X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

śluz owulacyjny

Oceń ten wątek:
  • karolca Przyjaciółka
    Postów: 76 30

    Wysłany: 24 września 2013, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tzw. białko jajka lub śluz wodnisty może pojawić się na krotko przez owulacją. Poza tym skąd masz pewność, że owulacja nastąpi za dwa dni? :) Tego bez monitoringu nie da się przewidzieć co do dnia. Jedynie przy stałych obserwacjach możesz dowiedzieć się, kiedy od skoku temperatury możesz spodziewać się okresu ponieważ o ile faza folikularna jest zmienna o tyle lutealna stała (przynajmniej taka powinna być)

    kamcia lubi tę wiadomość

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 25 września 2013, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak we wszystkich dziedzinach tak i w tej zdania są oczywiście podzielone ,ostatnio przeczytałam że skok temparatury absolutnie nie oznacza owulacji. I to jest święta prawda bo miałam piękne skoki w cyklach bezowulacyjnych. Dlatego trzeba obserwować wszystkie wzkaźniki płodności i najlepiej nauczyć się samemu analizować i wyznaczać odpowiedni dzień. Człowiek jest w stanie wprowadzić pewne zmienne do analizy , program nie zawsze

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • rudaa21 Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 25 września 2013, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    robie testy owulacyjne, wczoraj pojawila sie blada druga kreseczka takze trzeba sie powoli przygotowywac. Ale jak pamietam ciezko bylo zauwazyc u mnie ten sluz przezroczysty, biore olejek z wiesiołka. Mam nadzieję, że bedzie dobrze. Zawsze mam:)

    rudaaa
  • malutka1989571 Ekspertka
    Postów: 121 125

    Wysłany: 25 września 2013, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biorę 2cykl wiesiołek w pierwszym był śluz rozciągliwy ale nie tyle przy drugim cyklu leje się ze mnie pierwszy raz mam tyle śluzu że wypływa wszystko na wkładkę przeźroczysty i mocno ciągnący dodatkowo w drugim cyklu dobrałam niepokalanek być może to też jego zasługa również brałam siemię lniane jak widać efekty są dziś 2 grube kreski na teście owulacyjnym a ze mnie się leje:0

    udało się 13cykl starań okazał się szczęśliwy
  • olka1985 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 25 września 2013, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, mam problem z określeniem śluzu,który aktualnie u mnie występuje. Jestem 2 dzień po miesiączce, zaobserwowałam u siebie śluz wodnisty, biały, konsystencji koloru mleka,nie jest lepki. Śluzu jest mało na bieliźnien natomiast jest idealnie widoczny na palcu podczas badania wewnętrzego. Wewnątrz uczucie wilgoci. Dodam, że śluz jest bezzapachowy. Proszę powiedzcie jakiego rodzaju jest to śluz mi się wydaje, że występuje on podczas dni niepłodnych. Jeśli na wykresie zaznacze wodnisty, bo takiej jest konsystencji, to program zaznaczy mi jako śluz płodny, sama już nic nie wiem, pomocy! Z góry uprzejmie dziękuję.

    olka
  • rudaa21 Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 25 września 2013, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka1985moze to po prostu jest kremowy jak ja mam zawszepo @

    rudaaa
  • olka1985 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 26 września 2013, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może tak,ale on nie jest kleisty,lepki tylko wodnisty, ale zazznacze jako kremowy dzięki.

    olka
  • rudaa21 Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 26 września 2013, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi dzisiaj tescik owu pokazał dwie kreski:D Tylko cóż an śladu rozciągliwego śluzu, sprytne plemniczki nie dadzą rady się dostać bez tego ;/ hmm

    rudaaa
  • rudaa21 Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 26 września 2013, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem już co robić, chyba znowu odwiedze lekarza bo cykl w normie ale jednak czegoś brak...:-(

    rudaaa
  • olka1985 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 27 września 2013, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam ten sam problem co ty i też nie wiem co jest. Olej z wiesiołak już od 5 miesięcy biore witamine b6 od 2 i nic a nic, rozciągliwego śluzu ani widu ani słychu :(.

    olka
  • rudaa21 Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 27 września 2013, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba w poniedziałek się przejdę do lekarki, niech ona mi powie co jest nie tak. I będę wręcz żądała, żeby mi badania zrobiła wszystkie! :)

    rudaaa
  • olka1985 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 30 września 2013, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja badania już mam zrobione tzn badania hormonalne i mój mąż też. 7.10.2013 idę na konsultację dowiedzieć się co i jak z tym moim organizmem.

    olka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2013, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny mam problem. w środku, podczas badania szyjki czuję że jest śluz, tzn znikome ilości ale potrafię wyciągnąć kawałek rozciągliwego śluzu. albo jest tam mokro, czuć palcem. a jak dochodzi do zbliżenia to mąż nie może we mnie wejść.. tzn że mam śluz czy nie??

  • Frelka Ekspertka
    Postów: 123 56

    Wysłany: 20 października 2013, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 wrote:
    Bobasek co dokladnie chcesz wiedziec? Otoz tak codziennie o tej samej porze, najlepiej ok 17.oo, z rana czy w ciagu dnia szyjka moze zmieniac polozenie. Najlepiej badac po siusiu, przykucnac i wlozyc palca wskazujacego do pochwy..bardziej po lewej stronie wyczujesz taka kuleczke...to wlasnie jest szyjka...
    Jakiej wielkości jest ta "kuleczka".
    Dziewczyny zgłupiałam... powoli dochodzę do wniosku, że nie mam szyjki macicy :P nie potrafię jej wyczuć. Coś niby mam, ale nie wiem czy to to, bo jakoś tak strasznie blisko... Niby jestem tuż po okresie, ale to "coś" jest właściwie przy samej kości (spojeniu łonowym? tak się to chyba fachowo zwie).
    W dotyku trochę jak czubek nosa więc to by się zgadzało... ale "kuleczka" jest wielkości draża :P nie wiem jak to opisać. Do tego wydawało mi się, że będzie to gdzieś na końcu pochwy, a to jest tak właściwie na jej przedniej ścianie. To to, czy mam może jakiś dodatkowy gadżet w środku??
    Pomóżcie, bo próbuję coś wygooglować, ale z marnym skutkiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2013, 13:23

    Aniołek [*] 21.11.2013, 5 tc
    Krupeczka <3 29.08.2015
    0e8cf70093.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 31 października 2013, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny mam pytanie .. rano miałam śluz taki wodnisty troche rozciagliwy przezroczysty po poludniu koło 13 zanikł i teraz juz jest lepki.. i jest go o wiele wiele mniej ..prawie nic.. dzis wyszedł mi test owu pozytywny kolo 11 , nie wiem jak zaznaczyc na owu - jako rozciagliwy, wodnisty czy lepki ??

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 3 listopada 2013, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze należy zaznaczać ten śluz który był najlepszej jakości w ciągu dnia. Niestety w OF nie zawsze jest taka możliwość, bo nie ma się zbytnio do wyboru jakości śluzu... Np śluz lepki szklisty i przezroczysty też jest płodny a np. lepki grudkowaty białawy już nie jest płodnym i jak to zaznaczyć jak do wyboru jest tylko lepki. Ja nie sugeruję się tym co wyznacza mi OF i prowadzę dodatkowo wykresy w zwykłym zeszycie, którymi się sugeruje a na OF to tak dla zabawy no i żeby być w kontakcie z WAMI :)
    Myślę że powinnaś zaznaczyć rozciągliwy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2013, 16:45

    Saramago lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Atra81 Koleżanka
    Postów: 55 31

    Wysłany: 10 listopada 2013, 01:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolejny raz of wyznaczył mi owulację linią przerywaną , powód- niewaściwy śluz w okolicach okołopłodnych. Czy można odróżnić śluz płodny od tego , którego dostaję na widok męża :) ?

    <3 <3 <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2013, 01:10

    694032qf33k11a3t.gif
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 12 listopada 2013, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atra81 wrote:
    Kolejny raz of wyznaczył mi owulację linią przerywaną , powód- niewaściwy śluz w okolicach okołopłodnych. Czy można odróżnić śluz płodny od tego , którego dostaję na widok męża :) ?

    <3 <3 <3
    Odpowiedz znajdziesz w zakładce "Pytania i odpowiedzi" jest opisane w "Jak rozróżnić śluz płodny od tego wynikającego z podniecenia"

    Atra81 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • kasia m Koleżanka
    Postów: 75 6

    Wysłany: 15 listopada 2013, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny biore juz kilka dni ten wiesiolek na popraw sluzu i poki co nie zauwazylam poprawy ze sluzem:( a moze to za wczesnie jeszcze?jak myslicie?u Was pojawial sie od raz czy tez po jakims czasie?

    kasia :)
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 15 listopada 2013, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia m wrote:
    dziewczyny biore juz kilka dni ten wiesiolek na popraw sluzu i poki co nie zauwazylam poprawy ze sluzem:( a moze to za wczesnie jeszcze?jak myslicie?u Was pojawial sie od raz czy tez po jakims czasie?

    Pewnie że za wcześnie. Nie martw się efekty mogą przyjść dopiero w drugim cyklu starań. Prócz wiesiołka m.in. pomaga też wit. A+E ( mnie bardziej pomogła niż wiesiołek) oraz kwasy omega3

    kasia m lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ