X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Pomoc w interpretacji wykresu...
Odpowiedz

Pomoc w interpretacji wykresu...

Oceń ten wątek:
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 2 maja 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może jednak dobrze ze go biorę bo miałam wątpliwości.

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 2 maja 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem z jakiego powodu Ci go lekarz przepisał, ale generalnie powinien on wydłużyć fazę lutealną, pelepszyć endometrium i w razie ciąży pomoże ją utrzymać przynajmniej na początku.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2019, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a pilyscie zioła przy staraniach?

  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 3 maja 2019, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie piłam, jedynie miętę na obniżenie androgenów, ale to taki dla mnie był walor dodatkowy, bo i tak ją często piję, bo lubię. Moja koleżanka piła, ale przestała bo stwierdziła, że i tak jej to nic nie daje. Z ziół jedynie co to brałam niepokalanka. Wyżej już pisałam, że prolaktyna spadła mi z 33,4 na 8,9. Teraz biorę donga, ale nie wiem czy coś daje, bo po temperaturze widzę, że znowu będzie cykl bez owulacyjny😪 Jedyna poprawa widzę, że jest po wiesiołku, w tym cyklu biorę go od początku i mam jakiś śluz chociaż, bo w zeszłym miesiącu przez te dwa cykle byłam jak Sahara aż mnie każde serduchowanie bardzo bolało. No i próbowałam w tym cyklu też ten żel Conceiv. Napisz z czym masz problem, wtedy można coś doradzić. Jestem dietetykiem, to coś wymyślę.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2019, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotek90 wrote:
    Ja nie piłam, jedynie miętę na obniżenie androgenów, ale to taki dla mnie był walor dodatkowy, bo i tak ją często piję, bo lubię. Moja koleżanka piła, ale przestała bo stwierdziła, że i tak jej to nic nie daje. Z ziół jedynie co to brałam niepokalanka. Wyżej już pisałam, że prolaktyna spadła mi z 33,4 na 8,9. Teraz biorę donga, ale nie wiem czy coś daje, bo po temperaturze widzę, że znowu będzie cykl bez owulacyjny😪 Jedyna poprawa widzę, że jest po wiesiołku, w tym cyklu biorę go od początku i mam jakiś śluz chociaż, bo w zeszłym miesiącu przez te dwa cykle byłam jak Sahara aż mnie każde serduchowanie bardzo bolało. No i próbowałam w tym cyklu też ten żel Conceiv. Napisz z czym masz problem, wtedy można coś doradzić. Jestem dietetykiem, to coś wymyślę.
    Od 17 mcy się staramy, cykle bezowulacyjne testy - . W październiku ciąża listopad poronienie. Po tym w kwietniu testy owulacyjne + ciąży niestety brak. Próbuję coś na siłę wymyślić, pić zioła. W październiku wtedy co się udało piłam zioła. Pokrzywe, liście malin, Niepokalanek, wiesiolek, ziele krwawnika i nie wiem czy to od tego się udało czy nie. Zioła mieszam po jednej łyżce z każdego daje do zaparzacza i akurat ja do termosa no pije jak jestem w pracy po lyczku co chwilę

  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 3 maja 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A chorujesz na coś? Partner miał badane nasienie? Partnera też warto suplementować: cynk, slen, Mg, oczywiście kwas foliowy. Ważna też jest witamina D, braliśmy również koenzym q10, który ma pozytywny wpływ na komórki, tzn. poprawia jakość komórek jajowych i plemników. Mój partner brał też l karnitynę. Z ziół na owu pomaga też niby ten dong quaj, ale jego dopiero testuję. Oczywiście niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe tutaj olej z wiesiołka do owulacji, później siemię lniane. Pomimo, że raczej jestem ostrożna z rybami, bo są bardzo kiepskiej jakości, nie tylko tuńczyk, łosoś i inne ryby też są mocno zanieczyszczone, to w swoim cyklu ciążowym jadłam bardzo dużo dorsza, bo byłam nas morzem. Jak u Ciebie z endometrium po poronieniu? Na wzmocnienie endometrium oczywiście słynne migdały i suszone morele, dobry jest też ananas, a zwłaszcza ten twardy środek, ja sobie robię z niego koktajl. Ale pamiętaj, że ananas tylko do owulacji. Dla Pana natomiast dobroczynny wpływ na nasienie będą miały daktyle, najlepiej świeże, ale i suszone będą Ok.
    Badałaś prolaktynę i hormony tarczycy?

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2019, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotek90 wrote:
    A chorujesz na coś? Partner miał badane nasienie? Partnera też warto suplementować: cynk, slen, Mg, oczywiście kwas foliowy. Ważna też jest witamina D, braliśmy również koenzym q10, który ma pozytywny wpływ na komórki, tzn. poprawia jakość komórek jajowych i plemników. Mój partner brał też l karnitynę. Z ziół na owu pomaga też niby ten dong quaj, ale jego dopiero testuję. Oczywiście niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe tutaj olej z wiesiołka do owulacji, później siemię lniane. Pomimo, że raczej jestem ostrożna z rybami, bo są bardzo kiepskiej jakości, nie tylko tuńczyk, łosoś i inne ryby też są mocno zanieczyszczone, to w swoim cyklu ciążowym jadłam bardzo dużo dorsza, bo byłam nas morzem. Jak u Ciebie z endometrium po poronieniu? Na wzmocnienie endometrium oczywiście słynne migdały i suszone morele, dobry jest też ananas, a zwłaszcza ten twardy środek, ja sobie robię z niego koktajl. Ale pamiętaj, że ananas tylko do owulacji. Dla Pana natomiast dobroczynny wpływ na nasienie będą miały daktyle, najlepiej świeże, ale i suszone będą Ok.
    Badałaś prolaktynę i hormony tarczycy?
    Tak badania wszystkie są w normie. Mąż ma komplet witamin bo ćwiczy stałe na siłowni i wspomaga się suplementami. Na nic nie chorujemy. Zioła te pije do owulacji a później już żadne bo w sumie nie wiedziałam jakie po owulacji żeby nie zaklucic zagniezdzania gdyby się zdążyło. Ogólnie wszystko jest ok więc sama nie wiem co jest nie tak. Jade w przyszły czwartek do Krk nie wiem co powie znów lekarka. Niby coś ostatnio wspominała o droznosci jajowodow że profilaktycznie można je udroznic

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2019, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://mamotoja.pl/4-ziola-ktore-wspieraja-plodnosc-i-reguluja-cykl,dieta-artykul,22873,r1p1.html
    Na podstawie trochę tej strony się wzoruje

  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 3 maja 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma mnie teraz w domu, ale jak się przypomnisz, to dam Ci namiar na bardzo dobrego lekarza w Krakowie. Miałam do niej się zapisać, ale trafił mi się ten Wrocław, to na rą chwilę będę jeździć tam, bo bliżej. Przypomnij się w poniedziałek.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 3 maja 2019, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po owulacji jedynie możesz się wspomagać siemieniem lnianym No i ewentualnie czerwone winko albo acard. Ja acard biorę przez cały cykl, ale u mnie wyszło PAI 1 i w rodzinie mam choroby zatorowe. Drożność zawsze można sprawdzić chociaż nie jest to przyjemne badanie, ale warto wszystko znieść.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 3 maja 2019, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak wydluzyl mi fazę lutealna o 3/4 dni. Ale patka ma już dwoje synów - chyba że to inna dziewczyna? - więc teoretycznie nie powinno być tak źle. Głowa też bardzo blokuje wiem to po sobie. Z tego co wiem to wiesiołka po. Owulacji się nie bierze bo on może powodować skurcze. Ale możesz jeść migdały (całe) one też podobno poprawiają endometrium

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2019, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak to ja 😁. Po poroniniu brałam szafranaceum i magnez, trochę na poprawę nastroju ale chyba to nic nie dało.

  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 3 maja 2019, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka a badałaś sobie kiedyś homocysteinę? Na poprawę endo proponuję Ci właśnie migały i suszone morele. A ile masz lat?

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 3 maja 2019, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patkalip wrote:
    Tak to ja 😁. Po poroniniu brałam szafranaceum i magnez, trochę na poprawę nastroju ale chyba to nic nie dało.
    Na poprawę humoru to wino jest dobre 😁

    Patkalip lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 3 maja 2019, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    Na poprawę humoru to wino jest dobre 😁
    A przy okazji wspomaga zagnieżdżenie 😜

    Girl25 lubi tę wiadomość

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2019, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotek90 wrote:
    Patka a badałaś sobie kiedyś homocysteinę? Na poprawę endo proponuję Ci właśnie migały i suszone morele. A ile masz lat?
    Nie nie badalam tego nigdy. Jutro pojadę się zaopatrze we wszystko. Lat 25. Wino? Hmm lubię słodkie wino 😁 ale niestety po 1 lampce usypiam trzymając ja w ręku 😁😁

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 3 maja 2019, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patkalip wrote:
    Nie nie badalam tego nigdy. Jutro pojadę się zaopatrze we wszystko. Lat 25. Wino? Hmm lubię słodkie wino 😁 ale niestety po 1 lampce usypiam trzymając ja w ręku 😁😁
    A nie pisałaś że zblizacie się z mężem do 40 tki? Ojj to nawet ja aż tak słabej głowy nie mam 😁, ja usypiam po 3 😂 a jak mam dobry dzień to wypije butelkę ale potem na nas dzień jest masakra więc odkąd mam dziecko i póki jest taki mały nie mogę sobie na dużo pozwolić

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 4 maja 2019, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka spokojnie pół lampki wystarczy, ale najlepiej wytrawnego lub półwytrawnego, ewentualnie półsłodkie. Homocysteinę warto zbadać, bo raz, że jej wysoki poziom może mieć wpływ na występowanie zespołu Downa, gdzieś czytałam badania, że istnieje związek z wydoką homocysteiną, a występowaniem zespołu Downa i autyzmu. Zresztą dzieci chorujące na obie choroby mają wysokie poziomy homocysteiny i zazwyczaj mutacje MTHFR. Nie pamietam jaki poziom był Ok żeby zachodzić w ciążę, ale na pewno poniżej 10, chociaż jest to norma przy staraniach powinno być niżej. Homocysteina okazuje też czy są skołonności do chorób sercowo naczyniowych, a jeśli są to mogą być problemy z zagnieżdżeniem. Aby poziom homocysteiny był w normie warto zażywać cholinę, jest ona w dość pokaźnych ilościach zawarta w jajkach, ale warto sobie ją suplementować przy staraniach. Wiem, że Prenatal Uno ma cholinę, a przy okazji metylowaną formę kwasu foliowego. Aby zbić homocysteine można przyjmować też duże dawki Wit. B12. Mi po 2 miesiącach na diecie bezglutenowej i bezmięsnej oraz suplementach choliną, Wit. B12 oraz inozytolem homocysteina zjechała z prawie 11 do 8.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2019, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej nie podejrzewam żadnych takich poważniejszych chorob, aczkolwiek zobaczymy jakie ponowne badania zleci mi lekarka.
    Ale myślę że jeśli teraz znów się nie uda to raczej odpuszczę na dobre. Bo to za długo trwa i trochę psuje mi relacje z mężem, niby chce ale każda rozmowa źle się kończy. A widzę że sama siebie tym niszcze.

  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 5 maja 2019, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka pewnie jak odpuścisz, to pójdzie szybko. Zazwyczaj jak wszystko jest Ok zdrowotnie, to blokuje nam wszystko głowa.

    Girl25 lubi tę wiadomość

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
‹‹ 20 21 22 23 24 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ