiałe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2014, 17:40

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 18 lutego 2014, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka1906 wrote:
    Ja najbardziej skupiam się na śluzie.
    Vanessa dobrze obliczyłam.
    Moja linia podstawowa to 36,48 czyli 9 dzień cyklu??
    Czyli wychodzi na to, że dni płodne się zakończyły.
    Mam mętlik :/
    W ogóle ovu mi pokazuje że owulacja jeszcze nie wystąpiła.
    Mam nadzieję, że to stanie się dla mnie bardziej zrozumiałe.
    Kochana linia podstawowa przebiega przez NAJWYŻSZY punkt licząc wstecz od dnia szczytu śluzu czyli od dnia kiedy był najlepszej jakości i nie ważne czy było go dużo czy mało. Ważniejsza jest jakość a nie ilość.
    Jeżeli szczyt śluzu był:
    12 dc to linia podstawowa powinna przebiegać przez 36,45 (11 dc)
    13 dc to linia podstawowa powinna przebiegać przez 36,55 (13 dc)
    czyli dni płodne skończą sie najpóźniej 17-18 dc

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • czarnulka1906 Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 18 lutego 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mniej więcej rozumiem.
    Tylko wytłumacz mi jeszcze. Jeżeli najlepszy śluz był np 13 dc do czemu linia ma przebiegać także przez 13 dc skoro mamy się cofać?

    vanessa lubi tę wiadomość

  • czarnulka1906 Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 18 lutego 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak by pasowało bo dziś jest 18 dc i śluz jest już całkiem lepki.:/

    vanessa lubi tę wiadomość

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 19 lutego 2014, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka1906 wrote:
    Mniej więcej rozumiem.
    Tylko wytłumacz mi jeszcze. Jeżeli najlepszy śluz był np 13 dc do czemu linia ma przebiegać także przez 13 dc skoro mamy się cofać?
    No widzisz :) nie jest to takie trudne :)
    Bo należy odliczać od dnia szczytu śluzu z tym dniem włącznie czyli pierwszy dzień do odliczania(wstawienia 1) to dzien szczytu a u ciebie w tym dniu była najwyższa temp. ale nie znacznie podwyższona żeby ja olać.
    Ale czy by przebiegała przez 13 dc czy 11 dc to wnioski praktycznie wyjdą na to samo więc aby wykorzystać na maxa dni płodne i nic nie przeoczyć lepiej zaznaczyć linię podstawową (pomocniczą) przez temp. z 13 dc :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2014, 10:52

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ