X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Położenie szyjki macicy
Odpowiedz

Położenie szyjki macicy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 29 października 2014, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To wszystko jest piękne w teorii, tylko że nawet Rotzer się w pewnym momencie z szyjki wycofał. A to dlatego że objawy miękkości i wysokości są bardzo specyficzne dla każdej kobiety i trzeba interpretować w oparciu o własne doświadczenie (np moja szyjka w okresie okołoowulacyjnym nie jest zawsze miękka).

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • kim88 Koleżanka
    Postów: 54 3

    Wysłany: 30 października 2014, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a jak jest z tyłozgieciem ja mam wkładam troszke palec i szyjke juz wyczuwam jest otwarta niestety nie moge duzo sprawdzac bo mam nadzerke i jak dotkne szyjki to odrazu krwawi :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 października 2014, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, a co jeśli ja miałam kilka razy wrażenie, że moja szyjka wygląda mniej więcej tak?

    http://zapodaj.net/77aff5c526ee1.png.html

    Nie mogłam jej dosięgnąć nawet koniuszkiem palca, ale ewidentnie sięgała aż do tylnej ściany?

    Dodam, że w badaniach mam wpisane przodozgięcie szyjki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2014, 22:07

  • cati Autorytet
    Postów: 2324 2177

    Wysłany: 30 października 2014, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kim88 wrote:
    dziewczyny a jak jest z tyłozgieciem ja mam wkładam troszke palec i szyjke juz wyczuwam jest otwarta niestety nie moge duzo sprawdzac bo mam nadzerke i jak dotkne szyjki to odrazu krwawi :(

    z Nadrżerką powinnas udac sie do ginekologa na jej usuniecie ! laserowo wypalaja miejsce zmienione chroba. Nie boli , moze delikatnie krwawic przez krótki czas ale nie powinna ;)
    Tyłozgięcie nie powinno ci sprawiac klopotu we wlasnej obserwacji , ja tez to mam i poprostu musisz nauczyc sie wyczuwac kiedy ona jest twarda ,a kiedy miekka.

    W lazience robisz kucaka i wkladasz palec jesli uda ci sie ja wymacac blisko to znaczy ze jest nisko bo jest opuszczona , a jesli musisz sie pogimnastykowac by ja dodtknac to wysoko :)
    jesli chodzi o otwor to ona zawsze jest delikatnie otwarta , ale czasami uda sie nam wsunac lekko opuszek to wtedy jest wlasnie Otwarta , a jak sie czuje tylko tak jak by wejscie do niej to jest zamknieta .
    Co do miekkosci , to ktos kiedys napisal ze jesli jest twarda jak chrzastka na uchu to wlasnie twarda , a jesli mikksza to miekka ;) itd. itd...
    Dziewczyny musicie same dojsc do obserwacji i porownywac je do poprzedniego cyklu :) tak najlatwiej...

    ChicaMala = czyli byla wysoko , przodozgiecie nie powoduje tego ze trudniej ja wymacac :) a raczej wrecz odwrotnie, ale czasem przytula sie mocno np. do boku i cieszko ja dosiegnac. Mi sie czesto to zdarzalo ze byla jak by skrecona w lewo ;D zmiast po srodku.

    ckai9jcgmxpymslt.png
    https://www.maluchy.pl/li-71768.png
    ******* Gang 18+*******
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2014, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cati wrote:
    ChicaMala = czyli byla wysoko , przodozgiecie nie powoduje tego ze trudniej ja wymacac :) a raczej wrecz odwrotnie, ale czasem przytula sie mocno np. do boku i cieszko ja dosiegnac. Mi sie czesto to zdarzalo ze byla jak by skrecona w lewo ;D zmiast po srodku.

    Dzięki za odpowiedź. Zaczęłam już świrować, że to jednak znaczy, że nisko i wysoko jest wtedy, jak się chowa do środka - że musisz palec zgiąć. Ale chyba po prostu za oóźno zaczęłam ją badać i dlatego nie ogarniam ;-) Zacznę następnym razem od początku cyklu :-)

    cati lubi tę wiadomość

  • nataliyaa Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 1 listopada 2014, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja92 wrote:
    Ja czytalam ze to moze byc objaw ciazy. Wiadomo jednak ze ile ludzi tyle opinii. Ja w koncu swoja wyczulam. Tylko wyczuwam tak jakbym miala otworek czyli byla otwarta ale 0!!!!!!! sluzu. Odkrylam ja w nocy w sobote wiec to dopiero drugi dzien. Na kucka kolo 18 bede badac ;)

    to do mnie czy do MADBOY?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2014, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze niegdy nie zauważyłam otwartości aż takiej że można tam zagłębić opuszek.. Hm..

  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 14 listopada 2014, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madeleine.m wrote:
    Jeszcze niegdy nie zauważyłam otwartości aż takiej że można tam zagłębić opuszek.. Hm..

    Może u Ciebie nigdy nie jest tak otwarta po prostu. Moja jest, i podczas owu i @. Zapisuj jako otwartą taką najbardziej otwartą, jaką uda Ci się wybadać :)

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 14 listopada 2014, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś mi się wydaje, że ja źle to określałam, jak jest zamknięta to jest też takie wgłębienie ? Bo ja zawsze wyczuwam takie wgłębienie i myślałam, że jest ciągle otwarta ale może to wgłębienie mnie zmyliło...

    zem3wn15az3szllg.png
  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 14 listopada 2014, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linka05 wrote:
    Coś mi się wydaje, że ja źle to określałam, jak jest zamknięta to jest też takie wgłębienie ? Bo ja zawsze wyczuwam takie wgłębienie i myślałam, że jest ciągle otwarta ale może to wgłębienie mnie zmyliło...

    Cóż, musisz to sama osądzić... Moja jak jest zamknięta to przypomina drążek od łopaty, taki walec i tyle. No,może jest ledwie wyczuwalna szczelinka, ale nie ma opcji by nazwać to dziurką lub choćby dołeczkiem. Ale u Ciebie może być inaczej.

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 15 listopada 2014, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę to jeszcze wybadać :)

    zem3wn15az3szllg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnula87, dzięki Ci kochana za masę przydatnej teorii! :) w końcu wiem co i jak i zaczynam badanie po owulacji (jak łaskawa przyjdzie w tym cyklu) :))

  • Arga Autorytet
    Postów: 1323 508

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak czytam i czytam i dochodzę do wniosku, że cały czas źle zapisywałam wyniki. Uważałam, że jak szyjka jest łatwo wyczuwalna to jest wysoko a nie nisko, a jak muszę się namęczyć i jej szukać to, że jest nisko.
    Teraz po prostu mi się już pomieszało.

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam.jestem tutaj nowa .wiem ze moje pomiary temp nie sa o rownej godz ale pracuje na noce a temp sie mierzy po odpoczynku 3 godz.co myslicie o moim cyklu?:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak udostepnic swoj cykl bo widze ze go nie ma pomozcie:)

  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasetko, po 6 pomiarach zaczetych w połowie cyklu to sie nic nie da powiedzieć. Musisz poobserwować chociaz jeden pełny cykl.

    Arga, weź głęboki wdech i przeczytaj jeszcze raz, to się może pomieszać, ale z czasem się ułoży w logiczną całość :)

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, a ja mam pytanie typu czy badanie położenia szyjki macicy w pozycji siedzacej jest miarodajne? Chodzi o to, ze siedzac siegam bezproblemowo i wyszuwam wszystko, ale zazwyczaj wydaje sie byc nisko lub srednio, natomiast w pozycji stojacej nie siegam wcale i wychodzi na to jakby szyjka byla wysoko...i tu pojawia sie wlasnie problem z interpretacja. Mozecie cos poradzic?

  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ważne jest by badać przez cały cykl w jednej pozycji. Jeśli umiesz wyczuć zmiany na siedząco, to jest ok, ale musisz wtedy umieć określić kiedy jest "wysoko" (czyli najwyżej) a kiedy "nisko" (pozycja najniższa ze wszystkich które wybadasz).

    Może być też tak, że na stojąco kiedy będzie wysoko nie wyczujesz, a kiedy nisko to wyczujesz :)

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ