X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 10 marca 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaniSroczka, na razie wykres wygląda na bezowulacyjny. No chyba, że jutro temperatura urośnie do co najmniej 36,3 i kolejne utrzymają się na tym samym, lub wyższym poziomie. A na marginesie, to do obserwacji powinno się używać termometru owulacyjnego elektronicznego lub tradycyjnego - inaczej wykres nie jest do końca wiarygodny.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • PaniSroczka Koleżanka
    Postów: 36 37

    Wysłany: 10 marca 2017, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :)
    Temperaturę sprawdzam termometrem elektronicznym z jednym miejscem po przecinku, i fakt nie jest on owulacyjnym termometrem. Czyli czas na zmianę aby było bardziej wiarygodnie :)
    bezowulacyjny szkoda :( czyli jutro wyczekuje wzrostu temperatury i utrzymania.
    Natomiast test owulacyjny jak zaznaczyłem pokazał wzrost LH, a jednak temperatura swoje :(

    08c0915cd52cd35adce2afe50e299ac2.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 10 marca 2017, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mówię, że owulacji nie było :) Mówię, że na razie temperatury jej nie potwierdzają. Jutro wszystko powinno się wyjaśnić. Powodzenia :)

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • PaniSroczka Koleżanka
    Postów: 36 37

    Wysłany: 11 marca 2017, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    PaniSroczka, na razie wykres wygląda na bezowulacyjny. No chyba, że jutro temperatura urośnie do co najmniej 36,3 i kolejne utrzymają się na tym samym, lub wyższym poziomie. A na marginesie, to do obserwacji powinno się używać termometru owulacyjnego elektronicznego lub tradycyjnego - inaczej wykres nie jest do końca wiarygodny.
    Jest, rano było 36,3 zobaczymy dni kolejne :)
    Pozdrawiam

    08c0915cd52cd35adce2afe50e299ac2.png
  • alenka89 Ekspertka
    Postów: 158 184

    Wysłany: 11 marca 2017, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) Co sądzicie na temat mojego wykresu? Martwi mnie, że w tej fazie lutealnej jest taka prosta linia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2017, 07:08

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 11 marca 2017, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest prosta, bo używasz zwykłego termometru. Do obserwacji używamy termometru owulacyjnego (elektronicznego lub tradycyjnego) z dwoma miejscami po przecinku/dokładniejszą podziałką. Poza tym wykres wygląda w porządku.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • alenka89 Ekspertka
    Postów: 158 184

    Wysłany: 11 marca 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Jest prosta, bo używasz zwykłego termometru. Do obserwacji używamy termometru owulacyjnego (elektronicznego lub tradycyjnego) z dwoma miejscami po przecinku/dokładniejszą podziałką. Poza tym wykres wygląda w porządku.

    Masz rację :) używam zwykłego. Dziękuję za komentarz.

  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 11 marca 2017, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, wiem, że jeszcze wcześnie (8 dpo), ale możecie rzucić okiem na mój wykres? Mam nadzieję, że 6 dpo było zagnieżdżenie :)

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • Missjust Ekspertka
    Postów: 171 203

    Wysłany: 12 marca 2017, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, jestem tu nowa, a że poważnie podeszłam do tematu starania się o dziecko zaczęłam swoje pomiary. Generalnie próbowałam już mierzyć temperaturę w zeszłym roku żeby zobaczyć jak to w ogóle u mnie się kształtuje i jak na moje laickie oko wyglądało, że jest ok - skoki, owulacja itd. Ale do rzeczy. Kiedy od stycznia powzięliśmy decyzję i teraz jestem w kropce. Dlatego postanowiłam skorzystać z tego portalu.
    wiem już że mam niedobry termometr, jutro planuję zakup owulacyjnego. Ale moja prośba dotyczy tego czy według Was na wykresie dobrze oznaczyło owulację? czy nie wychodzi ona bardziej 26 niż 28? a może w ogóle nie ma pewności, że w tym cyklu była?

    ur3qp2.png
    cravings-2017-12-14.jpg
  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 13 marca 2017, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Missjust wrote:
    Witam, jestem tu nowa, a że poważnie podeszłam do tematu starania się o dziecko zaczęłam swoje pomiary. Generalnie próbowałam już mierzyć temperaturę w zeszłym roku żeby zobaczyć jak to w ogóle u mnie się kształtuje i jak na moje laickie oko wyglądało, że jest ok - skoki, owulacja itd. Ale do rzeczy. Kiedy od stycznia powzięliśmy decyzję i teraz jestem w kropce. Dlatego postanowiłam skorzystać z tego portalu.
    wiem już że mam niedobry termometr, jutro planuję zakup owulacyjnego. Ale moja prośba dotyczy tego czy według Was na wykresie dobrze oznaczyło owulację? czy nie wychodzi ona bardziej 26 niż 28? a może w ogóle nie ma pewności, że w tym cyklu była?

    A co Ci powiedział ovufriend, gdy weszłaś w interpretację wykresu? Zwykle fajnie objaśnia, dlaczego ovu nie jest potwierdzona. Z tego co widziałam na forum, w przypadku przerywanej linii zdarzało się tak, że ovu faktycznie była innego dnia, niż tego zaznaczonego na wykresie. Patrząc na Twój wykres, ovu raczej była w tym cyklu - widać wyraźnie fazę niższych i wyższych temperatur :)

    Missjust lubi tę wiadomość

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • Karma88 Autorytet
    Postów: 3088 3640

    Wysłany: 13 marca 2017, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zgłupiałam. Według OF jak zaznaczylam 28 lutego pozytywny test owulacyjny to na ten sam dzien wykres wyznaczyl owulke. No i jak durna wedlug tych wyliczen zrobilam test ciazowy 9 i 13 marca i nic nie wyszło.

    Usunelam wlasnie z tabelki ten test owulacyjny pozytywny i zostawilam go w uwagach i OF przesunal owulke na 3 marca i teraz glupia jestem.

    Bo chyba zatestowalam za szybko. Co myslicie?

    Emilka <3

    gg649vvjtg0z1oj0.png

    Od 09.2013:02.2014-5t6dc <3 07.2015-12tc <3
    MTHFR A1298C+C667T+PAI-1 4G-hetero, immunologia
  • Bari Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 13 marca 2017, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej... pomożecie? mam podobne pytanko co Missjust. Od jakiegoś czasu staraliśmy się "na czuja", bo z moja regularnością nie wierzyłam że będę pamiętać codziennie o mierzeniu temperatury. No ale teraz mocne postanowienie poprawy i od lutego działam z termometrem tyle że... patrze na ten wykres i zgłupiałam. Nie wiem co myśleć. Czy na pewno dobrze zaznaczyło mi owulację? W czw test ciążowy wyszedł negatywny, ale okresu nie ma nadal, poza tym wychodziłoby na to że przesunęła mi się owulacja... :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2017, 15:22

    13e597cb5916c72331210711c0011428.png
  • PaniSroczka Koleżanka
    Postów: 36 37

    Wysłany: 13 marca 2017, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszę bo ciekawość już teraz mnie zjada... ale cierpliwa jestem :)
    Ale popatrzcie proszę na mój wykres, że już w trzecim dniu taki spadek i dzisiaj ponownie mały...
    Przejrzałam inne wykresy i nigdzie nie odnotowano aż takiego spadku, tak szybko...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2017, 14:53

    08c0915cd52cd35adce2afe50e299ac2.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 13 marca 2017, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No masz dość duże wahania, ale temperatura nie spada do poziomu tych sprzed skoku, więc jest ok. Kup sobie ten dokładniejszy termometr, zobaczysz, że wykres będzie wyglądał lepiej. (oczywiście z nowym termometrem będziesz musiała poczekać do nowego cyklu, no chyba, że nie będzie nowego... ;))

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2017, 16:44

    PaniSroczka, Missjust lubią tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Missjust Ekspertka
    Postów: 171 203

    Wysłany: 14 marca 2017, 02:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza91 wrote:
    A co Ci powiedział ovufriend, gdy weszłaś w interpretację wykresu? Zwykle fajnie objaśnia, dlaczego ovu nie jest potwierdzona. Z tego co widziałam na forum, w przypadku przerywanej linii zdarzało się tak, że ovu faktycznie była innego dnia, niż tego zaznaczonego na wykresie. Patrząc na Twój wykres, ovu raczej była w tym cyklu - widać wyraźnie fazę niższych i wyższych temperatur :)
    Już piszę skąd moje wątpliwości. Mierzyłam trochę temperasure wcześniej i z tego co czytałam to faza lutealna dla danej kobiety jest taka sama. Z tych wcześniejszych wykresów gdzie zdecydowanie i bez żadnych problemów można było wyznaczyć owulacja zawsze, ale to zawsze od skoku do okresu było 14 dni i stąd tutaj mi się nie zgadza? A może to wcale nie jest tak z tą II fazą? Dziękuję za odpowiedzi :* dlatego obstawiałabym ten wcześniejszy skok. Ale skąd wtedy ten drugi spadek? Aaa... zaczynam panikować ;) nic to. Dzisiaj ruszam z dokładniejszym termometrem i trzymam za Was i za siebie kciuki aby marzec był tym miesiącem.
    A i jeszcze miałam napisać, że OvuFriend zinterpretował mi, że wszystko ok, temp wskazują że owulacja była, że dobrze mierzone.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2017, 01:58

    ur3qp2.png
    cravings-2017-12-14.jpg
  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 14 marca 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bari wrote:
    Hej hej... pomożecie? mam podobne pytanko co Missjust. Od jakiegoś czasu staraliśmy się "na czuja", bo z moja regularnością nie wierzyłam że będę pamiętać codziennie o mierzeniu temperatury. No ale teraz mocne postanowienie poprawy i od lutego działam z termometrem tyle że... patrze na ten wykres i zgłupiałam. Nie wiem co myśleć. Czy na pewno dobrze zaznaczyło mi owulację? W czw test ciążowy wyszedł negatywny, ale okresu nie ma nadal, poza tym wychodziłoby na to że przesunęła mi się owulacja... :(

    OvuFriend zaznaczył owulację przerywaną linią - mogła pojawić się później :) Ile zwykle trwają Twoje cykle? Najlepiej zrobić test w dniu spodziewanej miesiączki, można przyjąć najdłuższy czas trwania cyklu - czyli jeśli Twój najdłuższy cykl to był np. 36 dniu, to test może wyjść w 36-tym dniu cyklu, nawet jeśli ostatnio miałaś krótsze. Nie wiem, czy dobrze to opisałam. Cykle czasem świrują. Ja od pół roku miałam 31 dni, a cykl przed tym aktualnym skrócił się do 23 dni, chyba z powodu stresu. Teraz z kolei jestem już w 26 dniu i @ jeszcze nie było.

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2017, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza91 wrote:
    OvuFriend zaznaczył owulację przerywaną linią - mogła pojawić się później :) Ile zwykle trwają Twoje cykle? Najlepiej zrobić test w dniu spodziewanej miesiączki, można przyjąć najdłuższy czas trwania cyklu - czyli jeśli Twój najdłuższy cykl to był np. 36 dniu, to test może wyjść w 36-tym dniu cyklu, nawet jeśli ostatnio miałaś krótsze. Nie wiem, czy dobrze to opisałam. Cykle czasem świrują. Ja od pół roku miałam 31 dni, a cykl przed tym aktualnym skrócił się do 23 dni, chyba z powodu stresu. Teraz z kolei jestem już w 26 dniu i @ jeszcze nie było.

    Zuza91 to mnie teraz zaciekawiłaś ... :) u mnie drugi taki sam spadek temperatury, i już zaczynam świrować co się dzieje. @ na razie brak i chyba nijak się na nią zapowiada, bo objawy mam ale nie takie jak zawsze przed okresem miałam .... hmmmm. W takim razie poczekam i zobaczę jak się temperatura zachowuje, jeśli do 30 dc nie będzie @ zrobię test ( ostatnio miałam cykl 30 dniowy).

    bbef789111c1e261ae457383bbd05ca4.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2017, 14:41

  • Gosia31 Koleżanka
    Postów: 34 3

    Wysłany: 14 marca 2017, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A o moim wykresie co myślicie?









    a29a3d5327b8b5fd9e5e1bbaf689d426.png

    Gosia31
  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 14 marca 2017, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Missjust wrote:
    Już piszę skąd moje wątpliwości. Mierzyłam trochę temperasure wcześniej i z tego co czytałam to faza lutealna dla danej kobiety jest taka sama. Z tych wcześniejszych wykresów gdzie zdecydowanie i bez żadnych problemów można było wyznaczyć owulacja zawsze, ale to zawsze od skoku do okresu było 14 dni i stąd tutaj mi się nie zgadza? A może to wcale nie jest tak z tą II fazą? Dziękuję za odpowiedzi :* dlatego obstawiałabym ten wcześniejszy skok. Ale skąd wtedy ten drugi spadek? Aaa... zaczynam panikować ;) nic to. Dzisiaj ruszam z dokładniejszym termometrem i trzymam za Was i za siebie kciuki aby marzec był tym miesiącem.
    A i jeszcze miałam napisać, że OvuFriend zinterpretował mi, że wszystko ok, temp wskazują że owulacja była, że dobrze mierzone.

    Kochana, faza lutealna nie zawsze jest taka sama. Ja w poprzednim cyklu miałam fazę lutealną 10 dni (ovu w 13 dniu cyklu, dostałam okres tydzień wcześniej niż zwykle, ale miałam też masę stresu w poprzednim cyklu i obstawiam, że to dlatego). Teraz mam 26 dzień cyklu i @ jeszcze nie było. OF z zasady ustala, że faza lutealna trwa 14 dni, bo to jest "standard", jednak są kobiety, które mają wczesną owulację (długą fazę lutealną) i późną owulację (faza lutealna krótka).Jak wiadomo podczas cyklu wiele czynników może wpłynąć na przesunięcie się ovu i tym samym na wydłużenie się/skrócenie fazy lutealnej.

    Ja zwykle cykle mam 30/31 dni i ovu koło 15 dnia, a w poprzednim cyklu nagle cykl 23 dni i ovulka 13 dnia. Też byłam zaskoczona, ale jak widać organizm lubi płatać nam figle ;)

    PS. Taki spadek to może być implantacja zarodka :) Zwykle jest między 7-12 dpo, ale są dziewczyny, które miały implantację zaraz po owulce i testy ciążowe już im wychodziły z 2 krechami 7 dpo.

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 14 marca 2017, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia31 wrote:
    A o moim wykresie co myślicie?









    a29a3d5327b8b5fd9e5e1bbaf689d426.png

    Ciężko powiedzieć, nie znając kontekstu :) Jak długo trwa u Ciebie zwykle cykl i kiedy mniej więcej masz owulację? Chyba, że to pierwszy wykres i jeszcze nie wiesz? :)

    klz9hdgefsr87l0p.png
‹‹ 758 759 760 761 762 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ