X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 22 lutego 2019, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała czrna wrote:
    Właśnie się zastanawiałam czy sama dam radę. Szwagierka mnie trochę przestraszyła, że musi ktoś byś ze mną,bo będę się źle czuła i w ogóle. Dzięki dziewczyny i ciesze się, że zawsze można na was liczyć :)
    Mnie tez tak straszyli, ze smak okroony ze to ze tamto, a tak naprawde nie bylo takiej tragedii bo bylam glodna bo nie jadlam ani nie pilam juz od 22 albo 21 dzien predzej, pojechalam rano tak jak otworzyli laboratorium i pani zapytala sie o smak, byly 2-3 ale wzielam cytryne podala schlodzony eliksir i poszlo, najgorsze to te siedzenie w bezruchu dla mnie bylo wiec polecam ksiazke i po pobraniu krwi w aucie mialam jogurt i wode zjadlam bo robilam sie glodna i w sumie popoludniu mnie znurzylo do snu ale ja moge spac wiecznie :)

    Mała czrna lubi tę wiadomość

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • Mała czrna Koleżanka
    Postów: 46 34

    Wysłany: 22 lutego 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż śmiał się, że jak ja tyle bez ruchu wytrzymam jak ja cały czas coś robię nie usiedzę długo w jednym miejscu :) Ale dla maluszka wszystko :)

  • madziula_ Koleżanka
    Postów: 77 18

    Wysłany: 24 lutego 2019, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) czego mogę się spodziewać na kontroli w Porsgrunn na usg ?? Wiem ze powinno już bić serduszko będzie to 5 tyg po transferze. Mówią co i jak dalej ? Obliczają datę porodu ? Jak to tam wyglada ?

    n59ymg7ygootc40w.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 25 lutego 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziula_ wrote:
    Hej dziewczyny :) czego mogę się spodziewać na kontroli w Porsgrunn na usg ?? Wiem ze powinno już bić serduszko będzie to 5 tyg po transferze. Mówią co i jak dalej ? Obliczają datę porodu ? Jak to tam wyglada ?


    Serduszko powinno bić na 100% :-) ja nawet słyszałam ;-) Dostaniesz zdjęcia , powiedzą ile mierzy maleństwo , mi powiedzieli na której ścianie macicy - przód , tył się zagnieżdziło ;-)

    Obliczą datę porodu ale i tak ostateczną datę porodu wpiszą Ci do karty ciąży podczas USG połówkowego ok 18 tygodnia ciąży w szpitalu w którym będziesz rodzić :-)

    Kobietą po 38 roku życia wysyłają skierowanie na test podwójny - USG i badanie krwi :-)

    Na koniec mówią że z ich strony to wszystko i teraz opiekuję się Tobą fastelege albo położna :-)

    Na pierwszej wizycie u fastlege albo położnej zakładają kartę ciąży , może zrobią badania krwi - mi nie zrobili , powinni wysłać skierowanie na USG połówkowe do szpitala w którym będziesz rodziła . W Norwegii przyjęło się że w ciąży jeżeli wszystko jest dobrze przysługuje tylko jedno USG w razie kompilacji masz ich więcej ;-)





    e5skzzc.png


    [**]




  • madziula_ Koleżanka
    Postów: 77 18

    Wysłany: 25 lutego 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Mam nadzieje ze my tez usłyszymy w takim razie bicie serduszka :)
    Mnie się podwójne badanie nie tyczy .. brakuje mi 12 lat hehe .
    Słyszałam właśnie ze jedno usg przysługuje , trudno będę musiała chodzić również prywatnie. :)

    Dziewczyny w Którym tygodniu przechodzą mdłości ?

    n59ymg7ygootc40w.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 25 lutego 2019, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziula_ wrote:

    Dziewczyny w Którym tygodniu przechodzą mdłości ?

    U mnie 14 tc ale wtedy odstawiłam leki ;-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 25 lutego 2019, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Dziewczyny w Którym tygodniu przechodzą mdłości ?[/QUOTE]

    Madziula A masz już mdlosci, bo ja od tygodnia ledwo żyje. Mdli mnie cały dzień i nic nie pomogą.
    Macie jakieś magiczne środki na mdlosci :-) ?

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 25 lutego 2019, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    ja od tygodnia ledwo żyje. Mdli mnie cały dzień i nic nie pomogą.
    Macie jakieś magiczne środki na mdlosci :-) ?


    Hi, hi, hi a narzekałaś na brak objawów :P a pisałam cieszyć się brakiem objawów ........... ;-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • madziula_ Koleżanka
    Postów: 77 18

    Wysłany: 25 lutego 2019, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dziewczyny w Którym tygodniu przechodzą mdłości ?



    Mam juz drugi tydzień , rano bardzo potem trochę lepiej po południu przechodzi ale późnym wieczorem jak się kładę znowu wraca ..do tego w sumie od początku mam zgagę hehe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2019, 20:07

    n59ymg7ygootc40w.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 25 lutego 2019, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Hi, hi, hi a narzekałaś na brak objawów :P a pisałam cieszyć się brakiem objawów ........... ;-)

    Dokładnie Alda :-) teraz ledwo żyje. Pomagało ci coś na mdlosci ?

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 25 lutego 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dokładnie Alda :-) teraz ledwo żyje. Pomagało ci coś na mdlosci ?


    Nic :-(

    Leżałam całymi dniami , mąż wszystko robił , ja nawet nie wychodziłam z domu . Pod prysznic szłam ze łzami w oczach bo nawet woda mi śmierdziała :-(

    Wszyscy mówili że mi to przejdzie a ja ledwo żyłam ale u mnie to było też spotęgowane lekami . Po 14 tc wróciłam do żywych :P

    Niektórym pomagają migdały, imbir, przed wstaniem z łóżka jakaś przekąska - krakers .


    pati1980 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Mała czrna Koleżanka
    Postów: 46 34

    Wysłany: 26 lutego 2019, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny co do tej glikozy. Będę kupować sam, nazwa to GlikosePro glukosetoleransetest 250 ml w butelce ?

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 26 lutego 2019, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi na mdłości nic nie pomagało, a minęły około 14 tygodnia. Oprócz mdłości było mi ciągle słabo, mroczki przed oczami itp. Generalnie czułam się tak jakbym zaraz miała się przewrócić :(

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 27 lutego 2019, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała czrna wrote:
    Hej dziewczyny co do tej glikozy. Będę kupować sam, nazwa to GlikosePro glukosetoleransetest 250 ml w butelce ?


    Zapytaj u swojego lekarza . Ale widzę że trudno to kupić w stacjonarnej aptece w mojej okolicy tego nie ma .



    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 27 lutego 2019, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziula daj znać po USG :-)



    Alutka jak tam ? :-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • madziula_ Koleżanka
    Postów: 77 18

    Wysłany: 27 lutego 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po USG wszystko dobrze :) słyszeliśmy bicie serduszka , chodź na początku byłam przestraszona bo nie bylo nic widać tylko worek owodniowy , ale jak ucisnal na brzuch pojawiło się nasze maleństwo.. :) Serduszko bije dobrze - 150 tętno miało. martwi mnie tylko bol brzucha , bo mam takie jakby zakwasy jak po cwiczeniach.

    pati1980 lubi tę wiadomość

    n59ymg7ygootc40w.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 27 lutego 2019, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak liczy się tydzień ciąży, od transferu czy miesiączki?

    k1iygdz.png
  • madziula_ Koleżanka
    Postów: 77 18

    Wysłany: 27 lutego 2019, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Jak liczy się tydzień ciąży, od transferu czy miesiączki?

    Ja myślałam ze od miesiączki a dziś mi w klinice lekarz powiedział ze od punkcji minęło 5 tygodni plus 2 dni ( od transferu równe 5 tyg) i do tego się dodaje dwa tygodnie. I według tego jestem w 7 tygodniu plus 2 dni.

    n59ymg7ygootc40w.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 27 lutego 2019, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziula_ wrote:
    Ja myślałam ze od miesiączki a dziś mi w klinice lekarz powiedział ze od punkcji minęło 5 tygodni plus 2 dni ( od transferu równe 5 tyg) i do tego się dodaje dwa tygodnie. I według tego jestem w 7 tygodniu plus 2 dni.

    Dziękuję, to znaczy że ja tak samo, transfer miałyśmy tego samego dnia, tyle że mój zarodek był 5 dniowy i to mnie ciekawi. Ja mam za tydzień lekarza. :-)

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 28 lutego 2019, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati u Ciebie dzisiaj 7+6 tc :-)


    pati1980 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




‹‹ 602 603 604 605 606 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ