X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 14 kwietnia 2020, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mam nadzieję że mialyscie miłe i udane święta mimo tej dziwnej sytuacji.😊
    Poradzić jak oduczyć pół roczne dziecko piszczec.
    Porostu ręce i uszy opadają tak strasznie mój mały piszczy, już nie wiem co robić. 😪

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    k1iygdz.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana nie sadze żeby był jakiś sposób . Musisz to przetrzymać ;)

    Alutka
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie, dlaczego piszczy? Może moduluje głos i uczy się siebie, głuży w ten sposób, a może potrzebuje więcej uwagi?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczy jak jest zadowolony i jak jest zły. Ale martwi mnie ze nie gaworzy zbyt dużo tylko komunikuje się piszczeniem. Ale szaleństwo z tymi jego odgłosami 🤪🤪

  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie, najpierw dziecko głuży i piszczy, poznaje siebie. W ten sposób prowadzi dialog czy monolog. Na gaworzenie ma czas do 10tego miesiąca. Czytałam na ten temat, bo nasz bardzo długo nie gaworzył, dopiero w 11 zaczął.

    Pati1980 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    Spokojnie, najpierw dziecko głuży i piszczy, poznaje siebie. W ten sposób prowadzi dialog czy monolog. Na gaworzenie ma czas do 10tego miesiąca. Czytałam na ten temat, bo nasz bardzo długo nie gaworzył, dopiero w 11 zaczął.

    To mnie uspokoiłaś, bo ja ciągle czekam aż zacznie wydawać z siebie inne dźwięki niż pisk.

    Coś dziwnego się stało z moim kontem, zmieniłam telefon i teraz jestem jako nowa na grupie 🧐🧐

  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam marcelina_neurologopeda na Instagramie. Ma fajne artykuły. Odpowiada też na wątpliwości. Bubagada_o_logopedii też. Na razie za wcześnie, żeby czymś się martwić. Zobaczysz, jak będzie wyglądało rozszerzanie diety(bez jedzenia nie ma mówienia). Warto wprowadzić kubek otwarty od początku (polecam Reflo cup) i unikać niekapków. Na wyjścia bidon z krótką słomką. No i żadnych ekranów do 2 roku życia. U nas mimo że wszystko według wytycznych i rozszerznie diety ok to coś słabo z mową idzie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2020, 07:54

    Pati1980 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje zaraz zobaczę na instagrama.
    My powoli zaczynamy wprowadzać nowe produkty, narazie spokojnie marchew i ziemniak.
    I nawet chętnie zajada.
    Dzięki za podpowiedz z kubeczkami.😄

    majola lubi tę wiadomość

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam też doidy cup i tak jak Majola pisze bidon. Kubeczek wprowadziłam od momentu rozszerzania diety a bidon ok 8 miesiąca. Jedna lub dwie strony wcześniej polecałam strony internetowe o rozszerzeniu diety.
    Piszczenie to ćwiczenie głosu. No niestety 🙄🤣

    majola, Pati1980 lubią tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja, jak i Waszego malucha idzie z mową? Ile słów już zna (wliczając onomatopeje)?

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja pije z b boxa od 6 miesiąca ;-) załapała od razu jak trzeba pić ;-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie mi jak to jest z obiadami u Waszych dzieci ? Moja od jakiegoś tygodnia może dwóch odmawia jedzenia obiadów . Do tej pory jadła wszystko prócz buraka i z rybą było ciężko . Zje wszystko inne ale nie obiad czasem to nawet nie chce spróbować. Śniadania , kolacje bez problemu różne placki jak najbardziej . Jak dam słoiczek to wcina bez problemu ale nie chce jej karmić słoiczkami próbowałam przetrzymac ją do kolejnego posiłku głodna z nadzieją ze później zje ale tez nawet nie tknie ale chodzi to kuchni i pokazuje mniam mniam . Dziś upiekłam jej bataty do tej pory zajadała aż uszy się trzęsły dziś ich tez odmówiła . To jakiś rodzaj buntu? Ale mysle ze to chyba zbyt wcześnie na bunt !

    Alutka
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zazwyczaj je za pięciu, ale też zdarza się, że czegoś nie ruszy, bo się brzydzi. Dziś nie ruszył buraczkowej.
    Tak jak Zoja polecała - blog zuzia_i_szpinakozerca bardzo jest pomocny. Ja też polecam. Ile Mała må teraz?

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    13,5 miesiąca. Dałam obiad dziś do słoiczka i udałam ze wyciągam z szafki, cieszyła się i zjadła wszystko .

    Alutka
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To już cwana jest :D no trudno, musisz ją sposobem :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakie macie następne foteliki do auta dla dzieci. Mój ma dopiero 6 miesięcy a ledwo co się mieści.
    Chcemy w lipcu jechac do Polski( jak się uda i wszystko będzie ok)juz chce z nowym fotelikiem

  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina neurologopeda dziś na instastories naśladuje głużenie dziecka. Polecam :)

    Zoja36 lubi tę wiadomość

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    Zoja, jak i Waszego malucha idzie z mową? Ile słów już zna (wliczając onomatopeje)?
    Hmmm, nie wiem ile ale nie za dużo. Mówi baba, dada i różnie po swojemu, ciężko powtórzyć. Coś próbuje naśladować i różnie to wychodzi.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 29 kwietnia 2020, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny mam pytanie czy ktoras z Was uzwyala mleka Alfamino lub Neocate i moze cos powiedziec na temat tego mleka ? my musimy zmienic na ktores z nich bo nutramigen nam nie odpowiada zaczynam sie zastanwawiac czy synek wogole ma skaze bialkowa.... robili Wam tu jakes testy na to?

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 29 kwietnia 2020, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My byliśmy wysłani do szpitala, ale żadnych badań nie było. Tylko czy przybiera normalnie i lekarka obejrzała skórę. Dość niedawno mieliśmy badania z krwi na kilka alergii i wyszły tylko fistaszki. Nie wiem, co musi się dziać, żeby zrobili badania dziecku poniżej roku. Raczej zbyt słabe przybieranie musi być.

    kaktus85 lubi tę wiadomość

‹‹ 660 661 662 663 664 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ