X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2021
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4363 1263

    Wysłany: 25 maja, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mieliśmy jechać nad morze w środę wieczorem ale lecimy dzisiaj 😁 ruszymy wieczorem żeby nie robić co chwilę przystanku na siusiu. A adaptację zaczniemy w kolejnym pełnym tygodniu.
    Będę pracować zdalnie a mąż z małym chill 😎
    Już nie pamiętam kiedy byłam nad polskim morzem cały tydzień 😅 znając moje szczęście muszę spakować ciepłą bluzę i kurtkę 😂

    Nie wyobrażam sobie swojego małego jak stoi i grzecznie śpiewa piosenkę. Już pomijam fakt że ma za mały zasób słownictwa na takie rzeczy. A w grupie to nie tylko on

  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4363 1263

    Wysłany: 25 maja, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze tliła się we mnie iskierka nadziei, że żłobek jednak nie zostanie zamknięty. Niestety wczoraj przysłali maila, że zamykają 🥹

  • Ann11 Ekspertka
    Postów: 571 63

    Wysłany: 25 maja, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To Laura na tych przedstawieniach ładnie śpiewa, pokazuje i tańczy. Często chce też żeby jej włączyć w domu. Nawet nie znałam tych piosenek ale zaśpiewała mi kawałek i znalazłam je na YT i śpiewałyśmy je też w domu. A teraz już nie chce, krzyczy żeby zmienić piosenkę. Wcale się nie dziwię

  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4750 3475

    Wysłany: 25 maja, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann dla mnie to też jest nie do przyjęcia... nie dość, że dają słodycze bez wiedzy rodziców to jeszcze faworyzowanie dzieci. Słabe, ale pogadaj z Paniami może coś wskórasz :)

    Ja się ciesze, że skończył się sezon komunijny... narobiłam się tortów i słodkich stołów jak dziki osioł :P
    A jeszcze w Boże Ciało mamy uro Igusia, więc cały dom ludzi... dobrze, że to okres ładnej pogody to będzie grill plus słodki stól :) a no i robię mu ściankę balonową. U nas w tym roku motyw Myszka Miki :)

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4569 1910

    Wysłany: 25 maja, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina, gdzie dokładnie byliście w Omanie?
    Planuje już kolejny rok, to straszne;D
    Sumi, jedziemy dokładnie to Torrevieji do apartamentu. Planujemy dużo zwiedzać, więc może się spotkamy z Twoimi rodzicami;)

  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4750 3475

    Wysłany: 26 maja, 01:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syrenka w Salalah w hotelu Fanar :) ale tam chyba konfiguracja max 2+1 (Kajo był mały wiec przeszło)
    Ogólnie w tym hotelu jest nowa i stara część. My bylismy w starej ale mogliśmy korzystać z nowej, od przyszłego roku ma to być oddzielny kompleks jako New Fanar :) piękny, ale ceny tez mieli piękne 😅
    Ogólnie to jest kompleks 3 hoteli obok jest Hotel Rotana. Tez super, szersza plaża (taka bardziej karaibska) :) i możesz meleksem jeździć między hotelami i korzystać sobie do woli. My bylismy i na plazy i w restauracji w Rotanie :)

    Także polecam :) dla mnie super alternatywa np dla Egiptu, lot krótki, woda gorąca i nie ma Zemsty Faraona 😅
    Chociaż do Egiptu tez się pewnie kiedyś wybierzemy :)

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4569 1910

    Wysłany: 26 maja, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki;) Dopiero kupiłam bilety do Abu Zabi i to jeszcze OW;D i na marzec, więc mogą przesunąć/odwołać itd, ale się zastanawiam, czy jakbyśmy zahaczyli Oman, to który rejon. Czy bardziej Maskat, czy Salalah. No i w tym drugim chyba fajniejsze plaże. Jeszcze dużo czasu, zdążę się zastanowić.
    A dla nas to już prawie żaden hotel nie ma dobrej opcji. Albo w takiej cenie, że w życiu bym się nie zdecydowała. W ogóle jakiekolwiek wycieczki zorganizowane już są dla nas poza zasięgiem. Chyba,że jakis bardzo atrakcyjny last.

  • Ann11 Ekspertka
    Postów: 571 63

    Wysłany: 26 maja, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syrenka rozkręciłaś się 😉

  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4569 1910

    Wysłany: 26 maja, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann, przepadlam z podrozami i nie mogę przestać;D A tak serio to teraz jest dobry czas dla nas. Ja w domu, stary może ogarnąć urlop, jak wie odpowiednio wcześnie i się dopasować, dziewczyny nie chodzą do szkoły, a do przedszkola mogą po prostu nie przyjść. No i wychodzi taniej, bo o ile bilety drogie itd, to już noclegi nie wszędzie je liczą jako osobę, a i obiady wychodzą spoko, bo dziewczynki jedzą albo od nas albo porcje dla dzieci na pół. Może takie wyjazdy mają niewiele wspólnego z wypoczynkiem, ale wiem, że później będzie więcej komplikacji. No, chyba że jak już będą duże. Ale kto by chciał czekać tyle lat;D Czuje,że to dobry moment. I nie przepuszczam żadnej okazji;D

  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4363 1263

    Wysłany: 26 maja, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiedziałam że tak bardzo potrzebuje urlopu dopóki tutaj nie przyjechaliśmy. Jesteśmy dopiero od wczoraj od 22 a ja już czuję że żyję 🙂 co prawda jutro do pracy ale wraz. Kurde. Co wakacje to wakacje.
    Mały taki szczęśliwy. Pogoda spoko ale nad samym morzem wieje. Raz ciepły wiatr raz zimny. Nie bardzo da się długo posiedzieć. Krzyczy co chwilę „mama patrz! Woda dużo!” Wbiega na ten mokry kawałek plaży i piszczy że woda go goni. Ciągle chce siedzieć na dworze. Ma tu masę zabawek bo na całe wakacje przyjeżdzają tutaj dzieci i trzymają swój dobytek. Super

  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4363 1263

    Wysłany: 26 maja, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do lastow to wczoraj patrzyłam. Słabe z wylotem na jutro. Ceny jak normalnie. Ale też już myślałam czy na następny rok coś nie klepnąć 😂

  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4569 1910

    Wysłany: 26 maja, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoe, teraz nie jest dobry termin na lasty. Boże ciało i to nakręca ceny. A mniej niż tydzień temu widziałam Egipt dla nas 2+3 z all inclusive hotel z aquaparkiem 3200 łącznie. jak za darmo. Gdyby stary miał urlop, to byśmy tam teraz byli.
    I loty widziałam czartery np. Kos za 300. Tylko ogarnąć hotel/apartament, co kto lubi.
    Aż żal. Ale to trzeba być elastycznym i brać bez zastanowienia.
    A dzieci na urlopach się cieszą. Mają rodziców dla siebie i cała ich uwagę. Trochę piasku i nowych zabawek. normalnie raj;) Trafiliście fajna pogodę. Korzystajcie!;)

  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4276 758

    Wysłany: 26 maja, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syrenka i tak trzymać, podziwiam!

    Moja nas dzisiaj zaskoczyła. Byliśmy w parku z takimi różnymi atrakcjami dla dzieci. Bez żadnego zawahania wsiadła na rowerek trzykołowy i zaczęła pedałować. Co prawda wspominała kiedyś, że w żłobku mają motocykl na pedały, ale co to jeden pojazd na tyle dzieci, ale jak widać wystarczyło żeby się nauczyła 😁 Ten dzisiejszy trzykołowiec był bardzo ciężki, dwuosobowy, a jednak dawała sobie świetnie radę. Więc postanowione, już na te urodziny dostanie rowerek. W najgorszym wypadku przeczeka w garażu do następnego sezonu, ale chociaż spróbujemy 😊

    OrT4p2.png
  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4276 758

    Wysłany: 27 maja, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę sprostować temat Cruzee 😅 Jest druga,
    dłuższa rurka do podwyższenia siodełka, więc może i do 5 lat wystarczy.

    OrT4p2.png
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4363 1263

    Wysłany: 29 maja, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś powinnam zacząć prawdziwy urlop i cyk deszcz 😂 jakże mogło by być inaczej jak jestem nad morzem 😅

    Nad rowerem będę myśleć w następnym roku. Już będziemy mieć podwórko więc będzie gdzie ćwiczyć. Będę pytać wtedy o polecajki, czy wam się sprawdziły zakupy 😁

  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4276 758

    Wysłany: 29 maja, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoe pomimo wszystko życzę miłego odpoczynku 😊

    My jednak zamówiliśmy woom 2, babcia się uaktywniła, więc się zdecydowaliśmy 😅 Jestem ciekawa czy jest wart swojej ceny.

    OrT4p2.png
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4363 1263

    Wysłany: 30 maja, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślałam że jak mówicie że woom jest drogi to znaczy że kosztuje 700-900 zł. Jak bardzo się myliłam 😂

  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4276 758

    Wysłany: 30 maja, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po prostu Zoe wrote:
    Myślałam że jak mówicie że woom jest drogi to znaczy że kosztuje 700-900 zł. Jak bardzo się myliłam 😂

    Jeszcze gorzej jak ulubionym kolorem dziecka jest fioletowy, a każdy inny kolor akurat gdzieś można znaleźć w promocji 🙈 Nawet używanych fioletowych w okolicy nie było.
    Choć z tego co patrzyłam to w Niemczech i tak wychodzi nawet troszkę taniej niż w Polsce.

    Karolina udanej imprezy i uściski dla Igusia😘

    OrT4p2.png
  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4569 1910

    Wysłany: 30 maja, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślałam, że 1500-1700, a się okazuje,że za tyle chodzą używane;D przecież to jakaś masakra.
    Tak się czepiają,że teraz mamy 800 plus i każdy, kto ma dzieci, to robi na nich biznes, ale za naszych czasów to były składaki, jeden na lata, nikt się waga nie martwił, służyły wielu dzieciom, a tu teraz scoot ride, cruzee, woom i każdy na max 2 lata. Niby potem można sprzedać w dobrej cenie, ale jednak... No i w sumie nie trzeba ich kupować.
    A to tylko rowery, jeszcze są zajęcia dodatkowe i inne cuda wianki. Nic, tylko trzeba nauczyć się srac pieniędzmi chyba.
    Przerażają mnie te czasy, a póki co moje dzieci nie mają dodatkowych życzeń. Co to będzie jak pójdą do szkoły i się zacznie wymyślanie 🤣🤣

  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3951 1187

    Wysłany: 31 maja, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syrenka ale to są markowe rzeczy. Naprawde można kupić super rower w bardzo przystepnej cenie. Ale wszyscy lecą za modą.
    Jest polski odpowiednik cruzee. Dwa razy tańszy i lepszy ale nikt o nim nie słyszał. Bo marki przyćmiewają te mniej znane produkty. A 2k na rower dla 3 latka to jest absurd.
    Kolezanka kupiła tez rowerek biegowy z woom. Przeciez to też jest ponad 1k. I po co?...

    Rozumiem szkolniakowi kupic pierwszy porządny rower na lata... ale 3 latkowi? Za te cene kiedys mozna było na porządny all in polecieć xD
    A teraz to norma. 2k na rowerek.. 😅

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
‹‹ 2333 2334 2335 2336 2337 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ