X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Niemczech
Odpowiedz

Ciąża w Niemczech

Oceń ten wątek:
  • Aleale Koleżanka
    Postów: 39 38

    Wysłany: 4 września, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja juz bym moze cos kupila ale zastanawiam sie nad rozmiarami, czy 56 nie bedzie za male, niby chlopak jest w gornej normie rozmiarowo, moj partner jest wysoki i ma duuuuza glowe :D wiec spodziewam sie, ze bedzie podobnie

    początek starań 2021, pierwsze badania diagnostyczne 2022
    07.2022 amh: 0.98 fsh:17.90
    12.2022 - HyCoSy, niedrożny lewy jajowód
    08.2023 amh: 0.3
    03.2024 amh: 0.45

    29.04.2024 - pierwsze ivf początek stymulacji
    08.05.2024 - punkcja, 3 🥚
    13.05.2024 - transfer
    24.05.2024 - s-HCG 215, transfer udany

    22.07.2024 - usg genetyczne, przeziernosc karku podwyższona, 2.8..... strach
    28.07.2024 - wyniki NIPT, niskie ryzyka - ulga
    09.09.2024 - połówkowe, 323 g wszystko w normie 🎉

    preg.png
  • Natalia K Ekspertka
    Postów: 189 215

    Wysłany: 4 września, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleale wrote:
    no ja juz bym moze cos kupila ale zastanawiam sie nad rozmiarami, czy 56 nie bedzie za male, niby chlopak jest w gornej normie rozmiarowo, moj partner jest wysoki i ma duuuuza glowe :D wiec spodziewam sie, ze bedzie podobnie


    Co do samej torby, to pewnie dostaniesz rozpiskę ze szpitala. Pewnie też Wam udostępnię moją jak dostanę, no i na wątkach na pewno pojawi się ten temat. Na pierwszej stronie Listopadowego wątku jest fajna ściąga jeżeli chodzi o wyprawkę ^^ możecie sobie sprawdzić.

    Z tippów odnośnie torby:
    - jeżeli chcecie rodzić z partnerem to niech pakuje torbe/będzie przy pakowaniu, ponieważ będzie Wam te rzeczy potem podawał
    - dziewczyny lubiły pakować rzeczy w woreczki strunowe i je podpisywać
    - przedłużacz i lampka nocna :D

    Pisałam już wcześniej, przynajmniej body kup w jednym sklepie, bo między firmami rozmiarówki się różnią :D w H&M rozmiarówka jest duża, zawyżana.
    Może najpierw kup bezpieczne rozmiary czyli od 56 w górę, a bliżej porodu jak będziesz mieć informacje od lekarza odnośnie prawdopodobnej wagi dokupisz mniejsze :P raczej nie szalałabym z mniejszymi rozmiarami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września, 10:46

    Aleale lubi tę wiadomość

    preg.png


    👩🏻32 lat
    👨🏼‍🦲38 lat

    ICSI - MARZEC'24
  • Aleale Koleżanka
    Postów: 39 38

    Wysłany: 4 września, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki wielkie ! chyba kupie kilka na start a potem sie zobaczy jak szybko rosnie ;) troche mnie denerwuje, ze taki biznes te dzieciece rzeczy, ale z drugiej strony pojawia sie nowy czlowiek na swiecie bez zadnego dobytku i trzeba skompletowac haha. licze tez, ze dostane jakies rzeczy od kolezanek. z innej beczki, probowalam robic research, czy w niemczech sa jakies strony gdzie mozna kupowac uzywane rzeczy dla dzieci, ale nic oprocz kleinanzeigen nie znalazlam. Kleinanzeigen mnie denerwuje, duzo niepowaznych ludzi i trzeba odbierac osobiscie. W Polsce wiem, ze dziewczyny zamawiaja duzo na Vinted, niby jest niemiecka wersja ale jakies słabe rzeczy z Temu w wysokich cenach. Moze sie orientujecie ?

    początek starań 2021, pierwsze badania diagnostyczne 2022
    07.2022 amh: 0.98 fsh:17.90
    12.2022 - HyCoSy, niedrożny lewy jajowód
    08.2023 amh: 0.3
    03.2024 amh: 0.45

    29.04.2024 - pierwsze ivf początek stymulacji
    08.05.2024 - punkcja, 3 🥚
    13.05.2024 - transfer
    24.05.2024 - s-HCG 215, transfer udany

    22.07.2024 - usg genetyczne, przeziernosc karku podwyższona, 2.8..... strach
    28.07.2024 - wyniki NIPT, niskie ryzyka - ulga
    09.09.2024 - połówkowe, 323 g wszystko w normie 🎉

    preg.png
  • Natalia K Ekspertka
    Postów: 189 215

    Wysłany: 4 września, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ubranka to bardziej Vinted z używanych, na Kleinanzeigen raczej wózki, monitory, podgrzewacze do butelek i tego typu rzeczy. Z tańszych sklepów polecam zajrzeć do Primarka czy Woolwortha, zdarza mi się znaleźć tam perełki za grosze. Sinsay też ma rozsądne ceny, ale różnie z materiałem, czasem jest przeraźliwie cienki, czasem jest ekstra. Zawsze można odesłać. A tak to pozostają końcówki serii i niedługo chyba są wyprzedaże.

    I nie polecam szaleć i kupować niewiadomo ile 🙈 najlepiej rozpiszcie sobie co kupiłyście itd. bo inaczej potem będziecie mieć 15 par spodenek na 56, a tylko dwie pary na 62. Dzieci szybko rosną, niektóre ubranka można podwinąć no i mamy też mają swoje preferencje. Okaże się, że macie dużo body przez głowę a wolicie te kopertowe lub śpiochy na zamek zamiast guzików.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września, 13:36

    Aleale, Paflina lubią tę wiadomość

    preg.png


    👩🏻32 lat
    👨🏼‍🦲38 lat

    ICSI - MARZEC'24
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 416 215

    Wysłany: 4 września, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey mamusie, melduje się z pracy. Ale dziś przyjemnie.

    Muszę po mału zacząć kompletować wyprawek. Ale ja nie zamierzam dużo kupować. Zrobię sobie zestaw po 15 sztuk wszystkiego i na bierząco będę kupować. Raczej zacznę od rozmiar 56-62. Takie maluszki szybko rosną. Muszę jeszcze pomyśleć z czego kosmetyki dla niego zamówić i przedmioty ułatwiające mi życie hihi
    Do szpitala będę wszytsko pakować w woreczki i podpisywać. Łatwiej znaleźć. Ubranka dla małego przywiezie mi mąż, będzie torba w domku czekała.
    Tak ubranka to vinted głównie.

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Natalia K Ekspertka
    Postów: 189 215

    Wysłany: 5 września, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betty29 wrote:
    Hey mamusie, melduje się z pracy. Ale dziś przyjemnie.

    Muszę po mału zacząć kompletować wyprawek. Ale ja nie zamierzam dużo kupować. Zrobię sobie zestaw po 15 sztuk wszystkiego i na bierząco będę kupować. Raczej zacznę od rozmiar 56-62. Takie maluszki szybko rosną. Muszę jeszcze pomyśleć z czego kosmetyki dla niego zamówić i przedmioty ułatwiające mi życie hihi
    Do szpitala będę wszytsko pakować w woreczki i podpisywać. Łatwiej znaleźć. Ubranka dla małego przywiezie mi mąż, będzie torba w domku czekała.
    Tak ubranka to vinted głównie.

    Mi położna powiedziała, że nie warto inwestować w kosmetyki dla maluszka. Jeden płyn wystarczy, bo i tak na początku rodzice myją maluszka głównie wodą.

    preg.png


    👩🏻32 lat
    👨🏼‍🦲38 lat

    ICSI - MARZEC'24
  • Paflina Ekspertka
    Postów: 160 157

    Wysłany: 5 września, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostanę dary losu od kuzynki i siostry 😂 potem zobaczę czego mi brakuje i będę dokupywać. Mam bazę do wózka i muszę dokupić gondole. No i fotelik najważniejszy, ale nie mam jeszcze typów :(

    23.08- kropek 3,4mm, akcja serca widoczna
    05.09 - kropek 1,7cm 💕💕
    25.09 - kontrolka
    30.09 - genetyczne


    preg.png
  • Natalia K Ekspertka
    Postów: 189 215

    Wysłany: 6 września, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paflina wrote:
    Ja dostanę dary losu od kuzynki i siostry 😂 potem zobaczę czego mi brakuje i będę dokupywać. Mam bazę do wózka i muszę dokupić gondole. No i fotelik najważniejszy, ale nie mam jeszcze typów :(


    A jaki wózek? Bo ja powoli głupieje i skończy się, że kupię przed porodem pierwszy lepszy 😂😂😂
    Zazdroszczę, u mnie wszyscy w PL. Tutaj nam znajomi dali dostawkę, podgrzewacz ale w tym samym dniu co pojechaliśmy odebrać okazało się, że jest w ciąży, więc się umówiliśmy, że oddamy przed terminem 😂😂😂

    preg.png


    👩🏻32 lat
    👨🏼‍🦲38 lat

    ICSI - MARZEC'24
  • Aleale Koleżanka
    Postów: 39 38

    Wysłany: 6 września, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia K wrote:
    A jaki wózek? Bo ja powoli głupieje i skończy się, że kupię przed porodem pierwszy lepszy 😂😂😂
    Zazdroszczę, u mnie wszyscy w PL. Tutaj nam znajomi dali dostawkę, podgrzewacz ale w tym samym dniu co pojechaliśmy odebrać okazało się, że jest w ciąży, więc się umówiliśmy, że oddamy przed terminem 😂😂😂

    ja tak powoli przeglądałam, i znalazlam zestaw Cybexa ze wszystkim (wanienka, buggy, siedzisko do samochodu, baza) w dobrej cenie jak na cybexa ale narazie sie wstrzymuje.. czytalam na szybko opinie na ADAC ze spoko, ale glownie to mi zalezy na dobrym foteliku samochodowym, tu spoko ze mozna go na kółka wsadzic

    https://www.babymarkt.de/cybex-gold-kinderwagen-balios-s-lux-taupe-sky-blue-inkl-gold-kinderwagenaufsatz-cot-s-lux-sky-blue-babyschale-cloud-g-i-size-plus-moon-black-plus-adapter-und-basistation-base-g-a460906.html

    btw, nie wiem czy wiecie, chyba zalezy to od dochodów, ale mozna dostac spore dofinansowanie z Jobcenter na zakup "Erstaustattung" dla dziecka i nawet na ciuchy ciazowe, ja dostane ok 500 eur na dziecko w listopadzie i 200 eur na ciuchy :D przyda sie na zakup lozeczka i tych wszystkich potrzebnych rzeczy

    początek starań 2021, pierwsze badania diagnostyczne 2022
    07.2022 amh: 0.98 fsh:17.90
    12.2022 - HyCoSy, niedrożny lewy jajowód
    08.2023 amh: 0.3
    03.2024 amh: 0.45

    29.04.2024 - pierwsze ivf początek stymulacji
    08.05.2024 - punkcja, 3 🥚
    13.05.2024 - transfer
    24.05.2024 - s-HCG 215, transfer udany

    22.07.2024 - usg genetyczne, przeziernosc karku podwyższona, 2.8..... strach
    28.07.2024 - wyniki NIPT, niskie ryzyka - ulga
    09.09.2024 - połówkowe, 323 g wszystko w normie 🎉

    preg.png
  • Paflina Ekspertka
    Postów: 160 157

    Wysłany: 6 września, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Euro cart crex pro. Siostra go miała i jest zadowolona. Ja tez mam wszystkich w pl ale będziemy tam na święta to zabierzemy wszystko:D

    23.08- kropek 3,4mm, akcja serca widoczna
    05.09 - kropek 1,7cm 💕💕
    25.09 - kontrolka
    30.09 - genetyczne


    preg.png
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 416 215

    Wysłany: 6 września, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry! Też patrzyłam na wózki od cybex. Jedynie co mnie przeraża, że siedzonko do auta jest takie ciężkie.
    Ale pojedziemy do sklepu babyone i przetestujemy kilka i posłucham opinii sprzedawcy.
    Btw? Ja nawet o tym nie słyszałam. Jobcenter zazwyczaj oczekuje wyciągów z konta bankowego, także zapewno nic mi nie przysługuje.
    Z PL od siostry dostanę tylko mate z kontrolą oddechu i szumisia. Bo małego nie będę w różowe ciuszki ubierać hihi

    Aleale lubi tę wiadomość

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Natalia K Ekspertka
    Postów: 189 215

    Wysłany: 6 września, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paflina wrote:
    Euro cart crex pro. Siostra go miała i jest zadowolona. Ja tez mam wszystkich w pl ale będziemy tam na święta to zabierzemy wszystko:D


    Jest do niego w ogóle gondola czy musisz dokupić kompatybilną?

    Betty, nie zapomnij wrzucić do wózka tych 15kg worków co tam stoją w sklepie :D zupełnie inne doznanie jazdy 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września, 14:46

    preg.png


    👩🏻32 lat
    👨🏼‍🦲38 lat

    ICSI - MARZEC'24
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 416 215

    Wysłany: 6 września, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia K wrote:
    Betty, nie zapomnij wrzucić do wózka tych 15kg worków co tam stoją w sklepie :D zupełnie inne doznanie jazdy 🙈
    Ooo widzisz. Teraz przynajmniej będę o tym pamiętać 😂. Ciężko jest się zdecydować 😅 A ty na który model się zdecydowałaś?

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Paflina Ekspertka
    Postów: 160 157

    Wysłany: 7 września, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia K wrote:
    Jest do niego w ogóle gondola czy musisz dokupić kompatybilną?

    Betty, nie zapomnij wrzucić do wózka tych 15kg worków co tam stoją w sklepie :D zupełnie inne doznanie jazdy 🙈

    Można oddzielnie dokupić gondole, widziałam na allegro

    23.08- kropek 3,4mm, akcja serca widoczna
    05.09 - kropek 1,7cm 💕💕
    25.09 - kontrolka
    30.09 - genetyczne


    preg.png
  • Natalia K Ekspertka
    Postów: 189 215

    Wysłany: 7 września, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paflina wrote:
    Można oddzielnie dokupić gondole, widziałam na allegro


    Aaa.. bo jak googlowałam to mi wyskakiwała typowa spacerówka :D ma to sens! Byłam na etapie wyboru wózka na już i google wszystko co mi wpadnie w ucho :P

    Betty, na Joie Vinca. Wciąż nie uważam tego za najlepszy możliwy wybór ale musiałam się już zdecydować 🤣 Tak więc temat zamknięty, zaoszczędzone pieniądze pójdą na spacerówkę później 🙈

    preg.png


    👩🏻32 lat
    👨🏼‍🦲38 lat

    ICSI - MARZEC'24
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 416 215

    Wysłany: 8 września, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry !
    Jak samopoczucie?
    Ja się waham nad Cybex prime , a bugaboo Fox 5. Ja mam trochę czasu, a muszę przyznać, że nie jest to łatwy wybór.
    Ale już po mału muszę się wziasc się za pokój dla małego. Ale jeszcze chciałabym wymienić meble w salonie 😅. Czas zaczyna lecieć coraz szybciej 😅

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Natalia K Ekspertka
    Postów: 189 215

    Wysłany: 8 września, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betty29 wrote:
    Dzień dobry !
    Jak samopoczucie?
    Ja się waham nad Cybex prime , a bugaboo Fox 5. Ja mam trochę czasu, a muszę przyznać, że nie jest to łatwy wybór.
    Ale już po mału muszę się wziasc się za pokój dla małego. Ale jeszcze chciałabym wymienić meble w salonie 😅. Czas zaczyna lecieć coraz szybciej 😅


    Dobry!
    Mąż dzisiaj wziął się za tapetowanie, wiec czekam ze zniecierpliwieniem na efekt końcowy :D Trochę się kręcę, trochę pomagam. Przeglądam sklepy internetowe zastanawiając się co dokupić i cieszę z deszczu :D

    preg.png


    👩🏻32 lat
    👨🏼‍🦲38 lat

    ICSI - MARZEC'24
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 416 215

    Wysłany: 8 września, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia K wrote:
    Dobry!
    Mąż dzisiaj wziął się za tapetowanie, wiec czekam ze zniecierpliwieniem na efekt końcowy :D Trochę się kręcę, trochę pomagam. Przeglądam sklepy internetowe zastanawiając się co dokupić i cieszę z deszczu :D
    Czyli u ciebie ten etap już ruszył. My chyba zostawimy biały kolor i tylko dodatki dobierzemy.
    Oj pogoda też mi służy. Już nie pamiętam kiedy tak na deszcz się cieszyłam.
    Ja ciągle siedzę w necie i patrzę na wyprawkę. Wrzucam. Do koszyka i się zastanawiam czy wszystko na pewno mi potrzebne. Ale do lutego mnóstwo czasu, także pewnie zmienię decyzję parę razy.

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Natalia K Ekspertka
    Postów: 189 215

    Wysłany: 8 września, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betty29 wrote:
    Czyli u ciebie ten etap już ruszył. My chyba zostawimy biały kolor i tylko dodatki dobierzemy.
    Oj pogoda też mi służy. Już nie pamiętam kiedy tak na deszcz się cieszyłam.
    Ja ciągle siedzę w necie i patrzę na wyprawkę. Wrzucam. Do koszyka i się zastanawiam czy wszystko na pewno mi potrzebne. Ale do lutego mnóstwo czasu, także pewnie zmienię decyzję parę razy.

    Pewnie nie raz jeszcze :zmienisz zdanie :D ja po prostu stwierdzałam, że coś mi po prostu nie jest potrzebne po czasie.
    Może naklejki na ścianę? Na shein jest duży wybór ale nie wiem jak z jakością

    preg.png


    👩🏻32 lat
    👨🏼‍🦲38 lat

    ICSI - MARZEC'24
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 416 215

    Wysłany: 8 września, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia K wrote:
    Pewnie nie raz jeszcze :zmienisz zdanie :D ja po prostu stwierdzałam, że coś mi po prostu nie jest potrzebne po czasie.
    Może naklejki na ścianę? Na shein jest duży wybór ale nie wiem jak z jakością
    Właśnie sobie takie upatrzyłam na temu bodajże. I 3 obrazy z niebieskim misiem nad przewijak. A nad łóżeczko właśnie takie naklejki z misiem na księżycu 😂.
    Natalka- czy lekarz te wypisywał Ci coś na bóle podbrzusza, kłucia jajników itp ? Mi zaleciła kupić sobie magnez. Co też zrobiłam zaraz po wyjściu. Mangetrans 375mg ultra jedna kapsułka na noc. Czy w 2 trymestrze też miałaś tylko dwie wizyty z czego ta druga połówkowa - badanie organów ?

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
‹‹ 1019 1020 1021 1022 1023
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

USG, test PAPP-A. Nieprawidłowe wyniki badań w ciąży – co dalej?

W badaniu USG lekarz wykrył jakieś nieprawidłowości? A może wyniki testu PAPP-A są niezadowalające? Co dalej? Jakie kroki podjąć? Czy w takiej sytuacji nieinwazyjny test genetyczny może okazać się pomocny? Jakich informacji może dostarczyć test NIPT?

CZYTAJ WIĘCEJ