X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2021
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Nikola Autorytet
    Postów: 1690 301

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoe ja mam kilka takich cieplejszych rzeczy, bo jak to u nas bywa, pogoda jest nieprzewidywalna, ale i na wieczorny spacerek się przydadzą. Mam tez dwa cieplejsze pokarmowe pajacyki.

  • Nikola Autorytet
    Postów: 1690 301

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak u was maja się sprawy piersi? Ja mam tak, ze codziennie muszę roznasowac piersi i tej siary jest już naprawdę bardzaaa dużo.

  • Noelle Autorytet
    Postów: 5740 7934

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikola ja gdzieś tak od 20 tygodnia mogłabym dokarmiać siarą małe kotki na ulicy tyle mi tego leci. 😂
    Ale fakt faktem, że od kilku dni piersi bolą mnie znacznie bardziej niż w pierwszym trymestrze, są znacznie cieplejsze niż reszta ciała i żyły zrobiły się jakby bardziej wypukłe. Kilka dni temu zastanawiałam się nawet czy to nie jakiś zator. 🙈

    Klara 14.06.2021 ❤️ 3250 gram i 51 cm ❤️klz99vvj0698zxow.png
  • Veruka Autorytet
    Postów: 994 464

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam kilka kombinezonów dresowych/polarowych jeszcze po córce (ona z kwietnia). U nas pogoda nieprzewidywalna, my mieszkamy nad morzem więc u nas też często wiatry, różnie może być. Córka w ogóle nie chciała jeździć w wózku więc fajnie się sprawdzał jak trzeba było ją nieść ☺️

    Ja mam chyba jakiś żelazny pęcherz bo w nocy w ogóle nie wstaje 😄 nawet jak mnie córka obudzi to zaraz śpię dalej🤷🏼‍♀️ Piersi jakie były takie są, nic nie urosło i nic nie leci. Pewnie znowu przyjdzie mi rozkręcać laktację.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2021, 09:25

    3i499vvjwdixpa2l.png

    iv09f71xe0b0j8js.png
  • KasiaC Autorytet
    Postów: 2304 1834

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noelle, znam też te probiotyki vivomixx - na instagramie połowa celebrytek je daje dzieciom i sobie kiedyś screny robiłam :D Ale dalej nie wiem czy trzeba je podawać niemowlętom czy nie, u mnie na szkołach mówią w cały świat...

    Nitka - tarczycę badam co 3-4 tyg, jest OK. Nie głodzę się jak na głodówce, ale tak nie dojadam do pełna tylko małe porcje...
    Niemniej niebiosa mnie wczoraj wysłuchały i przenieśli mi sesję z 7 maja na najbliższy poniedziałek yuhuuuu.
    Kombinezonik też planuję kupić, nie wiem czy brać na wyjście z szpitala - zależy od pogody, ale właśnie jak będą brzydkie deszczowe dni czy wieczory latem to może się taki cieńszy przydać. Jak macie jakieś firmy do polecenia dajcie znać.

    age.png

    preg.png
  • Noelle Autorytet
    Postów: 5740 7934

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia to znajoma położna i wiem, że stosowała je u swoich dzieci i była zadowolona. 🤷🏻‍♀️

    Dzisiaj moja chrześnica ma swoje czwarte urodziny i dopiero teraz zdałam sobie sprawę, że miała być urodzona 16 czerwca. 🤭
    Termin praktycznie jak mój a ona wyskoczyła 22 kwietnia i była już zdrowym dzidziusiem po drugiej stronie brzucha. 😅
    To mnie przytłoczyło. 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2021, 09:57

    Klara 14.06.2021 ❤️ 3250 gram i 51 cm ❤️klz99vvj0698zxow.png
  • _agrafka_ Autorytet
    Postów: 1571 998

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noelle to się pospieszyła chrześnica 🙂

    Co do piersi to moje tez bez zmian, powiększyły mi się pod koniec pierwszego trymestru i ten rozmiar się utrzymuje, brodawki tylko zrobiły się większe i ciemniejsze ale nic kompletnie mi z nich nie leci.

  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4196 758

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa no i bądź tu mądry 🤦🏼‍♀️🤔
    Ale,już od razu oddałam, mam załatwione 😊

    Reszta papierów dopiero po porodzie z aktem urodzenia, dobrze się orientuję?
    Mogłabyś tak w skrócie napisać jakie są następne kroki, rzeczy do załatwienia? Bo jak się okazuje, teoria z interetu swoją drogą, a praktyka swoją.
    Z góry dziękuję 😚

    OrT4p2.png
  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4402 1869

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam gigantyczne czarne suty, wielkie żylaste cyce. Na biustonoszu widzę zaschnięty płyn, a jak leciutko nacisne sutka, to wypływa odrobinka żółtego płynu. Jeszcze do niedawna był przezroczysty.

  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4196 758

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tymi piersiami to wielka niewiadoma 🤦🏼‍♀️
    Na początku moje zrobiły się ogromne, nabrzmiałe,twarde, gorące, ale już od dobrych paru tygodni to wszystko przeszło. Nie wiem czego mogę spodziewać się po porodzie. Stąd moje pytanie ile macie staników do karmienia na początek? Podejrzewając, że przez wycieki i nieudolne karmienie na początku, często będę musiała zmieniać to mam aż 6,ale teraz zastanawiam się czy 2 nie odesłać, bo po co mi one jeśli nie będą pasować 🙈

    OrT4p2.png
  • Noelle Autorytet
    Postów: 5740 7934

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala syrenka dosadnie opisałaś sytuację ale dokładnie opisuje to co się u mnie dzieje. 😂
    Z tym, że u mnie żółta siara tryska na prawo i lewo.

    Mama po przejściach ja mam 3 staniki i milion par wkładek laktacyjnych.

    U mnie ostatnio największy problem jest z biodrami i odrętwieniem nóg. 🙈
    Są lodowate i mam wrażenie jakbym straciła w nich przynajmniej połowę czucia.
    A jak nacisnę biodra od tyłu to o panie. 🙄
    Jedyne co przynosi mi ulgę to spychanie miednicy rękami w dół - ciężko mi to opisać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2021, 11:49

    Klara 14.06.2021 ❤️ 3250 gram i 51 cm ❤️klz99vvj0698zxow.png
  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4707 3471

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propo probiotyków to fajny wpis jest u Pana Tabletki i niestety Vivomixx uznawany jest za jeden z mocniejszych probiotyków, więc może warto się zastanowić, czy chcemy od razu coś takiego ładować w maluszka.

    Na insta jest tez profil dr Microbiom - facet z ogromna wiedzą. Tutaj wpis o karmieniu i naturalnych probiotykach przekazywanych z mleka matki:

    https://www.instagram.com/p/CM-CceRM_NG/?igshid=1hq7dcyxbimub&fbclid=IwAR07cecjDnpPimvF9RK1otUJcMztIY377Ps7bmMfesg9emFAPKw9tOPzIH8

    Co do piersi to z moich nic nie leci :P są tylko po protu większe.

    A i od dzis do niedzieli dla klubowiczów HM jest - 20% z kodem ELLE20 :) przy zakupach za min 120 zł :)

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
  • Noelle Autorytet
    Postów: 5740 7934

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina mam w H&M w koszyku zakupy za 119,97. 🙄
    Fatum. 😂

    Klara 14.06.2021 ❤️ 3250 gram i 51 cm ❤️klz99vvj0698zxow.png
  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4196 758

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noelle wrote:
    Karolina mam w H&M w koszyku zakupy za 119,97. 🙄
    Fatum. 😂

    Koniecznie coś dorzuć 😄

    OrT4p2.png
  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4707 3471

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noelle wrote:
    Karolina mam w H&M w koszyku zakupy za 119,97. 🙄
    Fatum. 😂

    To znak :D mamo kup sobie jeszcze cos ładnego :p


    A propo, czy któraś miala lub ma staniki do karmienia z hm? Tam jest tyle modeli, że nie wiem, na który sie zdecydować.

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4245 1255

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie krztusiec ciąg dalszy.
    Poszłam do przychodni do gabinetu zabiegowego. Panie do mnie że one nie mają szczepionki tej firmy ze skierowania. Powinnam teraz iść do apteki, zamówić szczepionkę, iść do internisty jak już dostanę szczepionkę i przyjść do nich to mnie zaczepią 🙃
    Powiedziałam że już tyle razy próbowałam dostać się do internisty że już na prawdę nie mam siły chodzić i załatwiać tego wszystkiego od nowa. Jestem tym wszystkim zrozpaczona. Tym bardziej że zaświadczenie od internisty na szczepienie jest ważne dobę która mija mi dziś. W końcu pani zlitowała się nade mną, zaszczepiła szczepionką innej firmy i poprosiła że jak już dostanę tą szczepionkę to żeby jej przynieść. Poszłam zadowolona do apteki w przychodni a tam mi mówią że szczepionka tej firmy jest niedostępna w każdej hurtowni 😱 wróciłam do pielęgniarki i mówię w czym rzecz. Poprosiłam żeby podała mi nazwę tej którą mnie szczepiła, pójdę do internisty po skierowanie, zamówię w aptece i zwrócę. Pani popatrzyła się na mnie, podarła moje skierowanie na tą szczepionkę, kazała wrócić do domu i już niczym się nie stresować. Złota kobieta, aż się popłakałam jak wyszłam stamtąd 😭
    Tak właśnie działa NFZ w Warszawie

  • Noelle Autorytet
    Postów: 5740 7934

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoe dobrze, że trafiła Ci się taka dobra kobietka. 🙄
    NFZ nadaje się tylko do zaorania.

    Klara 14.06.2021 ❤️ 3250 gram i 51 cm ❤️klz99vvj0698zxow.png
  • Kryśka Autorytet
    Postów: 988 389

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoe ja przewidziałam taką sytuację w przychodni (u mnie ciemna wieś w tym zakresie). Dlatego lekarz prywatnie wypisał mi receptę, zadzwoniłam do apteki zamówiłam na dany dzień i poszłam się zarejestrować do internisty. Poinformowałam Panią w rejestracji żeby mi ustaliła termin na dzień kiedy mam odebrać szczepionkę. Co ważne szczepionka poza lodówką magla być godzinę a odbierałam ja w innej miejscowości. Jak dojechałam do ośrodka to panie od razu schowały do lodówki.
    Aż byłam w szoku bo internista przyjął mnie o godzinie na którą mnie zapisano. Co prawda była zdziwiona ze dostałam skierowanie w ciąży na szczepienie bo u nas na wsi ginekolodzy tego nie praktykują. Pani w zabiegowym kilka razy sprawdzała jak i gdzie podać tą szczepionkę - nigdy nie podawała ciężarnym 🤦🏻‍♀️

    tm01qjv.png
  • Lilak Autorytet
    Postów: 1570 929

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny sprawdźcie sobie jeszcze czy Wasze szpitale przyjmują pacjentki covidowe. Moja znajoma pojechała dzień wcześniej przed planowym przyjęciem do szpitala ze skierowaniem na test i pomimo żadnych objawów wyszedł niestety pozytyw. Ten szpital nie mógł jej przyjąć i musiała pojechać do typowo covidowego. W moim przypadku szpital covidowy jest na jakimś wypizdowie 🥵

    ❤️Julian 10.06.2021 2845g i 50 cm szczęścia❤️
    15b891ccdb.png
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4245 1255

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kryśka wrote:
    Zoe ja przewidziałam taką sytuację w przychodni (u mnie ciemna wieś w tym zakresie). Dlatego lekarz prywatnie wypisał mi receptę, zadzwoniłam do apteki zamówiłam na dany dzień i poszłam się zarejestrować do internisty. Poinformowałam Panią w rejestracji żeby mi ustaliła termin na dzień kiedy mam odebrać szczepionkę. Co ważne szczepionka poza lodówką magla być godzinę a odbierałam ja w innej miejscowości. Jak dojechałam do ośrodka to panie od razu schowały do lodówki.
    Aż byłam w szoku bo internista przyjął mnie o godzinie na którą mnie zapisano. Co prawda była zdziwiona ze dostałam skierowanie w ciąży na szczepienie bo u nas na wsi ginekolodzy tego nie praktykują. Pani w zabiegowym kilka razy sprawdzała jak i gdzie podać tą szczepionkę - nigdy nie podawała ciężarnym 🤦🏻‍♀️

    Tutaj stolica i w aptece oczy w słup robili. I jeszcze mi tłumaczono że ta szczepionka nie jest darmowa. Powiedziałam że wczoraj pani doktor przy mnie sprawdzała i ta szczepionka jest darmowa od dwudziestego któregoś tc. Masakra. Nikt o tym nic nie wie.

‹‹ 579 580 581 582 583 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ