X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciężarówki po IVF 2018
Odpowiedz

Ciężarówki po IVF 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Figa, kp nie ma opcji, że za często :) a nawet lepiej częściej, a mniej, chociaż tutaj też ciężko dziecku przerwać :)
    My mamy cały czas sproblem z ulewaniem, a że mała właśnie nauczyła się pelzanioraczkowania to moja podłoga po całym dniu wygląda koszmarnie, bo wszędzie są ślady po jej wymiocinanch.

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 17 maja 2019, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, ulewala mega, byla czasem i 10 razy dziennie do przebrania, ona, lozeczko, ochraniacze tez nie raz oberwaly, zreszta i podloga i ja... ulewala po kazdym karmieniu i zaraz po i nawet 2h po... nie nadazalam prac, spacer czasem zaczynal sie od ulania i trzeba bylo sie wrocic i ja przebrac... zawsze mialam tez ubrania i dla niej i dla siebie do przebrania...

    Przyczyny nie bylo... tzn poprostu niedojrzaly uklad pokarmowy... niestety zdecydowana wiekszosc niemowlakow ulewa... poprostu zastawka w przelyku sie jeszcze nie domyka...
    Problem ulewan zaczal nas opuszczac jakos kolo 7 miesiaca, a jak skonczyla 8 miesiecy to przestala ulewac... no czasem sporadycznie minimalnie pojdzie jak za duzo szaleje, ale to naprawde minimum...

    Sposobu niestety na to nie ma... tzn mm ar lub zagestnik do mleka... ja czasem zageszczalam moje sciagniete... minimalnie pomaga... jest tes syrop gastrosus albo jakos tak, ale on niestety u nas tez niczego nie dal...
    Mleko matki to najrzadsze co moze byc, a im rzadszy pokarm tym wieksze ulewanie...

    A! Pediatra nam przepisala sab simplex na lepsze odbijanie i rozbijanie pecherzykow powietrza, ktore wypychaja mleko do gory jeszcze bardziej i to byla jedyna rzecz, ktora faktycznie pomogla troszke...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 17 maja 2019, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wlasnie i u nas byly pprcje male (czasem dawalam odciagniete to Mia pierwsze 2 miesiace zjadala jednorazowo w dzien max 60ml, a pozniej dlugo 90ml) a wlasnie czesciej... wiec nie koniecznie musi sie przejadac, moze je czesciej ale tez mniejsze porcje...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Jvm Autorytet
    Postów: 459 251

    Wysłany: 17 maja 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwia, a jak dawkowalas ten sam simplex?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubię_czekoladę wrote:
    Olcia, właśnie próbuję umówić Małego na usg bioderek do tego Medeoru.. A dodzwonić się tam graniczy z cudem... :/ Przypomnisz mi nazwisko lekarza? Nie mogę tego odkopać..
    Dr Błażej Pruszyński. Przepraszam, że dopiero teraz odp

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Och to ulewanie, u nas też cały czas, ale są lepsze i gorsze dni i noce. W każdym razie lepsze już to ulewanie niż kolki. Czekamy aż samo przejdzie bo waga maluszka rośnie prawidłowo. Żal mi go bardzo, bo czasem ulewa kilka razy pod rząd, ale potem jest mu lepiej. My mamy parkiet prawie w całym mieszkaniu i też się boje żeby od tego ciągłego rzygania i mycia nie zaczął się psuć, no ale co poradzić.

  • Necia124 Autorytet
    Postów: 1154 572

    Wysłany: 17 maja 2019, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylek1313 wrote:
    Necia, miałam podobnie ze smykiem. Tydzień temu bonem z pracy doładowałam sobie e-wallet w smyku i kasa powinna być widoczna od razu. Pech chciał że moje 200 zł z przyczyn technicznych znikło. Po tygodniu walczenia i informacji że nie ma limitu czasu na rozpatrzenie spraw. Dziś nastąpił cud i kasa się pokazała na moim koncie w sklepie smyk i wreszcie mogłam zrobić zakupy. Poawanturowałam się i dostałam jeszcze 15% rabatu.
    No ja dziś poprosiłam o anulowanie zamówienia bo mnie szlag trafił jak po raz kolejny odesłali mi skopiowana wiadomość. Nie chcę mieć nic wspólnego z tą "banda"

    ty0qs6r.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 17 maja 2019, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jvm wrote:
    Cierpliwia, a jak dawkowalas ten sam simplex?
    15 kropel do kazdego karmienia procz nocnych bo w nocy nigdy nie ulewala

    Figa88, Jvm lubią tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izka37 wrote:
    cześć dziewczyny, 6 maja przyszła na świat przez cc moja kochana córeczka.
    Gratulacje! Zdrówka dla Was Dziewczyny <3

  • Figa88 Autorytet
    Postów: 619 435

    Wysłany: 17 maja 2019, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szymon pomimo ulewania przybrał w ciągu tyg. Prawie 400g., je krótko, czasem 5 min (a czasem 30) i czesto wola w ciągu dnia co 1,5h, dlatego chce go troche przestawić na rzadsze i dłuższe karmienia. Moze tez dlatego tak ulewa, bo za duzo je. Mam położną, z którą się nie do konca zgadzam, bo ona duzo problemow szuka w diecie matki. A jak zaczyna sie jakis problem z dzueckiem, to czlowiek brzytwy sie chwyta... Dzisiaj na szczęście byla istatnia wizyta patronazowa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2019, 22:41

    860ij44jb8ojlfrj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    October88 wrote:
    Vaina ja mam takie same odczucia jak się dowiem, że komuś szybko się udało bez jakiś większych starań, zawsze czuje się wtedy gorsza, że przeze mnie tyle musieliśmy wydać i wiele innych rzeczy odpuscic. Ale warto skupić się na tym, że się udało nie wazne jak i po jakim czasie.
    Dziewczyny to co przeszłyśmy chyba pozostanie w nas na zawsze, ale może dzięki temu będziemy bardziej doceniały to co mamy :-) Teraz, 3miesiace po urodzeniu synka ludzie nas pytają kiedy drugie. Nawet nie denerwuje mnie to pytanie jako samo wtykania nosa w nie swoje sprawy, ale zaczynam sobie myśleć, czy będziemy mieli jeszcze kiedyś to szczęście i po raz kolejny uda się ivf... Bo niestety nie za bardzo wierzę że znajdę w ciążę w sposób naturalny.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Figa88 wrote:
    Szymon pomimo ulewania przybrał w ciągu tyg. Prawie 400g., je krótko, czasem 5 min (a czasem 30) i czesto wola w ciągu dnia co 1,5h, dlatego chce go troche przestawić na rzadsze i dłuższe karmienia. Moze tez dlatego tak ulewa, bo za duzo je. Mam położną, z którą się nie do konca zgadzam, bo ona duzo problemow szuka w diecie matki. A jak zaczyna sie jakis problem z dzueckiem, to czlowiek brzytwy sie chwyta... Dzisiaj na szczęście byla istatnia wizyta patronazowa
    Moja mama i teściowa już nie pytają czy mogę to czy tamto jeść bo mają dosyć mojego przewracania oczami ;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :( ja się boję że się udławi .. przez to spać nie mogę :(

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 18 maja 2019, 00:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko, ja mimo ze mialam poduszke klin, a Mia w nocy raczej nie ulewala, to zawsze do spania kladlam ja na boku... fakt, ze pozniej sie zawsze jakos przekrecala na plecy, na drugi bok, jak juz byla starsza to i na brzuch...
    No i monitor oddechu to byla tez moja odrobina spokoju... mimo, ze wiedzialam, ze to zadne 100% pewnosci, to jednak mimo wszystko daje mi odrobine spokoju wiecej...

    Nocnego ulewania wspolczuje :( ja bylam wdzieczna, ze nas chociaz noca omija, bo jak wtedy jakos to ogarniac :(

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2019, 03:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    Ciasteczko, ja mimo ze mialam poduszke klin, a Mia w nocy raczej nie ulewala, to zawsze do spania kladlam ja na boku... fakt, ze pozniej sie zawsze jakos przekrecala na plecy, na drugi bok, jak juz byla starsza to i na brzuch...
    No i monitor oddechu to byla tez moja odrobina spokoju... mimo, ze wiedzialam, ze to zadne 100% pewnosci, to jednak mimo wszystko daje mi odrobine spokoju wiecej...

    Nocnego ulewania wspolczuje :( ja bylam wdzieczna, ze nas chociaz noca omija, bo jak wtedy jakos to ogarniac :(
    On chlusta cały czas przez sen.. śpi i nagle chlup po nawet 2 h.. odgina wtedy głowę do tylu (zawsze kładę na boku + klin).
    Dla mnie to horror .. nie zasnę normalnie, śpię na czuja i każdy drobny ruch mnie budzi :(

  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 18 maja 2019, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko777 wrote:
    Tzn używasz Nan comfort? Jak długo? Czemu akurat to? Lek przepisał póki nie mamy pełnych wyników - ewentualnie będziemy zmieniać- ale zalecił żeby kupy były częściej / mamy co 36 h.. u nas kolor żółty, musztarda. U nas są ataki bólowe :(

    Używałam go 4 miesiące bo rozmowie z położną... początkowo też była na nan opti, ale kupy były rzadko i męczyły ją gazy więc położna doradziła nan comfort żeby nie zmieniać grupy mleka. Wzdęcia się po jakimś czasie skończyły, ale kupkę robiła co 2-3 dni i zawsze zieloną. Teraz zmieniłam jej na hippa bo od paru nocy męczyły ją pierdki, które potrafiły ją wybudzać co mnie bardzo denerwowało.... teraz załatwia się nadal co 2-3 dni, ale kupka ma już więcej żółtego koloru ;)

    Ciasteczko777 lubi tę wiadomość


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2019, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agaaa90 wrote:
    Ciacho bo nie widziałam żeby jakaś inna mama oprócz mnie stosowała nan comfort... nie zdziw się jak kupy nie będą codziennie ani co drugi dzień ;) moja gwiazda robiła co 3 dni jedną a konkretną i zawsze zieloną... brzuszek nie bolał, nie spinała się ani nie prężyła ;) piszę tak w razie "w" ;)
    Ruszyło :) mamy kupę co 12 h teraz, jest zielonkawa ale wydaje się Ok- rozumiem że to efekt tego białka? Ma też gazy :) fakt że smierdziuszki :)

  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 18 maja 2019, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no proszę ;) czyli synuś lepiej zareagował niż moja :) kolor może być tak jak pisała cierpliwa od większej ilości żelaza ;) ważne żeby go brzuszek przy wypróżnianiu nie bolał a gazy no cóż ;p mojej też przez dłuższy czas fiołkami nie pachniały :D
    Teraz Ci życzę, żeby Małemu szybko skończyło się to ulewanie bo u nas co prawda tego nie było, ale mogę się tylko domyślać jakie to i uciążliwe a w szczególnie w nocy stresujące....

    Ciasteczko777 lubi tę wiadomość


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2019, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agaaa90 wrote:
    no proszę ;) czyli synuś lepiej zareagował niż moja :) kolor może być tak jak pisała cierpliwa od większej ilości żelaza ;) ważne żeby go brzuszek przy wypróżnianiu nie bolał a gazy no cóż ;p mojej też przez dłuższy czas fiołkami nie pachniały :D
    Teraz Ci życzę, żeby Małemu szybko skończyło się to ulewanie bo u nas co prawda tego nie było, ale mogę się tylko domyślać jakie to i uciążliwe a w szczególnie w nocy stresujące....
    :D noooo !! Oby dalej było Ok :) nigdy nie sądziłam, że będę tak czekać na kupę czy bączki 😂
    Jeszcze czekamy na wyniki z 💩- krew utajona i posiew. Jeżeli będzie Ok to dr mówił 2 msc nan comfort i potem wracamy stopniowo do nan; jeżeli wyjdą źle to zmieniamy na pepti. No i oczywiście usg pod kątem refluxu i zagęszczanie mleka.

  • Lubię_czekoladę Autorytet
    Postów: 4436 2834

    Wysłany: 18 maja 2019, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiejszej nocy poleglam.. mały marudził a potem już wył do 5 rano.. wisiał od 23 praktycznie cały czas na piersi a jak zasypial i próbowałam go odłożyć to ryk i procedura od nowa.. czyli cyc.. O 5 nad ranem już tak się darl, ze podaliśmy mu mm... najadl się i poszedł spać.. O 8 znowu dostał mm, żeby pospal, bo o 13 mamy gości a ja muszę posprzątać i się naszykowac ale nie ma takiej opcji.. znowu wisi na cycku.. o co chodzi??? Przecież nie może być ciągle glodny.....

    atdcg7rfvm6x7lmu.png
    6 cykli stymulowanych- Aromek :(
    ICSI Maj 2017 :(
    IMSI Kwiecień 2018- Mamy jedną ❄️ :)
    FET 24.05 Ciąża biochemiczna :(
    IMSI Lipiec 2018- Mamy dwie ❄️❄️ :)
    FET 4BB 22.08 <3
‹‹ 615 616 617 618 619 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ