X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Bliźnięta 2023
Odpowiedz

Bliźnięta 2023

Oceń ten wątek:
  • KaroKaro Autorytet
    Postów: 1052 1191

    Wysłany: 12 października 2022, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, ja w sumie to jeszcze nie wiem czy będą bliźniaki, bo w macicy są dwa pecherzyki ale tylko w jednym jest zarodek z serduszkiem, który odpowiada 6t6d. Ginekolog mówi że pusty powinien się wchłonąć, ale jest też szansa że pojawi się zarodek. Piszę do Was z pytaniem czy zdarzyła Wam się podobna sytuacja i wszystko skończyło się dobrze w jedną bądź w drugą stronę. Z jednej strony boje się że ten pusty pęcherzyk zaszkodzi temu w którym jest zarodek, a z drugiej strony ciąża bliźniacza w moim przypadku będzie bardzo ciężka i ginekolog powiedziała że lepiej jakby została jedna dzidzia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 października 2022, 12:49

    🩷05.2023 Córeczka 🌈👶❤️CC
    💔10.2021 24tc Synuś👼🩵 CC skrajny wcześniak
    🩷02.2019 Córeczka🌈👧❤ SN
    💔10.2017 10tc Aniołek👼❤️ poronienie zatrzymane
    Niedoczynność tarczycy
    Endometrioza
  • cslza Autorytet
    Postów: 1526 1852

    Wysłany: 12 października 2022, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroKaro wrote:
    Witajcie dziewczyny, ja w sumie to jeszcze nie wiem czy będą bliźniaki, bo w macicy są dwa pecherzyki ale tylko w jednym jest zarodek z serduszkiem, który odpowiada 6t6d. Ginekolog mówi że pusty powinien się wchłonąć, ale jest też szansa że pojawi się zarodek. Piszę do Was z pytaniem czy zdarzyła Wam się podobna sytuacja i wszystko skończyło się dobrze w jedną bądź w drugą stronę. Z jednej strony boje się że ten pusty pęcherzyk zaszkodzi temu w którym jest zarodek, a z drugiej strony ciąża bliźniacza w moim przypadku będzie bardzo ciężka i ginekolog powiedziała że lepiej jakby została jedna dzidzia.

    Hej, u mnie tak było :) poczytaj moje wpisy, stresu było dużo, ale już raczej zostanie dwójka :) mogę coś więcej opisać, ale to po drzemce, bo ledwo na oczy patrzę 😴

    31.01.2018 Synek 👦 40+3
    7tc [*] 04.2022
    25.02.2023 Bliźnięta 🧑👩 30+6
  • KaroKaro Autorytet
    Postów: 1052 1191

    Wysłany: 12 października 2022, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci cslza, trochę poczytałam Twoja historię najadłaś się strachu ale teraz już musi być dobrze!😘 u Ciebie drugie serduszko pojawilo się dość wcześnie, a u mnie jest już 6t6d więc w sumie szanse maleją z każdym dniem. Wszystko okaże sie na kolejnej wizycie 31 października i nie pozostaje mi nic innego jak czekać na rozwój sytuacji.

    Trzymam kciuki za wszystkie bliźniakowi przyszle mamy❤️

    🩷05.2023 Córeczka 🌈👶❤️CC
    💔10.2021 24tc Synuś👼🩵 CC skrajny wcześniak
    🩷02.2019 Córeczka🌈👧❤ SN
    💔10.2017 10tc Aniołek👼❤️ poronienie zatrzymane
    Niedoczynność tarczycy
    Endometrioza
  • cslza Autorytet
    Postów: 1526 1852

    Wysłany: 12 października 2022, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroKaro wrote:
    Dziękuję Ci cslza, trochę poczytałam Twoja historię najadłaś się strachu ale teraz już musi być dobrze!😘 u Ciebie drugie serduszko pojawilo się dość wcześnie, a u mnie jest już 6t6d więc w sumie szanse maleją z każdym dniem. Wszystko okaże sie na kolejnej wizycie 31 października i nie pozostaje mi nic innego jak czekać na rozwój sytuacji.

    Trzymam kciuki za wszystkie bliźniakowi przyszle mamy❤️

    To zależy kiedy była owu i czy się nie przesunęła :) u mnie musiała być mega wcześnie, bo zaszłam w ciążę z sexu w 8dc 🙊 także na spokojnie :) zależy jak długie masz cykle, kiedy owu, czy była o czasie itd. U mnie na początku lekarz widział tylko 1 zarodek, tydzień później były już 2 :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 października 2022, 20:18

    31.01.2018 Synek 👦 40+3
    7tc [*] 04.2022
    25.02.2023 Bliźnięta 🧑👩 30+6
  • cslza Autorytet
    Postów: 1526 1852

    Wysłany: 14 października 2022, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laski mam takie koszmarne zjazdy energii ostatnio :( wstałam dziś o 7, a po 10 poszłam już spać na drzemkę, nie mam na nic siły. Wczoraj się ważyłam i pomimo faktu, że w spodniach ciasno, a ja jem chyba z 3tys kcal dziennie, to waga taka jak przed ciążą (a to 12tc!). Ja wiem, że jeszcze przytyję, po prostu dzieci wszystko wyciągają.

    Powróciły też wymioty przy myciu zębów. Chciałam się umówić do dentysty, ale chyba z moim odruchem wymiotnym na razie nie ma szans :/

    W przedszkolu synka rozmawiałam z jedną panią, która ma bliźniaczki i ona w czasie ciąży miałam 2x przetaczaną krew, bo miała tak słabe wyniki! Szok...

    31.01.2018 Synek 👦 40+3
    7tc [*] 04.2022
    25.02.2023 Bliźnięta 🧑👩 30+6
  • chicaloca Autorytet
    Postów: 441 196

    Wysłany: 14 października 2022, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od wczoraj ma taką migrenę, ze to jest jakieś nieporozumienie. Odebrałam syna z przedszkola i włączyłam mu bajki (czego nie praktykuje) bo nie mam sił ☹️

    U mnie 1,6 kg na plusie i w sumie teraz mi skoczyła. Mam wrazenie, ze te ciąże bliźniacze są turbo ciężkie :/ ja w poniedziałek idę na krew. Jestem ciekawa co wyjdzie. Chyba chciałabym żeby jakaś anemia 🙈 wtedy dostałabym coś do suplementacji i te okropne zawroty głowy by zniknęły

    cmllp2.png
  • cslza Autorytet
    Postów: 1526 1852

    Wysłany: 14 października 2022, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj biedna :( aczkolwiek nie życz sobie takich rzeczy, nie daj boziu będzie Ci po lekach niedobrze będą Cię męczyć wymioty...

    Ja też jestem migrenowcem, także znam ten ból, a teraz tylko apap można brać :/

    31.01.2018 Synek 👦 40+3
    7tc [*] 04.2022
    25.02.2023 Bliźnięta 🧑👩 30+6
  • South Autorytet
    Postów: 439 166

    Wysłany: 15 października 2022, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zycze Wam dziewczyny aby drugi trymestr był dla Was łaskawszy :) ja byłam w wczoraj na wizycie. Chłopaki po 817g i 801g. Mniejszy dogonił większego :) według usg 25+3 co prawie pokrywa się z usg prenatalnymi, następna wizyta za 3tyg.

    cslza lubi tę wiadomość

    age.png
    bHCG: 18.05 430mIU/ml, 20.05 888mIU/ml, progesteron 55ng/ml
    04.06 2 zarodki z serduszkami ❤️❤️
    Czekamy na dwóch chlopakow 💙💙
  • cslza Autorytet
    Postów: 1526 1852

    Wysłany: 16 października 2022, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    South a jak u Ciebie z samopoczuciem? Daj nadzieję, że przyjdą lepsze czasy 😅

    31.01.2018 Synek 👦 40+3
    7tc [*] 04.2022
    25.02.2023 Bliźnięta 🧑👩 30+6
  • South Autorytet
    Postów: 439 166

    Wysłany: 17 października 2022, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odpukac, jest dość znośnie :) kręgosłup pobolewa w różnych odcinkach, brzuch już trochę ciąży w szczególności jak się chce obrócić z boku na drugi bok, ale tak jest spoko. Na ten moment (wczoraj zaczęłam 27tydzień) przytyłam niecałe 9kg, tylko startowałam z mała niedowaga, ale oprócz większego brzucha i cycków to raczej nie przytyłam za bardzo. Jak szybko chodzę to łapie mnie kolka co jest dość wkurzające wiec jakieś długie spacery nie wchodzą już w grę. Ale na prawde wydaje mi się, ze nie mam na ten moment co narzekać :)

    cslza lubi tę wiadomość

    age.png
    bHCG: 18.05 430mIU/ml, 20.05 888mIU/ml, progesteron 55ng/ml
    04.06 2 zarodki z serduszkami ❤️❤️
    Czekamy na dwóch chlopakow 💙💙
  • cslza Autorytet
    Postów: 1526 1852

    Wysłany: 19 października 2022, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chicaloca kciuki za dzisiejszą wizytę!!!

    South kiedy kolejna wizyta?

    Dawajcie znać co u Was :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2022, 10:58

    31.01.2018 Synek 👦 40+3
    7tc [*] 04.2022
    25.02.2023 Bliźnięta 🧑👩 30+6
  • chicaloca Autorytet
    Postów: 441 196

    Wysłany: 19 października 2022, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka :D Ja miałam wizytę wczoraj ;) dzisiaj wizytuje chyba Podwiaatrdoprzodu.

    U nas wszystko w najlepszym porządku. Lekarz zbadała chłopaków (obaj na 100% panowie :D) i powiedziała, że na ten moment są idealni- zdrowotnie i parametrycznie. Posprawdzała wszystkie przepływy itp. Miałam wczoraj mega wzrusz. Było już dobrze widać jak ruszają tymi małymi słodkimi rączkami i nóżkami. Kręcą główkami :D no odbija mi z tej matczynej miłości <3 Jestem szczęśliwa. U mnie także okej - szyjka prawidłowa, krew, mocz w normach.
    8 listopada mam połówkowe.

    mam nawet jedno zdjęcie, drugi był niestety źle ułożony
    d56c91eb2206.jpg

    Wczoraj wstępnie wybraliśmy imiona- planujemy jednego nazwać Kacper, a drugiego Oliwier. Oczywiście jeszcze będę myślała nad propozycjami, ale mam wrażenie, że przejrzałam już wszystkie księgi imion hahaha

    Dziewczyny jak się czujecie? cslza jest trochę lepiej?
    South masz już coś z wyprawki ? :D może podzielisz się jakimiś odkryciami

    cslza lubi tę wiadomość

    cmllp2.png
  • cslza Autorytet
    Postów: 1526 1852

    Wysłany: 19 października 2022, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chicaloca ale super!!!! :) totalny wzrusz, fajne macie zdjęcie :) (myślałam, że dziś 18.10!)

    Co do samopoczucia, to tak średnio na jeża, nadal potrzebuję codziennie drzemki i wpierdzielam jak prosiak 🤷‍♀️

    Podwiaatrdoprzodu daj znać jak po wizycie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2022, 12:23

    31.01.2018 Synek 👦 40+3
    7tc [*] 04.2022
    25.02.2023 Bliźnięta 🧑👩 30+6
  • cslza Autorytet
    Postów: 1526 1852

    Wysłany: 19 października 2022, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ah no i bardzo mi się brzuch spina, dziś ciężko było mi spać. Podobno tak może być jak dzieci robią sobie imprezkę w brzuchu 🤦‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2022, 12:24

    31.01.2018 Synek 👦 40+3
    7tc [*] 04.2022
    25.02.2023 Bliźnięta 🧑👩 30+6
  • South Autorytet
    Postów: 439 166

    Wysłany: 19 października 2022, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na spięcia brzucha magnez! Ja biore 3razy dziennie, a najlepiej na wizycie o tym wspomnieć lekarzowi. Kolejna wizytę mam 4listopada, teraz jedziemy ostatni raz w rodzinne strony bo potem już trzeba będzie uważać.
    Co do wyprawki to ciuszki tylko takie wyjściowe kupuje nowe, dużo mam z vinted i od znajomych. Wózek chcielismy kupic Bugaboo Donkey używany, ale te co nam się podobały to cena taka, ze dołożyliśmy 1000zl i mamy nowy (kupiliśmy w jednym sklepie razem z fotelikami i dostaliśmy 20% zniżki). Foteliki mamy Joie i-snug 2 z baza obrotowa (na tym nam bardzo zależało). Dostawki z Momi (4w1), zależało nam żeby były na kółkach. Żadnych pościeli, poduszek, i innych bzdetów lozeczkowych nie kupujemy. Na początku beda spały w rozkach i potem przeskakujemy do spiworkow. A i jeszcze laktator mam na dwie piersi z Neno (udało się dorwać na 30% zniżce).

    Dzisiaj przyszła wanienka, wzięliśmy na stelażu bo jestesmy dość wysocy i tez szukaliśmy taka wyższa. Poszukuje jeszcze spiworkow do gondoli, a tak to zostały jakieś rzeczy okolopielegnacyjne dla mnie o dla chlopakow. Cześć już mamy, ale poluje na jakieś okazje wiec nie da się kupic wszystkiego na raz :)

    Gratuluje udanych wizyt o i trzymam kciuki za pozostałe ;) co do zdjęć to my mamy tylko jedno takie podwójne z pierwszych prenatalnych bo potem już ciezko uchwyć dwójkę w ładnej pozycji.

    age.png
    bHCG: 18.05 430mIU/ml, 20.05 888mIU/ml, progesteron 55ng/ml
    04.06 2 zarodki z serduszkami ❤️❤️
    Czekamy na dwóch chlopakow 💙💙
  • chicaloca Autorytet
    Postów: 441 196

    Wysłany: 19 października 2022, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    South Twoja wyprawka brzmi zacnie :D
    Ja mam spory dylemat co do wózka. Byłam pewna ze zdecydujemy się na bugaboo po czym w sklepie czar prysnął 🤷🏻‍♀️ Jeszcze przeżyłabym te wąskie siedziska, ale spacerówka kubełkowa chyba mnie przerosła. Czytałam sporo artykułów w kierunku fizjoterapeutycznym i nigdzie nie znalazłam odpowiedzi, czy one są zdrowe na dłuższy sen. Finalnie została skreślona z mojej listy. Widziałam tez inne wózki w sklepie i ani jeden mi się nie podobał 🤣 w każdym było coś nie tak. Prawdopodobnie zdecydujemy się na tfk. Ma swoje minusy np. Jest super ciężki i spory, ale wydaje mi się że na etapie gondoli nie będę nigdzie sama z nimi podróżować żeby ładować go jakoś często do auta. Potem można coś małego i miejskiego kupić właśnie dedykowanego do „szybkich wyjść „. Mieszkam tez na parterze także windy nie używamy. Powinien być ok. Ma spacerówkę przod/ tył co było dla mnie ważne No i duże koła z dobrą amortyzacją. Niestety widziałam tylko stary model, także ostateczną decyzję podejmę po zerknięciu na ten nowy w sklepie. A najchętniej kupiłabym użuwany, ale cieżko dostać.

    Fotelik do auta pewnie panowie z 8 gwiazdek nam coś dobiorą. Mam dwa foteliki i ten trzeci zwyczajnie musi się jakoś zmieścić 😅
    Lozko chce kupić jedno - chicco forever które będzie robiło za dostawkę dla dwójki dzieci. Później zobaczymy :) to chyba to, co najważniejsze :) oczywiście na ten moment nie mam nic. Nawet kasy na wyprawkę 😂😂 wczoraj gineska mnie policzyła za te wizytę z usg bliźniaczym 635 zł 🥴

    Co do jedzenia janw tym tygodniu mam mega pakmana. Jem prawie non stop. Przez 3 tygodnie wjechało mi na wagę 1,2 kg także muszę się opanować 😬

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2022, 22:18

    cmllp2.png
  • cslza Autorytet
    Postów: 1526 1852

    Wysłany: 20 października 2022, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na razie ważę tyle ile przed ciążą, także może mi dużo na dupsko nie wejdzie ;) w pierwszej ciąży przytyłam 9,5kg.

    Jadę pobrać krew na test pappa, jutro USG :)

    31.01.2018 Synek 👦 40+3
    7tc [*] 04.2022
    25.02.2023 Bliźnięta 🧑👩 30+6
  • chicaloca Autorytet
    Postów: 441 196

    Wysłany: 21 października 2022, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za wizytę ! Daj koniecznie znać po niej, co słychać u maluszków 🤗🧡

    cmllp2.png
  • cslza Autorytet
    Postów: 1526 1852

    Wysłany: 21 października 2022, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po USG pappa, dzieci rosną jak szalone i mają po 7cm ;) prawdopodobnie dziewczynki, ale jeszcze nie ma 100% pewności, więc się nie nastawiamy. USG wyszło bardzo dobrze, jutro będą wyniki krwi i opis.

    Można na stronie jakiejś sprawdzić ryzyka?

    31.01.2018 Synek 👦 40+3
    7tc [*] 04.2022
    25.02.2023 Bliźnięta 🧑👩 30+6
  • cslza Autorytet
    Postów: 1526 1852

    Wysłany: 22 października 2022, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki testu pappa, ryzyka niskie :)

    31.01.2018 Synek 👦 40+3
    7tc [*] 04.2022
    25.02.2023 Bliźnięta 🧑👩 30+6
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ