X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2021
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4253 1256

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przechodzę jakąś komedię z NFZ. O 6:50 stałam już w kolejce przed przychodnia żeby umówić się do internisty (nie ma innej opcji zapisu). Dostałam się na 15:15 na kartce zapisano mi godzinę i nr gabinetu. Poszłam i czuje że to nie ten gabinet. I miałam rację, źle zapisano mi nr 🤦‍♀️ Poszłam do właściwego. Opóźnienie pół godz. Dała zaświadczenie na szczepienie na krztusiec. Wysłała do gabinetu zabiegowego. Podała mi zły numer. Dopytałam i w końcu znalazłam. Pielęgniarka oczy w słup co to jest 🤦‍♀️ Tłumaczy mi że po szczepionkę na krztusiec muszę udać się do sanepidu 😳 mówię że chyba coś nie tak bo doktor kazała mi tu przyjść i mnie zaszczepią, zaświadczenie ważne dobę. Wzięłam babę na litość, powiedziała że jutro pogada z koleżankami, kazała przyjść na 11 do jej gabinetu i powie mi co robimy.
    To wszystko jest jakaś farsa 🤦‍♀️

  • Veruka Autorytet
    Postów: 994 464

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    unify wrote:
    I pytanie dla dziewczyn,które zakupiły tantum rosa. Kupilyscie w saszetkach czy juz gotowe w buteleczkach? Ja mam coś takiego
    https://zapodaj.net/e4a47cea016c1.jpg.html

    I zastanawiam sie czy taka jedna buteleczka jest na ,,jedno polanie" czy na dwa razy? Ogólnie ciężki ten cały zestaw😝 nie wiem jak ta walizkę bede targac

    Też takie zamówiłam. Do szpitala biorę tylko 2-3 buteleczki, powinno wystarczyć ☺️

    Dla dziecka nie biorę ręcznika, u nas nie kapią. A z racji tego, że szpital praktycznie nic nie zapewnia to moja torba i tak będzie pękać w szwach 🙈

    Dziewczyny, gratuluje udanych wizyt!

    Santi_14, unify lubią tę wiadomość

    3i499vvjwdixpa2l.png

    iv09f71xe0b0j8js.png
  • Bajka111 Autorytet
    Postów: 2183 745

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja cały czas mam przeprawę z ZUSem, nie wypłacili mi chorobowego w ustawowe 30 dni, wszczynając postępowanie czy podlegałam składkom dając sobie 30 dni. Teraz dostałam kolejne pismo, że przedłużają o kolejne 30 dni. Absurd goni absurd, zdążę urodzić i pieniędzy nie dostanę...

    aaZap2.png
    bOz9p2.png
  • Santi_14 Autorytet
    Postów: 2062 1546

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki które wykupiły te nagrania ABC laktacji od ZaufaPołożnej powiedzcie mi to są nagrania video? Czy Audio?

    Adaś ❤️ 20.06.2021

    01.2020 pierwsza procedura IVF ❌ Polmedis Wrocław
    09.2020 druga procedura IVF ✅ Angelius Katowice

    START - powrót po rodzeństwo 💪🏻💪🏻✊🏻
    09.2023 trzecia procedura IVF Invimed Wrocław 🍀🤞🏻
    29.09 - punkcja -> ET 2x8A, FET4AA, FET4BB, ❄️❄️2x8A
    02.10.23 - ET 2 zarodków 8A -> ❌
    04.12.23 - FET 4AA -> ❌
    27.02.24 - FET 4BB ❌

    23.04.24 - wizyta immuno Paśnik
    Ana1✅Cytokiny✅ Cross mach✅ AlloMLR 0%❌ -> szczepienia❓

    🔜 28.05 histeroskopia+ CD138
  • Cyprysek89 Autorytet
    Postów: 1978 1633

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio musialam się umówić na e-wizyte w Zusie bo nie zdarzyli w 28 dni zatwierdzić mojego l4 a co za tym idzie nie miałam kasy. Po "wizycie" tego samego dnia l4 już było ale, że następne przelewy robili dopiero 15 to musialam czekać kolejny tydzień. I tym sposobem miałam 2 tyg opóźnienia z kasą. I nie wyobrażam sobie sytuacji, że jestem w tym momencie sama albo beż oszczędności...

    A NFZ to kolejna instytucja to zaorania 😁

    l22ne6ydn4cyrozp.png
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4253 1256

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cyprysek89 wrote:
    Ja ostatnio musialam się umówić na e-wizyte w Zusie bo nie zdarzyli w 28 dni zatwierdzić mojego l4 a co za tym idzie nie miałam kasy. Po "wizycie" tego samego dnia l4 już było ale, że następne przelewy robili dopiero 15 to musialam czekać kolejny tydzień. I tym sposobem miałam 2 tyg opóźnienia z kasą. I nie wyobrażam sobie sytuacji, że jestem w tym momencie sama albo beż oszczędności...

    A NFZ to kolejna instytucja to zaorania 😁

    Masakra 🤦‍♀️ W tym momencie cieszę się że pracuję w dużej firmie i to od nich dostaję pensję a nie batalie jak nie z NFZ to z ZUS 🤦‍♀️ Dzisiaj tak to mnie przeorało psychicznie że leżę padnięta. Mąż balkon wyszorował, poduchy przyniósł.
    Jutro znowu idę po lekarzach, zobaczę czy uda się zaszczepić. Gdyby nie chodziło o syna to bym tam tylko drzwiami trzasnęła i wyszła. Po południu będzie bardziej przyjemnie bo mam wizytę u swojej ginekolog. Zobaczę na czym stoję i ile czasu mi zostało

  • Bajka111 Autorytet
    Postów: 2183 745

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cyprysek89 wrote:
    Ja ostatnio musialam się umówić na e-wizyte w Zusie bo nie zdarzyli w 28 dni zatwierdzić mojego l4 a co za tym idzie nie miałam kasy. Po "wizycie" tego samego dnia l4 już było ale, że następne przelewy robili dopiero 15 to musialam czekać kolejny tydzień. I tym sposobem miałam 2 tyg opóźnienia z kasą. I nie wyobrażam sobie sytuacji, że jestem w tym momencie sama albo beż oszczędności...

    A NFZ to kolejna instytucja to zaorania 😁

    Ja byłam osobiście i mnie zlali. Od lutego bez kasy, porażka. 🤦‍♀️ A wszystko mają w systemie przecież.

    aaZap2.png
    bOz9p2.png
  • KasiaC Autorytet
    Postów: 2307 1834

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też szczęśliwie wypłaca wszystko moja firma w dniu wypłaty i mnie omijają te hocki klocki z ZUS.

    Santi - nagranie jest video i trwa bodajże 2:15 h.

    Zoe powiem Ci, że niezły cyrk z szczepionką. Dla porównania ja w medicover normalnie w trakcie wizyty powiedziałam, że chciałam się niedługo zaszczepić na krztusiec (to był 28 tc) i jak to załatwić. Lekarz zawołał położną, ta w trakcie mojej wizyty zapisała mnie do internisty (nie czekałam nawet 5 min tylko od ginekologa prosto poszłam tam), dostałam skierowanie i również od razu poszłam do zabiegowego na szczepienie. Razem z moją planową wizytą trwało to 45 min ...



    Santi_14 lubi tę wiadomość

    age.png

    preg.png
  • KasiaC Autorytet
    Postów: 2307 1834

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wyprawki szpitalnej to ja też mam z Waszego polecenia piankę ginexid zamiast TR. Ręcznika nie biorę - wczoraj miałam szkołę rodzenia z mojego szpitala i twierdzili, żeby nie brać. Tak samo jak pytałam ile zestawów ubranek to wręcz prosili, by tylko na wyjście bo oni mają naprawdę dużo i bardzo o nie dbają i chętnie dadzą swoje. Ale wezmę coś w razie wu jakby jednak "łachy" były :P Na pewno będę robić dużo zdjęć malutkiej, więc fajnie jakby miała coś ładnego :)

    A przy okazji z góry sorki, że ja płaczę ciągle nad jednym tematem - mojej wagi, ale przyszły mi właśnie sukienki z zalando na baby shower. Wyglądam w nich jak wieloryb.... przymierzam moje to samo. Kupiłam na szybko nowe, ale na pewno nie dojdą. Od razu mi sie odechciewa tej mprezy jak wiem jak wyglądam. Mam tyłek taki jak brzuch.... i jeszcze któraś z Was pisała o sesji, że za duży brzuszek miała. Ja idę dopiero za 2 tyg w 35 tc... tak samo mi się odechciewa wydawać na to hajs, wiedząc ze będę słoniem i tylko będę płakać później nad tymi zdjęciami...a przypominam, że ciągle ćwiczę i ciagle jestem głodna bo mało jem. Chyba taką mam urodę ciążową, że tyję :(

    age.png

    preg.png
  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4418 1873

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, to ja pisałam o tym za dużym brzuchu. Dzisiaj widziałam 2 zdjęcia z sesji, jak dostanę więcej to coś tu wrzucę. Podobają mi się mniejsze brzuszki, ale babeczka fajnie to ujęła i tak.
    A rozumiem Twoje rozterki aż za dobrze.
    Niektóre kobiety wyglądają jak milion dolarów w ciąży. Albo sam brzuszek, albo kształty zaokrąglają się lekko i dodają tylko uroku. A inne nie mają tyle szczęścia. Sama wyglądam jak młoda orka, nienawidzę patrzeć na moje ciało, brzydzę się go teraz tak bardzo,że jak mąż chce się bzykać, to mam milion wymówek, bo nie chce,żeby mnie taka widział. Cóż. Nie tylko dolegliwości ciążowe dają popalić. Czekam na czerwiec,żeby te wszystkie bolączki minęly i żeby doprowadzić się do względnego stanu, bo to dla mnie ważne.

  • Lilak Autorytet
    Postów: 1570 929

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzisiaj tak

    750b0355ebd7.jpg

    Brzucho wielki a bobo chyba najmniejszy na czerwcowym forum 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2021, 20:40

    unify, Mala_syrenka, Chaos, Noelle, Batylda, Nitka1, Cyprysek89, Papillon lubią tę wiadomość

    ❤️Julian 10.06.2021 2845g i 50 cm szczęścia❤️
    15b891ccdb.png
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4253 1256

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślałam że jako osoba wiecznie szczupła będę pogrążona patrząc w lustro. Ale przyznaję że pomimo +10 kg akceptuje siebie. Jestem tym zaskoczona. Nie mogę pogodzić się jedynie ze swoim zmęczeniem i tym jak jestem mało efektywna. Wszystko zajmuje mi tyle czasu że jestem zła sama na siebie

  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4209 758

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaC, no nie dogodzisz 😉 Ja miałam dość wcześnie sesję, brzuch nie był wielki i zdjęcia bardzo mi się podobają, ale teraz mój brzuch też mi się podoba, że chętnie zrobiłabym drugą sesję 😆
    A na tyłek chętnie bym coś przygarnęła, bo dalej prawie płaski🙈

    A to, że tak źle wyglądasz w tych sukienkach to napewno chodzi o ich krój, a nie że z Tobą jest coś nie tak 😉

    OrT4p2.png
  • unify Autorytet
    Postów: 935 731

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie mi jak to jest z ktg. Na nie sie chodzi do obojętnie jakiego szpitala czy przychodni? Jakies skierowanie jest potrzebne? Czy trzeba tylko wczesniej zadzwonić i sie umówić? Mówię o nfz oczywiście.
    U mnie taka sytuacja, ze obecnie mieszkam w Warszawie, ale w połowie maja wracamy na stałe do rodzinnego miasta. Z moja ginekolog prowadząca będę sie zatem widziała ostatni raz gdzies w 37tc. Potem chodzi się jeszcze na wizyty do ginekologa czy tylko na ktg?

    atdc2n0a92hantdh.png
  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4418 1873

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktg w ciąży niepowikłanej nie jest zalecane przed 40 tc.
    Nie wiem, jak to wygląda, jak chcesz sobie robić wcześniej dla spokoju. Moje koleżanki miały podczas wizyty u lekarza. Akurat tamtejsza położna miała taki sprzęt.
    Ja robiłam prywatnie w mojej szkole rodzenia za 20 zł.
    Do szpitala nie jest potrzebne skierowanie na ktg,ale nie wiem, czy chetnie będą chcieli robić. Musisz zadzwonić i się dowiedzieć.
    A po 37 tc dobrze by było, jakbyś się jeszcze wybrała do lekarza. Poród może się sam nie zacząć, a lepiej być pod kontrolą.
    W szpitalu wywołują z tego, co wiem 40+7 dopiero, czyli jak maleństwu u Ciebie dobrze, to by Cię lekarz 4 tygodnie nie widział.

  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4253 1256

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W moim szpitalu jest tak jak wspominałam. Trzy dni przed terminem porodu idzie się na test COVID. Wtedy tez umawia się na ktg (nie jest potrzebne skierowanie). Położna mówiła że umawia się na ktg wcześniej ze względu na to żeby nie tłoczyć się niepotrzebnie i długo nie czekać na swoją kolej. Skierowanie na ktg jest potrzebne jeżeli chcesz mieć robione ktg przed terminem i masz do tego wskazania od lekarza. Idziesz do wybranego przez siebie szpitala.

  • AśKa31 Ekspertka
    Postów: 169 170

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pytałam w mojej poradni k położnej od kiedy ktg to mówiła że w 38tc i wtedy z wynikiem do lekarza się idzie. I tak raz w tygodniu aż do pobytu w szpitalu bo tam robią ktg co i rusz w 40+tc

    iv098u69zmfsq3uc.png
    lprkjw4z1buxtr1n.png
  • unify Autorytet
    Postów: 935 731

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedzi :) będę musiała zatem poszukać jakiegoś nowego ginekologa na samej końcówce, bo do Warszawy nie bede specjalnie jeździć tyle km😄

    atdc2n0a92hantdh.png
  • _agrafka_ Autorytet
    Postów: 1571 998

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaC nie martw się nie jesteś sama, ja tez ćwiczę, dużo chodzę jem normalnie ( nie objadam sie) a i tak waga rosnie mi jak szalona. Brzuch mam juz taki duży ze ja naprawde nie wiem jak ja dotrwam do tego czerwca. Sesje mam zaplanowaną na przyszły tydzień ale jak pogoda nie dopisze to będę miała dopiero za dwa tygodnie 😔

    Z „wydajnością” mam to samo, staram się wszystko robić normalnie ale jakoś dużo więcej czasu mi na wszystko schodzi i tez potem jestem zła na siebie ze tak mało zrobiłam 🤷‍♀️ Tyle książek mam jeszcze do przeczytania a nie mam kiedy czytać, znowu jak siedzę i czytam to mam wyrzuty ze nie robię nic produktywnego. Ot takie rozterki ciężarnej 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2021, 22:14

  • Kryśka Autorytet
    Postów: 989 389

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez już po wizycie. Cieszę się bo było to pierwsze USG bez zastrzeżeń. Dzidzia wyrównała ładnie parametry - zwłaszcza kości udowej i ramiennej (tu tylko tydzień różnicy). 34 tc waga 2315g.
    Niestety pojawiło się białko w moczu i muszę częściej badać wraz z ciśnieniem żeby wykluczyć gestozę (w pierwszej ciąży lata temu tez niestety miałam objawy).

    Wstąpiłam do świata dziecka i Pani polecała cienkie otulacze bambusowe do układania maluszka do snu latem (zamiast tradycyjnych otulaczy na zamek). Już mam z tym niezły mętlik w głowie. Za nic w świecie nie pamietam jak to było w pierwszej ciąży z takim maluszkiem. Później spał w śpiworkach do ok 1,5 roku.

    _agrafka_, Mama po przejściach, Noelle, NatkaZ, unify, AśKa31, Bajka111 lubią tę wiadomość

    tm01qjv.png
‹‹ 577 578 579 580 581 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ