X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Blizniaki w 2021
Odpowiedz

Blizniaki w 2021

Oceń ten wątek:
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 1 kwietnia 2022, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie ,ze sie odezwałaś Rozyczko. Szkoda, że nasz wątek opustoszal. Wojtek raczkuje od grudnia, Adas zaczął w marcu. ze wstawaniem W od stycznia i chodziprzy meblach, Adss w połowie marca zaczął wstawac. Wojtus o wiele więcej i szybciej rozumie i uczy się. Rozszerzanie diety super, chlopcy wszystko ładnie jedzą. Tylko nadal ich sama karmie. A jak u Was?
    Rozyczko nadal karmisz piersią? Mamuska jak Twoje bobasy?

  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 1 kwietnia 2022, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina u nas też mniej więcej było około 2 miesięcy różnicy w osiąganiu umiejętności.A dużo mówią? Moich chłopaków też karmie, jakąś kanapeczkę czy przekąski to daje w rączki ale zupki nie odważyłam się jeszcze im do samodzielnego jedzenia dać. Karmie nadal piersią ale w ciągu dnia to bardziej chcą się poprzytulać do piersi niż jedzą. Na noc butelka z mm a później w ciągu nocy znowu cyc. Już mi się tak chce pospać ciągiem kilka godzin ale się nie zanosi🤷‍♀️
    Rodzina a jak ten synek który był marudny? Coś się poprawiło?

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 2 kwietnia 2022, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Charakterny jest. Bystrzak, duzo rozumie, szybciej zdobywa nowe umiejetnosci niz Adas. Smieszek taki , ale ciagle on chce byc w centrum uwagi, zabiera wszystko Adasiowi. Jak nie dam mu tego to płacz. Szybko sie denerwuje. Wszędzie go pełno. ADAS jest zupelnie inny. Taki spokojny, ale czasem tez juz denerwuje się, ze Wojtek wszystko mu zabiera.
    Taki to charakter chyba. Ogolnie to oni sie nie bawią razem, przechodzą obok siebie z obojetnoscia. A Twoje maluchy jacy są?

  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 6 kwietnia 2022, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny . Rodzina mimo że bliźniaki to zupełnie inne :) u nas jest to samo. Hania jest taka charakterna, wszędzie jej pełno . Też zabiera Dawidowi wszystko , ale Dawid już widzę że się uczy i jej nie daje , są walki o zabawki i krzyki . Hania wszędzie wejdzie, w każdą dziurę , a Dawid stanie i ja obserwuje . Tyle tylko że u nas ładnie się bawią razem . Zazwyczaj jak jedno gdzieś leci to drugie za nim. Jak siedzą przy zabawkach to razem , piłeczkę sobie rzucają i lecą za nią razem i się śmieją . Hania jest większy nerwus. Na przykład Dawid siedzi i wkłada sobie kubeczki jeden w drugi a Hania jak jej nie wejdzie bo sobie weźmie za duże kubek to od razu rzuca i nerwy pokazuje . Jeżeli chodzi o zdobywanie umiejętności to zaczęli chodzić przy meblach parę dni temu. Hania pierwsza a Dawid 3 dni później. Zastanawiają mnie ząbki bo jak wyszły im parę miesięcy temu Hani dwa a Dawidowi 3 tak do tej pory cisza .

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 7 kwietnia 2022, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie oboje mają po 7 zębów. To fajnie jak sie maluchy dogadają. U mnie Wojtus strasznie nieznosny sie robi co chwile krzyczy o byle co. Ciężki charakter.

    Mamuska lubi tę wiadomość

  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 7 kwietnia 2022, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie różne charaktery. Sz. To żywioł wszędzie wejdzie ledwo się okręcę a on już jest z drugiego końca salonu. M. Spokojniejszy ale potrafi pokazać pazurki gdy mu Sz chce zabrać zabawkę-krzyczy na niego. Sz. Jest też taki ze często patrzy czym się bawi brat i mu zabiera. Ale bawią się czasami razem w akuku albo wrzucają klocki do pojemników a ostatnio ich ulubione zajęcie to popychanie krzesełek do karmienia przez salon. Nie gryza się narazie nie mają takiego odruchu. My mamy po 8 ząbków i teraz wychodzą czworki

    Rodzina, Mamuska lubią tę wiadomość

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 9 kwietnia 2022, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozyczko a Ty byłaś u osteopaty z którymś chłopcem? Cos mi sie kojarzy. Jak tak to jaki był powód i co lekarz zalecił?

  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 9 kwietnia 2022, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak już kilka razy byliśmy u osteopaty. Na początku z tym że były problemy z trzymaniem glowki(około 4 miesiącu) i to Sz. Ale wtedy też naciskał no nie wiem jak to nazwać masował przy karku ale też na klatce piersiowej i chwilę też wtedy zobaczył M. I też go tak poluzowal te napięcia i wydaje mi się że to też pomogło w tym że on się uspokoił bo jak pamiętacie pisałam że do 4 miesięcy właśnie M. był bardzo wymagającym dzieckiem. Później byliśmy tylko z M. Bo miał to spłaszczenie główki ale to już trochę za późno było. I teraz też 2 razy z Sz. Z cofnięta zuchwa (otwarta buzia) ale nie ma postępu. Zapisaliśmy się na maj fo innego osteopaty vo bardziej zajmuje się okolicami twarzy jak nie pomoże to podcięcie wędzidełka górnego, które z tego co czytałam nie bardzo kto chce się tego podjąć. Z ćwiczeń to nic nie zalecał oprócz tych co z fizjoterapia zleconych i swojego czasu poduszkę head care

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 9 kwietnia 2022, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I właśnie upatruje ta zmianę zachowania UM. Właśnie dzięki tym poluzowaniem napięcia.

    Rodzina planujesz się wybraćz synkiem?

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 9 kwietnia 2022, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozyczko, ale mojemu nic nie jest. Zadnych napiec, itp. Nie ma. Tylko taki nerwowy charakter. Hmmm

  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 11 kwietnia 2022, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Powiedzcie mi co Wasze maluchy dostały na roczek? My mamy niebawem i pytają się mnie goście co byśmy chcieli . Co u Was się sprawdziło ? Jakieś rowerki , autka ? Na rowerek biegowy za wcześnie , na basen kulkowy nie mamy miejsca . Może podsuniecie mi jakiś pomysł ?

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 14 kwietnia 2022, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśka Moi głównie dostali kasę więc nie pomogę. Ale z takich drobniejszych rzeczy to sztućce z imionami chłopców,klocki duże, takie domki (male)z otworami na różne klocki i tym się lubią bawić.jest jeszcze taki koziołek że się siada i można pupa podskakiwac, i samochód ciężarowy ze można usiąść taki jeździł - to u nas średnie zainteresowanie. Może jakiś stolik interaktywny, bujak taki dla 2 dzieci w sensie taka równoważnia. Jak masz ogród może piaskownice przyda się na lato albo hustawka.

    Mamuska lubi tę wiadomość

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 19 kwietnia 2022, 02:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!!! Dawno mnie tu nie było!!
    Fajnie że piszecie co u Was:) to może po krotce napiszę co u nas. Maluchy od października chodzą do żłobka a ja za miesiąc wracam do pracy. Mają skończone 15 miesięcy I synek dopiero zaczyna chodzić, córeczce jeszcze dłuższą chwilę zejdzie... Według fizjo ma czas do 18go miesiąca życia więc czekamy i motywujemy 😅. Intelektualnie rozwijają się fajnie,lubią swoje towarzystwo choć czasem się również biją 😅 najczęściej o mnie. Uwielbiają mleko które w dalszym ciągu dla nich ściągam I potrafią zjeść go bardzo dużo, mimo tego że na co dzień jedzą w zasadzie wszystko inne. Ogólnie oboje są charakterni
    Synek jest niecierpliwy i głośny a córka sama.sobie bierze wszystko co chce, jest bardzo odważna,zaradna ale i dość flegmatyczna w przeciwieństwie do brata piruna 🤣 Obecnie całą moją trójką przechodzi infekcję wirusową z gorączka, więc niezbyt fajnie mam w domu ale jakieś przetrwamy. Trzymajcie się!

    Rodzina lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 30 kwietnia 2022, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola fajnie że się odezwałaś . A powiedz jak w żłobku ? Dużo chorują ? Moi idą od września bo ja w październiku wracam do pracy. Boje się tego bo wiem że na początku będą bardziej chorować niż chodzić a ja będę ciągle na L4.

    Jak już synek będzie chodził to córeczka pozazdrościć i może też zacznie :) moi chodzą z pchaczem po całym mieszkaniu, oczywiście jak pchacz stoi to nikt się nim nie zainteresuje , a jak jedno weźmie to drugie nagle też chce i jest walka 😅 mamy jeden z powodu braku miejsca , ale jednak kupujemy drugi bo się nie da.

    I jak infekcja ? U nas teraz panuje taka 3 dyniowa gorączka , która kończy się wysypka

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 12 maja 2022, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co słychać? Co taka cisza mamusie?

  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 15 maja 2022, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Rodzina. U nas maraton z chorobami eh końca nie widać. Poza tym jest wesoło Miłosz już też chodzi, od koniec kwietnia i wszędzie ich pełno.
    Jak u was postępy?

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 15 maja 2022, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie Wojtek przejdzie sam ok 1,5 m i pozniej raczkuje. Adas przy czyms cały czas. Rozyczko ile mieli miesiecy jak zaczęli chodzic sami? Poza tym tez jelitowka u nas. Najpierw mąż, później Wojtus a teraz ja 😪

  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 17 maja 2022, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny . Fajnie że Wasze pociechy już chodzą , ale oczy trzeba mieć wszędzie. Moje jeszcze nie chodzą same . Hania staje , ale jeszcze nie rusza do przodu.
    U nas bardzo nerwowy okres. Na wizycie u nefrologa lekarz znalazl guza na nerce u Hani . Byliśmy w klinice , tam na USG nic nie widzieli. W lipcu muszę z nią iść do szpitala żeby ją przebadali . Jestem cała w nerwach , jeden lekarz coś widzi, drugi nie i nie wiem co myśleć. Pójdziemy jeszcze do innego lekarza bo do lipca zanim pojdziemy do szpitala to oszaleje

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 17 maja 2022, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jakies obiawy miała, ze byliscie u tego nefrologa? Pewnie skontrolujcie jeszcze gdzieś dla pewnosci, że wszystko jest w porzadku- bo tak będzie!

  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 17 maja 2022, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina Sz. Miał 11,5 m. A M. 14,5 m. Mamuśka ja też myślę że będzie dobrze. Rodzina, Mamuśka ile mają wasze pociechy? Jak u was z jedzeniem owoców w kawałkach? Moi tolerują tylko arbuza na resztę się krzywią. Ale owoce-musy jedzą.

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
‹‹ 137 138 139 140 141 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ