X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Pozytywny test owulacyjny a brak skoku temperatury.
Odpowiedz

Pozytywny test owulacyjny a brak skoku temperatury.

Oceń ten wątek:
  • Di@33 Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma80 mam tak samo jak ty i tez się zastanawiam jak to interpretować? :-/

    Di@33
  • ewi0808 Autorytet
    Postów: 2766 333

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A robiłaś już badania hormonów?

    atdc3e5exzk12dxf.png
  • Emma80 Autorytet
    Postów: 1263 562

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie okazało się, że urosła torbiel. Nie wiem do końca czy i jaki miało to wpływ na temperaturę i owulację. Pod koniec cyklu temperatura zdążyła jeszcze wzrosnąć, ale możliwe, że to przez luteinę, którą zalecił ginekolog.

    Starania od 09.2011r.
    sierpień 2014 - I operacja usunięcia mięśniaków,
    14 c.s.
    luty 2016 - II operacja usunięcia mięśniaków,
    wrzesień 2016 - usuwamy polipa...
  • Di@33 Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze nie robiłam, jeśli do sierpnia się nie uda wszystkie badania zrobimy na urlopie w PL, a póki co temperatura wzrasta :-/ jednak od dwóch dni boli mnie brzuch jak na @

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2015, 15:59

    ewi0808 lubi tę wiadomość

    Di@33
  • Kimka Autorytet
    Postów: 263 108

    Wysłany: 5 lipca 2015, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, bardzo proszę o poradę, ponieważ jestem jeszcze w tych tematach trochę zielona. Biorę od dwóch tygodni bromeegon na zbicie prolaktyny. Od poniedziałku ponadto lykam antybiotyk i przeciwgoraczkowy lek na receptę ponieważ przytulilo się do mnie jakieś chorobsko (drogi oddechowe). I teraz moje pytanie, jeśli test lh wyszedł mi w pt pozytywny - kreska ciemniejsza od testowej (w sb już kreska ledwo widoczna), był typowo owulacyjny śluz, a temp ani drgnęła tzn. że do owu nie doszło? Czy może jednak ten silny lek przeciwgoraczkowy mógł spowodować brak wzrostu temperatury? Z góry dziekuje za pomoc. :)

  • ewi0808 Autorytet
    Postów: 2766 333

    Wysłany: 5 lipca 2015, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W przypadku choroby a w wszczególnosci jak masz goraczke, pomiar temp nie jest wiarygodny

    miska122 lubi tę wiadomość

    atdc3e5exzk12dxf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2015, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zgubiłam się! Mój cykl żyje własnym życiem. Mam 26-28 dc i teraz mierz tempkę i od początku mam 36,22 albo 36,44 a dziś 18 dc i temp 36,46 od wczoraj robię testy owul bo coś mnie tak jajniki bolą i 17 i 18 dc mam pozytywne testy przy cyklach 26-28!! Jak to możliwe zwłaszcza że temp niska od początku. Któraś coś może?

    lolicia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2015, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/graph/458e2157278e62a6e699c3ff7b1c6a31

    Treselle lubi tę wiadomość

  • ewi0808 Autorytet
    Postów: 2766 333

    Wysłany: 12 lipca 2015, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorąc pod uwage 6 niższych temp omijając ta z14 dc t o mogłaby być owulacja tak jak wskazuje ovu. Różnica od najniższej temp 36,22 a do skoku 36,44 wskazuje na różnice o twie kreseczki wieć było by ok. tylko czemu teraz wychodza testy pozytywne hm.. No ja bym jeszce poczekałą jaka temp bedzie jutro i jaki śluz. Może Ci sie wydłuży cykl, a może masz późne ovulacje.
    Ovufr wyyznaczył Ci owulacje przerywana linią więc nie jest program pewny co i jak, Jeszcze może zmienić date ovulacji.
    Żeby była owulacja nie musis zmieć jakiś oszałamiających skoków.

    atdc3e5exzk12dxf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2015, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ewi, dziś i wczoraj mam temp 36,55 a co do śluzu to tylko i wyłącznie kremowy i mało. Ciekawe kiedy @ nadejdzie. Wczoraj robiłam kolejny test owu i kreska mocniejsza od poprzednich. Jutro robię progesteron bo chyba ostro mi nawalają hormony.

  • ewi0808 Autorytet
    Postów: 2766 333

    Wysłany: 12 lipca 2015, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A robiłas juz wszyustkie hormony? Długo sie staracie?

    atdc3e5exzk12dxf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2015, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W lutym poroniłam i narazie obserwuję swoje cykle bo Za miesiąc będziemy się starać. Robiłam tylko tsh, prolaktynę, drimery i wszystko jest w normie został tylko progesteron.no ale mam bóle podbrzusza a jak mam okres to raz już tydzień wcześniej mam ból na @ a raz wogóle nic mnie nie boli i nawet nie wiem że okresu dostałam. Coś się dzieje ale nie wiem co i do tego niska tempka.

  • ewi0808 Autorytet
    Postów: 2766 333

    Wysłany: 12 lipca 2015, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a lh, estradiol, tarczyca, testosteron ??
    też tak mam ze raz sa objawy a raz nie ma

    atdc3e5exzk12dxf.png
  • ewi0808 Autorytet
    Postów: 2766 333

    Wysłany: 12 lipca 2015, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kimka wrote:
    Cześć, bardzo proszę o poradę, ponieważ jestem jeszcze w tych tematach trochę zielona. Biorę od dwóch tygodni bromeegon na zbicie prolaktyny. Od poniedziałku ponadto lykam antybiotyk i przeciwgoraczkowy lek na receptę ponieważ przytulilo się do mnie jakieś chorobsko (drogi oddechowe). I teraz moje pytanie, jeśli test lh wyszedł mi w pt pozytywny - kreska ciemniejsza od testowej (w sb już kreska ledwo widoczna), był typowo owulacyjny śluz, a temp ani drgnęła tzn. że do owu nie doszło? Czy może jednak ten silny lek przeciwgoraczkowy mógł spowodować brak wzrostu temperatury? Z góry dziekuje za pomoc. :)

    W tym przypadku sugerowałabym sie testem ovu poniewaz jakakoliwek infekcja a już goraczka zakłucają pomiary temp i są one nie wiarygodne

    atdc3e5exzk12dxf.png
  • Fyfes Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 21 lipca 2015, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny popatrzycie może na to ...
    Mam cykle 25 zawsze równo i idealnie.. czyli teoretycznie idealnie do wyliczenia dni płodnych.. od tego miesiąca zaczełam mierzyć temperaturę i mierzyłam ją do dni płodnych teoretycznie-w piątek wieczorem wylatywałam do Grecji -wiec stwierdziłąm,ze dalsze pomiary bedą bez sensu-zmiana czasu temperatur itd..

    tylko w tym całym wykresie nie podobało mi się jedno -ovu wyznaczyło mi owulacje na poniedziałek...9 dzien cyklu (?)

    testy owu wyszły pozytywne w 10-11dniu cyklu czyli dopiero po nich powinnam mieć owulacje.

    natomiast ból okołoowulacyjny w 11 i 12 dniu cyklu.

    nawet wg ovufriend zmienił mi dzien spodziewanej miesiączki!!!

    jakby tak faktycznie wypadała to w moim przypadku byłaby to anomalia-nigdy nie zdarzyło się by dni się poprzestawiały.
    wiec kiedy miałam mogła być owu?? w srodę ?? w czwartek ??
    możecie popatrzeć na to...
    wg moich obserwacji pewnie mogła byc w czwartek ...
    tu jest link do mojego wykresu

    https://ovufriend.pl/graph/f18c250cc93ff53f6e2c37b24de229c0

  • Amantha Koleżanka
    Postów: 73 14

    Wysłany: 23 lipca 2015, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomożecie mi w interpretacji? Dopiero zaczęłam swoją przygodę z Wami i patrze jak Sroka w ten wykres i jedyne czego się boje,to że owulacji nie było. Choć jajnik bolał wczoraj bardzo. Poniżej podaję Wam mój wykres. Bardzo WAs proszę spójrzcie na to:(
    https://ovufriend.pl/graph/cbb1f477b0c64453314af9b65253e73b

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2015, 09:18

  • Już raz rodziłam Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 27 lipca 2015, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny potrzebuje pomóc mi w interpretacji mojego wykresu.
    Czy jest jakaś szansa na ciaze??
    I w jakim stopniu??
    68230a9102995153744825274c8bc708.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam.
    mierzylam temp we wczesniejszych dwoch cyklach caly miesiac mialam 36.2-4 (nawet nie wiedzialam ze mam taka niska) w czasie kiedy powinna byc owu tez taka niska byla. odpuscilam mierzenie temp. z obliczen wynika ze owu dzis/jutro. (mialam ost nieregularne cykle). teraz z ciekawosci zmierzylam temp mam 36.7 i pol. czy to moze byc na owu czy za maly skok?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dodam ze sluz jakby plodny mialam 3 dni temu i szyjka bardzo wrazliwa podczas stosunku i bol lewe jajnika podczas stosunku. myslalam ze owu byla wtedy. dzis rano podczas ❤ szyjka spoko natowiast lekkie klucie i bol z prawego jajnika. sluz dalej jest- wodnisty

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie można niczego powiedzieć na podstawie jednej temperatury. Jeśli nie mierzyłaś w tym cyklu temperatury, to pozostaje regularnie współżyć i czekać na przewidywany termin @ - może akurat @ nie przyjdzie :). Szkoda, że odpuściłaś, bo obserwacje naprawdę bardzo mogą pomóc w staraniach, na pewno bardziej niż wyliczanie owu. I możliwe, że poprzedni cykl był bezowulacyjny, co jak najbardziej ma się prawo zdarzyć i nie jest żadną patologią. No chyba, że takie cykle będą się powtarzać, ale nie będziesz o tym wiedzieć, jeśli nie będziesz prowadzić obserwacji, albo monitorować cykli.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ