X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Niemczech
Odpowiedz

Ciąża w Niemczech

Oceń ten wątek:
  • Natalia K Ekspertka
    Postów: 190 217

    Wysłany: 28 sierpnia, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,

    Miło widzieć nową koleżankę ^^ Ja niestety nie pomogę, nie miałam z tym wcześniej do czynienia.

    Paflina lubi tę wiadomość

    preg.png


    👩🏻32 lat
    👨🏼‍🦲38 lat

    ICSI - MARZEC'24
  • Paflina Ekspertka
    Postów: 165 158

    Wysłany: 28 sierpnia, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest ktoś z NRW? 😅

    23.08- kropek 3,4mm, akcja serca widoczna
    05.09 - kropek 1,7cm 💕💕
    25.09 - kontrolka
    30.09 - genetyczne


    preg.png
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 439 217

    Wysłany: 28 sierpnia, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia K wrote:
    Dzień dobry,

    Miło widzieć nową koleżankę ^^ Ja niestety nie pomogę, nie miałam z tym wcześniej do czynienia.
    Aż miło, nie. Malutko nas tutaj.
    My jesteśmy z Hessen.

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Natalia K Ekspertka
    Postów: 190 217

    Wysłany: 28 sierpnia, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy też koleżankę z Bawarii, ale może jeszcze jakieś przyjdą ^^

    Paflina, jak się czujesz? Mam nadzieję, że ciąża i dla Ciebie będzie łaskawa!

    Ja dzisiaj pojechałam na zakupy, ale już się nie nadaję 🙈😅 kręgosłup mi siada. A zakupy wyszły średnio, dokupiłam tylko pieluszek tetrowych. Na działach dziecięcych nic ciekawego. W Primarku prześliczny komplet z Kubusiem Puchatkiem 🥹 ale tylko dla wcześniaków. Plus jeden śliczny w jagódki, ale nie było rozmiaru, więc sobie darowałam.

    Betty, na BabyGarage jest Priam 2w1w promocji 😉

    preg.png


    👩🏻32 lat
    👨🏼‍🦲38 lat

    ICSI - MARZEC'24
  • Paflina Ekspertka
    Postów: 165 158

    Wysłany: 28 sierpnia, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czuję się ok. Jestem po poronieniu. Zarodek się zatrzymal się jakoś na 5 tygodniu i musiałam mieć łyżeczkowanie.

    Miałam ból w lędźwiach, taki kłujący więc pojechałam do szpitala bo środa to dla przychodni mały piątek. Poza tym w mojej przychodni mają mnie dosyć xD tak często tam jestem
    W szpitalu zrobili mi badania i jest wszystko cacy. Kolejna wizyta u lekarza w czwartek za tydzień

    23.08- kropek 3,4mm, akcja serca widoczna
    05.09 - kropek 1,7cm 💕💕
    25.09 - kontrolka
    30.09 - genetyczne


    preg.png
  • Natalia K Ekspertka
    Postów: 190 217

    Wysłany: 28 sierpnia, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję straty :(
    Będziemy trzymać kciuki za dobre wieści na kolejnej wizycie 🍀🤞🍀🤞
    Czemu mają Cię dość? 😅

    preg.png


    👩🏻32 lat
    👨🏼‍🦲38 lat

    ICSI - MARZEC'24
  • Paflina Ekspertka
    Postów: 165 158

    Wysłany: 28 sierpnia, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo jestem tam średnio raz w tygodniu 🫣 pisze maile albo dzwonię 😅 ciągle coś od nich potrzebuje. Trochę się martwiłam ze względu na poprzednią ciążę ale już minęłam ten czas i jestem spokojniejsza. Ryzyko nadal pozostaje i zostanie ze mną do końca ciąży.

    Jutro mam rozmowę z szefową i trochę się stresuje. Ona mówi do mnie takim ładnym niemieckim i trochę owija w bawełnę a ja potrzebuję direkt! 😂😊 Martwię się jak to wyjdzie z tym Verbotem.

    23.08- kropek 3,4mm, akcja serca widoczna
    05.09 - kropek 1,7cm 💕💕
    25.09 - kontrolka
    30.09 - genetyczne


    preg.png
  • Natalia K Ekspertka
    Postów: 190 217

    Wysłany: 28 sierpnia, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paflina wrote:
    Bo jestem tam średnio raz w tygodniu 🫣 pisze maile albo dzwonię 😅 ciągle coś od nich potrzebuje. Trochę się martwiłam ze względu na poprzednią ciążę ale już minęłam ten czas i jestem spokojniejsza. Ryzyko nadal pozostaje i zostanie ze mną do końca ciąży.

    Jutro mam rozmowę z szefową i trochę się stresuje. Ona mówi do mnie takim ładnym niemieckim i trochę owija w bawełnę a ja potrzebuję direkt! 😂😊 Martwię się jak to wyjdzie z tym Verbotem.


    To je tam w przychodni trochę poczaruj to potem będziesz mieć łatwiej z wizytami 😅 wiesz takie "Dzień dobry, pani Emilko, jak się Pani dzisiaj pracuje? Dziękuję, że tak szybko mi Pani tę receptę załatwiła"

    Też wolę krótko i na temat 😅 trochę się denerwuje jak mi ktoś 20 zdaniami to co da się w jednym próbuje wcisnąć.

    preg.png


    👩🏻32 lat
    👨🏼‍🦲38 lat

    ICSI - MARZEC'24
  • Paflina Ekspertka
    Postów: 165 158

    Wysłany: 28 sierpnia, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia K wrote:
    To je tam w przychodni trochę poczaruj to potem będziesz mieć łatwiej z wizytami 😅 wiesz takie "Dzień dobry, pani Emilko, jak się Pani dzisiaj pracuje? Dziękuję, że tak szybko mi Pani tę receptę załatwiła"

    Też wolę krótko i na temat 😅 trochę się denerwuje jak mi ktoś 20 zdaniami to co da się w jednym próbuje wcisnąć.

    No to czarowanie muszę poćwiczyć 😅😊

    23.08- kropek 3,4mm, akcja serca widoczna
    05.09 - kropek 1,7cm 💕💕
    25.09 - kontrolka
    30.09 - genetyczne


    preg.png
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 439 217

    Wysłany: 28 sierpnia, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia K wrote:
    Mamy też koleżankę z Bawarii, ale może jeszcze jakieś przyjdą ^^

    Paflina, jak się czujesz? Mam nadzieję, że ciąża i dla Ciebie będzie łaskawa!

    Ja dzisiaj pojechałam na zakupy, ale już się nie nadaję 🙈😅 kręgosłup mi siada. A zakupy wyszły średnio, dokupiłam tylko pieluszek tetrowych. Na działach dziecięcych nic ciekawego. W Primarku prześliczny komplet z Kubusiem Puchatkiem 🥹 ale tylko dla wcześniaków. Plus jeden śliczny w jagódki, ale nie było rozmiaru, więc sobie darowałam.

    Betty, na BabyGarage jest Priam 2w1w promocji 😉
    Też ostanio rzuciłam okiem na te ciuszki w primarku. Ale jestem twarda nic nie kupuję.
    Wózek kupię dopiero przed porodem. Na pewno coś jeszcze będą mieli w przecenie. Dziękuję , rzucę okiem mimo to.

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 439 217

    Wysłany: 28 sierpnia, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paflina wrote:
    Ja czuję się ok. Jestem po poronieniu. Zarodek się zatrzymal się jakoś na 5 tygodniu i musiałam mieć łyżeczkowanie.

    Miałam ból w lędźwiach, taki kłujący więc pojechałam do szpitala bo środa to dla przychodni mały piątek. Poza tym w mojej przychodni mają mnie dosyć xD tak często tam jestem
    W szpitalu zrobili mi badania i jest wszystko cacy. Kolejna wizyta u lekarza w czwartek za tydzień
    Współczuję. Wiem jak to jest. W listopadzie sama miałam zabieg😢.
    Że swojego doświadczenia mogę ci tylko powiedzieć, żebyś się nie stresowała na zapas. Bo to dla was nie jest dobre. Do kacia ciąży będzie ci towarzyszył lekki strach. Musisz myśleć pozytywnie.
    Rozmowa z szefową się nie przejmuj, bez najmniejszego problemu powinna Ci dac zakac. Będziesz spokojna, a dla was spokój jak najważniejszy.
    Natalka- serdeczni ludzie mają się w życiu łatwiej. 😊
    Dziś zaczęła mnie boleć kość ogonowa tragedia 😢

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 sierpnia, 22:03

    Paflina lubi tę wiadomość

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Paflina Ekspertka
    Postów: 165 158

    Wysłany: 29 sierpnia, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za ciepłe słowa. Widzę że Wy już jesteście na etapie kupowania ubranek 🫣 ja karce się w myslach jeśli coś planuje w tym kierunku:D za wcześnie

    Jeśli chodzi o mój zabieg to bardzo źle to zaniosłam ale personel w szpitalu był przecudowny. Szpital jest oddalony trochę od mojego miejsca zamieszkania, (35min jazdy) ale muszę jakoś tak wykombinować żeby móc tam rodzic

    23.08- kropek 3,4mm, akcja serca widoczna
    05.09 - kropek 1,7cm 💕💕
    25.09 - kontrolka
    30.09 - genetyczne


    preg.png
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 439 217

    Wysłany: 29 sierpnia, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry ! Ja szykuje się do pracy. O dziwno dziś nie mam lenia. Świetnie spałam. A jak wy dziś się czujecie mamusie ?
    Paflina wrote:
    Dziękuję za ciepłe słowa. Widzę że Wy już jesteście na etapie kupowania ubranek 🫣 ja karce się w myslach jeśli coś planuje w tym kierunku:D za wcześnie

    Jeśli chodzi o mój zabieg to bardzo źle to zaniosłam ale personel w szpitalu był przecudowny. Szpital jest oddalony trochę od mojego miejsca zamieszkania, (35min jazdy) ale muszę jakoś tak wykombinować żeby móc tam rodzic

    Ja jeszcze nic nie kupiłam. Czekam do grudnia.
    Czemu się karcisz, pozytywne myślenie jest dobre dla ciebie i maluszka. Zobaczysz jak ci się zaraz zaczną objawy ciążowe i czas ci zacznie szybko lecieć.

    Tego typu zabiegi są ciężkie psychicznie i fizycznie.
    Ja szybko doszłam do siebie, ale ja miałam laparoskopię. Do starań mogłam wrócić po 6-8 tygodniach.
    Możesz robić gdzie chcesz. Jak tam się dobrze czułaś.
    My tutaj mamy mnóstwo szpitali. Ja jeszcze nie zdecydowałam. Mam jeszcze czas. Może zdecyduje się na ten szpital w którym bedzie rodzic Natalia.

    Natalka czysty może używałaś detektor tętna płodu ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia, 10:14

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Natalia K Ekspertka
    Postów: 190 217

    Wysłany: 29 sierpnia, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,

    ja z ubrankami zaczęłam szybko, bo chyba na przełomie 4-5 miesiąca, ale jak się obkupiłam to zupełnie przeszła mi później ochota na jakiekolwiek zakupy 😅I myślę, że to bardzo indywidualna decyzja kiedy zaczniecie kompletować wyprawkę. Jedni nie chcą zapeszać, inni nie mogą się doczekać. Ja miałam z tyłu głowy historię przyjaciółki - urodziła w 25 tygodniu ciąży skrajnego wcześniaka, nie miała nic. I wiadomo, że mamy takie czasy, że jak coś zamawiasz i jest na następny dzień ale kto o tym myśli, jak ma dziecko w inkubatorze przez następne miesiące.

    Paflina, mam wrażenie, że personel to najważniejsza rzecz na jaką powinnyśmy zwracać uwagę. Dobrze, że trafił Ci się wspierający. I tak jak napisała Betty, nie stresuj się na zapas. Póki wszystko jest w normie - jest w normie. Dzieci rozwijają się też w różnym tempie, niektóre zaczynają powoli, a potem wystrzeliwują, inne odwrotnie. Najważniejsze nie dokładać do tego stresu matki.

    Betty, ja nie korzystałam akurat, ale sporo dziewczyn z mojego wątku tak. Masz jakieś konkretne pytania?


    TIPP: ja już zaczniecie kompletować ubranka to radzę, żeby chociaż te basic typu body z długim/krótkim rękawkiem kupić z jednej firmy w różnych rozmiarach. Bo te rozmiary są różne, podobno H&M 50cm jest jak 56 cm z C&A itd. I ja się na tym złapałam, że mam body 56 cm i 62 cm z różnych firm a na długość i szerokość to samo 😂Podobno też kaftaniki są super na sam początek, kiedy maluszek jest delikatny a na noc pajace z suwakiem, bo kto ma ochotę siłować się z zatrzaskami

    Betty29, Paflina lubią tę wiadomość

    preg.png


    👩🏻32 lat
    👨🏼‍🦲38 lat

    ICSI - MARZEC'24
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 439 217

    Wysłany: 29 sierpnia, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na wątku też sporo ma. Wszystkie mają jeden model. Oczywiście u nas go nie ma. Myślałam, że może ty masz i mi jakiś polecisz. Ale z drugiej strony niebawem powinnam czuć ruchy malucha, także myślę czy jest mi on potrzebny.

    Ja nic nie kupuje, bo mam czas. Coś kupiłby już z ciuszków moje siostry. W listopadzie mam odwiedziny, w chwilowo pokój małego robił za pokój dla gosci. 😅 jak wyniosę łóżko sypialniane będę organizować pokoik. Komodę do przywierania z Ikea i łóżeczko muszę kupić.

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Paflina Ekspertka
    Postów: 165 158

    Wysłany: 29 sierpnia, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karce się w myslach bo nie ma co za wcześnie planować takich rzeczy. Ja dostanę trochę rzeczy w spadku po siostrze 😂 ona ma już dwójkę. Zobaczę co mi da i będę dokupywać.

    Myślałyscie o jakichś kursach albo szkoleniach? Ja się boje ze nie ogarnę po urodzeniu. W Niemczech jestem tylko z mężem, mam tu dobrą koleżankę która ma 2 dzieci i liczę że mi pomoże trochę ale wiem że ma swoją pracę i dzieci. Potrzebuje parę wskazówek na początku.

    Chciałabym się trochę podszkolić z trzymania dziecka, jak podnosić, jak ma spać, jak karmić, jak odbijać. Te małe dzieci są takie miękkie że się rozpadają w rękach.

    Na insta pokazują mi się rolki gdzie jakiś lekarz uspokaja dziecko zwijając je w taką kulkę, na dłoni, tak że policzkiem dotyka dłoni.

    Nie wiem jakie leki na kolke, czy przepajać, jakie mleko, jak zrobić żeby mieć własne. Ogólnie boje się strasznie że nie ogarnę xd

    23.08- kropek 3,4mm, akcja serca widoczna
    05.09 - kropek 1,7cm 💕💕
    25.09 - kontrolka
    30.09 - genetyczne


    preg.png
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 439 217

    Wysłany: 29 sierpnia, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paflina ja nie planuje nic z tych rzeczy. Nawet nie będę chodziła do szkoły rodzenia. Ogarniesz wszystko. Zawsze tutaj możesz o wszystko zapytać.
    A wydaje mi się, ze wszystko związane z dzieckiem, to przyjedzie z instynktem. Więc bądź dobrej myśli. Nie ma się czego obawiać.
    Niebawem będziesz mogła się tutaj za położna do domku rozglądać. Ciężko je dostać. Także po mały możesz coś typować. Do niej możesz zawsze dzwonić z zapytaniem. Ona będzie do ciebie 6-8 tyg po po porodzie przychodzić.
    Ja też dostanę parę rzeczy od koleżanki co rodzi w listopadzie. Ale sama mam już upatrzone rzeczy w koszyku na Amazon. Zbieram kasę i będę szaleć. W grudniu dostanę 13 wypłatę to będę miała ekstra pieniążki na maluszka.
    Ciesz się ciąża. To dobrze wpływa na baby. A sama lepiej się poczujesz. Pamiętam jak byłam na twoim miejscu. Także głowa do góry, teraz na 100% będzie dobrze.

    Paflina, Natalia K lubią tę wiadomość

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Aleale Koleżanka
    Postów: 39 40

    Wysłany: 30 sierpnia, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej hej dziewczyny, pozdrowienia z GORĄCEGO Berlina :) tez mam doswiadczenia gorsze i lepsze z niemieckiej sluzby zdrowia, ale tuz przed ciaza trafilam na mega ginekolog i ona mnie teraz prowadzi wiec sie czuje bezpieczniej. jestem zdecydowana na cesarskie ale nie mam pojecia wogole co sie z tym wiaze organizacyjnie... no i zapytali mnie czy mam juz Hebamme, nawet nie wiem jak sie takiej szuka? no i chyba musialabym miec taka freelancerke jesli do cesarskiego? Orientujecie sie? pozdrowienia

    początek starań 2021, pierwsze badania diagnostyczne 2022
    07.2022 amh: 0.98 fsh:17.90
    12.2022 - HyCoSy, niedrożny lewy jajowód
    08.2023 amh: 0.3
    03.2024 amh: 0.45

    29.04.2024 - pierwsze ivf początek stymulacji
    08.05.2024 - punkcja, 3 🥚
    13.05.2024 - transfer
    24.05.2024 - s-HCG 215, transfer udany

    22.07.2024 - usg genetyczne, przeziernosc karku podwyższona, 2.8..... strach
    28.07.2024 - wyniki NIPT, niskie ryzyka - ulga
    09.09.2024 - połówkowe, 323 g wszystko w normie 🎉

    preg.png
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 439 217

    Wysłany: 30 sierpnia, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy serdecznie Aleale! Jak cudownie, że po malutku jest na więcej 😁.
    Ja na opiekę medyczną nie mogę narzekać. Cudownie od mnie dbali. Ale przyjęcie do szpitala jest teraz katastrofą.
    Cudownie. Ja zmieniłam polskiego ginekologa na niemiecką panią ginekolog i jest cudowna kobieta, która potrafi mnie uspokoić.
    Na wizycie u ginekologa musisz powiedzieć, że chcesz cesarkę, tutaj nie robią problemów. On wypełnia papiery, a którymi udajesz się do szpitala. Który wybrałaś na poród.
    Położna sobie możesz sama znaleźć. Lub skorzystać z listy która dostaniesz od ginekologa.
    http://www.polozna.de/
    Pozdawiam 😘

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Aleale Koleżanka
    Postów: 39 40

    Wysłany: 30 sierpnia, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ooo dzieki wielkie za info i link !

    początek starań 2021, pierwsze badania diagnostyczne 2022
    07.2022 amh: 0.98 fsh:17.90
    12.2022 - HyCoSy, niedrożny lewy jajowód
    08.2023 amh: 0.3
    03.2024 amh: 0.45

    29.04.2024 - pierwsze ivf początek stymulacji
    08.05.2024 - punkcja, 3 🥚
    13.05.2024 - transfer
    24.05.2024 - s-HCG 215, transfer udany

    22.07.2024 - usg genetyczne, przeziernosc karku podwyższona, 2.8..... strach
    28.07.2024 - wyniki NIPT, niskie ryzyka - ulga
    09.09.2024 - połówkowe, 323 g wszystko w normie 🎉

    preg.png
‹‹ 1017 1018 1019 1020 1021 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ