X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Blizniaki w 2021
Odpowiedz

Blizniaki w 2021

Oceń ten wątek:
  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 4 lipca 2021, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśka na szczęście ciśnienie unormowali się przy tych lekach, ale cóż z tego jak wyszło mi wysokie białko. Lekarz stwierdził, że najpewniej w tym tygodniu będą rozwiązywać ciążę bo to już jest stan przedrzucawkowy😔 Gdzieś tam o tym myślałam, ale jak to powiedział to się tak zestresowałam, że spać nie mogłam, bo to oznacza, że jest jakieś zagrożenie dla maluszków i dla mnie.

    Dobra nie chcę wam tu smęcić. Jak Wasze maluszki? Jak Wam idzie opieka nad szkrabami? Zdj mile widziane😉 Chociażby mi humor poprawiły.

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 4 lipca 2021, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellen Ty masz za 4 dni ciążę donoszoną. Jeśli będzie jakiekolwiek ryzyko to od razu Ci zrobią cc, nie stresuj się. Ciesz się ostatnimi chwilami spokoju 😆😆😆
    U nas dobrze. Dzieciaki są kochane. Mamy aktualnie 3 drzemki w dzień, 2 pobudki w nocy i niech tak zostanie jak najdłużej:) za chwilkę stuknie dzieciom pół roku a mi pół roku ściągania mleczka. Kolejnego celu nie mam ale po cichu marzy mi się minimum rok kpi. W przyszłym tygodniu zaczynamy rozszerzać dietę i jestem już podekscytowana :) Dzieciaki pięknie trzymają obręcz barkową więc na czas posiłków będą "na sztywno" sadzane.
    To tyle u nas :)

    Elleen lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 4 lipca 2021, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elleen spokojnie, nawet już teraz masz bezpieczny tydzień, a jak wytrzymasz jeszcze parę dni to będzie super 🙂

    U nas jest wszystko w porządku🙂 dzieci mają 2 miesiące i 8 dni. Problemy brzuszkowe już się w sumie skończyły, tzn może nie skończyły, ale kropelki pomagają więc jest dobrze. Moje dzieci też po 2 razy wstają, ale osobno więc łącznie mam 4 pobudki. 3 dni temu byłam szczęśliwa bo Dawid nie wstał ani razu a Hania tylko raz więc cudowna noc😁

    Rucola co planujesz dać dzieciom na początek do jedzenia? Będziesz dawała im papki, słoiczki czy warzywka w kawałkach ?

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 4 lipca 2021, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola nie wiem jak Ty to robisz, że nadal odciagasz mleczko. W ciągu dnia jak jesteś sama dzieci dają Ci siąść i odciągnac? Czy płaczą i czekają?

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 5 lipca 2021, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuska wrote:
    Rucola nie wiem jak Ty to robisz, że nadal odciagasz mleczko. W ciągu dnia jak jesteś sama dzieci dają Ci siąść i odciągnac? Czy płaczą i czekają?
    Jak przychodzi pora ściągania i dzieci nie śpią (bo ściągań pod nieobecność męża mam 3 a łącznie ściągam 7razy na dobę) to sadzam dzieci w babybjornach i stawiam nad nimi stojak drewniany z pozawieszanymi zabawkami, zakłdam gorset, laktator mam mobilny i siadam obok, na wypadek gdyby zaczęły płakać, choć rzadko się to zdarza bo uwielbiają tą aktywność :) zazwyczaj tak wygląda moje ściąganie o 8mej i 14tej. o 11 zzwyczaj śpią jak sobie ściągam a na 17, 20, 23, i 3.30 w nocy mam już męża :) Jak dzieci były mniejsze to siedziałam obok w gorsecie z laktatorem i machałam im nad głowami zabawkami, coś do nich mówiłam, nawet zmieniałam pieluchę czy karmiłam. Grunt to gorset i mobilny laktator, choć nie ukrywam że najbardziej lubię ściągać w spokoju w kuchni z telefonem w ręce hahahahaha
    Co do rozszerzania diety to zaczynam od papek póki dzieci samodzielnie stabilnie nie siądą, bo potem przechodzimy na kawałki. Najlepiej zaczynać od warzyw i taki jest plan, ale jednocześnie chcę wprowadzić rano kaszkę, którą będę gotować na wodzie więc do smaku myślę dawać jakiś mus owocowy albo łyżeczkę suszonej śliwki ze słoiczka. Chyba, że dodam trochę mleka, trochę szkoda mi gotować na swoim mleku.

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 5 lipca 2021, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola podziwiam Cię. Ja staram się jak najczęściej, ale moje to są takie rozdarciuszki jak im coś nie spasuje. Dzisiaj pierwszy raz wsadziłam ich do lezaczkow i chyba im się spodobało i miałam czas na odciągnięcie spokojnie mleczka🙂
    Ja też mam laktator elektryczny, podwójny więc wygodny. Gorsetu nie kupiłam bo było mi szkoda pieniędzy , ale zrobiłam sobie ze zwykłego biustonosza i też się sprawdza 😁 tyle tylko że już kilka razy jak odciagalam i dzieci płakały i coś musiałam przy nich zrobić to mi się mleczko wylało ehhh

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 5 lipca 2021, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w szpitalu ściągałam w staniku sportowym z dziurami i niestety nie sprawdził mi się na dłuższą metę. Nie trzyma dobrze lejkow, wysuwały się.w gorsecie mam wszystko na sztywno. Wydaje mi się też że że ściśniętych piersi leci więcej mleka.nic nie muszę podtrzymywać, dla mnie przepaść :)
    A mleko mi się wylało jeden raz, w nocy jak nieprzytomna wlewałam nadmiary do woreczkado mrożenia 😅 Jak masz gorset i szczelny laktator to nic nie powinno Ci się wylewać :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 6 lipca 2021, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellenn co tam u Was? Mam nadzieję że wszystko dobrze :)
    Staram się tu od tygodnia coś napisać ale maluchy śpią na zmianę i naprawdę ciężko mi dokończyć;) bo zaczynałam już parę razy;p
    Wczoraj moje chłopaki skończyły 5mc i już są mega mobilne. Nie, jeszcze nie pełzają ale poprzez obroty i innego typu akrobację potrafią się przemieścić ze 2 metry w inna stronę ;) także zmiana pieluchy to już też wyższy lewel bo jak tylko ściągnę mokra to fik i już malucha na brzuszku z gołą pupą.
    Też małymi kroczkami się przymierzam żeby podać im coś poza mlekiem do spróbowania, wiem wiem że who zaleca po skończonym 6 mc ale jestem coraz bardziej ciekawa czy w ogóle będą zainteresowane spróbowania, oczywiście nic na siłę :)

    Elleen lubi tę wiadomość

  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 6 lipca 2021, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perełko ja po całym weekendzie niepewności, gdzie jeden lekarz mówi co innego, a drugi co innego dalej czekam na jakieś konkrety. Wolałabym, żeby ktoś przyszedł i powiedział np "jutro cc", albo
    "nic złego się nie dzieje i spokojnie czekamy do terminu cc". Na razie obserwacja i kolejne badania, żeby sprawdzić białkomocz. I w międzyczasie ciśnienie mi znowu zaczęło wariować🤷‍♀️
    Ale np co do szpitala i opieki to jestem bardzo zadowolona. 2 razy dziennie jest Ktg, maluszkom ładnie serduszka biją💗 ah już bym je chciała poznac😍

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 6 lipca 2021, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozyczka, Perelka nadsl karmicie piersia? Ja odciagam na razie mam na styk mleka i raz dziennie podaje mm. Ale czas zwiekszyc porcje. Moje maluchy coraz fajniejsze die robią, ale jednoczesnie coraz marudniejsze. Zaczely mi przesypiac 7 godz w ciagu nocy. Kolka przdchodzi juz Adasiowi.

  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 6 lipca 2021, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elleen już niebawem poznasz i będziesz mogła wyprzytulać i wycałowac do woli :)
    Wiem doskonale jak to jest w szpitalu, ale najważniejsze że jesteś tam bezpieczna i pewnie czekają bo każdy dzień w brzuszku u mamy jest dla dzidzi cenny :)

    Rodzina tak ja nadal tylko kp, ale ostatnio coraz więcej marudzenia przy piersi zamiast jedzenia. Wagowo też chłopaki już nie szaleją więc być może już nie starcza im pokarmu albo są zbyt ciekawe świata aby jeść. Dlatego też zbliża się pomalu dla nas czas rozszerzenia diety. Próbowałam ostatnio dać chłopakom moje mleko z butelki ale tylko ja gryźli smoczek i nic nie wypili więc trochę słabo bo ruszyć się bez nich nie mogę, góra 1,5h i któryś zawsze zaczyna marudzić że głodny..A Wy już dziewczyny wychodziliście gdzieś bez maluszków? U mnie póki co Max 30 min na szybkie zakupy, a marzy mi się gdzieś wyjść choć na 2h z przyjaciółką.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2021, 14:32

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 lipca 2021, 04:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perełko taka stabilizacja wagi w okolicach 5go miesiąca to raczej norma :) Ile chlopcy ważą? My dziś mamy urodzeniowe 6 miesięcy i będę ważyć Maluszki to napiszę, ale siostra z wagą na pewno przoduje 🤣🤣🤣.
    Ja z uwagi na kpi często wychodzę z domu na 2-3 godziny ze starszakiem a jak pojadę do rodziców na dzień tylko z bliźniakami to wychodzę sama spotkać się że znajomymi. W ściąganiu brakuje mi tylko dłuższej przerwy nocnej ale mam ogromną nadzieję że rozszerzanie diety pójdzie nam na tyle.dobrze, że będę mogła przesunąć sesję nocną na 7 dziennych a docelowo zejść na 6 sesji. Byłoby bosko 😅

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 7 lipca 2021, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina tak nadal karmie tylko piersią i tak jak u Perelka co 1,5 h jeśli nie śpią to któryś się domaga. Zazdroszczę 7 godzin snu. Noce są kiepskie. Wybudzają się w tym samym czasie. Mam wrażenie że przez całą noc karmie. Jak nakarmię M. To bierze go mąż i próbuje na rękach uśpić ale on płaczę - w sumie przez cały czas który karmie Sz. Bo wtedy go biorę jeszcze raz do piersi chwilę pociągnie i śpi dopóki się nie zorientuję że mu cyc wypadł z buzi i znowu się budzi.

    Perelka Ostatnio wychodziłam na godzinę i chciałam odciągnąć laktatorem a tam nic nie leciało🤷‍♀️. Chłopaki ładnie przybierają więc nie wiem gdzie problem. M. Waży 6200 a Sz. 5600. Najlepsze jest to że dużo osób mówi mi żeby ich dokarmiać bo są glodne🙈(z racji tego że tak często są na piersi). Też czekam cierpliwie na rozszerzenie diety.
    A tak po za tym byliśmy na wizycie u fizjoterapeuta, muszę jeszcze umówić się do osteopaty i neurologopedy... Mamy asymetria, opadający kącik ust i niekształtne główki a oprócz tego będziemy pracować z M. nad jego wrażliwością.

    Dziewczyny które macie zalecone ćwiczenia od fizjo. Na czym ćwiczycie w sensie jakąś mata czy na kocu na podłodze polecicie coś? Wczoraj pierwszy dzień z nimi ćwiczyłam i się ze stresowałam bo nie mogłam ich ułożyć tak jak mi pokazywano🙄mam nadzieję że dzisiaj będzie lepiej
    Ale się rozpisałam🤭

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 lipca 2021, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różyczko my mamy puzzle piankowe mały geniusz z czech oraz matę z HUmbi. jeśli mogłabym Ci coś szczerze doradzić i masz miejsce w domu to kup sobie porządną matę kinderkraft albo skiphop. My dziś jestesmy po wizycie u fizjo, mam zielone światło do sadzania dzieci na czas posiłków (oczywiście na sztywno). Poza tym rozwijają się na 5+. Pozostaje mi temat kształtu główki synka ale to już rozpracowujemy z osteopatą, mam wrażenie ze jest coraz lepiej :)
    No i muszę się pochwalić bo mnie rozpiera duma! Mój synek na pół roku z urodzeniowe 1910g przybrał do 7kg! Córeczka z urodzeniowej 2660 przybrała na 7600 :) Strasznie jestem dumna z tych moich Skarbów! Naprawdę dają radę <3 <3

    Różyczka32 lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 7 lipca 2021, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola pieknie ważą Twoje dzieci:)
    Mój synek z 2720 na 6750 i tu myślę że waży ok i ta waga choć zwolniła to cały czas idzie do góry.
    Natomiast drugi z 3080 dobija dopiero do 6300 i tak między 6,2-6,3 trzyma wagę od 3 tygodni prawie. Jeść też za bardzo nie chce, wcina głównie na śpiocha 3 razy w nocy i 3 razy w dzień.

    Różyczko my cwiczymy na macie puzzlowej, mam 9 klocków 60×60cm. Choć i 4 czasem wystarczają, ale moje chłopaki zaczęły robić obroty i potrafią się dość szybko przemieścić, to wolę więcej rozłożyć :)u nas także u jednego asymetria, a drugi już ponoć wszystko ok ;)

    Różyczka32 lubi tę wiadomość

  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 7 lipca 2021, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka. A więc i ja dołączam do grona rozpakowanych. Dzisiaj po cc o 12:29 urodziła się Gaja z wagą 2700 g, a minutę później Igorek z wagą 2800g.

    Perelka, Rucola, Różyczka32, Rodzina, Lusi11-88 lubią tę wiadomość

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 7 lipca 2021, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elleen super, witamy Mamuśka 💙❤ Piękne wagi maluszków:)
    Odpoczywajcie i potem jak będziesz miała chwilę i siły to chcemy jakieś foto maluszków:) jeszcze raz wielkie gratulacje!!!

    Elleen lubi tę wiadomość

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 lipca 2021, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellen gratulacje!!! Brakło Ci dnia do donoszonej, będziesz mieć refundowaną szczepionke 5w1 🤣🤣🤣

    Elleen lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 7 lipca 2021, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elleen gratulacje💐świetne wagi dzieciaczków. Dużo zdrówka, odpoczywajcie

    Dziewczyny dzięki za odpowiedź.

    Elleen lubi tę wiadomość

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 7 lipca 2021, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellen gratulacje 👩‍👧‍👦😘

    Elleen lubi tę wiadomość

‹‹ 117 118 119 120 121 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ