X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Blizniaki w 2021
Odpowiedz

Blizniaki w 2021

Oceń ten wątek:
  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwego Nowego Roku !! Pisze bo wyjątkowo moje maluchy jeszcze śpią:)
    Ostatnio to niezłe łobuzy, wszędzie wejdą, wszędzie chcą się wspinać, ciągle bam. Mama lata i ratuje co się da, a i tak ostatnio to rozcieta warga u jednego, to siniak na środku czoła u drugiego. No chłopaki odstawiają akcje :) Dominiś stawia już pierwsze samodzielne kroczki, a Kacperek próbuje się puszczać i sam stać, ale jeszcze brakuje trochę stabilności.

    Rodzina noce z 1 pobudka to brzmi jak marzenie, u nas podobnie jak Rucola mniej niż 8 pobudek to rzadko. Choć raz K. Miał przebłysk i przesłał 7h ciągiem, to oczywiście sprawdzałam czy żyje;p

    Ząbków u nas 8 i 6 , waga nadal niska bo zaraz 11 mc, a chłopaki koło 8,5 i 9 kg. Ale jak dla mnie źle nie wyglądają. Chyba taka ich natura, bo ten co waży mniej więcej wcina i robi 2, a czasem nawet 3 kupki dziennie.

    Wiem że część z Was ma jeszcze czas ale Różyczka Rucola zwłaszcza Wy, planujecie roczek wyprawiać? W lokalu czy domku ?
    U nas ciutkę ponad mc został, a jeszcze nie wzięłam się za planowanie;)

  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze się Was chciałam zapytać jak wygląda u Was sytuacja z drzemkami w ciągu dnia? U nas K. już ewidentnie przeszedł na 1 drzemkę i mission impassible jest żeby zasnął 2 raz (potrafi 7-8h wytrzymać wieczorem) , natomiast D. Chyba ciągle by wolał 2 więc mi się dzieci rozjezdzaja. Wczoraj chciałem ich obu utrzymać to mi Dominiś zasnął na krzesełku podczas karmienia hihi piękny widok 🤣 no ale każdy jest inny i ma swój rytm :)

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perełko to wszystko zależy z drzemkami. Jak zasną na pierwszą o 10 bo noc była kiepska to śpią godzinę i porem koło 15 idą jeszcze raz spać do godziny max bo sama ich budzę jak się przeciąga. Jak są w żłobku i śpią w granicach 11-13 to już nie śpią do wieczora.
    Co do roczku to my nie szykujemy jakiejś wielkiej imprezy, na weekendzie przyjdzie rodzina że strony męża, tam jest dużo dzieci więc będą się wszyscy razem bawić, z kolei w mojej rodzinie są tylko dorośli więc zrobimy drugą imprezę u moich rodziców. Torty zamawiamy ale wiejskie, bez tej całej kolorowej masy i ozdób na wierzchu :)
    Moje brzdące ważą 9,3 synek a córcia zbliża się do 10ciu..oboje pięknie czworakują, synek staje przy wszystkim i chodzi wzdłuż kanapy ale nie puszczą się, daleka droga.Ja go nie motywuję, chcę żeby czworakowal jak najdłużej. Córeczka to w ogóle jest w lesie.... tylko klęczy, nie staje na prostych nogach,.choć już mogłaby 😅 ale najważniejsze że oboje czworakują symetrycznie, to wszystko z czasem przyjdzie, mają czas.
    Szczęśliwego Nowego Roku Dziewczyny!!!

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Madziula1902 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kobietki ❤️,
    Dwa dni temu dowiedziałam się o dwóch serduszkach (niecały 7 tydzień). Jestem przerażona, bo jedyne co usłyszałam od gin to to, że to ciąża zagrożona, wysokiego ryzyka - jednokosmówkowa.
    Czy któraś z Was może mnie trochę uspokoić? Kiedy dowiedzialyscie się o tym czy jest jedna owodnia czy dwie?
    Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina Dawid z pozycji do raczkowania, ale jeszcze nie raczkuje , jedynie do tyłu się przemieszcza. A Hania jeszcze nie do końca opanowała siadanie , tak do połowy siada też z pozycji do raczkowania ale muszę jej pomagać. Płacze jak leży więc jej pomagam usiąść bo cale osiedle by ją słyszało🤦 Hania też nie raczkuje , ale doskonale jej wychodzi pełzanie .

    Rucola czyli nie tylko u nas tak jest, ja też już wysiadam. Całe szczęście że Dawid przesypia cała noc , ale Hania to nawet nie wiem ile razy się budzi. Hania w ogóle przy zasypianiu płacze jak opętana , już się zastanawiałam czy lekarzowi o tym nie powiedzieć. Dziewczyny a czy daealyscie kiedyś dzieciom jakiś syropek na wyciszenie ? Zastanawiałam się czy jest coś takiego czy tylko uspokajające , oczywiście nie chce dziecka faszerować ale może jest coś co można dać a nie wiem .
    Perełko u nas też zależy od tego jaka była noc i o której rano wstaną. Śpią zazwyczaj 3 razy po ok godzinie do półtorej. A jak mają 2 drzemki to ta druga jest trochę dłuższa. Zazwyczaj udaje się że śpią razem , ale oczywiście zdarza się że jedno usypia a drugie ani myśli.

    Szczęśliwego Nowego Roku !!!!!

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziula gratulacje !!!! Pewnie większość z nas jak się dowiedziała o bliźniaczej ciąży była przerażona . Ja Ci nic nie powiem bo u mnie była ciąża 2k2o . Masz w rodzinie bliźnięta ?

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Madziula1902 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nie mamy, ale przy jednokosmówkowej to nie geny, tylko samoistny podział.

  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perelko u nas w dzien pierwsza drzemka o 10 do 12 jak dobrze pójdzie. Druga ok 14.30 wtedy śpią godzine. O 19 juz po kąpieli i mleku śpią.
    Ja zamierzam zrobic roczek chyba w lokalu, bo w domu nie pomieszcze 2× chrzestnych i dziadkow.
    Madziula gratulacje. Ja się dowiedziałam w 6 tyg. Ciąży 2o2k. Trzymam kciuki, wszystko bedzie dobrze.

  • Przytulanka Ekspertka
    Postów: 142 79

    Wysłany: 3 stycznia 2022, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, dawno mnie tutaj nie było. U nas sytuacja z pobudkami wygląda podobnie jak u Was. Oczywiście zdarzają się noce, że obie córki prześpią ale większość jest tych gorszych. Co do postępów to Lilka, która jest intensywnie rehabilitowana zrobiła ogromny progres, mam podobne podejście do tego tematu jak Rucola. Powiedźcie mi czy Wasze dzieci też Was tak absorbują?

    Madziula gratuluję!
    Ja byłam w ciąży 1k2o. Z tego co kojarzę to koło 8/10 TC wiedziałam ile jest owodni.

  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 3 stycznia 2022, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja się przywitam w nowym roku. U nas w nocy jest 1-2 pobudki.Raz się zdarzyło,że przespali całą noc bez karmienia, ale podejrzewam,że to tylko jednorazowy wyskok😉
    W dzień są 2 drzemki ok 10:30 śpią tak ok 1,5 2 godziny. I około 16 do 17.
    Przytulanka dzieci są bardzo absorbujące. Ten co nazwał macierzyński urlopem był chory na umyśle🤪

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2022, 14:57

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 3 stycznia 2022, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziula gratulacje. Eh pamiętam te wszystkie emocje jak się dowiedziałam o bliźniakach. Całą w środku dygotałam. To normalne,że jesteś przerażona, chyba każda była. U mnie też była 2k2o.

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 3 stycznia 2022, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perelka ja też jeszcze nie zaczęłam nic planować co i jak ale będziemy robic w domu. Nie wiem jak to ogarniemy z chłopakami bo będzie około 30 osób to taka najbliższą rodzina🙈
    U nas spaniee w nocy bez zmian, w dzień 3 spania od 20-40minut.
    A i mogę się pochwalić ze M też zaczął czworakowac i siadać z pozycji czworaczej od wigilii 😀 teraz dopiero jest co dobrego z nimi

    Rucola lubi tę wiadomość

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co slychac? Rucola jak Twoje roczniaki?
    U nas Adas zachorował. Kaszelek go męczył bardzo ale juz lepiej. Teraz Wojtek zaczyna pokaslywac. Adas zaczął pelzac po calym domu, Wojtek juz wstaje, szybko raczkuje i sam siada. Ząbki cały czas wychodzą i straszne marudy.

  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 16 stycznia 2022, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina i jak Twoje maluchy? Rozchorowały się bardziej czy jest lepiej ?
    U nas jak na razie Hania robi lepsze postępy. Pełza wszędzie. W łóżeczku już się podciąga i staje. A Dawid leniuszek dalej przyjmuje pozycję do czworakowania i i przemieszcza się do tyłu. Bardzo się przy tym denerwuje bo chce iść do przodu 😀 Dawid ma dwa ząbki i też jest marudny co jest do niego niepodobne. U Hani jeszcze nic nie ma.
    Najbardziej się cieszę z nocy bo troszkę się poprawiło. Pobudek jest o połowę mniej , i nie ma już tak że Hania wstała i dopiero po 1,5 godziny usypiała

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super Mamuska. Jeden synek u mnie zdrowjeje, a drugi coraz gorzej chory. Robimy inhalacje i surop mam. Okropny kaszel ich męczy. Na szczescie nie mają kataru. Wojtus ma 6 ząbków, a Adas 3 i 4 wychodzi. W nocy mamy 1 pobudke na mleko. Czasem teraz marudza w nocy jak chorzy. W dzien 2 drzemki. Szkudne się bardzo robią.

    Mamuska lubi tę wiadomość

  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina ja czekam z niecierpliwością kiedy Hania będzie się budziła tylko raz w nocy . Ile ważą Twoje maluchy? I kiedyb dokładnie się urodziły ? U mnie Dawid 8800 a Hania 7400. Za tydzień będą miały 9 miesięcy

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też czekam na 1 pobudkę.😔Rodzina współczuje choróbska. Mam nadzieję że szybko chłopaki wyzdrowieja. My zaczęliśmy kolejny turnus rehabilitacji chociaż już się nie martwię tak ich rozwojem jak wcześniej. Sz to istny szogunek wszędzie go pełno i łobuzuje. Najbardziej jak ciągnie brata za włosy 😲M. to taki miś potulny. I mają już humorki, aż czasami się boję że zrobią sobie krzywdę tak się rzucają po podłodze. Też tak macie?

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dzieciaki jutro skończą 9 miesiecy. Tydzien różnicy jest miedzy nimi. Moje ważą ok 10 kg.

  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różyczka u nas jest to samo 😂 tylko nie ciągną się za włosy bo ich nie mają ale Dawid gryzie Hanię w głowę 😂 wiecznie ma usliniona cała główkę 😅
    U nas kolejne postępy. Dawid zaczął czworakowac w końcu bo strasznie się złościl jak udawało mu się tylko do tyłu😀 a Hani wyszedł pierwszy ząbek

    Rodzina, Różyczka32 lubią tę wiadomość

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Ala alka Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, mam pytanie, czy ktoś stosował gonadotropiny kosmówkowe przed ciążą i wyszły bliźniaki?

‹‹ 135 136 137 138 139 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ