X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciężarówki po IVF 2018
Odpowiedz

Ciężarówki po IVF 2018

Oceń ten wątek:
  • morganaa Autorytet
    Postów: 1753 1025

    Wysłany: 2 lutego 2020, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Necia, brawo z odwagę. ludzie chyba nigdy nie zrozumieją jakim koszmarem jest niepłodność i in vitro, choć dzięki niemu mamy nasze szczęście i cud, to to był koszmar i to już na zawsze w człowieku zostaje.
    my zaczeliśmy starania o rodzeństwo, cud naturalny się nie zdarzył i teraz wróciliśmy do lekarza (jeszcze nie do kliniki) - robiłam badania i po badaniach strasznie chciało mi się płakać, że znowu to samo będę przechodzić, a na samą myśl o kolejnej procedurze płaczę.
    Mąż chciałby drugie dziecko, ale decyzje pozostaje mi, bo wie, że on tylko nasienie da, a ja muszę to wszystko przechodzić (kłucie, leki).

    a takie kwoki siedzą z przeświadczeniem, że mi się dziecka tradycyjnie nie chcę robić...

    mbnotr8.png
  • Necia124 Autorytet
    Postów: 1154 572

    Wysłany: 2 lutego 2020, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgana masz rację. Siedzi w człowieku i już nigdy nie wyjdzie. Niestety uświadomiłam sobie ta sytuacja ten fakt dobitnie. Myślałam że to już za mną ale tego nie da się oszukać. Bezpłodność jest chorobą nie tylko fizycznie ale psychicznie przede wszystkim, jest chorobą pary i choroba z którą walczy się nawet w historiach z happyendem.

    Pamiętaj że jesteśmy z Tobą i że nie tylko Ty walczysz o rodzeństwo. Ściskam kciuki za powodzenie bo jak znam nasze babskie myślenie podjęcie decyzji o walce to kwestia czasu.

    morganaa lubi tę wiadomość

    ty0qs6r.png
  • morganaa Autorytet
    Postów: 1753 1025

    Wysłany: 3 lutego 2020, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super by było jakby znowu tak razem / w niedługich odstępach na forum mieć dzieciaczki :)

    mbnotr8.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 3 lutego 2020, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trzymam za Was mocno kciuki, za Wasze powroty po rodzeństwo :* Czekam na Was z niecierpliwością :) Ciekawa jestem jak to u Was będzie z drugą ciążą :) U mnie fizycznie jest podobnie, ale emocjonalnie jest hmm inaczej... Jestem częściej zdenerwowana, zmęczona( chociaż to akurat oczywiste mając już jedno dziecko) i jakoś tak czuje się nieatrakcyjnie? Co prawda brzuch mam raczej na tym etapie taki jak z Oliwką, ale tak jakoś mi troszkę dziwnie.... oczywiście zastanawiam się codziennie co tam u Małej i czy aby na pewno wszystko jest ok, ale w 1 ciąży jednak robiło się to częściej ;) W ogóle to w sobotę po raz pierwszy poczułam ruchy i byłam przekonana, że to one a nie znowu jelita :D Oczywiście były to z dwa,trzy puknięcia i koniec ;) Także czekam aż Roksanka podrośnie i częściej będzie dawała o sobie znać a na to pewnie troszkę poczekam bo łożysko mam znowu na przedniej ścianie ;p


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • Necia124 Autorytet
    Postów: 1154 572

    Wysłany: 3 lutego 2020, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    morganaa wrote:
    Super by było jakby znowu tak razem / w niedługich odstępach na forum mieć dzieciaczki :)
    Widzę że część dziewczyn myśli już o powrocie. ja na ten moment odpuszczam. Muszę wrócić na chwilę chociaż do pracy (zaczynam od wrzesnka). Trochę popracuje i p ok malucha wrócimy do kliniki pewno za jakieś 1.5 roku.

    ty0qs6r.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 4 lutego 2020, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysle, ze do takich osob kulturalne przedstawienie swojego punktu widzenia nic by nie dalo ;)
    Ja to znow jestem raczej wybuchowa jeali ktos mi zajdzie za skore, wiec pewnie tez bym sie odezwala...


    Co do samego ivf, to ja mam zupelnie inne odczucia... tzn czas staran, lata w klinice, fakt, ze nie byly najlatwiejszym czasem w moim zyciu... ale traumy raczej nie mam... wspominam ten czas teraz z wielkim sentymentem i mysl o kolejnej procedurze, to u mnie bardziej takie podekscytowanie niz dramat, ze znow musialabym przez to przejsc...
    Mam tak naprawde zero negatywnych wspomnien i nawet czasem teskno mi za moja klinika i az mi szkoda, ze nie wiem czy jeszcze tam wroce...

    U nas poki co, to albo podejdziemy moze we wrzesniu do kolejnej procedury, ale to zdecydujemy z czasem... albo dopiero za 3-4 lata, ale jestem niemalze pewna, ze w tym wypadku wcale, bo Mia juz bedzie wyrosnieta stateczna dziewczynka, nie wiem czy bede chciala wtedy cos zmieniac...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Figa88 Autorytet
    Postów: 619 435

    Wysłany: 4 lutego 2020, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, zabieram się za napisanie posta już od jakiegoś czasu, kilka razy zaczynałąm pisać ale młody nie dawał skończyć, kasowało się itd. Chciałam odpisać Magnolii - marne pocieszenie, ale u nas też jest ciężko ostanio. Wszyscy mi mówili, wytrwaj pierwsze 3 miesiące później z górki! A nie prawda... Drugie pół roku jest bardzo ciężkie dla nas. Szymon wisi mi na nodze cały dzień, dosłownie ściąga mi spodnie jak stoję. nie mogę usiąść na kanapie czy krześle bo od razu się po mnie wspina i jęczy że chce na ręce. Nie mogę zrobić niczego w kuchni, bo wisi na nodze. Mogę leżeć nieruchomo na podłodze, wtedy bawi się obok. Jeść nic nie chce, nigdy nie jadł dużo, ale teraz jakby się cofnął. Są dni, że poza mlekiem nie zje nic. Nawet gerberka. Po cyce sam sobie sięga. Podchodzi do mnie i głową uderza w piersi i łapie przez koszulkę. W nocy budzi się co godzinę, co dwie i ryczy aż nie dostanie cycka. Tak jak spał w łóżeczku to teraz parzy. Zasypia tylko przy mnie przy cycu a jak go odkładam to przeważnie się budzi i ryk. A jak uda mi się go odłożyć to i tak po godzinie, czasem po 20 min się wybudza i histeria bo jest w łóżeczku. Generalnie tak się boi jak mnie nie ma, chce się tylko do mnie tulić i spać ze mną. Jestem przemęczona i sfrustrowana. Z m. też cały czas na ostrzu noża. Wkurza mnie okrutnie, w wielu kwestiach nie możemy znaleźć kompromisu. Do tego ja szybko wybucham i się denerwuję z przemęczenia. Tylko ja wstaję w nocy, tylko ja kąpię, tylko ja karmię, ubieram, chodzę na spacery, generalnie często się czuję jak samotna matka. A jak coś mówię, to m. twierdzi ze jest super i zawsze ma wymówkę. Ostatnio widzę, że zaczął trochę pomagać, odkurzy czy coś ogarnie jak jest w domu (a że pracuje to mało go w domu :( ). Ale boi się opieki nad synem. Tylko się z nim bawi jak go o to poproszę. A ja potrzebuję, by mnie ktoś czasem wyręczył z obowiązków. Opieka nad dzieckiem to nie tylko zabawa. Mamy chyba poważniejszy kryzys w małżeństwie...
    Ostro się wzięłam za siebie i od nowego roku uczę się intensywnie angielskiego. (Strach powrotu do pracy ). A przynajmniej próbuje. Codziennie się uczę, co przy dziecku jest czasem mission impossible. Pół godzinną lekcję robię cały dzień, bo maluch nie pozwala. Uczęszczam też na spotkania online z native speakerem. Proszę wtedy wieczorem m. by sie zajął synem - jest wieczór, więc mógłby go w tym czasie wykąpać czy spróbować ululać bez cyca - ale nie chce podjąć tego wyzwania... Może z nim tylko posiedzieć i się pobawić i często jest tak że nie mogę uczestniczyć w całym spotkaniu bo idę do płaczącego dziecka. Albo podczas spotkania karmię cycem (wyłączam kamerkę oczywiście :D ). Brak mi wsparcia i tyle.

    Za 3 miesiące żłobek i jakoś tego nie widzę :( dziecko nie je, uzależnione od cyca, nie potrafi zasnąć.

    Necia -niestety świadomość ludzka jest bardzo mała. Mnie też doprowadzają do szału takie uwagi i dyskusje. Ludzie nie mają o czymś zielonego pojęcia a wygłaszają morały. Dobrze, że im tak odparowałaś :)

    Żeby tylko nie narzekać.. Dziś kończymy 10 miesięcy :)

    W weekend byliśmy na weselu. Szymon był nawet grzeczny. Oczywiście bał się tylu ludzi i tylko ja mogłam (a nawet musiałam) nosić go na rękach. Nawet w krzesełku nie chciał siedzieć tylko na moich kolanach. na szczęście Wzięłam nosidło i później w nim zasnął. Odłożyłam go do wózka i w słuchawkach spał 2 godziny, więc chwilę mogłam się pobawić :). W kościele śpiewał i gaworzył radośnie. Chyba podobała mu się akustyka :) Jego słodki głosik słyszeli wszyscy. Później na sali też się cieszył i śpiewał jak wszyscy śpiewali sto lat. Liczę, że będziemy mieli ładne zdjęcia bo był fotograf :)

    Dziewczyny super, że myślicie o powiększeniu rodziny. Będę Wam kibicować i trzymać kciuki :)

    860ij44jb8ojlfrj.png
  • Figa88 Autorytet
    Postów: 619 435

    Wysłany: 5 lutego 2020, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwa - może wiesz co różni wersję wózka Britax Romer B-Motion 4 od Britax Romer B-Motion 4 PLUS? :)

    860ij44jb8ojlfrj.png
  • Figa88 Autorytet
    Postów: 619 435

    Wysłany: 7 lutego 2020, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szymon właśnie całkowicie samodzielnie wszedł po schodach na piętro i pierwsze co poszedł do łazienki i próbował wejść do wanny. oczywiście cały czas szłam za nim i go asekurowałam i chciałam zobaczyć czy mu się uda 🙉
    No i przebily nam się w koncu 2 gorne dwojki.

    860ij44jb8ojlfrj.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 7 lutego 2020, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Figa88 wrote:
    Cierpliwa - może wiesz co różni wersję wózka Britax Romer B-Motion 4 od Britax Romer B-Motion 4 PLUS? :)
    B motion 4 ma mniejsze siedzisko, mniejszy, niepodnoszony podnozek, mniejsza budke, jest do 15kg udzwogu, ma inny, mniejszy kosz, pompowane tylnie kola

    B motion plus ma duze siedzisko (mia nawet do podnozka na poczatku jedynie stopami siegala do podnozka, wiec super dla wiekszych dzieci), ma duza budke, pojemny fajnie zabudowany i wygodny kosz (jak kupowalam, to chcialam joie mytrax flex ale tam dostac sie do kosza z siedzacym dzieckiem to juz wyzwanie, a ze spiacym poprostu niemozliwe), bardzo duzy podnozek podnoszony (przy tozlozeniu oparcia i podniesieniu podnozka daje fajna powierzchnie wygadna do spania nawet bardzo duzemu dziecku, plus podnozek na tyle duzy, ze trzymajac nozki w dole tez sporo miejsca, bo np w b motion 4 czy mytrax flex dziecko szybko zacznie miec kolana pod palakiem, znajomi maja mytraxa i masakra ich syn spory, pol roku starszy od Mii i mam wrazenie, ze zaraz kolana pod broda beda), jest do do 25kg calkowitego obciazenia dziecko+zakupy, wiec starczy do konca wozkowania, kola sa wiwcznie pompowane (zelowe) co daje komfort jazdy jak na pompowanych, a mniejsza waga plus brak ryzyka przebicia...

    To chyba tyle z tych roznic ktore pamietam jak je w sklepie macalam...
    A jezdzilam i macalam wozki przed 2 miesiace przed zakupem😂 takze porzadnie wymacane i sprawdzone, bo chcialam spacerowke prawie idealna

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Figa88 Autorytet
    Postów: 619 435

    Wysłany: 7 lutego 2020, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cierpliwa, dzieki za dokładny opis. Jak zwykle Twoja pomoc jest nieoceniona :) czyli lepiej dołożyć do plusa.....

    860ij44jb8ojlfrj.png
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 8 lutego 2020, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Figa, nie zazdroszczę. Naprawdę wiem o czym mowisz-w kwestii dziecka. U nas było to samo. Jedyna różnica ze nie było większych problemow z jedzeniem innym niżpierś. Teraz od ponad k miesiąca nie karmie i odj jakichś 2 tym mamy tylko jedną pobudke. Ale Mały nadal traktuje mnie jak część siebie. Nie chce być z nikim innym tylko ze mną.
    Zgadzam się z Morgana ze fajnie byłoby przeżywać kolejne ciąże tu na forum razem. Ja mam wizytę u gin z kliniki na początku marca. Pierwsza taka organizacyjna jakby, chce wypytac jak tobedzie teraz wygladac (mamy mrozaczki). Zleci zapewne jakieś badania i zobaczymy co ciekawego jeszcze powie.
    Już drugi miesiąc kupuję spacerowke i nie moge się zebrać 😁

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • Figa88 Autorytet
    Postów: 619 435

    Wysłany: 20 lutego 2020, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga co u Ciebie i Twoich księżniczek? Jak się czujesz?

    860ij44jb8ojlfrj.png
  • Figa88 Autorytet
    Postów: 619 435

    Wysłany: 20 lutego 2020, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marin, ja też jeszcze nie kupiłam spacerówki :) rozgladam się i zbieram kasę, ale ostatecznie zebrać się nie mogę. Muszę zacząć oglądać również drugi fotelik samochodowy.

    860ij44jb8ojlfrj.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 20 lutego 2020, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej ;) U nas czas leci jak szalony 😱 wczoraj miałam polowkowe i mała nadgonila i wychodzi że jest 3 dni starsza niż mam w suwaczku ;) także termin się przesunął na 30.06 ale te 3 dni w jedną czy druga to żadna różnica:p Mała zdrowo sie rozwija i waży ok.400g więc podobnie ile Oliwia na tym etapie więc jest nadzieja, że klopsika nie będę musiała rodzic🤣😂 Oliwka natomiast cały zeszły tydzień była że mną w domu bo miała zawalone oskrzela i trzeba było podać antybiotyk :/ na szczęście mamy to już za sobą i z powrotem chodzimy do żłobka a Mała zachowuje się tak jakby w ogóle przerwy nie miała 🤣😂 nie powiem bo mogę odpocząć jak Małej nie ma te 6h ale raczej staram się nadgonic zaległe prace domowe czy zrobić w spokoju obiad czy zakupy ;D z resztą ja nie umiem siedzieć na tyłku dłużej;) taki typ :D czuje się ogólnie dobrze chociaż w dalszym ciągu mecza mnie wzdęcia co doprowadza mnie do szału😡

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2020, 20:35

    Marin lubi tę wiadomość


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 22 lutego 2020, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaa,dobrze słyszeć (właściwie czytać )ze wszystko dobrze. Ale ten czas zasuwa, już połowa ciazy za Tobą. Nim się obejrzysz będziesz tęskniła za ciążowym brzuszkiem 😉

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • Figa88 Autorytet
    Postów: 619 435

    Wysłany: 23 lutego 2020, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga już polowkowe za Tobą, no czas leci :) dzieci są najlepszym miernikiem czasu, a Ty niedługo będziesz miała dwa :😘 buziaki kochana, rosnijcie zdrowo ::)

    860ij44jb8ojlfrj.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 23 lutego 2020, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj strasznie szybko czas śmiga 😂 serio, druga ciąża to płynie tak szybko, że potem będę się zastanawiała kiedy ona mi zleciała;) Oliwia jest już taka kumata i zrobiła się mega gadula🤣 bardzo dużo mówi po swojemu więc.az.strach się bać co to będzie jak faktycznie zacznie gadać 🤦‍♀️😱 w środę jesteśmy zapisane na szczepienie (Odra świnka rozyczka i ostatnia dawka pneumo) i mam nadzieję że w końcu uda sie to odhaczyc bo już ponad miesiąc co chwila coś nam wypada:/ w ogóle to ostatnio tak siedziałam i się zastanawiałam jak to będzie z dwójką maluchów w domu :p bo bardzo się cieszę,ale też obawiam o swoje zdrowie psychiczne 🤣😂 A jak u Was?? Któraś niebawem wybiera się do kliniki po rodzeństwo ?;)


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 25 lutego 2020, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i oczywiście musiałam sobie wykrakac i Oliwia znowu jest chora🤦‍♀️😩 brzydki kaszel i smary do pasa ..... wczoraj była w żłobku i pewnie to by bylo na tyle w tym tugodniu.... popołudniu mam wizytę i zobaczymy co powie lekarka,ale coś mi się wydaje ze znowu dostaniemy antybiotyk ehh🤦‍♀️


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 25 lutego 2020, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś 11 dzień przeziębienia. Kaszel i katar, bez gorączki. Katar taki bardziej przezroczysty, nie gile jak ostatnio Byliśmy u lekarza w czwartek, osluchowo czysto. Powiedziała zeby się zgłosić jeśli sie pogorszy, no ale nie jest gorzej, lepiej też jakby nie😁 Mówiła ze ostanio jest sporo zapalenia płuc stwierdzonych.
    Figa, mi podoba się Thule Sleek ale trochę drogi. Szkoda mi tyle kasy tym bardziej ze planujemy w niedługim czasie kupić mieszkanie lub dom, żeby być na swoim. A jeszcze wczesnuej w planach drugie dziecko. Aby się wszystko udało

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
‹‹ 824 825 826 827 828 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ