X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Temperatura

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak to jest z tą temperaturą dokładnie?
    Wiem, że każdy cykl jest inny i temperatura w I fazie może być znacznie różna od poprzedniej z I fazy. I to jest normalne, póki widać różnicę między I a III tego samego cyklu.
    Ale czy może być tak, że temp. I fazy obecnego i III poprzedniego jest na tym samym poziomie?

  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 2 września 2014, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi dzis gin powiedziala, ze mierzenie temperatury nie ma sensu, bo trzebaby miec mega spokojne i harmonijne zycie, zeby wykresy byly wiarygodne. Zero stresu, kataru, alkoholu, seksu w nocy, itp. Hmmm... nie wiem, co o tym myslec...

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • rudainka Przyjaciółka
    Postów: 89 34

    Wysłany: 2 września 2014, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I Twoja gin miała racje. Mierzenie tempki jest tylko do ewentualnej pomocy. Najlepiej do tego obserwować jeszcze śluz i szyjkę i ewentualnie wtedy można mówic o jakiejkolwiek prawidłowej interpretacji. Każdy czynnik może nam zaburzyć wykres, w końcu jesteśmy tylko ludźmi a nasze ciała potrafią zaskakiwać :)

    Ale i tak najbardziej wiarygodny jest monitoring USG+ testy owulacyjne :)

    Idgie, gigsa, Redhotka, Foto_Anna lubią tę wiadomość

    <3 49 cykl starań...
  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 3 września 2014, 00:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja generalnie nie ufam ginom, którzy nie biorą pod uwagę moich obserwacji. Jeszcze rozumiem, że ktoś nie wierzy takiej metodzie odkładania poczęcia, ale żeby nie brać pod uwagę takiej masy informacji o organizmie i jego funkcjonowaniu to już trzeba być po prostu ignorantem.
    Prowadzę obserwacje od pięciu lat. Często przeżywam stresy, pewnie jak każdy, zarywam noce, podróżuję, imprezuję, a mimo to moje karty obserwacji sporo mówią o moim stanie zdrowia, co zostało potwierdzone badaniami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2014, 00:36

    Redhotka, Katjaa, gigsa, Fatim, Chica Mala, Foto_Anna, OwieczkaaaJo lubią tę wiadomość

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • rudainka Przyjaciółka
    Postów: 89 34

    Wysłany: 3 września 2014, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mówię, że nie są pomocne i trzeba je ignorować, ale nie może to być wyłącznym wyznacznikiem bo samo badanie tempki może nas po prostu wprowadzić w błąd :)

    <3 49 cykl starań...
  • Anooosiak86 Autorytet
    Postów: 337 208

    Wysłany: 3 września 2014, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, szczególnie jak Gin mi wyliczył termin owulacji na 18dc (wg wykresu pojawiła mi się niby przerywana kreska) - ale na zielono pokazuje mi owulację tydzień później. Z obserwacją śluzu, macicy u mnie ciężko - także też nie wiem, czy owulacja była - czy dopiero będzie, hyhy :D

    c5b4988e96146284365f283ffc137d8b.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2014, 11:03

    f2w33e3k2hwnvdoc.png
  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 3 września 2014, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akurat to co robi program ovufrien nijak się ma do rzetelnej interpretacji wykresu ;)
    Wiadomo że po 2-3 miesiącach obserwacji to jeszcze sporo można się mylić, ale potem człowiek już wie jak odczytywać śluz, szyjkę i czy pomiar temperatury był wiarygodny czy mógł być zakłócony.

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • rudainka Przyjaciółka
    Postów: 89 34

    Wysłany: 3 września 2014, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tak. Mi oF ostatnio 3 razy w ciągu cyklu chciał zmienić termin owulacji mimo, że według monitoringu już dawno było po ;p a to wszystko przez tą nieszczęsną temperaturę którą OF interpretuje jak chce :P

    <3 49 cykl starań...
  • Anooosiak86 Autorytet
    Postów: 337 208

    Wysłany: 3 września 2014, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, widzę, że co innego lekarz mówi, co innego Ovufriend, a najlepsze są i tak "kalendarzyki dni owulacji" na necie - wg sztywnych cykli, które się wpisuje od razu pokazuje 5 dni płodnych + dzień owulacji + nawet szansę na poczęcie dziewczynki/chłopca. Masakra :D

    f2w33e3k2hwnvdoc.png
  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 3 września 2014, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezaleznie od opinii gin kontynuuje mierzenie temperatury :-)

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • rudainka Przyjaciółka
    Postów: 89 34

    Wysłany: 3 września 2014, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie odstawię termometru ;) ja najbardziej śledzę swoją temp szczególnie po owu. Jakoś tak jestem zawsze pełna nadzieji jak widzę jak rośnie :P

    <3 49 cykl starań...
  • asiun Ekspertka
    Postów: 297 84

    Wysłany: 9 września 2014, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie, może się wydać komuś głupie, ale kurczę naprawdę nie wiem... Dlaczego jak zaznaczam na wykresie moją temperaturę to czasami ta kropka ( wskazująca daną tempkę) jest raz niebieska, a raz biała ?? Od czego to zależy?? Już kalkulowałam to na wiele sposobów i nie wiem :/

    ex2bhdge30jzhj6n.png

    bfaregz2kmplzbid.png
  • ewela6 Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 9 września 2014, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiun jak mierzysz o tej samej godz to zaznacza na biało a jak o różnej to na niebiesko

    cati lubi tę wiadomość

  • Storczyk3 Przyjaciółka
    Postów: 194 43

    Wysłany: 9 września 2014, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewela6 wrote:
    Asiun jak mierzysz o tej samej godz to zaznacza na biało a jak o różnej to na niebiesko
    Chyba na odwrót ;)

  • asiun Ekspertka
    Postów: 297 84

    Wysłany: 9 września 2014, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa ...to o to chodzi ;), dzięki :)

    ex2bhdge30jzhj6n.png

    bfaregz2kmplzbid.png
  • zant85 Koleżanka
    Postów: 63 12

    Wysłany: 10 września 2014, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam!
    Przepraszam, że zaśmiecam wątek, ale za bardzo nie wiem gdzie mam zadać to pytanie - czy złe sny nad ranem i częstsze przewracanie się z boku na bok mogą podnieść podstawową temperaturę ciała w jakiś sposób?

    316f8fd203c1262402f4db2dd27f056c.png
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 10 września 2014, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z mojego doświadczenia nie, a często mam niespokojny sen. Ale prawda jest taka, że musisz się trochę poobserwować, czy u Ciebie to nie zakłóca pomiaru.

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • zant85 Koleżanka
    Postów: 63 12

    Wysłany: 10 września 2014, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki! Dziś tempka skoczyła mi o 2 kreski do 37,3... (10dpo) ale zobaczymy co pokażą najbliższe dni. Jak nie zacznie spadać to 12 dpo robię test. Trzymajcie kciuki.

    316f8fd203c1262402f4db2dd27f056c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2014, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    dopiero zaczynam, jestem kompletnie zielona w temacie. Mam w domu tylko termometr kontaktowy do pomiaru temperetury na czole lub skroni. Czy taki termometr wogóle nadaje się?

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 13 września 2014, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lepiej mieć termometr owulacyjny z dwoma miejscami po przecinku. W przypadku wyznaczania owulacji najmniejsze wahania temperatury są istotne.

    alexxxa lubi tę wiadomość

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ