X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Niemczech
Odpowiedz

Ciąża w Niemczech

Oceń ten wątek:
  • Natalia K Ekspertka
    Postów: 190 217

    Wysłany: 8 września, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam kłucie w jajniku, ale ginekolog stwierdziła, że wszystko wygląda tam dobrze i to nawet nie musi być jajnik. Nie zapisała mi nic, ale nie miałam też przewlekłych bólów. Wiem, że dziewczyny u mnie biorą leki rozkurczowe typu nospa.

    Z suplementacji to biorę orthomol natal i żelazo ferro sanol. Magnez czasami jak mnie złapie skurcz w nocy, ale to jakiś randomowy, który mam w domu - firmy krzak 🙈

    No nie, drugi semestr jak poprzedni. Wizyty co 4 tygodnie, nawet z jedną dodatkową pomiędzy co miałam w Bürgerkrankenhaus.
    A Ty masz rzadziej? Może mieli przerwę urlopową ale powinni Cię wtedy skierować do innego lekarza moim zdaniem :/

    Mój mąż się tak umęczył z tapetą, że aż żałuję, że mu tak jęczałam o nią 😅 biedny, mogłam zamówić naklejki, ale naprawdę dobrze się spisał.

    preg.png


    👩🏻32 lat
    👨🏼‍🦲38 lat

    ICSI - MARZEC'24
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 439 217

    Wysłany: 8 września, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia K wrote:
    Miałam kłucie w jajniku, ale ginekolog stwierdziła, że wszystko wygląda tam dobrze i to nawet nie musi być jajnik. Nie zapisała mi nic, ale nie miałam też przewlekłych bólów. Wiem, że dziewczyny u mnie biorą leki rozkurczowe typu nospa.

    Z suplementacji to biorę orthomol natal i żelazo ferro sanol. Magnez czasami jak mnie złapie skurcz w nocy, ale to jakiś randomowy, który mam w domu - firmy krzak 🙈

    No nie, drugi semestr jak poprzedni. Wizyty co 4 tygodnie, nawet z jedną dodatkową pomiędzy co miałam w Bürgerkrankenhaus.
    A Ty masz rzadziej? Może mieli przerwę urlopową ale powinni Cię wtedy skierować do innego lekarza moim zdaniem :/

    Mój mąż się tak umęczył z tapetą, że aż żałuję, że mu tak jęczałam o nią 😅 biedny, mogłam zamówić naklejki, ale naprawdę dobrze się spisał.

    W sumie w 2 Trimester mam tylko dwie z odstępem 4 tygodniowym. Poprzednia też miałam z odstępem 4 tyg.
    ja bardzo lubię kleić tapety- teściu mnie nauczył i jestem w tym naprawdę dobra. Ale mam kotki i koteczka lubi je drapać, dlatego postawiłam na naklejki.

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Natalia K Ekspertka
    Postów: 190 217

    Wysłany: 8 września, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak masz co miesiąc to raczej nie ma obaw do zmartwień ^^
    To byś się przydała do pomocy bo ja z moim brzuchem to już bardziej przeszkadzam samym staniem 🙈😅😅😅 nawet przed chwilą stałam i czekałam jak woda się z czajniku zagotuje a mąż się pyta co tak stoję i żebym się poszła położyć bo przejść ciężko a on mi herbatę przyniesie 🤣

    Kocham koty, zazdroszczę! Masz foty? :D

    preg.png


    👩🏻32 lat
    👨🏼‍🦲38 lat

    ICSI - MARZEC'24
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 439 217

    Wysłany: 8 września, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie po malutku rośniemy. Wszytko jest dobrze. Jakoś wydawało mi się to rzadkie raz w miesiącu. Ale jak mówisz, że to normalne. To ok.
    Czy mam foty. Połowa mojego telefonu jest w kotach 😂. Ja od dziecka kocham koty, moja mama ich nie cierpi. Tylko 🐕 mogłyśmy mieć w domku.
    Mogłaś mówić jestem specjalistą w tapetowaniu. Uwielbiam kleić wzory.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września, 22:21

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Natalia K Ekspertka
    Postów: 190 217

    Wysłany: 9 września, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betty29 wrote:
    W sumie po malutku rośniemy. Wszytko jest dobrze. Jakoś wydawało mi się to rzadkie raz w miesiącu. Ale jak mówisz, że to normalne. To ok.
    Czy mam foty. Połowa mojego telefonu jest w kotach 😂. Ja od dziecka kocham koty, moja mama ich nie cierpi. Tylko 🐕 mogłyśmy mieć w domku.
    Mogłaś mówić jestem specjalistą w tapetowaniu. Uwielbiam kleić wzory.


    Tapeta ekstremalnie wzorzysta 😅🙈 u mnie było kilka kotów ale przez siostrę szybko znikały. Nawet szczura mieliśmy a dokładnie to ja 😅 moda na Harrego Pottera weszła u mnie w podstawówce mocno.

    Rant, chyba zaraz zbieram się do domu, już nie dam rady wysiedzieć w biurze 😭

    preg.png


    👩🏻32 lat
    👨🏼‍🦲38 lat

    ICSI - MARZEC'24
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 439 217

    Wysłany: 9 września, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia K wrote:
    Tapeta ekstremalnie wzorzysta 😅🙈 u mnie było kilka kotów ale przez siostrę szybko znikały. Nawet szczura mieliśmy a dokładnie to ja 😅 moda na Harrego Pottera weszła u mnie w podstawówce mocno.

    Rant, chyba zaraz zbieram się do domu, już nie dam rady wysiedzieć w biurze 😭
    Moja siostra też miała szczura. Nasz pies go nie lubił 😂
    To widzisz idealnie bym się nadała do klejenia. Kiedyś znajomy pytał czy nie chciałabym pomóc mu kłaść na budowie 😂.
    Ja też chętnie bym poszła już do domu. Obok firmy jest duża budowa i jest głośno. Ogólnie to nie lubię tego Gallus. Wcześniej byliśmy bliżej miasta.

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Paflina Ekspertka
    Postów: 165 158

    Wysłany: 10 września, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dostał ten Verbot więc jest sukces :) trochę byłam zła bo w momencie gdy poszlam odebrać papiery w Verwaltung, bylo zebranie i 2 koleżanki mi gratulowały. Do tego dnia w którym przyszlam odebrać papiery byłam na l4 więc nie widzę powodu informowania innych pracowników.
    U nas jest taka atmosfera że kierowniczka wszystkim dupę obrabia i trochę mnie wkurza to że sobie ze mnie temat do rozmów zrobili.

    Tak naprawdę to mogłabym to zgłosić ale nie chce mi się w to bawić. Ostatecznie jakoś by się z tego wyślizgnęli

    23.08- kropek 3,4mm, akcja serca widoczna
    05.09 - kropek 1,7cm 💕💕
    25.09 - kontrolka
    30.09 - genetyczne


    preg.png
  • Natalia K Ekspertka
    Postów: 190 217

    Wysłany: 10 września, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    Paflina, rozumiem Cię. Też by mi się to nie spodobało. Szczególnie na początku kiedy nie chciałam nikomu mówić o ciąży. Wśród znajomych i rodziny też się to zdarza, że nie uszanują, że chcesz różnym ludziom powiedzieć w różnym czasie 🙄🙄🙄

    To Ty teraz zgłupiejesz w domu 🙈 Ja to nie mogę się doczekać pójścia na Mutterschutz. Chodzenie do pracy ostatnio zaostrza moje złe samopoczucie. Nawet w aplikacji napisali "że jestem wulkanem negatywnej energii, gotowym do wybuchu". Potwierdzam 😅

    Jak się czujesz? Byłaś ostatnio na badaniach?


    Betty, u mnie szczur trząsł domem, nawet kot się go bał 😅 Co do budowy, u mnie obok zburzyli garaż i robią budynek mieszkalny. Pierwszy etap to była masakra, na balkonie nie można było kawki wypić. Teraz jest na szczęście odrobinę ciszej.

    Z ciekawości, macie już świstki od lekarza do złożenia wniosku o Mutterschaftsgeld?

    preg.png


    👩🏻32 lat
    👨🏼‍🦲38 lat

    ICSI - MARZEC'24
  • Paflina Ekspertka
    Postów: 165 158

    Wysłany: 10 września, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia K wrote:
    Cześć Dziewczyny,

    Paflina, rozumiem Cię. Też by mi się to nie spodobało. Szczególnie na początku kiedy nie chciałam nikomu mówić o ciąży. Wśród znajomych i rodziny też się to zdarza, że nie uszanują, że chcesz różnym ludziom powiedzieć w różnym czasie 🙄🙄🙄

    To Ty teraz zgłupiejesz w domu 🙈 Ja to nie mogę się doczekać pójścia na Mutterschutz. Chodzenie do pracy ostatnio zaostrza moje złe samopoczucie. Nawet w aplikacji napisali "że jestem wulkanem negatywnej energii, gotowym do wybuchu". Potwierdzam 😅

    Jak się czujesz? Byłaś ostatnio na badaniach?


    Betty, u mnie szczur trząsł domem, nawet kot się go bał 😅 Co do budowy, u mnie obok zburzyli garaż i robią budynek mieszkalny. Pierwszy etap to była masakra, na balkonie nie można było kawki wypić. Teraz jest na szczęście odrobinę ciszej.

    Z ciekawości, macie już świstki od lekarza do złożenia wniosku o Mutterschaftsgeld?

    Dzięki że pytasz. Czuje się dobrze. Na badaniu byłam w czwartek i wszystko było ok, założyli mi mutterpass. Następna wizyta dopiero 25.09 ale zastanawiam się czy nie iść w poniedziałek. Miałam dosyć silny ból brzucha w niedzielę, a w piątek stan podgorączkowy. Ten ból brzucha to były jelita ale bolało mnie tak mocno że sama nie wiem co to było.

    Wcześniej rezerwowałam wizyty "na zaś" i w poniedziałek mam jeden termin więc nie wiem czy nie pójdę.

    Jeśli chodzi o pracę to z jednej strony się nudzę a z drugiej są dni że bardzo mi niedobrze i czuję się słaba. Jakoś organizuje sobie czas w domu, korzystam :D

    23.08- kropek 3,4mm, akcja serca widoczna
    05.09 - kropek 1,7cm 💕💕
    25.09 - kontrolka
    30.09 - genetyczne


    preg.png
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 439 217

    Wysłany: 10 września, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry !
    Palfina- no co za chamstwo. Normalnie to jest coś takiego jak tajemnica zawodowa. Mój szef wiedział od 8tc, gdzieś około 10 zgłosił do szefostwa. Ale inni pracownicy dowiedzieli sie dopiero teraz(mój szef wysłał @ do całej administracji) , bo ciągle go ktoś o to pytał. Oczywiście za moim pozwoleniem.
    Dlatego bardzo niesmaczna sytuacja być tematem do rozmów.
    Fajnie, że dostałaś ten zakaz. Szkoda, że tak późno. Teraz możesz w pełni cieszyć się ciążą.
    Natalka- ja póki co nie mam problemów z chodzeniem do pracy. Zawsze sobie z kimś porozmawiam można. Oni są wszyscy bardzo kochani i mili.
    Ale jeszcze jeszcze ten wulkan 🌋 energii przede mną 😂. Z drugiej strony co ja bym w domu robiła. 🤪 pewnie byłby etap wicia gniazda na zimę. Może męża namówię na wypad do Ikea. Zmienię sobie szafki w salonie hihi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września, 10:41

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Natalia K Ekspertka
    Postów: 190 217

    Wysłany: 10 września, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paflina, jeżeli to był silny ból to poszłabym wcześniej, żeby się uspokoić chociaż. Na początku ciąży mogą zdarzać się bóle brzucha itd. Macica się powiększa i przygotowuję aczkolwiek warto też reagować, jeżeli coś Cię niepokoi.

    Betty, ja w pracy to co najwyżej mogę sobie z mężem lub teściem porozmawiać tak więc tak... 🤣🤣🤣

    preg.png


    👩🏻32 lat
    👨🏼‍🦲38 lat

    ICSI - MARZEC'24
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 439 217

    Wysłany: 10 września, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paflina wrote:
    Dzięki że pytasz. Czuje się dobrze. Na badaniu byłam w czwartek i wszystko było ok, założyli mi mutterpass. Następna wizyta dopiero 25.09 ale zastanawiam się czy nie iść w poniedziałek. Miałam dosyć silny ból brzucha w niedzielę, a w piątek stan podgorączkowy. Ten ból brzucha to były jelita ale bolało mnie tak mocno że sama nie wiem co to było.

    Wcześniej rezerwowałam wizyty "na zaś" i w poniedziałek mam jeden termin więc nie wiem czy nie pójdę.

    Jeśli chodzi o pracę to z jednej strony się nudzę a z drugiej są dni że bardzo mi niedobrze i czuję się słaba. Jakoś organizuje sobie czas w domu, korzystam :D
    Fajnie, że wszystko ok.
    Co jadłaś ? Czasami dziewczyny dopada kolka jelitowa. Sama raz miałam. Jak najadłam się kapusty zasmażanej. Taki kłujący ból. Zawsze możesz sobie wypić herbatkę rumiankową. A jaką masz jakiejkolwiek bóle, skurcze proponuję ci na wieczór magnez.
    Jak masz wizytę to idź. Po co masz się zamartwiać.
    Natalia tutaj mam całą administracyjne od przedszkola, 3 długie piętra. Więc jak gdzieś mnie wetknie to mnie nie ma pół godziny minimum haha. Chociaż miejsce w żłobku szybko się dla nas znajdzie 🤪 po 14 miesiącach

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Paflina Ekspertka
    Postów: 165 158

    Wysłany: 10 września, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betty29 wrote:
    Fajnie, że wszystko ok.
    Co jadłaś ? Czasami dziewczyny dopada kolka jelitowa. Sama raz miałam. Jak najadłam się kapusty zasmażanej. Taki kłujący ból. Zawsze możesz sobie wypić herbatkę rumiankową. A jaką masz jakiejkolwiek bóle, skurcze proponuję ci na wieczór magnez.
    Jak masz wizytę to idź. Po co masz się zamartwiać.
    Natalia tutaj mam całą administracyjne od przedszkola, 3 długie piętra. Więc jak gdzieś mnie wetknie to mnie nie ma pół godziny minimum haha. Chociaż miejsce w żłobku szybko się dla nas znajdzie 🤪 po 14 miesiącach

    Wypiłam kawę na czczo i zajadłam lekami na mdłości 😂😅 podejrzewam że to to. Ogólnie zdarzają mi się takie bóle ale ten był wyjątkowo silny.
    Pójdę na ten termin w poniedziałek, powiem że się martwię
    Jak coś to mogę sama zapłacić za te wizytę 😂

    23.08- kropek 3,4mm, akcja serca widoczna
    05.09 - kropek 1,7cm 💕💕
    25.09 - kontrolka
    30.09 - genetyczne


    preg.png
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 439 217

    Wysłany: 10 września, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paflina wrote:
    Wypiłam kawę na czczo i zajadłam lekami na mdłości 😂😅 podejrzewam że to to. Ogólnie zdarzają mi się takie bóle ale ten był wyjątkowo silny.
    Pójdę na ten termin w poniedziałek, powiem że się martwię
    Jak coś to mogę sama zapłacić za te wizytę 😂
    To na sto procent zaleci ci branie magnezu

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Natalia K Ekspertka
    Postów: 190 217

    Wysłany: 10 września, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paflina wrote:
    Wypiłam kawę na czczo i zajadłam lekami na mdłości 😂😅 podejrzewam że to to. Ogólnie zdarzają mi się takie bóle ale ten był wyjątkowo silny.
    Pójdę na ten termin w poniedziałek, powiem że się martwię
    Jak coś to mogę sama zapłacić za te wizytę 😂


    To zdecydowanie mogło być to 🙈 też sporo rzeczy się zmienia w ciąży, organizm inaczej reaguje. Ja kocham kawę i żadna ilość mi nie szkodziła. Teraz piję maksymalnie dwie i to nie na pusty żołądek bo niestety od razu ból brzucha.

    Betty, fajny ten żłobek? Swoje byś tam posłała?😅

    preg.png


    👩🏻32 lat
    👨🏼‍🦲38 lat

    ICSI - MARZEC'24
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 439 217

    Wysłany: 11 września, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia K wrote:
    To zdecydowanie mogło być to 🙈 też sporo rzeczy się zmienia w ciąży, organizm inaczej reaguje. Ja kocham kawę i żadna ilość mi nie szkodziła. Teraz piję maksymalnie dwie i to nie na pusty żołądek bo niestety od razu ból brzucha.

    Betty, fajny ten żłobek? Swoje byś tam posłała?😅
    Fajne jest to, że pracująca w administracji przedszkola. Wiem które są kiepskie. Akurat tego do mnie byłam pospała. Chętnie bym została dwa lata z małym w domu. Wszystko się okaże w czasie.
    A ty jakie masz plany z związku powrotu do pracy ?

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Paflina Ekspertka
    Postów: 165 158

    Wysłany: 11 września, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam pytanko. Jak to wygląda z Hebamme. Czy jeśli się na nią zdecyduje to muszę zrezygnować z lekarza? Czy można jakoś prywatnie się z nią rozliczyć jeśli coś nie pokryje kk? Czy położna przygotowuje do porodu, może organizować jakieś spotkania typu szkółka dla par, czy to trzeba znaleźć Träger który się tym zajmuje?

    A no i chciałam zapytać, czy któraś z Was ma doświadczenie z szukaniem pracy w trakcie Elternzeit. Powoli zaczynam myśleć jak to będzie, kiedy bym wróciła na pół etatu ale zastanawiam się czy w mojej pracy jest to wgl możliwe.
    Jakie szanse są na znalezienie pracy w trakcie Elternzeit, kiedy z góry okazuje się że nie jest się elastycznym?

    Wydaje mi się że zostanę tam gdzie jestem, żeby nie kombinować. Szczególnie że może zdecydujemy się na drugie 😅
    Macie doświadczenie w tym temacie?

    23.08- kropek 3,4mm, akcja serca widoczna
    05.09 - kropek 1,7cm 💕💕
    25.09 - kontrolka
    30.09 - genetyczne


    preg.png
  • Natalia K Ekspertka
    Postów: 190 217

    Wysłany: 11 września, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paflina, to chyba zależy od tego co oferuje Hebamme. Ja mam tylko do Wochenbett, czyli wizyt poporodowych i to w całości pokrywa kasa chorych.
    Nie, nie rezygnujesz z lekarza :P Nadal to lekarz prowadzi ciążę. Wiem, że są prywatne Hebamme, które mają w ofercie kursy itd. Ale nie wiem jak są rozliczane. Sprawdź co fwruje Twoja kasa chorych, bo wiele oferuje refundację różnego rodzaju kursów dla przyszłych rodziców i rodziców.

    Co do pracy nie pomogę. To moja pierwsza ciąża a pracy zmieniać również nie zamierzam.

    Betty, znając starego to każe mi do biura zajrzeć nawet z rodzicielskiego, tylko po cichu 😅 ale wiesz, przyjdę, pójdę. Pewnie wybierzemy opcje najkorzystniejszą dla firmy.

    Paflina lubi tę wiadomość

    preg.png


    👩🏻32 lat
    👨🏼‍🦲38 lat

    ICSI - MARZEC'24
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 439 217

    Wysłany: 11 września, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia K wrote:
    Paflina, to chyba zależy od tego co oferuje Hebamme. Ja mam tylko do Wochenbett, czyli wizyt poporodowych i to w całości pokrywa kasa chorych.
    Nie, nie rezygnujesz z lekarza :P Nadal to lekarz prowadzi ciążę. Wiem, że są prywatne Hebamme, które mają w ofercie kursy itd. Ale nie wiem jak są rozliczane. Sprawdź co fwruje Twoja kasa chorych, bo wiele oferuje refundację różnego rodzaju kursów dla przyszłych rodziców i rodziców.

    Co do pracy nie pomogę. To moja pierwsza ciąża a pracy zmieniać również nie zamierzam.

    Betty, znając starego to każe mi do biura zajrzeć nawet z rodzicielskiego, tylko po cichu 😅 ale wiesz, przyjdę, pójdę. Pewnie wybierzemy opcje najkorzystniejszą dla firmy.
    Tak jak mówi Natalia. Jeśli chodzi o położną, to ginekolog mi mówiła że przychodzi raz w tyg na kontrolę przez 6 tygodni bodajże.
    Lekarz prowadzi ciążę do samego końca.

    Jeśli chodzi o zmianę pracy w trakcie EZ jest to skomplikowane. EZ nie wypłaca pracodawca tylko miasto. Możesz szukać pracy w trakcie, ale jeszcze dopytam w BR u nas. Bo to trochę skomplikowane.

    Jeśli chodzi o kurs rodzenia, wszystko zależy od twojej kk. Moja mi pokrywa max 14h, tylko wtedy kiedy zajęcia są prowadzone przez położną.

    Moja psiapsi też tak miała. Pracowała u swojego narzeczonego w firmie. Choć to jej narzeczony oficjalnie był przez rok na EZ. Bo więcej kasy dostał. A ona siedziała z dzieckiem w domu.

    Moje kotki
    https://zapodaj.net/plik-oDwYlqfeGw

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września, 20:59

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Natalia K Ekspertka
    Postów: 190 217

    Wysłany: 12 września, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rany, wyglądają jakbyś je przyłapała na gorącym uczynku 😍
    Ja trochę ruszyłam z wyprawką bo mi siadło, że dziewczyny u mnie większość mają i poprane 😅 więc korzystam z wolnego i właśnie idę po proszek do nowego rossmana

    preg.png


    👩🏻32 lat
    👨🏼‍🦲38 lat

    ICSI - MARZEC'24
‹‹ 1019 1020 1021 1022 1023
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ