Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamusie 2016
Odpowiedz

Czerwcowe mamusie 2016

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2015, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sapphire wrote:
    Tak, jestem już szczęśliwą mamą 11-miesięcznego urwisa :) Mieszkam w UK, więc na pierwsze USG poczekam jeszcze jakieś 8 tygodni. W każdym razie jestem dobrej myśli i bardzo się cieszę, bo w tę ciążę zaszłam w 1 cyklu starań, a o Jasia staraliśmy się ponad 2 lata.
    Oj to dlugo sie jeszcze naczekasz na usg. Jak to u was w uk wyglada?

  • Helen Autorytet
    Postów: 2224 1939

    Wysłany: 20 października 2015, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kourtney wrote:
    Tak.ale jutro ide do tego na nfz
    jak pierwszy raz to na pewno zrobi usg.

    feegu6l.png
  • Kawokado Autorytet
    Postów: 567 580

    Wysłany: 20 października 2015, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Sapphire i gratulacje! :) Jak możesz to napisz jak to wszystko wygląda w UK, bo temat ciekawy ;) najbardziej dziwi mnie to, że USG tak późno za granicą robią

    mhsvpiqvcq4vs5qz.png

    dw1LBL5.jpgdw1Lp2.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2015, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciążę prowadzi tylko położna (jeśli nie ma komplikacji). Nie ma żadnych badań ginekologicznych. Około 8-10 tygodnia trzeba się do niej zgłosić, zakłada kartę ciąży, przeprowadza wywiad na temat chorób w rodzinie, trybu życia, itp. Około 12-14 tc. jest pierwsze usg (z badaniem przezierności karkowej). Drugie i zarazem ostatnie jest około 20-22 tc (połówkowe+płeć). W międzyczasie są spotkania z położną, ale na zasadzie pogadanek i pod koniec ciąży mierzy i "maca" brzuch. Podejście mają bardzo luźne... No i niestety nie ratują wczesnej ciąży. Jak dostałam krwotoku w 13 tc to nie dostałam żadnych leków na podtrzymanie. Powiedzieli mi, że czas pokaże... Skończyło się szczęśliwie, ale przez wiele tygodni byłam w stresie. Za to poród, opieka i warunki w szpitalu to bajka. Coś za coś :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2015, 22:32

    Kawokado lubi tę wiadomość

  • ansad Ekspertka
    Postów: 199 231

    Wysłany: 20 października 2015, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj na usg. Maluch 7mm, serduszko bije prawidłowo, tylko martwi mnie ze wielkość jest mniejsza niż powinna. Wg usg 6t2 d, a wg owulacji ( wiem dokładnie kiedy była) jest 7 t. 1 d.

    nick nieaktualny, Kawokado, nick nieaktualny, Abra, nick nieaktualny, Paula222 lubią tę wiadomość

    Adaś ur. 07.05.2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2015, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helen wrote:
    jak pierwszy raz to na pewno zrobi usg.
    Drugi raz. Juz raz mi robil usg. Jutro z wynikami mam przyjsc. Ale bede go blagac o usg jak nie bedzie chcial zrobic

  • ansad Ekspertka
    Postów: 199 231

    Wysłany: 20 października 2015, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sedinium bardzo mi przykro. Mam nadzieję, że w końcu Wam się uda.

    Adaś ur. 07.05.2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2015, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ansad, mogłaś mieć późne zagnieżdżenie. Nie martw się, maluszek nadrobi :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2015, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ansad wrote:
    Byłam dzisiaj na usg. Maluch 7mm, serduszko bije prawidłowo, tylko martwi mnie ze wielkość jest mniejsza niż powinna. Wg usg 6t2 d, a wg owulacji ( wiem dokładnie kiedy była) jest 7 t. 1 d.
    Gratulacje :)
    A mowilas lekarzowi o tym? Mowil cos ze mniejsza fasolka czy ze wszystko w porzadku?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2015, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sapphire wrote:
    Ciążę prowadzi tylko położna (jeśli nie ma komplikacji). Nie ma żadnych badań ginekologicznych. Około 8-10 tygodnia trzeba się do niej zgłosić, zakłada kartę ciąży, przeprowadza wywiad na temat chorób w rodzinie, trybu życia, itp. Około 12-14 tc. jest pierwsze usg (z badaniem przezierności karkowej). Drugie i zarazem ostatnie jest około 20-22 tc (połówkowe+płeć). W międzyczasie są spotkania z położną, ale na zasadzie pogadanek i pod koniec ciąży mierzy i "maca" brzuch. Podejście mają bardzo luźne... No i niestety nie ratują wczesnej ciąży. Jak dostałam krwotoku w 13 tc to nie dostałam żadnych leków na podtrzymanie. Powiedzieli mi, że czas pokaże... Skończyło się szczęśliwie, ale przez wiele tygodni byłam w stresie. Za to poród, opieka i warunki w szpitalu to bajka. Coś za coś :)
    Nie zazdroszcze ...nieciekawie tam z tym prowadzeniem ciazy macie..ma pewnie prywatne wizyty kosztuja bardzo duzo?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2015, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety, wydaje mi się, że to ze względu na duży przyrost naturalny na Wyspach. W pierwszej ciąży poszłam raz prywatnie na zwykłe usg, bez żadnych specjalistycznych pomiarów, to zapłaciłam 100 funtów. W tej ciąży też na pewno pójdę zobaczyć serduszko. W końcu spokój jest najważniejszy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2015, 22:48

    Helen lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2015, 06:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gaja13 wrote:
    Dziewczyny ja mam jutro wizytę u gina potrzymajcie i za mnie kciuki żeby było wszystko ok i serduszko biło ;)
    Gaju, kciuki trzymam mocno! Będzie dobrze!

    gaja13 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2015, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak w ogóle to miłego dnia Wszystkim a wizytującym trzymam kciuki :)

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2015, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj zaczynam 9tydzien :)
    O 12 wizyta. Trzymcie kciuki ;)

    nick nieaktualny, nick nieaktualny, mia6, nick nieaktualny, Paula222, nick nieaktualny, Helen, Kawokado, xpaulinax lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2015, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kourtney ja również a wizyta jutro :D

  • Pati_89 Autorytet
    Postów: 1149 1451

    Wysłany: 21 października 2015, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kcikasy za wszystkie wizytujace <3

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    f2w3dqk3ob7fxh99.png
  • Abra Autorytet
    Postów: 658 348

    Wysłany: 21 października 2015, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annielove - cudowne zdjęcie! Ogromne emocje - pierwszy raz zobaczyłaś ruch dziecka - niesamowite!!!
    Bardzo pięknie wszystko widać - chyba super sprzęt ma Twój gin, co?

    adsad - bardzo się cieszę, że ujrzałaś <3 i gratuluję! Zupełnie nie masz się czym przejmować, że wychodzi inaczej z USG niż z OM i owulacji - to normalne i dzieciątko na pewno "nadrobi straty" ;)

    Witam również nowe Czerwcóweczki i życzę Wam spokojnych ciąż :D

    Ja wczoraj po pracy nie dałam rady wejść już na forum: najpierw byłam tak zmęczona, że poszłam lulu, a jak wstałam to już do ponownego zaśnięcia było mi tak niedobrze, że szok :/
    Dobrze chociaż (obym nie wykrakała), że te mdłości męczą mnie popołudniu i wieczorami, a nie w dzień w pracy 36pc.gif

    nick nieaktualny, nick nieaktualny, Effa lubią tę wiadomość

    Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cię,
    Zanim się urodziłaś - kochałam Cię,
    Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia - byłam gotowa za Ciebie umrzeć...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2015, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abra, mnie mdlosci i w pracy mecza ale da sie je zniesc. Mysle, ze to troche tez psychika, cala energie skierowuje na to by wytrzymac a gdy wracam do domu to po prostu padam na lozko. Wczoraj juz o 19 spac poszlam i dzisiaj podobny scenariusz zakladam :-) Ciesze sie, ze od poniedzialku mam tydzien urlopu, bede calymi dniami spala i leniuchowala. Ja nie wiem jak Wy Dziewczyny z maluchami w domu dajecie rade....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2015, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abra wrote:
    Annielove - cudowne zdjęcie! Ogromne emocje - pierwszy raz zobaczyłaś ruch dziecka - niesamowite!!!
    Bardzo pięknie wszystko widać - chyba super sprzęt ma Twój gin, co?

    adsad - bardzo się cieszę, że ujrzałaś <3 i gratuluję! Zupełnie nie masz się czym przejmować, że wychodzi inaczej z USG niż z OM i owulacji - to normalne i dzieciątko na pewno "nadrobi straty" ;)

    Witam również nowe Czerwcóweczki i życzę Wam spokojnych ciąż :D

    Ja wczoraj po pracy nie dałam rady wejść już na forum: najpierw byłam tak zmęczona, że poszłam lulu, a jak wstałam to już do ponownego zaśnięcia było mi tak niedobrze, że szok :/
    Dobrze chociaż (obym nie wykrakała), że te mdłości męczą mnie popołudniu i wieczorami, a nie w dzień w pracy 36pc.gif

    Pewnie tak.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2015, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was kochane :) Od 2 dni nie mam mdłości, czyżby to koniec? Oj tak bym chciała

    Kciukam za wizytujące <3 Kourtney na którą masz wizytę?

    Witam nową mamusie :)

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

‹‹ 145 146 147 148 149 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 mitów na temat premenopauzy, które warto wiedzieć mając 40 lat lub więcej

Premenopauza (perimenopauza) to nie tylko wciąż temat tabu, ale również etap życia kobiety, który często owiany jest mitami i nieporozumieniami. W rzeczywistości jest to naturalny okres przejściowy, który poprzedza menopauzę, a jego zrozumienie może zaoszczędzić Ci wiele stresu, lęku i znacząco wpłynąć na jakość życia i zdrowie hormonalne. Wraz z ekspertami zebraliśmy dla Ciebie 10 najpowszechniejszych mitów dotyczących premenopauzy i menopauzy, opierając się na najbardziej wiarygodnych i aktualnych danych naukowych.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ