X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czekając na pierwsze dziecko w 2018
Odpowiedz

Czekając na pierwsze dziecko w 2018

Oceń ten wątek:
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ty juz chyba mialas ten krwiomocz prawda?
    Niestety nie wiem jaka ilosc jest prawidlowa. Kiesy masz wizyte zeby omówić wyniki?

    Mi ostatnio wyszlu jakies cialka ketanowe ale gin powiedzial ze wystarczy ze mialam dluga przerwe miedzy posilkami i stad te cialka. A ja rzeczywiscie rzadko jem a wiem ze powinnam czesciej tyle ze nie moge sie zmusic.. ja jeszcze nic nie przytylam..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2017, 17:28

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na nfz ja nie widziałam takich spodniczek jeszcze gabinet jak klatka i jedyne miejsce gdzie mozesz położyć ubrania to na krzesełku przed biurkiem,ja dopiero u mojego lekarza spotkałam sid z różowymi spodniczkami i kapciami i do tego ma osobne pomieszczenie do przebrania .

    Loczek2018 lubi tę wiadomość

    age.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J.S wrote:
    Welonka, kurcze :( A kiedy mialas ostatnie badanie moczu? Nie mam pojecia jakie sa normy bialka w moczu.

    SanKwt, moj ma zielone, akurat jak chodzilam na nfz to sie nie spotkalam, ale juz nie pamietam kiedy bylam na wizycie na nfz wiec nie mam rozeznania za bardzo :)
    No zoelone tez całkiem ladne :)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Na nfz ja nie widziałam takich spodniczek jeszcze gabinet jak klatka i jedyne miejsce gdzie mozesz położyć ubrania to na krzesełku przed biurkiem,ja dopiero u mojego lekarza spotkałam sid z różowymi spodniczkami i kapciami i do tego ma osobne pomieszczenie do przebrania .
    Serio tak lipnie macie na nfz ? Ja w wakacje jak chodzilam na nfz to normalnie pomieszczenie z myjkami toaleta , wieszaki , podpaski jak komus potrzeba. A w gabinecie dwa oddzielne stanowiska jedno z samolotem a drudie z lezanka do usg.
    Jedynie aparaty slabszej jakosci..

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka, to gdzie masz sie przygotowac do badania, jak ciuchy na krzeselku? Az ciezko sobie wyobrazic, bo z tego co pamietam jak bylam kilka razy to az tak ciasno nie bylo ;)

    Gabinet mojego obecnego lekarza jest bardzo duzy. Pierwsze pomieszczenie to wiadomo - komputer biurko, drugie toaleta z bidetem, caly arsenal spodniczek kapci itp, a trzecie pomieszczenie to juz fotel i reszta sprzetu ;) Jednak komfort u takiego lekarza to podstawa

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak miałam krwiomocz ale pozostale wartości były w normie i po tym krwiomoczu dostałam zaraz krwotoku , w szpitalu brałam furarginę przez dwa tygodnie 3x2 ostatnie badanie miałam początkiem grudnia i wszystko było dobrze. Zobaczę co mi w środę powie lekarz .

    Nowy gabinet myślałam ze bedzie troche chociaż nowoczesny a tam gabinet malutki , całe szczęście byłam tam tylko parę razy zawsze starałam sie zakładać spódnicę lub dłuższą tunike,

    u mojego obecnego lekarza tez jest gabinet duży osobne pomieszczenie na przebranie jest tam bidet spodniczki ubikacja i fotel na plus bo nie jest tak starego typu zz uchwytami tylko sa podpórki na stopy ;)

    age.png
  • Lyanna Autorytet
    Postów: 863 489

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) I ja się przywitam, to będzie moje pierwsze dzieciątko, rodzimy w marcu.

    Staraliśmy się cztery lata. Po roku poszliśmy do lekarza, wyniki męża super, u mnie bezowulacyjne cykle. Straciliśmy jakieś półtora roku u dwóch niewłaściwych lekarzy i dopiero na początku 2016 trafiliśmy nareszcie na odpowiedniego ginekologa. W maju 2016 zaszłam w ciążę, niestety w 6 tygodniu doszło do poronienia. Były cykle stymulowane, najpierw tylko tabletki, potem zastrzyki, badanie drożności jajowodów. Na wrzesień planowaliśmy pierwsze IUI, a tutaj w lipcu niespodzianka, dwie kreski na teście <3

    Początki ciąży nie były łatwe - plamienia, krwawienia, szpital ale gdzieś od 18 tygodnia wszystko się uspokoiło. Niestety jakiś czas temu pojawiła się cukrzyca ciążowa i konieczność przyjmowania 4x dziennie insuliny. Do tego szyjka się skraca, więc od początku grudnia jestem na L4 z zaleceniem odpoczywania.


    Jeśli chodzi o badania prenatalne, o których pisałyście, to mój lekarz zaleca w pierwszym trymestrze zarówno USG jak i PAPPA. Zrobiliśmy oba. Potem połówkowe, a teraz czekamy na badania trzeciego trymestru. Do tej pory wszystko było w porządku, córeczka rozwija się dobrze. Mam nadzieję, że tak już zostanie :)

    Alphelia, Britty, Loczek2018 lubią tę wiadomość

    km5s8rib3rydlnmr.png
    iv099vvj9qnut7rh.png
    06.2016 [*] Aniołek 6 tc
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Lyanna ;)
    No to widze ze sporo przeszliscie , ale teraz juz bedzie wszystko dobrze. Czuj sie tu dobrze z nami ;)

    Kochane powiedzcie mi czy w po 14 tyg bierzecie cos oprucz kwasu foliowego ?
    Moj gin mi nic nie zapisal a wiele mowia i pisza o takich suplementach dla kobiet w ciazy.
    Kazal jesc duzo warzyw i owocow i pow ze kwas foliowy nie zaszkidzi i mam tez brac.
    Tylko jest ten problem ze ja jakos tak za warzywami nie przepadam..

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt wrote:
    Mi ostatnio wyszlu jakies cialka ketanowe ale gin powiedzial ze wystarczy ze mialam dluga przerwe miedzy posilkami i stad te cialka. A ja rzeczywiscie rzadko jem a wiem ze powinnam czesciej tyle ze nie moge sie zmusic.. ja jeszcze nic nie przytylam..

    Nie martw się ze nie tyjesz, jesli dzidziol rozwija sie prawidłowo to wszystko jest ok. Poza tym poki co nie ma co tyc, maluszek jest naprawde tyci. Ja w 1 trymestrze schudlam ponad 4kg, przez calodniowe mdłości i wymioty zywilsm sie krakersami głównie, czasami zjadłam banana albo kromkę chleba. Martwilam sie a dzidzia pięknie rosla. Patrzę na wykres i dopiero ok 20tc waga mi ruszyla. W tym momencie, po świętach mam jeszcze 200g na minusie do wagi wyjściowej, wiec jest dobrze. Aha i wstręt do jedzenia mialam do okolo 16-18 tc :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2017, 18:47

    SanKwt lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lyanna Witaj:)

    San ja od poczatku ciąży biorę pragnę plus i dodatkowo sam kwas dha póki co lekarz nie kazał zmieniać , podobno lekarze odchodzą od przepisywaniu całego składu witamin

    SanKwt lubi tę wiadomość

    age.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie kazala w 2 trymestrze brać femibion 2, najpierw co drugi dzień, od niedawna codziennie. Na pewno powinnaś brać cos z jodem, wit d i dha. Te 3 + kwas foliowy to według mnie podstawowe i bardzo ważne elementy. Dha np super dziala na mozg dzidzi.

    SanKwt lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eswarda dzieki za odp ;) ja mam tedecje do tycia myslalam ze bede tyla w maksymalnym tepie :)
    Ja jako takiego wstretu nie mam ale poprostu nie mam opetytu .

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapytam go jeszcze raz czy mam cos brac a jak nie to sama kupie na wlasna reke ;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt wrote:
    Eswarda dzieki za odp ;) ja mam tedecje do tycia myslalam ze bede tyla w maksymalnym tepie :)
    Ja jako takiego wstretu nie mam ale poprostu nie mam opetytu .

    Ja tez mam tendencje i myslalam ze w ciazy bede mala swinka ;p Wiec jestem zadowolona, że poki co waga ladna :) Ale brzus rosnie, widac z tygodnia na tydzien jak dzidzia tyje :)

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie brzuszka jeszcze nie ma bo mam troche swojego ;) ale bardzo czekam na ruchy ;) ale Ty juz niedlugo bedziesz miala maluszka na raczkach ;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez myślałam ze bede tyć a mam dopiero 2kg na plusie ,u mnie byl nawet spory brzuszek ale wzdęcia ustąpiły i brzuszek zmalał ale widoczny :)

    age.png
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie biore zadnych witamin ;) A przytylam 2 kg na ostatniej wizycie, zobaczymy teraz :D Czuje sie wieksza, bo brzuch z dnia na dzien wyskoczyl

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acygan, ja straciłam 3 ciąże, długo się leczyliśmy żeby zajść. Od początku jestem na żelaznym zestawie. Za usg i pappe nic nie płaciłam, lekarka wręcz kazała mi je zrobić. Wiem, ze stres nie sprzyja, ale nie umiem sobie z tym poradzić.
    Wyników pappy i nifty jeszcze nie mam, ale naprawdę nie wiem co bym zrobiła jeśli... Myśle jednak, ze warto wiedzieć i oswoić się.

    Usg prenatalne miałam przed brzuch i bardzo się zdziwiłam! Ogoliłam się pięknie, a doktor spodni nie kazał zdejmować ;) Takie badanie na pewno było przyjemniejsze od dowcipnego.

    Ja jeszcze nie tyje... wręcz nawet schudłam. Jak dopadają mnie mdłości, to nie jestem w stanie nic przełknąć, wymiotuje więcej niż na początku. Martwię się, bo i tak mam niedowagę.

  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Ja w 11t4d mialam troche dopochwowo i przez brzuch , narzeczony pierwszy raz widział w 16tc zadowolony bo akurat usłyszał ze syn zmienił siw w dziewczynkę i jeszcze na koniec dostał od lekarza specjalnie dla niego zdjęcie,teraz powiedział ze jesli tylko będzie mial wolne będzie chodził ze mną :)

    J.S moje bole spowodowane sa prawdopodobnie nerkami
    A gdzie dokładnie miała bóle ? Ja mam erytrocyty leukocyty i bakterie posiew zrobiłam infekcji żadnej nie ma. Muszę iść do urologa bo tyłem o ile bakterie w ciąży są często norma tak erytrocyty jinleukocyty już nie.Czesto boli mnie krzyż albo odcinek lędźwiowy sama nie wiem czasami tak jakby mnie ciągnęło do pośladka głupie uczucie pęcherz mnie nie boli nic nie piecze

    welonka lubi tę wiadomość

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Mnie kazala w 2 trymestrze brać femibion 2, najpierw co drugi dzień, od niedawna codziennie. Na pewno powinnaś brać cos z jodem, wit d i dha. Te 3 + kwas foliowy to według mnie podstawowe i bardzo ważne elementy. Dha np super dziala na mozg dzidzi.
    Tez to biorę Femibion natal 2 codziennie plus jodid bo mam niedoczynnosc i euthyrox

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ