X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • madziula_ Koleżanka
    Postów: 77 18

    Wysłany: 29 marca 2020, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofi2810 wrote:
    Hej dziewczyny:)
    Czy jest tutaj ktoś komu dopiero zaczyna rosnąć brzuszek ? :)
    U mnie właśnie zaczął się 12 tydzień i powoli mdłości odchodzą zapomnienie :)
    Ja obecnie 11+2 i tez powoli mdłości przechodzą. Był to dla nas trudny czas bo mała w kwietniu kończy 6 miesięcy , zaczynaja chyba ząbki wychodzić wiec marudna mi co chwile słabo i najchętniej bym cały czas spała.. No ale na szczęście u nas z dnia na dzień lepiej :) w środę chyba usg jak się uda pojechać.

    Zoja36, Sofi2810, kaktus85 lubią tę wiadomość

    n59ymg7ygootc40w.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 29 marca 2020, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie!
    Wreszcie i ja się na tym forum znalazłam...

    Ja mam 12 tydzień już, żadnych symptomow, mdłości, nic.... Jedynie bóle głowy, ale to prawdopodobnie od progesteronu który muszę brac do 14 tyg...

    Jakie badania robicie?
    Ja mialam tylko usg prywatnie do tej pory, i zupełnie nie wiem co dalej...

    Alutka 32, Zoja36, pati1980, kaktus85 lubią tę wiadomość

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 29 marca 2020, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofi, Agaaa witamy na wątku 🤗🤗

    Aggga08 lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Sofi2810 Ekspertka
    Postów: 205 83

    Wysłany: 30 marca 2020, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziula no z maluchem w ciazy to musi być ciężko ale jak później będą we 2 to będą się razem bawić i będziesz miała czas dla siebie ;p
    Ja właśnie miałam problem teraz ze zrobieniem usg szpitale nie przyjmują a i prywatnie ciężko ale się udało trzeba tylko trochę podzwonic:)

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 30 marca 2020, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Witajcie!
    Wreszcie i ja się na tym forum znalazłam...

    Ja mam 12 tydzień już, żadnych symptomow, mdłości, nic.... Jedynie bóle głowy, ale to prawdopodobnie od progesteronu który muszę brac do 14 tyg...

    Jakie badania robicie?
    Ja mialam tylko usg prywatnie do tej pory, i zupełnie nie wiem co dalej...


    Aggga tutaj zazwyczaj jest jedno USG połówkowe czyli około 18-20 tydzień w szpitalu w którym będziesz rodzić . Skierowanie musi wysłać fastlege albo położna .

    Jeżeli coś jest nie tak na USG to wyznaczają następne .

    U fastlege albo w innym laboratorium robią też krzywą cukrową .

    Ciąże prowadzi faslege albo położna albo można chodzić tu i tu do Ciebie należy decyzja . Położna szukasz w Helsestasjon w swojej okolicy ;-)

    Ciąże prowadzi hmmmmm to dużo powiedziane na takiej wizycie zmierzą Ci brzuch centymetrem krawieckim :P , zmierzą ciśnienie , zbadają mocz ,krwe i Cię zważą.

    Fastlege albo położna zakładają kartę ciąży .


    Jak masz pytania to pytaj ;-)


    Aggga08 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 31 marca 2020, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziula, Sofii, Agaa - gratulacje!!!
    Zoja- tak, unormowało się żelazo. Ostatnie pobranie było w normie. U nas noce o niebo lepiej, bo synek budzi się średnio raz. Czasem więcej, czasem wcale, a najczęściej właśnie raz. Ogólnie 9 h snu mu wystarczy, przy czym ja potrzebuję ośmiu... Pobudki mamy zwykle po 5, ale zdarzają się po 4.
    W ciągu dnia ma jedną drzemkę. W sumie na dobę śpi 11h. Taki typ. A my z mężem jesteśmy naprawdę zmęczeni. Synek ma niecałe półtora roku.
    Czytałam Zoja, że u Ciebie trochę słabiej, no budzi się często na jedzenie. Trzymaj się! Może Ty masz więcej siły niż my :)

    Zoja36 lubi tę wiadomość

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 31 marca 2020, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie tylko na jedzenie, często tak po prostu albo z krzykiem 🙄, wtedy trzeba albo nosić albo ululac. A je jeszcze w nocy 2-4 razy. Najczęściej 3. Taki typ. Pracując i wstajac ok 4 rano jest ciężko ale jakoś jeszcze dajemy radę. Kiedyś minie 🤦 Teraz jestem na permitteringu to będzie łatwiej.
    Cieszę się że u Was się poprawiło i liczę na to że u nas też się poprawi.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Nie tylko na jedzenie, często tak po prostu albo z krzykiem 🙄, wtedy trzeba albo nosić albo ululac. A je jeszcze w nocy 2-4 razy. Najczęściej 3. Taki typ. Pracując i wstajac ok 4 rano jest ciężko ale jakoś jeszcze dajemy radę. Kiedyś minie 🤦 Teraz jestem na permitteringu to będzie łatwiej.
    Cieszę się że u Was się poprawiło i liczę na to że u nas też się poprawi.
    A ile posilkow je w dzien i jakie ze az tyle razy Ci wstaje w nocy?

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    A ile posilkow je w dzien i jakie ze az tyle razy Ci wstaje w nocy?
    Je 5 razy w dzień, trzy główne i zjada najczęściej oraz dwie przekąski plus raz kp. Generalnie ładnie je, waga ok. A budzi się tak często od 4 miesiąca. Ok 7 razy w ciągu nocy. Są takie dzieci, wyniki ma dobre, robiliśmy tutaj w NO. Kiedyś minie...

    kaktus85 lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny podzielcie się , co dostają wasze pociechy na przekąski ? Oprócz owoców

    Alutka
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Je 5 razy w dzień, trzy główne i zjada najczęściej oraz dwie przekąski plus raz kp. Generalnie ładnie je, waga ok. A budzi się tak często od 4 miesiąca. Ok 7 razy w ciągu nocy. Są takie dzieci, wyniki ma dobre, robiliśmy tutaj w NO. Kiedyś minie...

    Zoja u mnie to samo, prawie zawsze budzi się z krzykiem. Od urodzenia tak ma. Jak się obudzi w wózku to taki wrzask jak by ktos mu krzywdę robił. A nie daj boże żeby było całkiem ciemno w sypialni to też mega wrzask.
    Czasem rano obudzi się zadowolony ale to nie za często. Lekarz mi powiedział że to taki typ.
    Mi juz ręce opadają bo nie wiem co robić.😥

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2020, 22:32

    k1iygdz.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka, nasz synek nie je przekąsek, dostaje posiłki co 2,5h-3. Wyszukuję różne placki, jaglanki, owsianki. Owoce też dostaje jako jeden posiłek. Pomiędzy posiłkami nic nie dostaje
    Ostatnie moje odkrycie to placki pomarańczowe z mascarpone z zuziolkowy.talerzyk z Instagrama. Polecam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2020, 07:48

  • Marcioszka Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ☺️

    Jestem w 10 tygodniu i na najbliższej wizycie u położnej muszę wybrać szpital, w którym będę rodzić. Mieszkamy w Oslo, wiec najbliżej jest do Ullevål i Riks, ale slyszałam teź w miare dobre opinie o Ahus.
    Trochę mnie przeraża, że w Ullevål i Riks jest tylko epidural jako forma znieczulenia, kóry jednak nie jest obojętny i chyba sama bym sie na niego nie zdecydowała. Ahus ma natomiast rownież gaz rozweselajacy. Kilka moich koleżanek, które rodziły z pomocą tego gazu, były bardzo zadowlone, tylko że rodziły w PL.

    Co sądzicie? Czy macie jakies opinie? Co zrobic? Bo mam wiyzte 21 kwietnia i wtedy musze powiedzieć, gdzie chcę rodzić.
    I nie wiem co robić 😥

    Dziękuję bardzo za pomoc! :)🤗

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    Alutka, nasz synek nie je przekąsek, dostaje posiłki co 2,5h-3. Wyszukuję różne placki, jaglanki, owsianki. Owoce też dostaje jako jeden posiłek. Pomiędzy posiłkami nic nie dostaje
    Ostatnie moje odkrycie to placki pomarańczowe z mascarpone z zuziolkowy.talerzyk z Instagrama. Polecam
    Synek akceptuje mascarpone ? Nie ma już alergi ? Mieliśmy testy na nietolerancję wynik negatywny lekarz powiedział ze wrodzonej nietolerancji nie ma ale badanie nie wyklucza nietolerancji wtórnej tzn ze może coś jej dolegać co nie pozwala jej tolerować laktozy lub na jeszcze jakiś inny składnik mleka :(:( wysłał zawiadomienie do szpitala ale nie dostałam wizyty tylko ze mam prowadzić dietę bezlaktozową. I ze mam znaleść sama jej próg tolerancji . Toleruje tylko jogourt naturalny i Cotageschess. Po wszystkim innym nawet niewielkiej ilości wymiotuje równe 2 godziny po spożyciu . Ostatnio spróbowałam dodać mleka bezlaktozowego do owsianki i do produktów pieczonych ale skończyło się czerwonymi plamami na twarzy . Nawet po serze jednym plasterku na którym było napisane ze w 100 gr zawartość laktozy jest 0.01 laktozy wiec jest idealny dla nietolerujacych ale tez skończyło się wymiotami . A w produktach bezlaktozowych tez jest 0, 01 laktozy ale wymiotów nie ma . . Na kontroli rocznej lekarka powiedziała ze tak może tez się objawiać alergia na białko ale wtedy by nie tolerowała jogurtu . Wiec ja już z tego nic nie rozumiem!! Toleruje tez produkty mleczne z serwatki .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2020, 09:37

    Alutka
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie rozumiem. Zazwyczaj ma kaszkę na polikach i brzydką kupę po zwykłym mleku (na przykład owsianka na mleku krowim). A czasem jest ok. Po mascarpone ostatnio było ok. Miał testy z krwi i wyszło, że tylko na orzeszki ziemne ma lekką alergię. A z kolei kiedyś wprowadziłam je i nic mu nie było. Teraz nie mam odwagi.
    Myślę, że nasz wyrasta z alergii na mleko krowie. No ale po tej ostatniej kupie to z dodawaniem mleka też się wstrzymam. Resztę daję, ale mało, bo w sumie jogurtu nie lubi, serka w plackach też mało je, czasem żółty mu smakuje, a czasem nie

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcioszka wrote:
    Hej dziewczyny ☺️

    Jestem w 10 tygodniu i na najbliższej wizycie u położnej muszę wybrać szpital, w którym będę rodzić. Mieszkamy w Oslo, wiec najbliżej jest do Ullevål i Riks, ale slyszałam teź w miare dobre opinie o Ahus.
    Trochę mnie przeraża, że w Ullevål i Riks jest tylko epidural jako forma znieczulenia, kóry jednak nie jest obojętny i chyba sama bym sie na niego nie zdecydowała. Ahus ma natomiast rownież gaz rozweselajacy. Kilka moich koleżanek, które rodziły z pomocą tego gazu, były bardzo zadowlone, tylko że rodziły w PL.

    Co sądzicie? Czy macie jakies opinie? Co zrobic? Bo mam wiyzte 21 kwietnia i wtedy musze powiedzieć, gdzie chcę rodzić.
    I nie wiem co robić 😥

    Dziękuję bardzo za pomoc! :)🤗

    Ja urodziłam na Ulevallu i bardzo sobie chwalą.
    Rodzilam bez znieczulenia bo już nie było czasu
    Wszyscy bardzo pomocni. Ja wybrałam Ulevall ze względu ze mam 6min do szpitala. Powodzenia

    Marcioszka lubi tę wiadomość

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka , Majola u waszych dzieci do testów krew pobierali z żyły ????



    Nas czeka w czerwcu badanie 😩😩😩 w naszym przypadku chyba będzie dużo alergenów 😤😤😤

    Ja już nie wiem co mam jej dawać do jedzenia 🥺🥺🥺



    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcioszka ja też rodziłam na Ullevål , byłam w szpitalu 9 dni , wywoływali mi poród ale skończyło się CC . Jeżeli chodzi o personel to super ludzie . Przed CC położna mnie przytuliła , po tym jak małą wyciągnęli z brzucha cały personel jej zaśpiewał Happy Birthday.

    Ja nie byłam w hotelu po porodzie tylko w szpitalu na sali 2 osobowej i tutaj mam małe zastrzeżenia : ciasno i stan łazienki bardzo kiepski no i jedzenie bleeeeeeee . Byłam 9 dni i już płakałam na samą myśl że znowu mam jeść to samo , mąż chodził do KIWI - jest bardzo blisko na terenie szpitala i mi kupował kurczaka , ziemniaczki , sałatki itd - tam jest bardzo duży wybór 😊😊😊

    W hotelu jest wypas wszystko świeże .......


    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Alutka , Majola u waszych dzieci do testów krew pobierali z żyły ????



    Nas czeka w czerwcu badanie 😩😩😩 w naszym przypadku chyba będzie dużo alergenów 😤😤😤

    Ja już nie wiem co mam jej dawać do jedzenia 🥺🥺🥺
    Tak z żyły !!
    Rozumiem doskonale ! Tez czasem nie wiem co mam dać jej zjeść . Czytanie każdej etykiety . Mała chce jeść to co my wiec sami unikamy produktów mlecznych . A najgorzej mnie denerwuje to ze jak jesteśmy u kogoś to mała praktycznie nic nie może zjeść tego co inne dzieci jedzą i jest problem i płacz :(:(

    Alutka
  • Marcioszka Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980, alda,

    bardzo dziękuję za pomoc! ☺️
    Chyba wybiorę Ulleval, bo jest jednak jest najbliżej i dużo osób sobie go chwali.

    Dzięki 🤗

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2020, 20:54

‹‹ 658 659 660 661 662 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ