X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Niemczech
Odpowiedz

Ciąża w Niemczech

Oceń ten wątek:
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 439 217

    Wysłany: 24 sierpnia, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysia1991 wrote:
    Dzień doberek! 🙂 Sorki, że się nie odzywałam trochę, ale byłam w Polsce.

    My mamy wózek Cybex Balios S Lux. Zamawiałam na Bobowózki (mają dostawę do Niemiec). Jak do tej pory jestem z niego bardzo zadowolona, bo na każdej nawierzchni radzi sobie super. Byłam też oglądać wózki w tym XXXLutz w Eschborn, ale tam akurat mieli jeszcze stary model. Tam kupiłam tylko fotelik do auta. Jeszcze podobno duży wybór jest w Darmstadt.

    Co do łóżeczka. My mamy zwykłe drewniane łóżeczko tylko to większe 140x70 cm. Od początku młoda w nim śpi. Na razie jeszcze stoi w sypialni, ale planuje za niedługo wyprowadzkę do jej pokoju, bo bardzo to wykorzystuje i domaga się czasem spania z nami w łóżku 🙈 A to wiąże się z tym, że muszę jej oddać cześć swojej połówki łóżka i śpię tylko na jednym boku 🫣 Rano jestem połamana i zdrętwiała... Łóżeczko turystyczne też mam, ale to na wyjazd na przykład do Polski.

    @Sanda co do wspomnień warunków porodowych to ja na przykład jestem bardzo zadowolona i bardzo podoba mi się to, że tutaj nie musisz nic praktycznie ze sobą brać tak jak w Polsce na przykład... No, ale co szpital to inne warunki. Co osoba to inne spostrzeżenia. Jedna będzie zadowolona, a druga zawiedziona. Jedynie co mi się akurat nie spodobało w moim szpitalu w którym rodziłam to doradczyni laktacyjna (była strasznie staroświecka i łaziła za mną jak cień, że muszę karmić piersią). Chciałam, próbowałam a ona nie pomagała tylko siadała na psychę.

    Hey hey. Fajnie, że tak nas nie zapomniałaś. Bo my w takim skromnym gronie 😅. Jak było w PL ?? Byłaś w domu rodzinnym czy może nad Bałtykiem?

    Otóż to z tymi szpitalami to jaki akurat personel się trafia. Ale fajna opcja że nie nudzisz jak w PL pakować rzeczy dla siebie o dla maleństwa. A to musz korzystać z usług doradczyni laktacyjnej. Uważam, że tutaj jest potrzebny spokój.

    Ja bym chciała by łóżeczko na stałe stanęło w pokoju dla dziecka. A po mieszkaniu będę jeździć koszem Mojżesza.

    Co to wózka to marzy mi się cybex Priam, ale cały komplet 2tys euro nowy. Zobaczę może końce roku udam mi się go nieco taniej kupić 😅.

    Jejku jak mi te upały przeszkadzają. Czy nie mogłaby już przyjść piękna jesień ???🍂
    Teraz chwilę popadało i koniec buuu

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Natalia K Ekspertka
    Postów: 190 217

    Wysłany: 25 sierpnia, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysia, dobrze że wróciłaś :D Moja przyjaciółka też kocha Baliosa. Jest też tańszy. Na jakim etapie jesteś z maluszkiem? :D jakieś tippy dla nas?

    Betty, spacerówkę z gondolą da się nową teraz kupić za 1000 €, jeżeli nie masz wymagań odnośnie koloru. Bazę możesz kupić na Kleinanzeigen za ułamek ceny, a fotelik jak uważasz. W PL Sprzedawca zachęcał, żeby jechać jak są targi bo są przedstawiciele różnych marek i można zgarnąć rabaty od 10 do 15%. Mówił, że w zeszłym roku na cybexa było 10%. Może tutaj też są.

    Ja nie mogę doczekać się jesieni :D KOCHAM jesień.

    preg.png


    👩🏻32 lat
    👨🏼‍🦲38 lat

    ICSI - MARZEC'24
  • Sysia1991 Ekspertka
    Postów: 203 386

    Wysłany: 25 sierpnia, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam w domu rodzinnym. Taki można powiedzieć dłuższy urlop, bo aż miesiąc 😎 Mogłabym zostać dłużej jeszcze, bo ostatni raz byłam w zeszłym roku w marcu jak byłam w 12 tygodniu ciąży 🫣 Już mnie ciągnęło i chciałam żeby córka spędziła trochę tego czasu z dziadkami. Tutaj na codzień nie mamy nikogo z rodziny i jesteśmy sami.

    Doradczyni laktacyjna przychodzi w szpitalu sama z siebie żeby zobaczyć czy dziecko prawidłowo się przystawia i jest też do Twojej dyspozycji jak jej potrzebujesz. Ja nie miałam parcia na karmienie piersią, bo po pierwsze mam małe piersi i do tego wklęsłe sutki więc wiedziałam od samego początku, że może być problem. W szpitalu cały czas przystawiałam i pojawiło się w końcu mleko, ale nie chciało w ogóle lecieć. Doradczyni przed wyjściem ze szpitala zrobiła mi taki masaż, że sam poród to był pikuś 🙈 Odpuściłam dla psychicznego spokoju po powrocie do domu, bo tak mi siadła na psychę ta doradczyni, że głowa to mi pękała od myśli, że zdrowe dziecko to z mamusiowego cycka 🫣

    Tipp dla Was... ŚPIJCIE JAK DZIECKO ŚPI!!! U nas etap stawania przy wszystkim i wspinania się gdzie popadnie więc oczy dookoła głowy 😎 Nie chce wiedzieć co będzie jak pojawią się pierwsze kroki. U nas od wczoraj gorączka i nie wiadomo czy to zęby czy co, bo innych objawów brak.

    No wczoraj pogoda przeszła samą siebie. Ja lubię lato i ciepło, ale już mi upał doskwierał. Na jesień też czekam, bo lubię te kolory na drzewach, ale mam nadzieję, że będzie słonecznie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia, 10:52

    ♀️ Ona 33
    ♂️ On 32
    ▪︎Początek starań: styczeń 2020
    ▪︎Pierwsza wizyta w klinice niepłodności: kwiecień 2022
    ▪︎Hormony w normie, nasienie słabe, endometrioza
    ▪︎Histeroskopia, laparoskopia, drożność jajowodów (lewy nie drożny): czerwiec 2022
    ▪︎I IVF -> Stymulacja 13.08. -> Punkcja 26.08. -> Transfer 31.08.
    13 dpt 570.27
    15 dpt 1257.55, progesteron 82.15
    20 dpt 7609.83
    23 dpt 14190.17, progesteron 63.99
    29 dpt 6t6d 🖤
    37 dpt 8t 💔
    ▪︎Laparoskopia, łyżeczkowanie: listopad 2022
    ▪︎II IVF -> Stymulacja 12.12. -> Punkcja 24.12. -> Transfer 29.12.
    11 dpt 250.8, progesteron >40
    15 dpt 1419.4, progesteron >40
    27 dpt 32015.1, progesteron >40
    34 dpt 7t3d ❤
    age.png
  • Natalia K Ekspertka
    Postów: 190 217

    Wysłany: 25 sierpnia, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysia1991 wrote:
    Byłam w domu rodzinnym. Taki można powiedzieć dłuższy urlop, bo aż miesiąc 😎 Mogłabym zostać dłużej jeszcze, bo ostatni raz byłam w zeszłym roku w marcu jak byłam w 12 tygodniu ciąży 🫣 Już mnie ciągnęło i chciałam żeby córka spędziła trochę tego czasu z dziadkami. Tutaj na codzień nie mamy nikogo z rodziny i jesteśmy sami.

    Doradczyni laktacyjna przychodzi w szpitalu sama z siebie żeby zobaczyć czy dziecko prawidłowo się przystawia i jest też do Twojej dyspozycji jak jej potrzebujesz. Ja nie miałam parcia na karmienie piersią, bo po pierwsze mam małe piersi i do tego wklęsłe sutki więc wiedziałam od samego początku, że może być problem. W szpitalu cały czas przystawiałam i pojawiło się w końcu mleko, ale nie chciało w ogóle lecieć. Doradczyni przed wyjściem ze szpitala zrobiła mi taki masaż, że sam poród to był pikuś 🙈 Odpuściłam dla psychicznego spokoju po powrocie do domu, bo tak mi siadła na psychę ta doradczyni, że głowa to mi pękała od myśli, że zdrowe dziecko to z mamusiowego cycka 🫣

    Tipp dla Was... ŚPIJCIE JAK DZIECKO ŚPI!!! U nas etap stawania przy wszystkim i wspinania się gdzie popadnie więc oczy dookoła głowy 😎 Nie chce wiedzieć co będzie jak pojawią się pierwsze kroki. U nas od wczoraj gorączka i nie wiadomo czy to zęby czy co, bo innych objawów brak.

    No wczoraj pogoda przeszła samą siebie. Ja lubię lato i ciepło, ale już mi upał doskwierał. Na jesień też czekam, bo lubię te kolory na drzewach, ale mam nadzieję, że będzie słonecznie.


    Kurcze, to nie jest pierwszą historia o koszmarnej doradczyni, którą słyszę ( ogólnie o kimś z personelu medycznego). Szczerze nie rozumiem jak można rzucać takie teksty i siąść komuś na psyche w jego pierwszych dniach z maluchem!!! Przecież matki i tak są zestresowane, kiedy coś nie idzie po ich myśli, a oni tylko pogarszają sytuację.

    Trzymam kciuki, żeby gorączka szybko spadła 🍀🍀🍀

    Ja mam cichą nadzieję, że mała będzie dobrze znosić podróże bo moi rodzice też w Polsce a chciałabym, żeby miała z nimi jak najlepszy kontakt :( Teściów natomiast mam dwa bloki obok, ale jestem z tego powodu umiarkowanie zadowolona póki co 🙈 Może dlatego, że nie wiem jak będzie po narodzinach. Liczę tylko na to, żeby nie próbowali mnie uszczęśliwić na siłę jakimiś niezapowiedzianymi wizytami i prezentami.

    preg.png


    👩🏻32 lat
    👨🏼‍🦲38 lat

    ICSI - MARZEC'24
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 439 217

    Wysłany: 25 sierpnia, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia K wrote:
    Sysia, dobrze że wróciłaś :D Moja przyjaciółka też kocha Baliosa. Jest też tańszy. Na jakim etapie jesteś z maluszkiem? :D jakieś tippy dla nas?

    Betty, spacerówkę z gondolą da się nową teraz kupić za 1000 €, jeżeli nie masz wymagań odnośnie koloru. Bazę możesz kupić na Kleinanzeigen za ułamek ceny, a fotelik jak uważasz. W PL Sprzedawca zachęcał, żeby jechać jak są targi bo są przedstawiciele różnych marek i można zgarnąć rabaty od 10 do 15%. Mówił, że w zeszłym roku na cybexa było 10%. Może tutaj też są.

    Ja nie mogę doczekać się jesieni :D KOCHAM jesień.

    Dzień dobry ! Ja od dawien dawna piję Late.
    Natalka, ja ostatnio spotkała się z moją znajomą która rodzi tak jak ty w listopadzie i chyba będziecie w jednym szpitalu.
    Ja w dalszym ciągu nie zdecydowałam się na szpital. Jaka położna udało ci się znaleźć ? Ta Polke?
    Ja wózek chce ciemno szary bądź czarny. Spacerówka mogłabym kupić na wiosnę. Będę polować na przeceny. Używane też za tanio nie sprzedają 800-900€
    Może uda mi się go taniej kupić na Black Friday. Mam jeszcze sporo czasu.
    Sysia- może jakieś rady dla pierwodruki 😂 co warto kupić, co się przyda, a co nie.

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Natalia K Ekspertka
    Postów: 190 217

    Wysłany: 25 sierpnia, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polke, ale inną :D we wtorek mam się z nią spotkać, trzymajcie kciuki. Znajoma polka czy niemka? 😅

    preg.png


    👩🏻32 lat
    👨🏼‍🦲38 lat

    ICSI - MARZEC'24
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 439 217

    Wysłany: 25 sierpnia, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia K wrote:
    Polke, ale inną :D we wtorek mam się z nią spotkać, trzymajcie kciuki. Znajoma polka czy niemka? 😅
    Znajoma polka. Zapomniałam na kiedy ma termin 😅 dokładnie. Ale będzie rodzić na Bockenheim, bo już tam rodziła i jest zadowolona.
    Muszę otwarcie oznajmić, że nie mogę dopiąć sie w spodnie. Jutro jadę do hm kupić jedne jeansy i leginsy 😅.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia, 16:12

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Natalia K Ekspertka
    Postów: 190 217

    Wysłany: 26 sierpnia, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betty29 wrote:
    Znajoma polka. Zapomniałam na kiedy ma termin 😅 dokładnie. Ale będzie rodzić na Bockenheim, bo już tam rodziła i jest zadowolona.
    Muszę otwarcie oznajmić, że nie mogę dopiąć sie w spodnie. Jutro jadę do hm kupić jedne jeansy i leginsy 😅.


    To ten czas :D ja się bronie nogami i rękami przed zakupami ale też mnie czekają, bo jesienią trzeba w czymś chodzić 😅

    preg.png


    👩🏻32 lat
    👨🏼‍🦲38 lat

    ICSI - MARZEC'24
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 439 217

    Wysłany: 27 sierpnia, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry ! Nudzi mi się trochę to sobie forum podczytuję 🤪. Dziś ubrałam te spodnie 👖 do pracy, super sprawa. Bardzo mi w nich wygodnie.
    Ja to chyba muszę kurtę na zimę kupić 😅 swetry to człowiek jakieś ma. Pracuję do końca grudnia, także do ludzi w czymś muszę wyjść 😂.
    Ale masz fajnie, bo już niewiele ci zostało do porodu. Pracujesz ??

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Natalia K Ekspertka
    Postów: 190 217

    Wysłany: 27 sierpnia, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betty29 wrote:
    Dzień dobry ! Nudzi mi się trochę to sobie forum podczytuję 🤪. Dziś ubrałam te spodnie 👖 do pracy, super sprawa. Bardzo mi w nich wygodnie.
    Ja to chyba muszę kurtę na zimę kupić 😅 swetry to człowiek jakieś ma. Pracuję do końca grudnia, także do ludzi w czymś muszę wyjść 😂.
    Ale masz fajnie, bo już niewiele ci zostało do porodu. Pracujesz ??


    Tak, ale u siebie więc mam duża swobodę jeżeli chodzi o to kiedy i ile :P Spodnie są super, ale w czerwcu i lipcu super nie były 😂 myślałam, że się w nich ugotuję, więc w ciągu 3 miesięcy spodnie na tyłku miałam może 4 razy.

    Ja czekam na położna właśnie więc też mi się nudzi. Przegladam nosidła ergonomiczne i zastanawiam się czemu wszyscy chcą wydrzeć ze mnie ostatni grosz 😂
    Dzisiaj oficjalnie zameldowałam się w 3 trymestrze! I niby fajnie ale też trochę się denerwuje bo ja lubię mieć wszystko wcześniej a na końcu odpoczywać bez stresu a z mąż ma odwrotnie 🙈🙈🙈

    preg.png


    👩🏻32 lat
    👨🏼‍🦲38 lat

    ICSI - MARZEC'24
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 439 217

    Wysłany: 27 sierpnia, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa to pełen luzik. Ja w sumie stresu w pracy nie mam. Ale fakt muszę do niej chodzić hahah.
    Ja mam wrażenie, że wszystko co dotyczy dzieci jest za drogie. Kto wymyśla te ceny.
    I jak wrażenia po wizycie z położną ?
    Gratulacje 🥳 🥂
    Teraz się tak dość mocno ochłodziło. Wieczory i poranki masakra 🥶

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Natalia K Ekspertka
    Postów: 190 217

    Wysłany: 27 sierpnia, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak z modą ślubną, wystarczy dopisek "dziecięce/weselne" i pyk dwie stówki drożej 😅
    Strasznie się cieszę, że mam to z głowy! Położna bardzo sympatyczna. Jestem pozytywnie nastawiona. Ja się z ochłodzenia cieszę akurat, ale też w ciąży jest mi okropnie gorąco gdzie normalnie jestem typem zmarźlaka. Też tak macie?

    Betty, byłaś na zakupach. Weszły już jesienne kolekcje czy jeszcze trzeba z tydzień, dwa poczekać?

    Ostatnio na maila dostałam reklamę z loterią, do wygrania kalendarze ADWENTOWE 🙈

    preg.png


    👩🏻32 lat
    👨🏼‍🦲38 lat

    ICSI - MARZEC'24
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 439 217

    Wysłany: 27 sierpnia, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weszły już w normalnych rzeczach. Sweter taki cieplutki mi się spodobał😅. Ale dla ciężarnych nic nie było.
    Ja od jakich kilku lat rozwniez wole chłodniejsze klimaty. Teraz są straszne upały w de.

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Paflina Ekspertka
    Postów: 165 158

    Wysłany: 28 sierpnia, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:) wpadłam z wątku kwietniowego :) czy któraś z Was miała doczynienia z Beschäftigungsverbot wydanego przez pracodawcę? Jak to przebiega?

    23.08- kropek 3,4mm, akcja serca widoczna
    05.09 - kropek 1,7cm 💕💕
    25.09 - kontrolka
    30.09 - genetyczne


    preg.png
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 439 217

    Wysłany: 28 sierpnia, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry! Witam nową koleżankę.
    Dokładnie coś w tym jest. Że z powodu ciąży odrazu cena wzrasta.
    Paflina wrote:
    Hej dziewczyny:) wpadłam z wątku kwietniowego :) czy któraś z Was miała doczynienia z Beschäftigungsverbot wydanego przez pracodawcę? Jak to przebiega?
    U mojego męża w pracy dostała jedna pracownica. Do końca ciąży dostawała cała wypłatę z kk. Gratulacje!

    Paflina lubi tę wiadomość

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Paflina Ekspertka
    Postów: 165 158

    Wysłany: 28 sierpnia, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardziej chodzi mi o proces i formalności które trzeba wypełnić. Moja sytuacja jest trochę skomplikowana. Pracuje w domu dziecka i do tej pory ciężarne chodziły na verbot ze względu na to że nie da się dopasować stanowiska do ciężarnej. Moja szefowa dała mi do zrozumienia że mogłaby znaleźć mi inne stanowisko ale ze chce wiedzieć czego ja oczekuje.

    Z jednej strony nie chce siedzieć 9msc w domu, z drugiej nie wiem co ona mi zaproponuje. Pracy biurowej trochę się cykam ze względu na język. Pisanie raportów czy odpowiedzi na listy to już dla mnie wyższa szkoła jazdy. Jutro mam się z nią spotkać żeby to obgadac.

    Do tej pory mam wrażenie, że rozmawia ze mną trochę na okrętkę. Mam nadzieję że jutro odważy się na szczerość szczególnie że Bd rozmawiały w 4oczy

    23.08- kropek 3,4mm, akcja serca widoczna
    05.09 - kropek 1,7cm 💕💕
    25.09 - kontrolka
    30.09 - genetyczne


    preg.png
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 439 217

    Wysłany: 28 sierpnia, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paflina wrote:
    Bardziej chodzi mi o proces i formalności które trzeba wypełnić. Moja sytuacja jest trochę skomplikowana. Pracuje w domu dziecka i do tej pory ciężarne chodziły na verbot ze względu na to że nie da się dopasować stanowiska do ciężarnej. Moja szefowa dała mi do zrozumienia że mogłaby znaleźć mi inne stanowisko ale ze chce wiedzieć czego ja oczekuje.

    Z jednej strony nie chce siedzieć 9msc w domu, z drugiej nie wiem co ona mi zaproponuje. Pracy biurowej trochę się cykam ze względu na język. Pisanie raportów czy odpowiedzi na listy to już dla mnie wyższa szkoła jazdy. Jutro mam się z nią spotkać żeby to obgadac.

    Do tej pory mam wrażenie, że rozmawia ze mną trochę na okrętkę. Mam nadzieję że jutro odważy się na szczerość szczególnie że Bd rozmawiały w 4oczy
    Chcieli jej dać inne stanowisko, ale ona zatrudniona była jako monter dekorator wnętrz. Jedyne miejsce w którym się widziała to było praca w biurze, ale szef na to nie poszedł i sam po konsultacji z adwokatem doszedł do wniosku, że są ja na to wyślę. Bo kobiety w ciąży są pod ochroną. Obawiał się procesu jakby coś się działo z ciążą, a do biura nie miała wykształcenia. To i tak płaci kk, więc szefowie chętnie na to idą.
    Ja pracuję w administracji przedszkola i wiem, że my odrazu wysyłamy pracownicę na Mutterschutz Beratung, oni odrazu wystawiają zakaz pracy.
    W jakim regionie Niemiec mieszkasz? Może zaproponuj, żeby Cię na takie doradztwo wysłała. Bo wiesz stres dla was nie jest najlepszy.
    Ginekolog raczej nie wystawi, bo o ciąża jest wczesna i nie masz żadnych problemów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 sierpnia, 10:33

    Paflina lubi tę wiadomość

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Paflina Ekspertka
    Postów: 165 158

    Wysłany: 28 sierpnia, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiedziałam że to płaci kk. Jutro mamy spotkać się też z Betriebsarzt 'em i ciekawa jestem jak to będzie. Z jednej strony powtarza że chce mi iść na rękę, że mam mówić czego chce ale jestem podejrzliwa xd

    Jestem przygotowana na to, że to nie klapnie i będę musiała iść do pracy ale zobaczę najpierw jak to jutro będzie. Jak nie klapnie to oni będą musieli się martwić żeby mnie gdzieś wcisnąć 😂

    23.08- kropek 3,4mm, akcja serca widoczna
    05.09 - kropek 1,7cm 💕💕
    25.09 - kontrolka
    30.09 - genetyczne


    preg.png
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 439 217

    Wysłany: 28 sierpnia, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paflina wrote:
    Nie wiedziałam że to płaci kk. Jutro mamy spotkać się też z Betriebsarzt 'em i ciekawa jestem jak to będzie. Z jednej strony powtarza że chce mi iść na rękę, że mam mówić czego chce ale jestem podejrzliwa xd

    Jestem przygotowana na to, że to nie klapnie i będę musiała iść do pracy ale zobaczę najpierw jak to jutro będzie. Jak nie klapnie to oni będą musieli się martwić żeby mnie gdzieś wcisnąć 😂
    kiedy jest kontakt z dziećmi, bo oni muszą o ciebie zadbać. My wysyłamy od pierwszego dnia ciąży na to. Tak jest bezpieczniej dla przedszkola.
    Wysyłając Cię na to im to na rękę , bo za to nie płaca. Wypłatę masz z swojej firmy, a oni dostają kasę z kk.

    Paflina lubi tę wiadomość

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 439 217

    Wysłany: 28 sierpnia, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sama musiałam iść na taki termin z lekarzem, bo pracuje dla przedszkola. I dostałam pozwolenie na pracę do dnia którego ginekolog wystawiła mi Bescheinigung.

    Paflina lubi tę wiadomość

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
‹‹ 1016 1017 1018 1019 1020 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania w ciąży - sprawdź, które warto wykonać

Zastanawiasz się jakie badania czekają cię w ciąży? Czemu służą takie badania i kiedy się je wykonuje? Przeczytaj jakie rodzaje badań i testów czekają przyszłą mamę i dlaczego są one ważne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czego nie jeść  w ciąży - 7 produktów zabronionych

Ciąża to okres wzrostu apetytu i wielu zachcianek kulinarnych. Czy oznacza to zatem, że możesz pozwolić sobie na wszystko i jeść do woli? Niestety nie. Zapoznaj się czego nie jeść w ciąży, aby zachować bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. 

CZYTAJ WIĘCEJ