X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 21 lutego 2020, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziula gratulacje:):) Dasz radę . Ja tez miałam depresje, i tez robiłam sobie wyrzuty ze nie karmie piersią .

    Alutka
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 21 lutego 2020, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda- ja nie planuje kolejnych dzieci. Szkoda mi córeczki ze nie będzie miała rodzeństwa ale moje ciało nie jest gotowe na kolejna ciąże.

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 21 lutego 2020, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie ta "nagonka" na karmienie piersią strasznie denerwuje . Nikt nie pisze i nie mówi o "cieniach" karmienia piersią a jest ich wiele !!!!

    Na samym początku ból sutków nie do wytrzymania :-( , zastoje , zapalenia piersi , dieta . Nie jest to takie kolorowe jak się to przedstawia ..........

    Ja karmie piersią ale gdybym miała jeszcze raz wybór to bym tą persią nie karmiła 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️




    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 21 lutego 2020, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Alda- ja nie planuje kolejnych dzieci. Szkoda mi córeczki ze nie będzie miała rodzeństwa ale moje ciało nie jest gotowe na kolejna ciąże.


    Alutka a jak u Ciebie z tym zespołem antyfosfolipidowym ?


    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 22 lutego 2020, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Alutka a jak u Ciebie z tym zespołem antyfosfolipidowym ?
    Szczerze to nie wiem .

    Alutka
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 22 lutego 2020, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, czytam tylko ostatnio i brak czasu na odpisanie. Ale do rzeczy.
    Alda pytałaś o kojec. My mamy drewniany 6 ramienny, jest dość duży, nie jak najczęściej metr na metr. Dostaliśmy w spadku. Stoi na górze u młodego w pokoju. Czasami się przydaje ale jak dla mnie nie jest to rzecz niezbędna. Mar2śka ma z siatki i też duży, też jest bardzo fajny ale to niech ona już się więcej wypowie.

    Co do posiłków, u nas długo było samo próbowanie. Przełom był ok 4-5 tydzień rozszerzania diety, ale bez szału. Początkowo dwa razy były propozycje, potem trzy. Obecnie 4-5 razy siada młody w krzesełku. Najlepiej je śniadanie, kolację i przekąski. Obiad średnio, warzyw nie chce. Mięso trochę A rybę najlepiej.
    Póki co Alda u Ciebie poznawanie smaków. Do pierwszego roku podstawa to mleko, a nawet może być do drugiego roku życia. Więc na luzie. Proponuj i obserwuj.

    Co do kp dziewczyny nie dajmy się zwariować. Każdy ma wybór, często zależny też od możliwości, podejścia, stanu psychicznego. Wiadomo, że kp jest nieocenione i to bez dwóch zdań, ale myślę że nie dla każdego. Wszystko zależy od mamy i dziecka.
    A cienie kp oczywiście, u mnie ból brodawek 4 miesiące a czasem i teraz, tylko już nie takie natężenie, do tego 3 razy zastój, na szczęście bez zapalenia. Plus mega dużo pobudek w nocy 🤦
    Jednak wyszłam z założenia, że skoro mam mleko to jest najlepsze co mogę dać dziecku. Ale nie każdy musi to wytrzymać. Co ciekawe będąc w ciąży myślałam że będzie u nas mm a wyszło kp 😉
    Obecnie u nas kp plus mm. Gdy wróciłam do pracy, laktacja mocno się osłabiła. Nie robię sobie wyrzutów, cieszę się że syn zaakceptował też butelkę, ale cycusia kocha 😉
    Dla mnie kp to droga przez mękę do mega bliskości. Drugi raz zrobiłabym to samo 🤷
    Także dziewczyny nie ma co się wpędzać w wyrzuty sumienia. Cieszmy się że mamy dzieci i uwierzcie jesteśmy najlepszymi mamami dla swoich dzieci.

    Co do rodzeństwa. My będziemy próbować. Mamy zielone światło z Haugesund, mamy już plan. Kwestia terminu. No ale muszę synka odstawić.

    Madziula wielkie gratulacje Kochana. Dasz radę. Znam osobiście parę, u której było podobnie. Starali się długo, w końcu in vitro, udało się, a drugie naturalnie tak o po prostu.
    Współczuję depresji poporodowej. Mam nadzieję że miałaś pomoc i wsparcie. I życzę żeby przy drugim Ciebie nie dopadło.

    To się rozpisalam. A więc dziewczyny głowy do góry i dużo uśmiechu Wam życzę.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 22 lutego 2020, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja to dawaj nam tu znać jak zaczniecie w Haugesund :-)

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 24 lutego 2020, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczepilyscie dzieci tutaj dodatkowo na gruźlicę?
    Mały ma 4 miesiące nie wiem czy nie jest za późno.😁

    k1iygdz.png
  • madziula_ Koleżanka
    Postów: 77 18

    Wysłany: 24 lutego 2020, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny :) mam nadzieje ze przy drugim bedzie mi latwiej i wlasnie nie dopdnie to samo co po pierwszym porodzie.
    Pati My szczepilismy Mala w grudniu.

    n59ymg7ygootc40w.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 24 lutego 2020, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziula_ wrote:
    Dziekuje dziewczyny :) mam nadzieje ze przy drugim bedzie mi latwiej i wlasnie nie dopdnie to samo co po pierwszym porodzie.
    Pati My szczepilismy Mala w grudniu.

    Jutro mam wizytę to zapytam może nie jest za późno.

    k1iygdz.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 25 lutego 2020, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My szczepilismy ok 3 miesiąca

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 25 lutego 2020, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzsiaj byłam w helsestasion i powiedziała mi że nie ma potrzeby szczepic na gruźlicę bo polska nie jest w grupie ryzyka. I co ja mam teraz zrobić 😬

    k1iygdz.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 25 lutego 2020, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati, ja napisałam do mojej fastlege. I ona mi powiedziała, że zaleca, bo podróżujemy często. To pokazałam helsesøster i nie miała wyjścia.
    Śmiesznie, bo w tym samym helsestasjonen inna helsesøster naszym znajomym zalecała szczepienie

    pati1980 lubi tę wiadomość

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 27 lutego 2020, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dzsiaj byłam w helsestasion i powiedziała mi że nie ma potrzeby szczepic na gruźlicę bo polska nie jest w grupie ryzyka. I co ja mam teraz zrobić 😬
    To prawda że Polska nie jest grupie ryzyka. Jednakże każdy ma prawo do tej szczepionki i warto to wiedzieć. Jeśli dalej robią problem to powiedz że w Polsce jest bardzo dużo ludzi z Ukrainy, a Ukraina już jest w grupie ryzyka. Powodzenia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2020, 07:22

    pati1980 lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 28 lutego 2020, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny siedze wlasnie i ogladam program In Vitro nauka czy cou i siedze i rycze....:( az mam gesia skorke na ciele

    Mazwopka lubi tę wiadomość

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 14 marca 2020, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak nastroje związane z koronawirusem ?

    Wychodzicie na spacery ?

    Pracujecie czy wysyłają Was na premitering?


    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 15 marca 2020, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My chodzimy na spacery do lasu i całe szczęście że mam ogród, zakupy robi jedno z rodziny. Mój mąż pracuje na budowie i normalnie chodzi do pracy.
    Uważajcie na siebie i maluszki trzeba być ďzielnym w tym ciężkim czasie dla nas wszystkich.🙂

    k1iygdz.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 17 marca 2020, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy dwa psy, chodzimy tak żeby nikogo nie spotykać. Młody drzemka w wózku więc siłą rzeczy też trzeba iść . Folia przeciwdeszczowa na wózek i idziemy czy pada czy nie.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 17 marca 2020, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha i pracujemy na zmiany cały czas.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 20 marca 2020, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez pracuje . Mąż za tydzień wraca do pracy , teściowa miała przyjechać nam trochę pomóc na miesiąc . ciężko będzie nam pogodzić prace choć jeszcze nie wiadomo jak długo praca będzie . Później miałam lecieć na 3 miesiące do Pl. Ale wyjazd raczej nieaktualny . Zawiedziona jestem było tyle planów . Cholerny wirus . Na spacery chodzimy ale tylko w wózku tak żeby nic nie dotykała . Do sklepu chodzi mąż.

    Alutka
‹‹ 656 657 658 659 660 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ