X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze ja ostatnio nie zaglądałam na forum i myślałam że będzie tu miła informacja czekała :( przykro mi :(. Mi tylko raz tak temp spłatała figla ale mogło być coś na rzeczy tylko organizm był zbyt przemęczony:/. Ja miałam IUI m.in. ze względu na moją endometrioze.. niby pierwszy chyba stopień ale ogólnie starania półtora roku i nic (z poprzednim mężem też kilka lat starań) więc w sumie lekarz nie widział żadnych przeciwwskazań. A to że się udało to zaczęłam obstawiać że jednak przyczyna mógł być śluz bo to jedna z rzeczy których nie zbadano u nas.
    Trzymam kciuki i za Ciebie w najbliższym cyklu. Będę na pewno zaglądać :)

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • Angel Przyjaciółka
    Postów: 74 51

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomożecie dziewczyny, zagladniecie na mój wykres ? Obawiam się że wzrost temperatury po ovu jest niski i nie rośnie 😟 dopiero zaczynam obserwować swoje cykle i temperatury i nie wiem co myśleć 🙁 proszę Was zerknijcie, mialyscie tak kiedyś, jest szansa na ciążę? 🤗

    via lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElenaM wrote:
    Kurcze ja ostatnio nie zaglądałam na forum i myślałam że będzie tu miła informacja czekała :( przykro mi :(. Mi tylko raz tak temp spłatała figla ale mogło być coś na rzeczy tylko organizm był zbyt przemęczony:/. Ja miałam IUI m.in. ze względu na moją endometrioze.. niby pierwszy chyba stopień ale ogólnie starania półtora roku i nic (z poprzednim mężem też kilka lat starań) więc w sumie lekarz nie widział żadnych przeciwwskazań. A to że się udało to zaczęłam obstawiać że jednak przyczyna mógł być śluz bo to jedna z rzeczy których nie zbadano u nas.
    Trzymam kciuki i za Ciebie w najbliższym cyklu. Będę na pewno zaglądać :)

    Dziękuję, Elena!
    Faktycznie, przy endometriozie, zalecają też IUI. A jakie miałaś podejrzenia co do Twojego śluzu?
    I co wg Ciebie powinno się zbadać?

  • Addka Przyjaciółka
    Postów: 120 66

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel, jak dla mnie to masz wyraźna różnice temperatury , skok był i

    b53fe4642b.png
  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fisia wrote:
    Dziękuję, Elena!
    Faktycznie, przy endometriozie, zalecają też IUI. A jakie miałaś podejrzenia co do Twojego śluzu?
    I co wg Ciebie powinno się zbadać?
    Wiem że są jakieś badania na wrogi śluz ale w klinice w której się leczę nie znam dziewczyny która miała takie badania robione więc może albo nie są one popularne albo właśnie dzięki iUI omijając ten śluz lekarze nie widzą sensu w jego badaniu. Tak po prostu jak już "zaskoczyło" to zaczęłam analizować co zrobiliśmy inaczej i wyszło że to tylko kwestia iUI. Bo po pierwszej IUI chyba też coś zaskoczyło tylko po pierwsze nie brałam nic na lutealna (ale to na utrzymanie a nie zapłodnienie) a po drugie chodziłam do pracy przez prawie tydzień na 17 godzin fizycznej pracy więc organizm był zbyt przemęczony. I po prostu dostałam sporo przed terminem @ mega krwawienia w ciągu chwili. A @ zazwyczaj mi się "rozkręcała".
    Może moje typowanie śluzu nie jest dobre ale nikt teraz tego nie sprawdzi. Na pewno już wiem że przy drugim dziecku nie będę się bawić w natural tlyko od razu iUI

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElenaM, dzięki za odpowiedź. Podpytam lekarza o ten wrogi śluz. Ja, odkąd mam stymulację, mam problem z ilością płodnego śluzu i wspomagam się żelem Fertilsafe.
    Jak działa u Ciebie IUI, to nie dziwię się, że od razu pójdziesz w to.
    Trzymam kciuki za Maluszka! :)

  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za kciuki :)
    Ale z tego co widzę u Ciebie była już ciąża naturalna więc chyba to nie kwestia złego śluzu. Może faktycznie za mało płodnego. Ja też miałam malo. Dziewczyny mocno zachwalały ten żel który stosujesz więc też myślałam o kupnie. Nie zdążyłam :).
    Trochę to mnie rozwala że to pacjent musi dochodzić co moze być nie tak ale jednak widzę że skoro mój lekarz widzi mnie powiedzmy raz na msc to nie do końca ogarnia moja historię..

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElenaM wrote:
    Dzieki za kciuki :)
    Ale z tego co widzę u Ciebie była już ciąża naturalna więc chyba to nie kwestia złego śluzu. Może faktycznie za mało płodnego. Ja też miałam malo. Dziewczyny mocno zachwalały ten żel który stosujesz więc też myślałam o kupnie. Nie zdążyłam :).
    Trochę to mnie rozwala że to pacjent musi dochodzić co moze być nie tak ale jednak widzę że skoro mój lekarz widzi mnie powiedzmy raz na msc to nie do końca ogarnia moja historię..

    Była, była, ale niepowodzenie. Udało się wtedy, kiedy lekarz powiedział mi, że owulacji nie ma w tym cyklu i nic z tego nie będzie. Dowiedziałam się wtedy też o niskim AMH. Cały czas płakałam, ale nie śledziłam, kiedy było ♥️, po prostu, spisałam cykl na straty. Nawet jak okres mi się spóźniał z 4 dni, nie przyszło mi do głowy zrobić test ;)
    Pewnie tak jest z tymi lekarzami, mają tylu pacjentów i niestety, ale nie są w stanie spamiętać i zadbać odpowiednio o wszystkich.

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 4 września 2019, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak myślicie, dobrze zaznaczylam skok?

    9e7293e6da5132d9med.jpg

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Takmala Autorytet
    Postów: 872 471

    Wysłany: 4 września 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a powiedzcie czy po owulacji musi być skok temperatury...? To mój pierwszy cykl pełnej obserwacji... temp spadła i wieczorem/w nocy czułam prace jajnika bardzo intensywnie w tym czasie tez był najbardziej płodny sluz i odpowiednia macica ale następnego dnia temperatura wzrosła do tej stałej sprzed owulacji jeśli ją miałam... a nie tak jak u innych widzę piękny skok i widoczna różnica...

    Link do wykresu:
    https://ovufriend.pl/graph/3ec8ccdccb0ea765003fd40f36153048

    Pomóżcie proszę bo jest mi przykro ze wszystkie znaki na owu miałam a temp nie skoczyła i gdybym jej nie mierzyła to była bym pewna ze owu było

    x9Igp1.png

    Lat 30
    Hashimoto
    26.07.2019 łyżeczkowanie 9tc - trisomia chromosomu 16
    13.09.2019 dwie kreski na teście ciążowym ❤️

    MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C oraz PAI-1 4G w układach heterozygotycznych.
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 4 września 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takmala wrote:
    Dziewczyny a powiedzcie czy po owulacji musi być skok temperatury...? To mój pierwszy cykl pełnej obserwacji... temp spadła i wieczorem/w nocy czułam prace jajnika bardzo intensywnie w tym czasie tez był najbardziej płodny sluz i odpowiednia macica ale następnego dnia temperatura wzrosła do tej stałej sprzed owulacji jeśli ją miałam... a nie tak jak u innych widzę piękny skok i widoczna różnica...

    Link do wykresu:
    https://ovufriend.pl/graph/3ec8ccdccb0ea765003fd40f36153048

    Pomóżcie proszę bo jest mi przykro ze wszystkie znaki na owu miałam a temp nie skoczyła i gdybym jej nie mierzyła to była bym pewna ze owu było
    Teoretycznie wygląda jakbyś jakieś 2 dni temu miała owu. Poczekaj do jutra. Po pozytywnym teście owu może nadjesc do 48 h także by się zgadzało. Najlepiej właśnie śluz obserwować, jaki masz dziś? A. Skok może być nawet do 3 dpo zależy od ilości progesteronu

    Takmala lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Takmala Autorytet
    Postów: 872 471

    Wysłany: 4 września 2019, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    Teoretycznie wygląda jakbyś jakieś 2 dni temu miała owu. Poczekaj do jutra. Po pozytywnym teście owu może nadjesc do 48 h także by się zgadzało. Najlepiej właśnie śluz obserwować, jaki masz dziś? A. Skok może być nawet do 3 dpo zależy od ilości progesteronu


    Śluz mam wodnisty delikatnie mętny szarawo-biały ale tylko delikatnie wcześniej wodnisty bez bieli bo typowo białka kurzego nie mam. Najbardziej zbliżony do białka był wczoraj rano a tak to wodnisty. Dziękuje za odpowiedz :) będę mierzyć dalej
    Jest to mój pierwszy miesiąc takiej samokontroli wiec jeszcze nie wszystko łapie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września 2019, 10:28

    x9Igp1.png

    Lat 30
    Hashimoto
    26.07.2019 łyżeczkowanie 9tc - trisomia chromosomu 16
    13.09.2019 dwie kreski na teście ciążowym ❤️

    MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C oraz PAI-1 4G w układach heterozygotycznych.
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 4 września 2019, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie było mnie długo bo odpuściłam do czasu badania. I dzielę się z Wami nowiną, otóż dziś zobaczyłam dwie kreski na teście 😍😍😍 Nie doczekałam nawet HSC, a lekarze dawali mi małe szanse na ciążę. Odpuściłam totalnie wszystko, temperatury, śluzy, niestety nawet kwas brałam w kratkę. Zaplanowałam sobie ślub na przyszły rok, wczoraj zapłaciliśmy za obrączki, a dzisiaj taka niespodzianka😀 Mam nadzieję, że i Wam się wkrótce poszczęści, bo jak mi się udało, to Wam tym bardziej się uda. Co prawda jeszcze nie tryskam entuzjazmem, bo wiem jak się skończyła moja ostatnia ciąża, ale mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

    Takmala, Fisia, Addka lubią tę wiadomość

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 4 września 2019, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotek90 wrote:
    Dziewczyny nie było mnie długo bo odpuściłam do czasu badania. I dzielę się z Wami nowiną, otóż dziś zobaczyłam dwie kreski na teście 😍😍😍 Nie doczekałam nawet HSC, a lekarze dawali mi małe szanse na ciążę. Odpuściłam totalnie wszystko, temperatury, śluzy, niestety nawet kwas brałam w kratkę. Zaplanowałam sobie ślub na przyszły rok, wczoraj zapłaciliśmy za obrączki, a dzisiaj taka niespodzianka😀 Mam nadzieję, że i Wam się wkrótce poszczęści, bo jak mi się udało, to Wam tym bardziej się uda. Co prawda jeszcze nie tryskam entuzjazmem, bo wiem jak się skończyła moja ostatnia ciąża, ale mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.
    Nieraz się właśnie zastanawiałam co u ciebie. Super oby tym razem skończyło się szczęśliwie porodem w przyszłym roku :). A macie już datę? Akurat po porodzie zrobicie razem z chrzcinami 😁🤗

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 4 września 2019, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    Nieraz się właśnie zastanawiałam co u ciebie. Super oby tym razem skończyło się szczęśliwie porodem w przyszłym roku :). A macie już datę? Akurat po porodzie zrobicie razem z chrzcinami 😁🤗
    Mamy na 24 czerwiec, już mam sukienkę zamówioną nawet, a gdyby się udało, to urodzę na początku maja, więc będzie jeszcze 1,5 miesiąca do ślubu. Właśnie odebrałam betę 525.

    Takmala, Fisia lubią tę wiadomość

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 4 września 2019, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotek90 wrote:
    Mamy na 24 czerwiec, już mam sukienkę zamówioną nawet, a gdyby się udało, to urodzę na początku maja, więc będzie jeszcze 1,5 miesiąca do ślubu. Właśnie odebrałam betę 525.
    Sukienkę zawsze można powiększyć :), i tak będą szyć za któryś miesiąc pewnie. Cialo po porodzie rzadko jest takie jak przed chyba że masz tak dobre geny :).
    Pięknie a ile dni po terminie miesiączki jesteś? Powtórz za 2 dni bete

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 4 września 2019, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    Sukienkę zawsze można powiększyć :), i tak będą szyć za któryś miesiąc pewnie. Cialo po porodzie rzadko jest takie jak przed chyba że masz tak dobre geny :).
    Pięknie a ile dni po terminie miesiączki jesteś? Powtórz za 2 dni bete
    Mam 31 d.c. a ile jestem po terminie to nawet nie wiem, bo u mnie z tymi miesiączkami różnie bywało. Ostatnio cykle miałam co 27 -29 dni. Nawet Ci nie powiem kiedy miałam owulację, bo nawet nie zaznaczyłam kiedy było serduszkowanie, więc wszystko poszło na spontanie.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 4 września 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotek90 wrote:
    Mam 31 d.c. a ile jestem po terminie to nawet nie wiem, bo u mnie z tymi miesiączkami różnie bywało. Ostatnio cykle miałam co 27 -29 dni. Nawet Ci nie powiem kiedy miałam owulację, bo nawet nie zaznaczyłam kiedy było serduszkowanie, więc wszystko poszło na spontanie.
    To młodziutka ciąża. Powtórz bete po 2 dobach i jak ładnie przyrosnie to super. Hehe widzisz mówiłam żebyście odpuscili

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 4 września 2019, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    To młodziutka ciąża. Powtórz bete po 2 dobach i jak ładnie przyrosnie to super. Hehe widzisz mówiłam żebyście odpuscili
    Na razie z jednej strony się cieszę, a z drugiej podchodzę do tego z dystansem, bo ostatnio ładnie mi beta rosła i dupa z tego wyszła. Zobaczymy, mam nadzieję, że będzie dobrze, bo jestem jakaś taka spokojniejsza niż ostatnio. Przy pierwszej ciąży od początku miałam dziwne przeczucie, że będzie coś nie tak.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Takmala Autorytet
    Postów: 872 471

    Wysłany: 4 września 2019, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotek90 wrote:
    Na razie z jednej strony się cieszę, a z drugiej podchodzę do tego z dystansem, bo ostatnio ładnie mi beta rosła i dupa z tego wyszła. Zobaczymy, mam nadzieję, że będzie dobrze, bo jestem jakaś taka spokojniejsza niż ostatnio. Przy pierwszej ciąży od początku miałam dziwne przeczucie, że będzie coś nie tak.

    To takie dziwne ale miałam tak samo z moja pierwsza ciąża... czułam wewnętrznie że coś jest nie tak. Życzę spokoju przez cała ciąże 😊

    Kotek90 lubi tę wiadomość

    x9Igp1.png

    Lat 30
    Hashimoto
    26.07.2019 łyżeczkowanie 9tc - trisomia chromosomu 16
    13.09.2019 dwie kreski na teście ciążowym ❤️

    MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C oraz PAI-1 4G w układach heterozygotycznych.
‹‹ 872 873 874 875 876 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ