X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • curly Przyjaciółka
    Postów: 78 62

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    Myślę że owolacja była 13 dc
    Dziękuję za pomoc:). Też tak obstawiam ale dopiero zgłębiam temat. Staramy się o dziecko rok i na razie nie ma efektów.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, Dziewczyny!
    Mam prośbę, zerkniecie na mój wykres? Dziś 11dpo, robiłam test i wychodzi negatywny :(
    Ponoć superczuły (10).
    Czy jeśliby coś było, to taki test pokazałby pewnie dwie krechy, co? A temperatura zadziwiająco wysoka w drugiej fazie. W poprzednim cyklu takiej nie miałam.

  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie wykres wygląda typowo... A w zeszlym cyklu była niższa? To w ogóle był wzrost? Jeśli chcesz się upewnić to zrób badania krwi

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    Wg mnie wykres wygląda typowo... A w zeszlym cyklu była niższa? To w ogóle był wzrost? Jeśli chcesz się upewnić to zrób badania krwi

    Typowy? Tzn?
    Tak, miałam niższą nieco w drugiej fazie, koło 36.35, a teraz powyżej 36.5. Może akurat tak przypadło, mierzę temp. dopiero drugi cykl.
    Dziękuję za odpowiedź, Natalka.

  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sensie że w 2 połowie zawsze wzrasta. Spadek duży mógłby zagnieżdżeniem lub jego próba. Nie jest wyznacznikiem bo wiele jest takich przypadków że spadek kasy a ciazy brak. A w poprzednim cyklu jaka była wyjściowa? Masz ten wykres? Ovifriend ci w ogóle wyznaczył owulację?

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam, był chyba trochę podobny. Ovufriend tak jak w tym, też wyznaczył owulację (poprzedni: 14dc, teraz: 13dc).
    Też był spadek, ale wydaje mi się, że potem trochę bardziej temp. skakała. Może już sobie wmawiam, że jest inaczej, żeby się pocieszać.
    Link do wykresu:
    https://ovufriend.pl/graph/ba87c3a7e0c4e926c6303cab30d9fc85

  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie teraz jest lepszy. Włączyłaś jakieś leki? Ja jak zauważyłam skacząca temp to poprosiłam o coś na fazę lutealna i dostałam dupka. Faktycznie uspokoił temp.
    Ale 11dpo to dość wcześnie (nie wiem ile trwa twoja lutealna) wiec nie zrażaj się testem. Powtórz za dwa dni lub najlepiej w dniu @. Wiem że ciężko wytrzymać :)

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Elena! Żadnych leków nie przyjmowałam, lekarz nie zalecał, progesteron mam ok. Dziś chyba zaczęła spadać, bo o 0.1 stopnia niższa i test w 12dpo teże negatywny, a to niby te super czułe. Trzeba sie przygotować na kolejny cykl walki. Dziękuję za pomoc :) trzymam za Twoją Fasolkę kciuki i gratuluję 😊

  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O 0,1 to żaden spadek. Spójrz sobie na mój wykres. Też był spadek a jednak utrzymalo się powyzej poprzedniej fazy. I teraz ostatnie dni też troszkę skacze więc to nie jest jakaś anomalia. U mnie 11dpo dopiero byl cień cienia i to test z czułością 25. A super czuły użyłam 12dpo i praktycznie nic nie było widac- ledwo jakiś prześwit pod światło więc przeplakalam cały dzien. A 13dpo beta była powyżej 83 więc ten super czuły lipny był bo powinien pokazać. Więc głowa do góry bo jeszcze dużo może się pozmieniać :). A normalnie kiedy wypadałby Ci okres?

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za słowa otuchy:) Trochę mi dałaś nadzieję, ale cały czas słyszę w głowie słowa lekarza, że powinnam zacząć myśleć o ivf.
    Cykle mam regularne 28-29 dni. Okres powinien się zjawić we wtorek -środę. Ja robie tymi czułymi (10), ale nic nie wychodzi, choć na forum dziewczynom nawet w 8dpo wychodziły pozytywne.
    Betę zrobię w poniedziałek, mam tego dnia też wizytę, żeby podpytać, co dalej. Czy on po usg jest w stanie ocenić, czy okres przyjdzie czy nie ?

  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciężko mi się wypowiedzieć za lekarza. Nie wiem jaki ma sprzęt itd. Wiem że większość lekarzy jest w stanie określić takie rzeczy- endometrium przed samym okresem zmienia swoją strukturę na taką bardziej nieregularna (przygotowuje się do złuszczenia). Myślę że tak krótko przed okresem powinien już widzieć. A lekarz wyznacza Ci badania
    usg tak krótko przed okresem?
    Trzymam kciuki. Ja też już zaczynałam myśleć o ivf. Powiedziałam partnerowi że to nasza ostatnia IUI bo to zawodna metoda i nie na moje nerwy. Myślę że ivf nie jest złym wyborem. Znam dziewczyny które wykonaly zabiegi i są w szczęśliwych ciążach :). Narazie na spokojnie poczekaj. A skoro lekarz sugeruje ivf to może porozmawiaj z nim dlaczego uważa że to będzie teraz dobre wyjście. Może wspólnie ustalicie co jeszcze możesz zrobić przed skoro masz opory przed podejściem do tego zabiegu.

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • Enej Znajoma
    Postów: 30 0

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mogę dołączyć? Mam problem z wykresem bo ovufriend wyznaczył owulację a ginekolog w 18dc powiedział że cykle jest bezowulacyjny.
    Jakoś się w tym pogubiłam. Temperature mierzę dopiero dwa miesiące i średnio się w tym orientuje. Pomożecie?

    8189ed67d839663efbddb4411aa64276.png
  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 25 sierpnia 2019, 00:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A lekarz stwierdził to na podstawie czego? Robił monitoring czy na podstawie wykresu? A zdarzały Ci się tak bardzo długie cykle? Ovufriend to tylko aplikacja i też może się mylić.

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • Enej Znajoma
    Postów: 30 0

    Wysłany: 25 sierpnia 2019, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElenaM lekarz zrobił USG i po tym jednym tak stwierdził. Nigdy nie miałam monitoringu. Testów owulacyjnych zaprzestałem robić po wizycie. Cykle mam tak 30-35.

    8189ed67d839663efbddb4411aa64276.png
  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 25 sierpnia 2019, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli wizyta u gina była w okresie prawdopodobnej owulki- skoro na USG nie odnalazł dominującego pęcherzyka i nie wiadomo na którą faze cyklu już wskazywało Endo to pewnie miał rację.... :(
    A gin nie zaproponował Ci żeby sprawdzić w kolejnym cyklu i poszukać przyczyny tego braku owulacji? Sporo dziewczyn na forum na stymulowana owulację.

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 25 sierpnia 2019, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fisia trzymam kciuki za jutrzejszą betę :)

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • Enej Znajoma
    Postów: 30 0

    Wysłany: 25 sierpnia 2019, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElenaM wrote:
    Czyli wizyta u gina była w okresie prawdopodobnej owulki- skoro na USG nie odnalazł dominującego pęcherzyka i nie wiadomo na którą faze cyklu już wskazywało Endo to pewnie miał rację.... :(
    A gin nie zaproponował Ci żeby sprawdzić w kolejnym cyklu i poszukać przyczyny tego braku owulacji? Sporo dziewczyn na forum na stymulowana owulację.

    Mam się umówić teraz między 19-22 dc. Żeby zobaczyć coś się tam dzieje..bo to kolejny cykl bezowulacyjny. A miałam.nadzieje że może lekarz się pomylił. Zwłaszcza że badanie trwało raptem 3min i nic o endometrium nie mówiła.

    8189ed67d839663efbddb4411aa64276.png
  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 25 sierpnia 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że to super pomysł. Czyli lekarz chce monitorować cały ten Twój cykl. I bardzo dobrze. Wiesz może nie mówi bo uznaje że to mało istotne informacje dla Ciebie i najważniejszy jest sam wniosek czyli że nie ma owulacji. Ja trafialam na róznych lekarzy- jedni bardzo dokładnie wszystko pokazywali i nazywali a inni tak jak mowisz- chwila badania i sucha informacja. Najczęściej krótkie "jest dobrze" bez info gdzie pęcherzyk, z którego jajnika, ile mm endometrium itd. Czasem nawet wydruku czy zdjęć z badania nie robili nawet.
    Trzymam kciuki za kolejne badania. Myślę że lekarz wie co robi tylko może mało informujący jest. Może po prostu go poproś o jakieś szczególy :)

    Enej lubi tę wiadomość

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElenaM wrote:
    Fisia trzymam kciuki za jutrzejszą betę :)

    Dzięki, Elena! Byłam na weekend w Gdańsku i nie miałam jak odpisywać :)
    Betę zrobię, jak będę u lekarza, choć może on stwierdzi, że nie ma sensu, bo @ za pasem.
    Umówiłam się tak, bo on idzie zaraz na urlop, a ja nie dopytałam, czy lecimy kolejny, trzeci cykl ze stymulowaniem. Robiłam też drugi raz AMH, pewnie będzie chciał skomentować wynik, że jest dziadowski.
    Test rano zrobiłam (rosmman, czułość 10), negatyw w 14dpo. To raczej pozbawia mnie szans w tym cyklu, choć temperatura wciąż się trzyma :(
    A Ty z jakiego powodu robiłaś IUI? Bo oglądałam ostatnio taki ciekawy webinar dziewczyn z Akademii Płodności i tam pani doktor z Białegostoku mówiła, że IUI, jeśli jest dobre nasienie, to nie ma sensu wydawać $.
    Tak się cieszę, że się Ci udało :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElenaM wrote:
    Fisia trzymam kciuki za jutrzejszą betę :)

    Elena, Bety nie robiłam, bo wczoraj przyszła @ :(
    Niestety, zapisuję się na kolejny cykl. A temperatura cały czas była wysoka do końca, nawet dziś rano.
    Lubi chyba płatać figle :)
    Dziękuję za pomoc!

‹‹ 871 872 873 874 875 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ