X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Temperatura

Oceń ten wątek:
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 17 października 2014, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podlacze sie :) dziewczyny jak to jest z tym mierzeniem temperatury ? Na prawdę musi być to ta sama godzina ewentualnie pół godziny pózniej ? I czy naprawdę nie mozna chodzić przed mierzeniem temperatury ? Pytam,bo na codzień wstaje 5.50-6.00, ale w weekendy mi sie to nie widzi jakoś :/ jak wy mierzycie tempke ?

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 17 października 2014, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/baza-wiedzy/pytania-i-odpowiedzi/pomiar-temperatury/w-jaki-sposob-dokonywac-pomiaru-temperatury,24.html

    Redhotka lubi tę wiadomość

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 17 października 2014, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3livka ja to wszystko czytałam, zastanawiam się tylkojak faktycznie jest u Was i czy koniecznie trzebasię tak sztywnotrzymać by wychodziło poprawnie :) ?

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 17 października 2014, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym ja zawsze wędruję w nocy do toalety, niedługo przed przebudzeniem tak jakby na śpiocha, w ciągu nocy też piję. Najbardziej zastanawia mnie to czy faktycznie nie mogę zmierzyć temp. podczas szykowaniu się rano

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • RofTW Koleżanka
    Postów: 59 30

    Wysłany: 18 października 2014, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy juz ktoś kiedyś o to pytał czy nie ale nigdzie nie mogę znaleść odpowiedzi... Czy temperatura po stosunku powinna zaliczać sie do wykresu czy nie? Wczoraj kochałam sie z mężem dosyć intensywnie a dzisiaj moja temperatura bardzo podskoczyła ( z 36,7 do 37.1) i nie wiem czy ma to coś wspólnego z moim cyklem owulacyjnych czy tez nie...

    f2w3ikgno7e387of.png

    http://media.photobucket.com/component/Download-File?file=/albums/dd354/c_dancer2002/babydust.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2014, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim wrote:
    Najbardziej zastanawia mnie to czy faktycznie nie mogę zmierzyć temp. podczas szykowaniu się rano
    Było to poruszane wielokrotnie - NIE MOŻESZ... Temperaturę mierzysz przed wykonywaniem jakiejkolwiek innej czynności.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2014, 22:29

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2014, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jestem tu nowa i dopiero zaczynam. Pooglądałam trochę wykresów i nieznalazłam żadnego, żeby ktoś startował z tej temperatury co ja. Temp. mierzę w ustach termomertem Microlife.

  • sóweczka Przyjaciółka
    Postów: 83 53

    Wysłany: 20 października 2014, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Jak mi temperatura spadła jak na wykresie, to mieć jeszcze nadzieję czy już odpuścić i czekać na @? Miałam taaaką nadzieję- wykresik był wzorowy i chyba klapa.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2014, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie jestem zdrowa, a temp. mierzę jak tylko otworzę oczy bo termometr mam pod ręką pod łóżkiem. Nie wiem o co chodzi.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2014, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cati wrote:
    moze cos z hormonami ci buzuje , zacznij brac pod uwage temp od skonczonego okresu a tej nie bierz pod uwage :) tak bedzie dla ciebie najlepiej.
    Dzięki. Tak właśnie zrobię. Chyba mnie olśniło... faktycznie to hormony bo jestem po poronieniu w 5 tygodniu.
    Jeszcze raz dzięki :)

  • małaMyszka Autorytet
    Postów: 8937 17375

    Wysłany: 29 października 2014, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OF wyznaczył mi owu idealnie. W tym cyklu obserwuję i po cichu liczę na zielonkę :D

    Alexander
    6 czerwca 2017, 3320, 55 cm, 10 pkt
    47d8cd3eb4.png
    Sebastian
    11 sierpnia 2015, 3370, 55 cm, 10 pkt
    967b64d0e6.png
  • kim88 Koleżanka
    Postów: 54 3

    Wysłany: 29 października 2014, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a co sadzicie o moim wykresie?mam od dwóch dni bóle podbrzusza i pleców w dole.warto wykonac test?czy lepiej czekac?sama niewiem///nie chce sie nakrecac

  • małaMyszka Autorytet
    Postów: 8937 17375

    Wysłany: 29 października 2014, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kim88 wrote:
    dziewczyny a co sadzicie o moim wykresie?mam od dwóch dni bóle podbrzusza i pleców w dole.warto wykonac test?czy lepiej czekac?sama niewiem///nie chce sie nakrecac

    bardzo nieprecyzyjny ten twój wykres. Jesteś dopiero po zakończeniu @?

    Alexander
    6 czerwca 2017, 3320, 55 cm, 10 pkt
    47d8cd3eb4.png
    Sebastian
    11 sierpnia 2015, 3370, 55 cm, 10 pkt
    967b64d0e6.png
  • kim88 Koleżanka
    Postów: 54 3

    Wysłany: 29 października 2014, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak jestem po okresie ale miałam bardzo skapy 2 dni okresu lekkiego w tym wnocy nie krwawiłam jeden dzien przerwy a puzniej plamienie jasna krwia tak przez 2 dni około 3 krople na dzien,nie wiem co sadzic o takej temperatusze :/

  • kitti1982 Znajoma
    Postów: 23 13

    Wysłany: 29 października 2014, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok to ja jestem ewenementem, pomocy :)
    mierzę codziennie temperaturę o 4.55, a obudziłam się o 3.35 wiedziałam, że już będę miała problem z zaśnięciem zmierzyłam i wyszło 37.3, oczywiście nie zasnęłam zmierzyłam później o włąściwej godzinie leżenia w totalnej złości że nie mogę zasnąć i było 37.23 czyli po godzinie bezczynnego leżenia niższa temperatura, to która jest bardziej prawidłowa od 22 do 3.35 spałam spokojnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2014, 11:37

    małaMyszka lubi tę wiadomość

  • kim88 Koleżanka
    Postów: 54 3

    Wysłany: 29 października 2014, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z tego co ja wiem to prawidłowa temperetura jet od 6 do 7 rana mniejwiecej moze i do 8 no ale zawsze sie mierzy o tej samej godzinie i bez wstawiania z łóżka

  • kitti1982 Znajoma
    Postów: 23 13

    Wysłany: 29 października 2014, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no tak, ja nie wstawałam ale pracuję od 7 i wstaję o 5 więc nie mam możliwosci inaczje mierzyć ale dziś obudziłam się wcześniej i skąd taka różnica i jak ją oznaczyć? zaznaczyłam niższa... a niby się jeszcze dodaje, podobno ważne jest by spać spokojnie min 3 godziny no ja spałam prawie 6

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2014, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej laski, a co ja mam zrobić, jak np. kładę się koło 2 w nocy (jak wczoraj) i potem budzę się dosłownie ja chwilę (tyle co sprawdzenie godziny) przed 5 i 6? Normalnie dosypiam i mierze kolo 7-7:30, bo o 5 to bym miała temperaturę trupa...mi tempka strasznie spada jak mało śpię :-(

  • kim88 Koleżanka
    Postów: 54 3

    Wysłany: 29 października 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    owulacja była wiec ok zycze ci fasolki :) a co sadzisz o moim wykresie?

  • Dafne Koleżanka
    Postów: 93 13

    Wysłany: 29 października 2014, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, czy testy owulacyjne przy podwyższonym TSH mogą fałszować wynik i wychodzić pozytywnie, nawet przy cyklu bezowulacyjnym, ze skokiem temperatury ?

    lv8pusw.png
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ