X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Niemczech
Odpowiedz

Ciąża w Niemczech

Oceń ten wątek:
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 439 217

    Wysłany: 12 września, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie wróciłam do lekarza.
    Na chorobowym do przyszłego tygodnia. Lekarka była zła, że moja ginekologa nie dała mi Beschäftigungsverbot. Że jeśli na następnej wizycie ginekolog nie wypisze ona mi to wystawi jak przyjdę znowu z przeziębieniem. Wypisała witaminę d3 i tabletki na kaszel homeopatyczne.

    Moje dzieci kocie są mega kochane, zwłaszcza Siamka. Która przechodzi przez ogromny stres i wyskubana sobie łapki 😢
    Obok mojego rodzinnego jest baby Waltz i wózki sobie tam pooglądałam 😍 chce cybex bądź bugabu Fox 5. Trafiłam tam jak do raju ❤️ przez przypadek.
    Gdzie otwierają nowego Rossmann?

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Paflina Ekspertka
    Postów: 165 158

    Wysłany: 12 września, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betty29 wrote:
    Tak jak mówi Natalia. Jeśli chodzi o położną, to ginekolog mi mówiła że przychodzi raz w tyg na kontrolę przez 6 tygodni bodajże.
    Lekarz prowadzi ciążę do samego końca.

    Jeśli chodzi o zmianę pracy w trakcie EZ jest to skomplikowane. EZ nie wypłaca pracodawca tylko miasto. Możesz szukać pracy w trakcie, ale jeszcze dopytam w BR u nas. Bo to trochę skomplikowane.

    Jeśli chodzi o kurs rodzenia, wszystko zależy od twojej kk. Moja mi pokrywa max 14h, tylko wtedy kiedy zajęcia są prowadzone przez położną.

    Moja psiapsi też tak miała. Pracowała u swojego narzeczonego w firmie. Choć to jej narzeczony oficjalnie był przez rok na EZ. Bo więcej kasy dostał. A ona siedziała z dzieckiem w domu.

    Moje kotki
    https://zapodaj.net/plik-oDwYlqfeGw


    Dziękuję! W takim razie muszę się dowiedzieć jak to wygląda w mojej Kk.
    Możesz zapytać przy okazji o tę zmianę pracy, dziękuję. Jak tak wczoraj myślałam to i tak najrozsądniej będzie zostać tam gdzie jestem.

    Byłam dziś u lekarza i na szybko mi zrobił USG przez brzuch ale widzieliśmy serce więc to najważniejsze.
    Dostałam też skierowanie do lekarza od żył 😅 i dostałam dziś rajtki uciskowe

    23.08- kropek 3,4mm, akcja serca widoczna
    05.09 - kropek 1,7cm 💕💕
    25.09 - kontrolka
    30.09 - genetyczne


    preg.png
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 439 217

    Wysłany: 12 września, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paflina- jak wrócę z chorobowego to zapytam w BR

    Paflina lubi tę wiadomość

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Natalia K Ekspertka
    Postów: 190 217

    Wysłany: 15 września, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry i miłego dnia!

    Co dzisiaj porabiacie?
    Paflina, rajtki są super na podróże. Ja miałam robione żyły 2-3 lata temu i w ciąży żylaki powróciły 😅 więc nogi zrobię jak definitywnie powiem, że nie chce więcej dzieci

    preg.png


    👩🏻32 lat
    👨🏼‍🦲38 lat

    ICSI - MARZEC'24
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 439 217

    Wysłany: 15 września, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry !
    Ja męczę się z moim zatkanym nosem. I oglądam wiadomości. Moje rodzinne strony pływają. Moja mama panikuje. Jest gorzej niż podczas prowadzi w 97 roku. A tak to nudy jak to przy niedzieli.
    A co tam u was ??

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Paflina Ekspertka
    Postów: 165 158

    Wysłany: 16 września, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia K,.dostałam rajtki i będę nosić w podróży:D ogólnie już lepiej z tymi nogami. Nie mam takich bóli.

    Betty29, bardzo mi przykro. Oglądam wiadomości i nie wierzę własnym oczom co tam się dzieje :(

    23.08- kropek 3,4mm, akcja serca widoczna
    05.09 - kropek 1,7cm 💕💕
    25.09 - kontrolka
    30.09 - genetyczne


    preg.png
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 439 217

    Wysłany: 16 września, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paflina wrote:
    Natalia K,.dostałam rajtki i będę nosić w podróży:D ogólnie już lepiej z tymi nogami. Nie mam takich bóli.

    Betty29, bardzo mi przykro. Oglądam wiadomości i nie wierzę własnym oczom co tam się dzieje :(
    Ja nawet oglądać tego nie mogę. Nie mogą patrzeć na tą tragedię ludzi i zwierząt. 😢

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
‹‹ 1019 1020 1021 1022 1023
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie: czy dam radę? Co, jeśli nie wytrzymam? Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ