X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 28 maja 2020, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati moja ma 11 miesięcy i nie potrafi jeść kawałków 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

    U Was dopiero 7miesięcy jeszcze macie czas 😊😊😊


    e5skzzc.png


    [**]




  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2020, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Pati moja ma 11 miesięcy i nie potrafi jeść kawałków 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

    U Was dopiero 7miesięcy jeszcze macie czas 😊😊😊

    Ja juz troche sie martwilam że za późno zaczynam z tym wszystkim ale na to wyglada że on poprostu nie jest gotowy😊😊

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati1980 wrote:
    Ja juz troche sie martwilam że za późno zaczynam z tym wszystkim ale na to wyglada że on poprostu nie jest gotowy😊😊
    Dokładnie do wszystkiego dorosnie. Do roku podstawą diety jest mleko mm lub kp. A Ty po prostu proponuj, w końcu załapie że to dobre. Generalnie rozszerzanie diety trwa do 2 roku więc na spokojnie.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati możesz spróbować jeszcze owsianke z owocami, jajecznicę na parze. Połóż mu to na blacie, niech dotyka, moczu paluszki, może obliże. Przyjdzie na niego czas to zacznie jeść, byle bez stresu. Mnie irytowalo wyrzucanie jedzenia na podłogę, ale to normalne. Gdy zaczął więcej rozumieć, zaczęłam tłumaczyć, że tak się nie robi i teraz prawie się nie zdarza. Był czas że lubił być karmiony łyżeczką, banan tylko w części pokrojony. Teraz je właściwie sam albo rączkami (kaszke też 🤷) albo próbuje łyżeczką, widelcem.
    Wszystko w swoim czasie 😉

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    On wszystko zje ale jak jest karmiony łyżeczką. Sam tylko sie bawi ale pozwalam mu na to może wkoncu cos zje.
    Wygrałam w jakimś konkursie hipp sloiczki z obiadkami, a najlepsze jest to ze ja jestem strasznie na nie dla sloiczkow. Za to mój syn jest zachwycony i zjada caly słoik na obiad.
    I bądź tu mądry człowieku 😁😁😁😁

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To stan przejściowy Pati, Do 18tki słoiczków jeść nie będzie. Karmić łyżeczką też nie 🤣
    Także robisz wszystko dobrze, pozwalasz na zabawę jedzeniem, super. Jeszcze młody Ciebie zaskoczy 😉
    Słoiczki..., też nie wiem co w nich jest, nasz też lubił, choć dawałam bardzo rzadko, słoiczek zjadal cały a mój obiad dziubnal 🤷
    A teraz je super, także wytrwałości 🤗

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Zoja,🥰 no właśnie też sie zastanawiam co z tymi słoikami jest. Przecież to nie ma smaku ale dzieci jedza. Ja gotuje, cuduje kupuje indyczka i tak samo podziubie a słoik zje cały. Cóż czekamy i walczymy😊😊😊

    Zoja36 lubi tę wiadomość

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny napiszcie mi proszę co jedzą Wasze dzieci na każdy posiłek ( śniadanie , drugie śniadanie , obiad , podwieczorek , kolacja ) , ile jedzą , o której godzinie co ile godzin jest posiłek ???


    e5skzzc.png


    [**]




  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz pije 150 ml mm od razu jak wstanie, czyli około 6. Już powinniśmy odstawić mu butelkę, ale nie wyobrażam sobie robić śniadania o 6 rano... Chciałby wypić więcej, ale lepiej żeby miał potem ochotę na normalne jedzenie.
    Około 8 jest śniadanie. Zwykle chleb, pieczone mięsko, ser biały, trochę żółtego, pomidory koktajlowe, papryka, rzodkiewka, oliwki, ogórek kiszony. Warzywa zwykle poskubie, reszta wymieciona. O 11 przekąska przed drzemką. Zwykle owoce plus placek lub babeczka (zdrowe bez cukru).
    Obiad po drzemce. Dziś rosół, czyli synek dostanie warzywa pokrojone z rosołu z dodatkiem kaszy bulgur (czasem makaron) plus mięso z rosołu.
    Jakiś owoc po 2 h.
    Przed rytuałami kolacja. Zwykle owsianka, czasem jaglanka z owocami i dodatkiem masła orzechowego (nie arachidowego).
    Nasz dużo je. No i ma prawie 20 miesięcy. Posiłki powinny być bogate odżywczo

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na dzień dobry 6:30 mleczko mm. 8 śniadanie zazwyczaj owsianka z suszonymi morelami , obowiązkowo rodzynki ( jak ich nie będzie to mała nie będzie jadła ;) i zgniecione orzechy. Robię tez jaglanke lub mannę z niewielka ilością owoców . O 10 robię koktajl gęsty warzywny z dodatkiem banana i pestek dyni lub Linfrø wciskam do tupki ( myśli ze dostała coś dobrego ) ostatnio nie chce jeść warzyw wiec w ten sposób jej przemycam witaminki ! O 14 mamy obiad gotuje normalnie tylko nie smażę na głębokim tłuszczu i unikam soli ( króluje mięso zje każde ! ) później dostanie coś do raczki , chrupki kukurydziane , paluszki z sezamem lub jakiegoś owoc lub jogurt naturalny z owocami i biszkoptami . O 18:30 kolacja zazwyczaj kanapki zawsze z czymś innym , omlet z warzywami naleśniki czasem znajdzie się tez parówka ( bez Krytyki proszę zdarza się to naprawdę rzadko !. I na dobranoc przed 20 jeszcze pije mleczko . Jak mam więcej czasu pieke chlebek bananowy , jakieś babeczki , gofry ze szpinakiem lub placuszki wszelkiego rodzaju . To jest tak orientacyjnie ! od dłuższego czasu robi mi protest i nigdy nie wiem czy zje to co ugotuje .Mimo iż wcześniej jadła Czasem to nawet nie chce spróbować. Tylko mówi ze bleeeee. A później chodzi koło miski z owocami ale wzięłam się na sposób jeśli nie zje to czeka do kolejnego posiłku bo już było tak ze prawnie nic nie chciała jeść oprócz chleba i owoców . Ulubione warzywo to pomidor i groszek .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2020, 13:06

    Alutka
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mięsko najlepiej się sprawdza mielone z piersi kurczaka! dodaje , pokrojoną paprykę w kosteczkę , i dużo koperku , pietruszki , czosnku i przyprawy robię na parze ! Lub z brokułami . Mega dobre nawet dla mnie .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2020, 13:07

    Alutka
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda a jak u Ciebie to wyglada ?

    Alutka
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka przypomnij mi proszę, ile ma Twoja Mała?
    Mój też je mięso w pierwszej kolejności :)

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Alda a jak u Ciebie to wyglada ?

    6-mleko

    8-9 - owsianka, orzechy , owoce

    12- obiad którego nie chce jeść , gotuje jej wszystko , różne konsystencje , różne kształty i nie chce , słoiczków też nie chce kończy się niestety na mleku

    15- owoc

    18- kaszka

    19- mleko

    Strasznie uboga dieta ale mamy dużo alergii : gluten , mleko , jajka , drożdże , kakao .

    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    Alutka przypomnij mi proszę, ile ma Twoja Mała?
    Mój też je mięso w pierwszej kolejności :)
    15 miesięcy

    Alutka
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    6-mleko

    8-9 - owsianka, orzechy , owoce

    12- obiad którego nie chce jeść , gotuje jej wszystko , różne konsystencje , różne kształty i nie chce , słoiczków też nie chce kończy się niestety na mleku

    15- owoc

    18- kaszka

    19- mleko

    Strasznie uboga dieta ale mamy dużo alergii : gluten , mleko , jajka , drożdże , kakao .
    Za dużo alergi jak na jednego dzieciaczka :(:(

    Alutka
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nie ma już ani mm ani kp. Wstaje ok 7.
    8 śniadanie: różne placuszki, omlety, chlebek na jajku, jajecznica, czasem zwykłe kanapki. Sera nie chce, warzyw też nie. Można kupić dżem bez cukru w dobrym składzie więc to dostaje na kanapki. Chleb z helgo loft albo bagietka. Nie mają konserwantów.

    Ok 11 przekąska. Najczęściej jogurt grecki z pogniecionymi owocami (truskawki plus maliny) albo tubka: jogurt lub kaszka lub smoothie plus czasem chrupki, jakieś ciasteczko. Oczywiście wszystko przeznaczone dla takich maluchów. Bardzo zwracamy uwagę na skład. Od czasu do czasu robię babeczki lub inne wynalazki.

    Ok 14 po drzemce obiad. Gotujemy dla całej rodziny to samo z unikaniem soli. Mięsko to indyk,kurczak, wieprzowina w różnej postaci: pieczone, gotowane, na parze, mielone, w sosie z warzyw lub bez, gulasz. Poza mięsem ryba. Z bezmiesnych: naleśniki z twarogiem i truskawkami, makaron ze szpinakiem, makaron w sosie brokułowym.

    Ok 16 druga przekąska: owoce lub menu z pierwszej przekąski

    18:30-19 kolacja i tu nuda bo póki co nic innego nie chce 🤷 Kaszka błyskawiczna z bananem plus amarantus ekspandowany plus rozdrobnione orzechy. Owsianki niestety póki co nie lubi.

    Korzystamy z książek alaantkowe blw. Bardzo lubimy. Lub coś z netu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2020, 16:13

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka poproszę przepis na ten gęsty koktajl warzywny. Zastanawiałam się nad tubkami własnej roboty, ale jeszcze się nie zdecydowałam. Może jednak...

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja tak naprawdę możesz użyć to co masz w lodowce . Marchew, jabłko !! Szpinak banan pomarańcza !! Szpinak marchew , ogórek banan !! Marchew seler naciowy kiwi !! słodki ziemniak marchewka!! Do każdego daje łyżkę jogurtu naturalnego lub kokosowego dla poślizgu lub wody ;) pestki dyni, siemie lniane .

    Alutka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy wasze maluchy przestały jeść w nocy?
    I kiedy przesypiały całą noc?

‹‹ 662 663 664 665 666 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ