X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • Aldenka Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ignite nie potrafie badac , ciezko mi okreslic jej wysokosc.. :/ Wczesniej na luzie podchodzilam do tego i nie robilam testow nie mierzylam temp.. Zaczelam robić je w tym cyklu.. Nie zawsze, zaznaczalam serduszka w tym cyklu :)

    Aldelka
  • Netka96 Koleżanka
    Postów: 192 11

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aldelka, a może badaj twardość i otwartość? Nie trzeba wszystkich trzech cech zaznaczać ;)

    d81d4c1ebc692f3cdceb4d13c8859003.png
  • Chichibi Autorytet
    Postów: 471 438

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby ovu zaznaczyl ze dzis jest 4 dzien po owulacji.. Ale we wtorek bylam u gina i potwierdzil ze do owulacji zaszlo, na usg pojawilo sie ciałko żółte.. Progesteron mialam 21 dwa dni temu. Tempka wysoka.. Moge miec nadzieje na fasolke? Modle sie do Boga o ten cykl...

    1usamg7yobts6kpo.png

    7v8r3e3kbjif8sqj.png
  • ignite Autorytet
    Postów: 444 103

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciałko żółte powstaje podczas owulacji. Jeśli komórka jajowa zostanie w tym czasie zapłodniona, ciałko żółte przekształci się w ciałko żółte ciążowe. Jego podstawową funkcją będzie wówczas przygotowanie łożyska na przyjęcie zarodka oraz utrzymanie ciąży przez pierwszych kilka tygodni.

    W procesie luteinizacji, do którego dochodzi mniej więcej w połowie cyklu, podczas owulacji, pęcherzyk pęka i przekształca się w ciałko żółte. Jeśli dojdzie wtedy do zapłodnienia, ciałko żółte przekształci się w ciałko żółte ciążowe. Jeśli do niego nie dojdzie, ciałko żółte zacznie zanikać, przekształcając się w ciałko żółte miesiączkowe. -Takie coś znalazłam w necie.Trzymam kciuki oby Ci się udało.

    ignite
  • ignite Autorytet
    Postów: 444 103

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aldenka wrote:
    Ignite nie potrafie badac , ciezko mi okreslic jej wysokosc.. :/ Wczesniej na luzie podchodzilam do tego i nie robilam testow nie mierzylam temp.. Zaczelam robić je w tym cyklu.. Nie zawsze, zaznaczalam serduszka w tym cyklu :)
    Wierz mi ja dopiero w połowie poprzedniego cyklu nauczyłam się badać szyjkę,trochę poczytałam na forach jak ona może wyglądać,po której stronie może być(u mnie jest z lewej strony),czy jest miękka czy twarda.P.s ja też wcześniej podchodziłam na luzie tak jak ty.I nic z tego nie było.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2018, 10:01

    ignite
  • Chichibi Autorytet
    Postów: 471 438

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ignite wrote:
    Ciałko żółte powstaje podczas owulacji. Jeśli komórka jajowa zostanie w tym czasie zapłodniona, ciałko żółte przekształci się w ciałko żółte ciążowe. Jego podstawową funkcją będzie wówczas przygotowanie łożyska na przyjęcie zarodka oraz utrzymanie ciąży przez pierwszych kilka tygodni.

    W procesie luteinizacji, do którego dochodzi mniej więcej w połowie cyklu, podczas owulacji, pęcherzyk pęka i przekształca się w ciałko żółte. Jeśli dojdzie wtedy do zapłodnienia, ciałko żółte przekształci się w ciałko żółte ciążowe. Jeśli do niego nie dojdzie, ciałko żółte zacznie zanikać, przekształcając się w ciałko żółte miesiączkowe. -Takie coś znalazłam w necie.Trzymam kciuki oby Ci się udało.

    Ale jak juz mialam sluz poowulacyjny i bylo widac na usg cialko zolte tp znaczy ze juz po calym etapie tak? Czyli jak od wtorku sie nie serduszkujemy (po wizycie u lekarza) to i tak jest duza szansa?

    1usamg7yobts6kpo.png

    7v8r3e3kbjif8sqj.png
  • ignite Autorytet
    Postów: 444 103

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli dojdzie do poczęcia dziecka ciałko żółte przekształci się w ciałko żółte ciążowe.Po owulacji pozostaje pęknięty pęcherzyk Graafa, który przekształca się w ciałko żółte.Owulacja już się zakończyła więc nie ma potrzeby serduszkować,teraz musisz czekać aż ciałko się przekształci.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2018, 10:28

    Chichibi lubi tę wiadomość

    ignite
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    40ab171d8f2bb9292e4929e7ebad1b6d.png


    co myślicie o moim wykresie?

  • ignite Autorytet
    Postów: 444 103

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duży spadek masz dzisiaj,jak długie masz cykle?kiedy powinnaś mieć @?Bo masz taki spadek jak na @, może bierzesz jakieś leki skoro takie spadki masz?

    ignite
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    leków nie biore a cykle 29-30 dniowe

  • ignite Autorytet
    Postów: 444 103

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To w takim razie nie wiem.Może wypowie się kto,ś kto się bardziej zna.

    ignite
  • Goniąc marzenia Przyjaciółka
    Postów: 254 45

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczynki pomóżcie dalej:)
    Zrobiłam zastrzyk ovutrelle w sobotę, cały czas biorę duphaston 2 tab dziennie. Wiem,że to za wcześniej,ale wczoraj zrobiłam sobie badania.Podaje wyniki z wczorajszych badań:
    tsh 1,3827 uu/ml 0,3500-4,9400
    prolaktyna 6,6 ng/ml 5,18-26,53
    bhcg 20,57 mlu/ml

    jeszcze chyba działa zastrzyk a może cud????Przepraszam,że taka "poparzona"jestem troszeczkę ale tak długo się staramy,ta ciąża pozamaciczna,wszystko mnie tak dobiło,że modlę się o cud!

    zem3anlis7huurhv.png
  • Goniąc marzenia Przyjaciółka
    Postów: 254 45

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś zrobiłam test owulacyjny i druga kreska wyszła ale blada

    zem3anlis7huurhv.png
  • Goniąc marzenia Przyjaciółka
    Postów: 254 45

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/graph/4fafed1fa67268d96c03adf4557d8201

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2018, 12:25

    zem3anlis7huurhv.png
  • ignite Autorytet
    Postów: 444 103

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta pokazuje na ciążę. Czytałam gdzieś w necie że beta z krwi pokazuję ciążę po 6-8 dniach od zagnieżdzenia.U ciebie chyba jest za wcześnie. A może to przez leki masz zaburzony wynik.Może ktoś jeszcze się wypowie.

    ignite
  • Goniąc marzenia Przyjaciółka
    Postów: 254 45

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem..musze czekac-ale takie to trudne cholerka!:)

    zem3anlis7huurhv.png
  • ignite Autorytet
    Postów: 444 103

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goniąc marzenia o interpretacje twoich wyników możesz spytać na innym temacie.Dziewczyny z Styczniowego testowania może Ci coś więcej powiedzą,nie zaszkodzi spytać

    ignite
  • Goniąc marzenia Przyjaciółka
    Postów: 254 45

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki zapytam!:)

    zem3anlis7huurhv.png
  • Aga27 Przyjaciółka
    Postów: 64 32

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zerknijcie proszę na mój wykres. Czy owulacja już nastąpiła czy dopiero nastąpi? wczoraj spadek temperatury, dziś znowu do góry. testy owulacyjne od 3 dni bardzo blade.

  • Aga27 Przyjaciółka
    Postów: 64 32

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ovufriend.pl

‹‹ 812 813 814 815 816 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ