X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • curly Przyjaciółka
    Postów: 78 62

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    Myślę że owolacja była 13 dc
    Dziękuję za pomoc:). Też tak obstawiam ale dopiero zgłębiam temat. Staramy się o dziecko rok i na razie nie ma efektów.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, Dziewczyny!
    Mam prośbę, zerkniecie na mój wykres? Dziś 11dpo, robiłam test i wychodzi negatywny :(
    Ponoć superczuły (10).
    Czy jeśliby coś było, to taki test pokazałby pewnie dwie krechy, co? A temperatura zadziwiająco wysoka w drugiej fazie. W poprzednim cyklu takiej nie miałam.

  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie wykres wygląda typowo... A w zeszlym cyklu była niższa? To w ogóle był wzrost? Jeśli chcesz się upewnić to zrób badania krwi

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    Wg mnie wykres wygląda typowo... A w zeszlym cyklu była niższa? To w ogóle był wzrost? Jeśli chcesz się upewnić to zrób badania krwi

    Typowy? Tzn?
    Tak, miałam niższą nieco w drugiej fazie, koło 36.35, a teraz powyżej 36.5. Może akurat tak przypadło, mierzę temp. dopiero drugi cykl.
    Dziękuję za odpowiedź, Natalka.

  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sensie że w 2 połowie zawsze wzrasta. Spadek duży mógłby zagnieżdżeniem lub jego próba. Nie jest wyznacznikiem bo wiele jest takich przypadków że spadek kasy a ciazy brak. A w poprzednim cyklu jaka była wyjściowa? Masz ten wykres? Ovifriend ci w ogóle wyznaczył owulację?

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam, był chyba trochę podobny. Ovufriend tak jak w tym, też wyznaczył owulację (poprzedni: 14dc, teraz: 13dc).
    Też był spadek, ale wydaje mi się, że potem trochę bardziej temp. skakała. Może już sobie wmawiam, że jest inaczej, żeby się pocieszać.
    Link do wykresu:
    https://ovufriend.pl/graph/ba87c3a7e0c4e926c6303cab30d9fc85

  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie teraz jest lepszy. Włączyłaś jakieś leki? Ja jak zauważyłam skacząca temp to poprosiłam o coś na fazę lutealna i dostałam dupka. Faktycznie uspokoił temp.
    Ale 11dpo to dość wcześnie (nie wiem ile trwa twoja lutealna) wiec nie zrażaj się testem. Powtórz za dwa dni lub najlepiej w dniu @. Wiem że ciężko wytrzymać :)

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Elena! Żadnych leków nie przyjmowałam, lekarz nie zalecał, progesteron mam ok. Dziś chyba zaczęła spadać, bo o 0.1 stopnia niższa i test w 12dpo teże negatywny, a to niby te super czułe. Trzeba sie przygotować na kolejny cykl walki. Dziękuję za pomoc :) trzymam za Twoją Fasolkę kciuki i gratuluję 😊

  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O 0,1 to żaden spadek. Spójrz sobie na mój wykres. Też był spadek a jednak utrzymalo się powyzej poprzedniej fazy. I teraz ostatnie dni też troszkę skacze więc to nie jest jakaś anomalia. U mnie 11dpo dopiero byl cień cienia i to test z czułością 25. A super czuły użyłam 12dpo i praktycznie nic nie było widac- ledwo jakiś prześwit pod światło więc przeplakalam cały dzien. A 13dpo beta była powyżej 83 więc ten super czuły lipny był bo powinien pokazać. Więc głowa do góry bo jeszcze dużo może się pozmieniać :). A normalnie kiedy wypadałby Ci okres?

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za słowa otuchy:) Trochę mi dałaś nadzieję, ale cały czas słyszę w głowie słowa lekarza, że powinnam zacząć myśleć o ivf.
    Cykle mam regularne 28-29 dni. Okres powinien się zjawić we wtorek -środę. Ja robie tymi czułymi (10), ale nic nie wychodzi, choć na forum dziewczynom nawet w 8dpo wychodziły pozytywne.
    Betę zrobię w poniedziałek, mam tego dnia też wizytę, żeby podpytać, co dalej. Czy on po usg jest w stanie ocenić, czy okres przyjdzie czy nie ?

  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciężko mi się wypowiedzieć za lekarza. Nie wiem jaki ma sprzęt itd. Wiem że większość lekarzy jest w stanie określić takie rzeczy- endometrium przed samym okresem zmienia swoją strukturę na taką bardziej nieregularna (przygotowuje się do złuszczenia). Myślę że tak krótko przed okresem powinien już widzieć. A lekarz wyznacza Ci badania
    usg tak krótko przed okresem?
    Trzymam kciuki. Ja też już zaczynałam myśleć o ivf. Powiedziałam partnerowi że to nasza ostatnia IUI bo to zawodna metoda i nie na moje nerwy. Myślę że ivf nie jest złym wyborem. Znam dziewczyny które wykonaly zabiegi i są w szczęśliwych ciążach :). Narazie na spokojnie poczekaj. A skoro lekarz sugeruje ivf to może porozmawiaj z nim dlaczego uważa że to będzie teraz dobre wyjście. Może wspólnie ustalicie co jeszcze możesz zrobić przed skoro masz opory przed podejściem do tego zabiegu.

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • Enej Znajoma
    Postów: 30 0

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mogę dołączyć? Mam problem z wykresem bo ovufriend wyznaczył owulację a ginekolog w 18dc powiedział że cykle jest bezowulacyjny.
    Jakoś się w tym pogubiłam. Temperature mierzę dopiero dwa miesiące i średnio się w tym orientuje. Pomożecie?

    8189ed67d839663efbddb4411aa64276.png
  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 25 sierpnia 2019, 00:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A lekarz stwierdził to na podstawie czego? Robił monitoring czy na podstawie wykresu? A zdarzały Ci się tak bardzo długie cykle? Ovufriend to tylko aplikacja i też może się mylić.

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • Enej Znajoma
    Postów: 30 0

    Wysłany: 25 sierpnia 2019, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElenaM lekarz zrobił USG i po tym jednym tak stwierdził. Nigdy nie miałam monitoringu. Testów owulacyjnych zaprzestałem robić po wizycie. Cykle mam tak 30-35.

    8189ed67d839663efbddb4411aa64276.png
  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 25 sierpnia 2019, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli wizyta u gina była w okresie prawdopodobnej owulki- skoro na USG nie odnalazł dominującego pęcherzyka i nie wiadomo na którą faze cyklu już wskazywało Endo to pewnie miał rację.... :(
    A gin nie zaproponował Ci żeby sprawdzić w kolejnym cyklu i poszukać przyczyny tego braku owulacji? Sporo dziewczyn na forum na stymulowana owulację.

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 25 sierpnia 2019, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fisia trzymam kciuki za jutrzejszą betę :)

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • Enej Znajoma
    Postów: 30 0

    Wysłany: 25 sierpnia 2019, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElenaM wrote:
    Czyli wizyta u gina była w okresie prawdopodobnej owulki- skoro na USG nie odnalazł dominującego pęcherzyka i nie wiadomo na którą faze cyklu już wskazywało Endo to pewnie miał rację.... :(
    A gin nie zaproponował Ci żeby sprawdzić w kolejnym cyklu i poszukać przyczyny tego braku owulacji? Sporo dziewczyn na forum na stymulowana owulację.

    Mam się umówić teraz między 19-22 dc. Żeby zobaczyć coś się tam dzieje..bo to kolejny cykl bezowulacyjny. A miałam.nadzieje że może lekarz się pomylił. Zwłaszcza że badanie trwało raptem 3min i nic o endometrium nie mówiła.

    8189ed67d839663efbddb4411aa64276.png
  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 25 sierpnia 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że to super pomysł. Czyli lekarz chce monitorować cały ten Twój cykl. I bardzo dobrze. Wiesz może nie mówi bo uznaje że to mało istotne informacje dla Ciebie i najważniejszy jest sam wniosek czyli że nie ma owulacji. Ja trafialam na róznych lekarzy- jedni bardzo dokładnie wszystko pokazywali i nazywali a inni tak jak mowisz- chwila badania i sucha informacja. Najczęściej krótkie "jest dobrze" bez info gdzie pęcherzyk, z którego jajnika, ile mm endometrium itd. Czasem nawet wydruku czy zdjęć z badania nie robili nawet.
    Trzymam kciuki za kolejne badania. Myślę że lekarz wie co robi tylko może mało informujący jest. Może po prostu go poproś o jakieś szczególy :)

    Enej lubi tę wiadomość

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElenaM wrote:
    Fisia trzymam kciuki za jutrzejszą betę :)

    Dzięki, Elena! Byłam na weekend w Gdańsku i nie miałam jak odpisywać :)
    Betę zrobię, jak będę u lekarza, choć może on stwierdzi, że nie ma sensu, bo @ za pasem.
    Umówiłam się tak, bo on idzie zaraz na urlop, a ja nie dopytałam, czy lecimy kolejny, trzeci cykl ze stymulowaniem. Robiłam też drugi raz AMH, pewnie będzie chciał skomentować wynik, że jest dziadowski.
    Test rano zrobiłam (rosmman, czułość 10), negatyw w 14dpo. To raczej pozbawia mnie szans w tym cyklu, choć temperatura wciąż się trzyma :(
    A Ty z jakiego powodu robiłaś IUI? Bo oglądałam ostatnio taki ciekawy webinar dziewczyn z Akademii Płodności i tam pani doktor z Białegostoku mówiła, że IUI, jeśli jest dobre nasienie, to nie ma sensu wydawać $.
    Tak się cieszę, że się Ci udało :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElenaM wrote:
    Fisia trzymam kciuki za jutrzejszą betę :)

    Elena, Bety nie robiłam, bo wczoraj przyszła @ :(
    Niestety, zapisuję się na kolejny cykl. A temperatura cały czas była wysoka do końca, nawet dziś rano.
    Lubi chyba płatać figle :)
    Dziękuję za pomoc!

‹‹ 871 872 873 874 875 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ