X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Blizniaki w 2021
Odpowiedz

Blizniaki w 2021

Oceń ten wątek:
  • Ala alka Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry czy ktoś przyjmował wcześniej gonatropine kosmówkowa przed ciaA bliźniacza?

  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 11 lutego 2022, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część dziewczyny , co u Was słychać ? Jak tam maluszki ? Już nikt tu nic nie pisze.
    Moje maluszki mają po dwa ząbki. Czworakuja , w momencie przemieszczają się z jednego końca mieszkania na drugi 😀 wspinają się po meblach, Hania już staje na nóżkach a Dawid póki co zostaje na kolankach .
    Napiszcie jakie postępy u Waszych dzieciaczków 🙂

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 12 lutego 2022, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się w dniu 1 urodzin moich chlopakow🙂jak ten czas szybko zleciał...
    Miała byc chuczna impreza było rodzinnie - właśnie dzisiaj kończymy izolacje. Impreza przeniesiona na inny dzień ale torcik byl😉
    Na roczek Sz. ładnie chodzi sam, M staje przy meblach i chodzi koło nich natomiast nie umie z pozycji stojącej usiąść boi się. Chłopaki są fajne, zrobili się bardzo kumaci robią nunu, papa, pokazują jak idą spać. Mówią mama, baba i coś po swojemu🤷‍♀️
    W najbliższym czasie czeka nas obcinanie włosów bo Sz. Zaczynają wchodzić na oczka. Ciemno to widzę...
    Mamuśka super się maluszki rozwijają. Ile mają teraz?
    Dziewczyny piszcie co u was. Wątek nam ucichł.

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 13 lutego 2022, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różyczka jejku już roczek🙂 naprawdę czas szybko leci. Ale super że jeden synuś już tak ładnie chodzi, drugi zaraz go dogoni 🙂 do fryzjera musisz z nimi iść ....moje to są takie łysolki 😅 mają 9,5 miesiąca

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 13 lutego 2022, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie jak już są dzieci takie komunikatywne 🙂 moje już też zaczynają być. Jak ich wołam na jedzonko i widzą że mam w rękach to biegną za mną 😅 jak otwierają szafki albo wkładają rączki tam gdzie nie pozwalam to patrzą na mnie i czekają na reakcję. Też już mówią mama , baba, Hania robi papa a Dawid jeszcze tego nie załapał

    Różyczka32 lubi tę wiadomość

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 16 lutego 2022, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. U nas ten rok się zaczął od chorób. W tamtym roku od kwietnia zdrowi, a teraz caly styczeń najpierw jeden chory, później drugi. Pozniej tydzień było dobrze i znów przeziebieni i biegunka od kilku dni. Koszmar. Tyłki ich bolą, poodparzaly się.
    Co do postepów to u nas bez zmian. Adas pelza i sam siada. Chodze z nim do fizjo, ale wogole nie chce czworakowac. Ma 4 zęby. Wojtus nie zmienił sie nic ciągle marudzi, jęczy. Mój maż juz nie wytrzymuje nerwowo, ja tez juz siły nie mam na niego. Bardzo bystry jest. Czworakuje, chodzi przy meblach. Ma 6 zębów.
    Rozyczko Twoje szkraby mają urodziny razem ze mną. Duzo zdrowia dla nich.
    Mamuska karmisz swoje maluchy sama, czy juz same jedzą?
    No i mam strasznego bzika na punkcie smoczkow. Boje się, zeby nie mialy krzywych zgryzów i zębów. Ciagle im zabieram jak usną, potem zaraz sie budzą z płaczem. Używają bibsow. Innych nie akceptowali. Jak u Was to wygląda?

  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 17 lutego 2022, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina dla ciebie też wszystkiego dobrego🙂 kurcze współczuje tych chorób. A może wizyta u osteopaty by pomogła u Wojtusia? Co do smoczków u mnie tylko Sz. Ma ale też służy nam tylko ewentualnie do zaśnięcia a później mu zabieram. Jak znajdzie gdzieś przez przypadek w domu smoczka to też mu zabieram ale to raczej dlatego że wolę patrzeć jak się śmieje albo gada niż boję się o zeby. Fakt że nie robi z tego zadnej afery.
    Jak wam idzie rozszerzanie diety?
    U nas w sumie dobrze śniadanka, obiadki, kolacyjka super tylko pomysłów mi brakuje a bardziej czasu żeby coś im innego wymyślać

    Przytulanko co u was?

    Rodzina lubi tę wiadomość

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 18 lutego 2022, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina niedobrze że tak chorują. A planujesz ich dać do żłobka czy madz kogoś kto zostanie z maluchami?
    Ciekawe kiedy Wojtusiowi się to zmieni bo wierzę że to marudzenie musi być męczące. U nas Hania była bardzo płacząca ,ale teraz kiedy już siedzą i się przemieszczaja jest dużo lepiej.
    A jak noce dziewczyny ? U nas w dalszym ciągu Dawid przesypia cała noc a Hania to nawet nie wiem ile razy się budzi.
    Jeżeli chodzi o smoczki to moje dzieci żyć bez nich nie mogą.....w nocy Dawid jak wypluje to śpi ale Hania od razu się budzi i trzeba jej wkładać bo jest ryk.
    Moje maluchy jedzą wszystko co im dam , pięknie jedzą, na szczęście nie mam z tym problemu.
    Sami jedzą tylko kawałki jak im dam na tackę . Kaszką, obierkami sama ich karmię . Moja wina bo chciałam żeby było szybciej , ale muszę ich uczyć żeby właśnie sami jedli. A Wasze maluchy same jedzą ?

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 18 lutego 2022, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzieciaki tez jedzą wszystko co im daje. Karmie ich sama. Jakos tez wole żeby nie wybrudzily sie tak i to sprzatanie🙈 czasem im daje coś do rączki.

  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 19 lutego 2022, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuska ja nie wracam do pracy, zostaje z dzieciakami na razie. Noce u nas wieloma pobudkami przez te choroby. Jeden wybudza drugiego. Ciężki czas mamy.

  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 21 lutego 2022, 01:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina super , ja niestety muszę wrócić i już się tego boje . Mam nadzieję że do października , bo wtedy planuje wrócić , noce się poprawia bo nie wyobrażam sobie iść do pracy po nocy , jakie są teraz

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Ananasek Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 9 marca 2022, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, nie udzielałam się wcześniej tu na forum, ale podczytywałem od czasu do czasu. Jestem mamą bliźniaków urodzonych we wrześniu 2021. Chłopacy prawie donoszeni bo 36+6. Poród z komplikacjami bo pierwszy bliźniak urodzony SN a drugi zle się wstawił i było pilne cc z powodu spadków akcji serca. Drugi syn dostał tylko 3 punkty po urodzeniu, ale szybko się „odbił” i później już 6 i 9 punktów mimo to bardzo się boje o jego dalszy rozwój. Chłopcy maja już prawie pół roku i widzę różnice w tempie ich rozwoju - drugi bliźniak jest Ok miesiąc do tylu z umiejętnościami w porównaniu do brata. Pierwszy bliźniak (urodzony bez problemu z 10 pkt) tez nie jest jakoś mega szybki w zdobywaniu umiejętności w porównaniu do starszej siostry. Niby wiem, że każde dziecko inne i rozwija się swoim tempem, ale boje się o drugiego syna. Chodzimy na rehabilitacje i poprzedni fizjoterapeutka wiecznie podkreślała, że drugi syn mocno „odstaje” od brata i że „może być różnie. Obecna fizjo mówi, ze cały czas rozwojowo mieści się w widełkach i żeby nie panikować, ale z oboma wg niej jest dużo pracy. Neurolog w OWI w wieku 4m-czy powiedziała, ze obecne odchylenia to kosmetyka, ale ona może mieć inny punkt odniesienia, bo tam często są dzieci z głębokimi zaburzeniami.Mogłybyście napisać ile wasze maluszki miały np jak zaczęły obracać się na brzuszek? Czy u Waszych bliźniaków tez jest różnica w tempie rozwoju? Czy tez jedno z dzieci dostało na starcie mniej punktów? Przepraszam za chaotyczny post, ale chyba potrzebuję „kopa” żeby się ogarnąć, bo cały czas mam w głowie, że drugi syn gorzej się rozwija przeze mnie, że nie dałam rady przy porodzie i że od samego początku nie cisnęłam od razu na cc

  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 10 marca 2022, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Ananasek. Moi synowie urodzili się w 38 tyg z 10 punktami przec cc. Adas zaczął sie obracac ok 3, 5 miesiaca na brzuszek. Wojtek ok 6.5 miesiąca. Teraz maja prawie 11 miesiecy. ADAS tylko pelza i siedzi. A Wojtus juz chodzi przy meblach, raczkuje od 1 grudnia. Jak byli mali Adas szybko sie rozwijał a teraz został w tyle. Roznice w rozwoju sa inne u kazdego dziecka, przeciez to dwie odrębne osobki. Z Adasiem tez jezdze do fizjo. Mielismy juz 6 wizyt i jakos za bardzo to nic nie dało. Jeszcze 4. Czy Wasze wizyty na nfz tez są pół godziny?
    Co u Was dziewczyny? Jak maluszki?
    U nas ząbkowanie pełną parą echh. Nie śpię, oni ciągle placza w nocy, w dzien marudni bardzo. Zaczynają pokazywac swoje nerwy. Coraz ciężej jest. Strasznie broja.

  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 11 marca 2022, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasek a czemu rodzilas naturalnie ? Chciałaś czy lekarz się uparł ? Moje dzieci urodziły się w 37 tygodniu przez CC. Miały problemy z oddychaniem dlatego miały odjęte punkty i leżały w inkubatorach , ale po tygodniu wyszliśmy. Moi w sumie rozwijają się jednakowo , ewentualnie z tygodniowa różnica czasu . Ja nie miałam z nimi problemu i nie ma potrzeby wizyt u fizjo , ale tak jak Rodzina napisała każde dziecko jest inne i każde rozwija się w swoim tempie. Najważniejsze że jesteście pod kontrolą specjalistów , myślę że jakby było coś nie tak to by zauważyli . Potrzeba czasu i ćwiczeń i będzie dobrze . Jesteś już tym wszystkim zmęczona i dopada Cię

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 11 marca 2022, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dzieci mają 10,5 miesiąca. W tej chwili już czworakuja , stają na nóżki przy meblach , wczoraj Hania pierwszy raz weszła na skrzynię z zabawek więc się zaczyna . Na brzuszek zaczęli się przewracać jak mieli 4 miesiące a siadali jak mieli 7,5 i 8 miesięcy.
    Rodzina ile ząbków mają Twoje maluchy ? Moje w dalszym ciągu mają po dwa i nic im nie wychodzi dalej. Hmm nie chce zapeszać ale u nas jest w miarę spokojnie . Noce są różne , ale w dzień zajmują się sobą , bawią ładnie . Oczywiście wyrywanie sobie zabawek, płacz i pisk też jest , ale nie mam co narzekać

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Ananasek Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 11 marca 2022, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuska wrote:
    Ananasek a czemu rodzilas naturalnie ? Chciałaś czy lekarz się uparł ? Moje dzieci urodziły się w 37 tygodniu przez CC. Miały problemy z oddychaniem dlatego miały odjęte punkty i leżały w inkubatorach , ale po tygodniu wyszliśmy. Moi w sumie rozwijają się jednakowo , ewentualnie z tygodniowa różnica czasu . Ja nie miałam z nimi problemu i nie ma potrzeby wizyt u fizjo , ale tak jak Rodzina napisała każde dziecko jest inne i każde rozwija się w swoim tempie. Najważniejsze że jesteście pod kontrolą specjalistów , myślę że jakby było coś nie tak to by zauważyli . Potrzeba czasu i ćwiczeń i będzie dobrze . Jesteś już tym wszystkim zmęczona i dopada Cię

    Pierwszą córkę rodziłam SN i miałam naprawdę dobre wspomnienia. Do cc nie miałam wskazań i w sumie po wielu rozmowach z różnymi lekarzami i położnymi rozważałam próbę SN, ale jak trafiłam na IP bo cos zaczęło się dziać to trafiłam na beznadziejnego lekarza który w ogóle nie brał pod uwagę CC i nawet jak z drugim bliźniakiem zaczęły się problemy to dluuuugo zwlekać z decyzja o cc 😕 drugi syn po porodzie mimo tych 3 punktów na start to szybko się „odbił” - pierwsza noc spędził ba wszelki wypadek na oiomie, ale nie wymagał żadnego wspomagania a druga noc już bez inkubatora na patologii noworodka a później już ze mną. Po 5 dniach wszyscy wyszliśmy do domu. Niby rozwojowo cały czas w normie ale u mnie milion myśli w głowie i duuuzo poczucia winy 😕

  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 11 marca 2022, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasek nie zadręczają się bo się wykończysz. Jeżeli wszystko jest w normie to nie martw się. Chodzisz z nimi do fizjo , robisz to co zaleca lekarz więc robisz wszystko co potrzeba . Tak jak pisałam jesteś na pewno zmęczona już i pewnie dlatego takie myśli.

    Ananasek lubi tę wiadomość

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 12 marca 2022, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuska moi chłopcy mają po 7 zębów. Musze sie pochwalic. Adas od wczoraj zaczął raczkowac hura 😀
    Ale jak szybko chce się przemieścić to pelza. Jaki on jest zadowolony teraz, śmieje się. Staje w łóżeczku. W koncu jakies postępy nowe.

    Mamuska lubi tę wiadomość

  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 14 marca 2022, 06:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina super !!!!🙂 Wszystko przychodzi w swoim czasie 🙂

    Rodzina lubi tę wiadomość

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 31 marca 2022, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny co u was? Ananasek witaj
    🙂Wcale się nie przejmuj różnica w osiąganiu umiejętności przez dzieci. Wiem po sobie ze każde dziecko ma swoje tempo. Ale też się martwiłam o jednego bliźniaka ze się nie przekręca, nie siada nie raczkuje i nie chodzi tak szybko jak brat. Większość z nich jyz opanował a do chodzenia wcale go nie pospieszam. Zostałam ostatnio sprowadzona na ziemię i to że się cieszyłam że Sz. już chodzi (teraz już ponad 2 miesiące) niestety ma wpływ na szpotawe kolana i układanie stop do wewnątrz - bo za wcześnie zaczął. Dostał kolejne 10 godz. Rehabilitacji a M. Już nie mimo że nie chodzi.
    Rodzina u nas 45 minut rehabilitacje - jak wytrzymają


    Jak u was zdobywanie nowych umiejętności?

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
‹‹ 136 137 138 139 140 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ