X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czekając na pierwsze dziecko w 2018
Odpowiedz

Czekając na pierwsze dziecko w 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mój skarb przyjdzie na świat za miesiąc :) Nie możemy się doczekać... Zapraszamy do nas na kalendarz :) Pozdrawiamy

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J.S wrote:
    Ja tez sie slabo czuje, boli mnie brzuch i do tego dolaczyly bole krzyzowe, ledzwiowka na samym dole. Wczoraj myslalam ze bede jechala na izbe, bo mialam mocne zawroty glowy i bylo mi slabo, ale cisnienie bylo w normie. Niestety nie potrafie ocenic czy twardnieje mi brzuch czy zawsze taki byl :/ Kryzys jakis mam, dzisiaj nospa i caly dzien leze, maly sie rusza
    mam takie same bole od kilku dni na dole krzyż i brzuch i dochodzi kłucie w szyjce zawroty głowy mecza mnie od dawna dwa razy juz zemdlałam i za każdym razem ciśnienie ok . Mi brzuch caly nie twardnieje tylko czuje czasem jak jest napięty z lewej strony ale chyba to dziecko tak wypina sie w tym miejscu.

    age.png
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka i akurat tez mam wizyte 3 stycznia ;) i tylko to mnie trzyma, ze nie jade szybciej. Mam zamiar duzo lezec, nie plamie, dlatego tez staram sie nie panikowac. Wiec jestesmy razem z tymi samymi dolegliwosciami...

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • pumka1990 Autorytet
    Postów: 1186 599

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    To i ja chciałabym sie przywitać :) myślałam, że jesteś w 4t6d, beta była znacznie Za wysoka... Ale po dzisiejszym USG okazało sie, że ciąża prawdopodobnie starsza :)

    "W jamie macicy widoczny pecherzyk ciazowy. Widoczne echo zarodka. Zarodek zywy . FHR 99/min. CRL=3.7 mm, co odp. Ciazy 6 tygodnia. Widoczny pecherzyk zoltkowy o srednicy 2.3 mm."

    SanKwt, Loczek2018 lubią tę wiadomość

    Emil - 28.07.2018 r - godzina 22.18 - 2530 gram i 50 cm szczęścia do kochania <3
    17u9sg18c0ymn8s1.png[/link]


    24+0 - 692 g/29+0 - 1392 g/32+6 - 2233 gramy szczęścia <3

  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noooo Pumka, widzisz, jednak z Twoją betą wszystko było w porządku :) Lekarz nie powinien był Cię straszyć.
    Już Cię miałam wywoływać na staraczkowym i pytać, jak USG.
    Masz zdjęcie?

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Lena21 Autorytet
    Postów: 2201 6393

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane, witamy się po świętach i prosimy o kciuki na jutro na 11:40 - mamy 1 usg prenatalne, troszkę się zaczynam stresować, ale jak na mnie to jestem oaza spokoju :) pewnie jutro się bardziej zepnę ;)

    welonka, SanKwt, Marta..a, Loczek2018 lubią tę wiadomość

  • pumka1990 Autorytet
    Postów: 1186 599

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi88 wrote:
    Noooo Pumka, widzisz, jednak z Twoją betą wszystko było w porządku :) Lekarz nie powinien był Cię straszyć.
    Już Cię miałam wywoływać na staraczkowym i pytać, jak USG.
    Masz zdjęcie?

    Mam i to 7 :)
    Które chcesz?:)

    Emil - 28.07.2018 r - godzina 22.18 - 2530 gram i 50 cm szczęścia do kochania <3
    17u9sg18c0ymn8s1.png[/link]


    24+0 - 692 g/29+0 - 1392 g/32+6 - 2233 gramy szczęścia <3

  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PUMKA dawaj :D :D

    U mnie dziś też akcja, plamienia non stop..., i dziś zobaczyłam czerwoną krew, a już nie tylko brązową ( w środku pochwy ). Lekarz kazał mi przyjechać do szpitala, jest tam ordynatorem. I ... jest ok :) Widać było pęcherzyk, w nim już mały pęcherzyk żółtkowy, co mówi że dobrze prognozuje. Dziś 5t1d. Mówi, że mam nie panikować i te plamienia na tę chwilę nic nie zagrażają. No kurnaaaa, ale jak nie schizować jak codziennie człowiek plami od ponad tygodnia . No ale jest ok i mam malutkie foto :)
    Ogólnie nie znalazł przyczyny plamień.

    Trzymam kciuki za Wasze prenatalne :) :)

    pumka1990, mi88, J.S, SanKwt, Loczek2018 lubią tę wiadomość

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pumka pięknie! Mowilam, ze nie ma co panikować i sie zalamywac od razu :)

    pumka1990 lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pumka1990 wrote:
    Mam i to 7 :)
    Które chcesz?:)
    To, na którym się uśmiecha :D Albo przynajmniej to, przy którym Ty się uśmiechasz :D

    Paulinaaa, pumka1990 lubią tę wiadomość

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej, Paulinaaa, współczuję. Te plamienia to taki stres.
    Zarodeczek podobno wyrasta na brzegu pęcherzyka żółtkowego - zobacz w linku o USG, który wrzuciłam w pierwszym poście :)

    A i dodałam tam od razu artykuły o testach genetycznych, które mi się kiedyś spodobały :)

    Paulinaaa lubi tę wiadomość

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi88 przeczytałam na sierpniowkach ze wahasz sie co do pappy. To głupota ze robią ja kobiety obciążone rodzinnie, bo wiele wad nie jest dziedziczna np down. Wiek tez nie ma znaczenia przy mutacjach genetycznych. Ja jednak polecam pappe, mnie z ryzyka podstawowego po usg wyszlo ryzyko downa 1:800 a po pappie 1:10000. Wiec roznica jest. Gdyby cos wyszlo nie tak jest bezinwazyjne nifty lub harmony, dopiero potem punkcja.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Póki co wydaje mi się, że zrobię tak, że jeśli z USG wyjdzie coś nie tak, to wtedy na pewno zdecyduję się na badania.
    Boję się tej statystyki, pomyłek i ogromnego stresu. Ale też nie mówię kategorycznego nie - porozmawiam z lekarzem w piątek.
    A pytanie - nie lepiej od razu Nifty albo Harmony? Są dokładniejsze? To kwestia ceny, czy też tygodni, w których można je robić?
    Problem z tymi badaniami też jest taki, że one nie wykrywają wad, które da się leczyć i jakoś pomóc dzidziusiowi. A to byłoby dla mnie najważniejsze wskazanie do robienia ich - dlatego nie waham się co do bardzo dokładnego USG.
    A co mówił na ten temat ten Twój i Welonki dobry lekarz?

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi mój lekarz wysyła wszystkie swoje pacjentki na test pappa bez względu jak wyszlo usg,niesyty ja testów nie mialam i taki pierwszy przegląd malucha mialam 16tc wszystko przez szpital , u nas wyszly na usg zle jelita lekarz odrazu powiedzial ze jest jeden marker zespołu downa do tego podejrzewał rozszczep wargi dlatego wyslal mnie do tego specjalisty bo nie mialam testów i usg nie wiadomo jakie ryzyko,jesli cos by wyszlo nie tak na połówkowych to mam wrócić do Łodzi. Teraz z M zastanawiamy sie czy robic testy pod katem mukowiscydozy jesli wyszły by pozytywnie to i tak nic nie da się zrobić teraz a i tak pod tym katem dziecko ma robione badania odrazu po urodzeniu.

    Mi skąd jestes ja polecam bardzo tego lekarza z Łodzi .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 grudnia 2017, 22:01

    age.png
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj lekarz takze wszystkim pacjentkom zaleca USG polaczone z testem Pappa, ja takze wolalam je zrobic. Wiem ze to statystyka, ale ten test sprawdza takze wydolnosc lozyska, u mnie ryzyko ostateczne z usg i testem wyszlo bardzo niskie.

    edwarda20, mi88 lubią tę wiadomość

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi88 powiedzial ze usg wyszlo super i pappa zalezy ode mnie. Ja nie mialam wątpliwości od poczatku ze je zrobię. Pan pobral mi krew na miejscu i po kilku dniach mialam wyniki.

    Nifty i harmony kosztują okolo 2500zl. Nie wiem czy jest jakiś limit wieku ciąży. Sa bardzo dokładne, mówią o stanie dziecka na 99,5 %.

    mi88 lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Mi skąd jestes ja polecam bardzo tego lekarza z Łodzi.
    Z Krakowa, do Łodzi mam ponad trzy godziny. Więc jeśli będzie trzeba i tu nikogo godnego polecenia nie będzie, to pojadę.
    Ale liczę też póki co na moją teściową, która jest położną i pracowała w Krakowie długi czas - może ona mi podpowie kogoś albo się dowie od znajomych lekarzy/położnych.
    No cóż, na razie temat genetycznych wyrzucam z głowy i myślę o piątkowej wizycie - mam nadzieję, że maluszek nadal się rozwija :)
    Dziś w przypływie strachu szukałam już USG na dzisiaj, żeby oszczędzić sobie te dwa dni niepokoju (im bliżej badania, tym gorzej) - ale w końcu stwierdziłam, że to bez sensu i co ma być, to będzie :)
    A jutro jadę rano do laboratorium zrobić ostatnie badania przed wizytą - kwas foliowy, witaminę D itp. Jestem ciekawa tego kwasu, bo gorszy niż ostatnio nie będzie - może być tylko lepiej :P

    I mam zagwozdkę co do badania moczu. Miałam zrobić przy okazji, ale trochę się przeziębiłam - mam katar, zatkany nos i kicham. Nie wyjdzie wiarygodnie. Z drugiej strony mąż choruje na nerki i jemu przy takim badaniu podczas przeziębienia wyszło białko w moczu - lekarze mu wtedy mówili, że to ważna wskazówka. Więc może tu też w razie czego takie badanie pokaże, jak mój organizm sobie radzi przy infekcjach i czy nie trzeba będzie tego dodatkowo pilnować.
    Chyba zrobię, będę miała na piątkową wizytę w razie czego.

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Sa bardzo dokładne, mówią o stanie dziecka na 99,5 %.
    Tak, ale mówią z taką dokładnością np. o tym, że ryzyko jest 1:700. A to już dalekie od aptekarskiej precyzji :D
    Tak czy inaczej, sprawiłyście, że zaczynam na poważnie się nad tym badaniem zastanawiać :) Dzięki za pomoc!

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pumka swietnie ze wszystko ok , doskonale sie domyslam jak Ci ulzylo ;)

    Paulina tez bym sie stresowala na Twoim miejscu, mnie byle co stresuje. Nie wiem jak niktore kobiety przechidza ciaze bwz stresowo , nie umiem sobie tego wyobrazic .

    Moj gin tez mowil i o tych testach pappy , po prenatalnych wszystko ok ale dla spokoju jeśli chce moge zrobic. I dlugo bilam sie z myślami czy robic, ostatecznie z mezem uznalismy ze nie robimy.

    mi88, pumka1990 lubią tę wiadomość

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina ja plamiłam do 9 tygodnia, jak się nasila trzeba się położyć - jeżeli będzie przechodzić to wszystko w porządku, jeżeli nie to na IP dopiero. Będzie dobrze, choć wiem jaki to stres...
    Mi jak nie ma jakiś wskazań to ja bym się bie porywała na te nifty ;) No chyba że kasa nie ma znaczenia - wtedy bym zrobiła pewnie.
    Pappy też nie robiłam, ale po konsultacji z gin, gdyby powiedziała że woli żebym zrobiła to bym zrobiła. Co do moczu - też jestem aktualnie mocno zaziębiona, dzisiaj zrobiłam badania i wszystko w normie. Jak nie ma gorączki i jakiejś mocnej infekcji to wynik nie powinien być zafałszowany

    mi88, Paulinaaa lubią tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ