X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w USA
Odpowiedz

Ciąża w USA

Oceń ten wątek:
  • Behemottka Autorytet
    Postów: 1352 1742

    Wysłany: 31 marca 2016, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka wrote:
    Behemottka juz nie spisz?
    Pobudka 6 rano :) Ale od jutra przerwa wiosenna :)

    mhsvi09kgjfp1f6i.png
  • Behemottka Autorytet
    Postów: 1352 1742

    Wysłany: 31 marca 2016, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olafasola, nie wiem, jak to rozwiązać. Może Laurka będzie wiedziała więcej. Ja tu nigdy na zwolnieniu lekarskim nie byłam. Jedyne co mi przychodzi do głowy to urgent care, tam Cie przyjmą od zaraz, ale nie wiem, czy wystawią zwolnienie lekarskie na ciążę.

    Poza tym, jeśli ciąża przebiega prawidłowo, to w USA nie dają zwolnienia :(

    Być może ta polska lekarka coś więcej poradzi, albo będzie można się z nią dogadać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2016, 22:46

    mhsvi09kgjfp1f6i.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 04:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olafasola w USA nie ma czegos takiego jak zwolnienie lekarskie a juz na pewno nie z racji ciazy, bo ciaza to nie choroba.

    Tak samo jak nie ma urlopu macierzynskiego. Bardzo smutna prawda.

    A na ZUSie to ja sie kompletnie nie znam. Za krotko w Polsce pracowalam.

    Jedyne co moge polecic, to sprobowac spytac na http://forum.usa.info.pl/
    To jest bardzo dobre forum. Kopalnia wiedzy i porad wszelkich.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Olafasola Ekspertka
    Postów: 132 65

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oki dzięki dziewczyny, z każdej sytuacji są conajmniej 3 wyjścia, porozmawiam z pracodawcą i spróbuję to jakoś rozwiązać. O tym macierzynskim tutaj to czytałam jakiś czas temu, smutne to ...ale co zrobic. W pl ludziki nie decydują się na dużą rodzine zw względu na kredyty jakie zwykle pochłaniają mieszkania,tu pewnie też jest ciężko zwłaszcza jesli macierzyńskiego płatnego brak, a druga strona musiałaby sama utrzymać wszystko.

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odkad tu mieszkam, to caly czas mowie, ze w Polsce to jest kwestia mentalnosci. Bo socjal jest mega i platny roczny urlop a juz w ciazy L4 i laski 3-5 lat nie pracuja, a wyplate dostaja. Cala masa jest takich, ktore sie zatrudniaja po znajomosci gdzies i potem tylko zwolnienia donosza i tyle je widziano w pracy. Ale kryzys demograficzny jest, bo polityka nie sprzyja! Bo za malo dodatkow! Wszystkim sie wszystko nalezy. Prawda jest taka, ze Polak robi tak, zeby sie nie narobic i dlatego jest jak jest.
    W USA jest kultura pracy. Nastolatki pracuja, czesto nawet przed 16 rokiem zycia. A rodzice nierzadko wezma drugi lub trzeci etat lub chocby pol etatu dla dodatkowego grosza i zeby dzieciom byt zapewnic. Rodziny z czworgiem, pieciorgiem dzieci (o roznym statusie materialnym) nie sa rzadkoscia i ludzie sobie radza.

    A w temacie kredytow: Wydaje mi sie, ze tutaj wiecej osob wynajmuje (nawet bardzo dlugo terminowo), ale kredyty tez sie bierze. Dodatkowo mlodzi ludzie czesto maja kredyt studencki i z takim dlugiem startuja w doroslosc. A jeszcze wez sie wyprowadz i plac czynsz, to zupelnie jak dwa kredyty! Nie wiem jak oni to robia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2016, 18:19

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet nie wiecie jak Wam dzisiaj zazdroszcze tej Kalifornii. Nasza pogoda jest tak po*rana, ze juz nie mam sily. Malo sie nie zabilam trzy razy jadac dzisiaj do pracy :/ Snieg byl raz w grudniu i raz w lutym, taka mielismy wiosne tej zimy. To teraz wzielo i walnelo w kwietniu!

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Olafasola Ekspertka
    Postów: 132 65

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 02:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka uważaj na siebie na drodze :) u nas też chlodnawo i pada deszcz, dziś z mężem wpadliśmy w mały, na szczęście kontrolowany poślizg. Byłam dziś pierwszy raz u lekarza i jestem mile zaskoczona. Wszystko odbyło się bardzo sprawnie na początek USG i ogromna ilość zdjęć- Myślę że koło 40. Dla porównania w pl dostaje sie 2. Następnie konsultacja u lekarza, ale wcześniej pomiar ciśnienia. U mnie nawet dwa razy, bo pierwsze było strasznie wysokie- chyba to emocje. Później pielęgniarka od razu podała mi szczepionkę przeciwko krztuścowi, co też jest dla mnie nowością, ale podobno ma też chronić dzieciątko w pierwszych dniach życia. Później do gabinetu przyszła pani doktor, a nie jak w PL idxiemy do lekarza. Podejście lekarki- super jestem mile zaskoczona i kolejne USG zrobione przez nią. Później od razu badania krwi, pomimo moich wyników, które zrobiłam w Polsce i tłumaczyłam, część musiałam powtórzyć. Kolejna wizyta za 2 tygodnie, a po 35 tygodniu co tydzień. Rewelacja, że wszystko odbywa się w jednym miejscu, nie trzeba szukać laboratorium, stać w kolejkach, ani odbierać wyników. No i co się okazało wcale nie trzeba być na czczo :)

    Behemottka lubi tę wiadomość

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co, zajrzalam niedawno do Pamietnikow i natrafilam na jeden prowadzony przez dziewczyne mieszkajaca w USA i zdaje sie inne mamy tu zyjace tam komentowaly. Ciekawa jestem czemu w takim razie nie ujawniaja sie na forum i nie dolaczaja do naszego skromnego watku? Fajnie by bylo, gdyby bylo nas wiecej.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2016, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam, dziewczyny, że się nie udzielam, ale jakoś mi tak niezręcznie, bo w zupełnie innym punkcie jestem. Właśnie mija mi 18 cykl na staraniach i uwagę kieruję na wszystko inne. Plus jest taki, że zaczynam się uśmiechać ;) :D

    Behemottka lubi tę wiadomość

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 12 maja 2016, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Impresja super, ze sie odzywasz, bo cicho tu zupelnie, a ja lubie sobie pogadac z Polkami Za Wielka Woda. Szkoda, ze wiecej nas tu nie ma w tym watku (bo zauwazylam, ze sa w innych miejscach na belly). Troche ten Twoj post tajemniczo brzmi: zobaczylas + na tescie czy piszeszm, ze wrzuciklas na luz a jak wiadomo to czasem przynosi niespodziewane efekty? ;)

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2016, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurko, rzuć namiary na te inne miejsca, pamiętnik ;)

    Żadnych prawdziwych II nie było, choć cienie zbierałam niemal co cykl ostatnio. Dopiero teraz udało mi się uzyskać prawdziwy negatyw w bieli Vizira ;) A "na plus" oznacza, że wyluzowałam. Skupiłam się na sobie, zdrowiu (przeszłam zapalenie płuc), naturalnej pomocy i... jakoś mi się lżej na sercu zrobiło :)

    A jak Wy się czujecie?

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 12 maja 2016, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze wycienczona. Jesli ktos ma problemy z insomnia (tak jak ja kiedys), to powinien sobie zafundowac dziecko - problemy ze snem znikaja jak reka odjal. Zasniesz wszedzie o kazdej porze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2016, 18:24

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2016, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka, czyli idę w dobrym kierunku.
    Bezsenność, szczególnie w US, to moje drugie imię.
    Tylko tego dziecka jeszcze brak do wyleczenia ;)

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 12 maja 2016, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Impresja wrote:
    Laurko, rzuć namiary na te inne miejsca, pamiętnik ;)

    Pamietnik pt. My little bug and me.

    Impresja lubi tę wiadomość

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Behemottka Autorytet
    Postów: 1352 1742

    Wysłany: 13 maja 2016, 03:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja jestem, ale ostatnio nie mam czasu na Belly.

    Brzusio mój ma się dobrza, już mi "wchodzi w drogę," czyli złapie się na drzwiach samochodu, albo lodówki :) Adaś sobie cichutko kopie. Jutro widzę się z lekarzem, więc dowiem się co i jak. USG miałam dwa tygodnie temu i wszystko wyszło w normie z naszym dzidziusiem.

    A my remontujemy dom, a w dodatku teraz mąż mój w Polsce ma serię wykładów, więc jestem z tym remontem sama. Na szczęście mamy super kontraktora i M. wszystko ustawił przed wyjazdem, więc niby mam nic nie robic... no ale robię. Muszę kupić lustra do łazienek i lampy i w ogóle jest wariactwo...

    mhsvi09kgjfp1f6i.png
  • Evans Autorytet
    Postów: 400 538

    Wysłany: 13 maja 2016, 04:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka wrote:
    Wiecie co, zajrzalam niedawno do Pamietnikow i natrafilam na jeden prowadzony przez dziewczyne mieszkajaca w USA i zdaje sie inne mamy tu zyjace tam komentowaly. Ciekawa jestem czemu w takim razie nie ujawniaja sie na forum i nie dolaczaja do naszego skromnego watku? Fajnie by bylo, gdyby bylo nas wiecej.


    Ja jestem , juz urodzilam , czasem przegladam forum :)
    Choc nie czesto

    f2wle6ydurxmnzb6.png
  • Evans Autorytet
    Postów: 400 538

    Wysłany: 13 maja 2016, 05:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Behemottka wrote:


    Ja mam nowiutki uppababy Vista 2015 I jestem zachwycona , gondola moglaby byc wieksza , ale moj maly ma 3 miesiace I juz nie bardzo chce w niej jezdzic, Bo on chce wszystko widziec , wiec od kilku dni podpinam car seat na krotkie spacery , jeszcze spacerowki nie wyciagam , moze kupie wieksza poduszke I zrobie mu ale siedzisko w gondoli ... Ogolnie , prowadzi sie mega lekko , polecam !!! Jest folia od deszczu w zestawie tez , 2 moskitery - polecam !!! Warto kupic ten wozek

    Edycja , ten wozek nadaje sie na blizniaki, ja nie mam , ale chce sie starac o drugie dziecko bardzo szybko , za kilka miesiecy ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2016, 05:24

    Behemottka, Olafasola lubią tę wiadomość

    f2wle6ydurxmnzb6.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 13 maja 2016, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evans witaj! :) Milo, ze dolaczylas! Tytulem wstepu gratulacje! Jak Twoj maluszek ma na imie? I napisz nam cos o sobie: gdzie mieszkacie i co robicie? Mam nadzieje, ze sie rozgoscisz w naszym watku.

    EDIT: Dopiero zauwazylam, ze jest imie na pasku ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2016, 13:42

    Olafasola lubi tę wiadomość

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Behemottka Autorytet
    Postów: 1352 1742

    Wysłany: 14 czerwca 2016, 06:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evans wrote:
    Ja mam nowiutki uppababy Vista 2015 I jestem zachwycona , gondola moglaby byc wieksza , ale moj maly ma 3 miesiace I juz nie bardzo chce w niej jezdzic, Bo on chce wszystko widziec , wiec od kilku dni podpinam car seat na krotkie spacery , jeszcze spacerowki nie wyciagam , moze kupie wieksza poduszke I zrobie mu ale siedzisko w gondoli ... Ogolnie , prowadzi sie mega lekko , polecam !!! Jest folia od deszczu w zestawie tez , 2 moskitery - polecam !!! Warto kupic ten wozek

    Edycja , ten wozek nadaje sie na blizniaki, ja nie mam , ale chce sie starac o drugie dziecko bardzo szybko , za kilka miesiecy ...


    Dzięki! Chyba właśnie kupimy UPPA :) A siedzonko masz też UPPA?

    Olafasola lubi tę wiadomość

    mhsvi09kgjfp1f6i.png
  • Olafasola Ekspertka
    Postów: 132 65

    Wysłany: 14 czerwca 2016, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello dziewczyny, jak tam Wasze brzuszki, jak maluchy? Wszystko dobrze? Jak się czujecie ? Ja lada dzień dobijam do terminu, ale młodemu chyba dobrze tam gdzie jest :)

‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ