X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018
Odpowiedz

CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018

Oceń ten wątek:
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 15 listopada 2018, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka czy twój maluch się nie krztusi jak dostaje "kawalki" dziś mi się mała dopadła do mojego brokuła ale się bałam trochę że się zaksztusi

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 16 listopada 2018, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola moim zdaniem powinnaś zmienić fizjoterapeute , a jak polozysz sobie mała przez nogi ręce wyciagniesz jej do przodu też nie chce tak leżeć ? U nas mała też robiła plywaka i my na to ćwiczym rączki.

    Kropka super , też chciałam blw ale muszę odczekać .


    Magda dokladnie to nasze wizyty więcej zajęło mi czasu rozebranie i ubranie małej jak jej ostatnio powiedziałam o języku czy policzku to powiedziała żeby nie przesadzać, dlatego idę prywatnie do innego neurologa na konsultacje a tam na NFZ będę chodzić po skierowania na rechabilitacje bo chętnie daje.

    age.png
  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 16 listopada 2018, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz pediatra daje skierowanie praktycznie każdemu dziecku (za zabiegi fizjoterapeutyczne) wiec omijam neurologa i od razu zapisuje się w kolejce na kolejny turnus (10 dniowy) na NFZ.
    Mój tez robi pływaka ale widzę ze wtedy jak się ekscytuje zabawkami starszego lub jak próbuje się dostać do jakiegoś przedmiotu. Fizjo powiedziała ze to naturalne ze tak robi, ale wiadomo pracować nad nim trzeba.

    Kropka mina bezcenna :-) czy ja dobrze widzę ze Ty masz takie długie włosy??? Jeju ja wczoraj po wizycie u fryzjera zdecydowałam się na ścięcie. Wiec 3 dni chodzę z jakaś maska regenerująca na głowie i w poniedziałek ścinam do ramion.

    Kropka89 lubi tę wiadomość

  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 16 listopada 2018, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka, świetne miny i zdjęcia! :)
    Dołączam do pytania Anitki, jak sobie radzisz z włosami? Nie wypadają Ci?
    Mam podobna długośc i jest dramat z wypadaniem :(

    Dziewczyny ja Was podziwiam, że sobie radzicie z więcej niź jednym dzieckiem, mi się to aktualnie wydaje niewykonalne, chyba nasza córeczka zostanie jedynakiem.
    Jak na złość wrócil mi już okres, miałam nadzieje że stanie się to bliżej konca macierzyńskiego i nie miałabym wewnętrznych rozterek co do braku starań o kolejne maleństwo.

    Możecie mi powiedziec o co chodzi z robinien pływaka? Może nasza mała też tak robi a ja nawet nie jestem świadoma, że to jest problem.

    Kropka89 lubi tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 16 listopada 2018, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj o pływaniu jest:
    http://mamafizjoterapeuta.pl/2018/04/10/plywanie/

    Summer też jestem zawiedziona że już mam okres. Nie wiem czy to normalne ale trwa on dłużej i jest bardziej obfity niż przed ciążą. Pierwszy dzień z domu nigdzie nie wyszlam w drugi na godzine zaledwie. Jak żyć...? Tylko tyle pozytywów że nie potrzebowałam żadnej tabletki a wcześniej był bólowy koszmar.

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 16 listopada 2018, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam okres 3 miesiące po porodzie.... Tak jak pisze Magda, coś strasznego. Polog przy nim to pikuś. Teraz też mam już 9 dzień. Trochę słabszy niż poprzedni, ale wcale nie krótszy.

    Moja panna przegina. Poranki rozwalone. Nie dość że w nocy co 1,5 godziny je to od 4 co 40 minut się kręci, jeczy przez sen, nie może się obudzić i chce cyca :o więc czasem sobie tak leżę z dojkami i na wierzchu 4 godziny.... I tylko zmieniam strony.

    Żeby nie było, że tylko jest be, to odkąd moje 77cm zaczęło się samo przemieszczać jest mi lżej :) sama sobie czołgnie gdzie chce i złapie zabawkę która chce, więc jest mniej jekow niż kiedyś :) i skumala, że jak nie chce na brzuchu to trzeba się po prostu przekręcić na plecy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2018, 10:47

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 16 listopada 2018, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola1234 wrote:
    Kropka czy twój maluch się nie krztusi jak dostaje "kawalki" dziś mi się mała dopadła do mojego brokuła ale się bałam trochę że się zaksztusi

    Nie, narazie nic takiego nie było. Siedzi prosto na moich kolanach, lekko pochylony do przodu, tak jak zalecaja do BLW, do poczytania np. na blogu Aalantkoweblw. Tak samo nie boje się zakrztuszenia, bo to jest normalne i dziecko ma się nauczyć jak sobie radzić, to co innego niż zadławienie, do którego tez jestem w razie czego naszykowana, a przynajmniej znam podstawy pierwszej pomocy. :) A tak to na luzie i bez stresu, to ma być radość i zabawa :)

    Lucy010 lubi tę wiadomość

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 16 listopada 2018, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola, zapomniałam napisać, moja też ulewa.... Nie tyle co przez 3 miesiące, ale po każdym posiłku jest ulewka. Teraz prania mniej, bo jak beltnie leżąc na brzuchu to mate wystarczy wytrzeć, ale nadal że 3 razy dziennie muszę przebrać.

    Ciekawe jak ten mój "szybki bill" będzie jadł :D zaczęła bym szybciej dawać, ale zbyt długo miała problemy z układem pokarmowym, więc poczekam.

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • kokkosanka Autorytet
    Postów: 330 199

    Wysłany: 16 listopada 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anitka też czasem myślę jakby to było gdybym wróciła do pracy:) mózg przynajmniej trochę by odpoczął. Kilka dni temu miałam 3 dni kryzysu. Codziennie chwilę płakałam i miałam już wszystkiego dość. Miałam wrażenie że to już mnie przerasta. Wiecznie piszczaca córka i zero czasu dla siebie. No ale teraz już jest ok, trzeba to przetrwać i tyle w temacie...myslalam nawet żeby dać ją do żłobka, ale pediatra powiedziała, że "lepiej mieć w domu dwójkę zdrowych dzieci niż dwójkę chorych.." i w sumie racja, jak zacznie przynosić choroby do domu to dopiero bedzie sajgon. Przeczekamy ten rok, a od września mała pójdzie do przedszkola, ja do pracy a mały do żłobka albo zostanie z babcią. Wtedy pewnie też będą choroby, ale przynajmniej dzieci starsze:)

    Kropka cudne fotki! Ważne że chce próbować :) ja jednak zdecyduje się na papki, boję się właśnie zakrztuszenia, choć widzę że Twój Ignas sobie nieźle radzi:) ja zacznę podawać małemu Warzywa na początku grudnia. Dynia, marchewka, Pasternak, Brokuł, ziemniaki, później zobaczy się co dalej. Najbardziej boję się marchewki, bo córkę długo uczulała, no ale będziemy probowac:)

    Fasola moja córka ulewała do skończonych 9 miesiecy.. Mimo że do mleka dawałam jej Nutriton, ulewała też marchewką itp. Nic nie pomagały żadne kleiki i inne cuda. Po prostu musiała dojrzeć ;) jak była bardziej mobilna to ulała, popelzala dalej i posprzatala za sobą;D ale prania multum. Teraz mały też ulewa, ale głównie przy odbiciu, zaraz po jedzeniu. Później jak leży na brzuchu to też się zdarza, ale na matę, nie na siebie.

    Dziś moje leniwe dziecko nareszcie zaczęło się obracać na brzuch. Co prawda wcześniej robił obroty, sięgał po coś, praktycznie leżał na brzuchu, ale nie wyciągał jednej ręki i wracał spowrotem na plecy. A dziś zastałam go już kilka razy na brzuchu, gdzie wcześniej zostawiałam go na plecach. Teraz to dopiero się zacznie.. Muszę uważać żeby córka go nie podeptała:o

    Kropka89 lubi tę wiadomość

    dqprj48abcqcj6gc.png
    km5sdf9h2wz9wpdb.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 16 listopada 2018, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyby nam pytanie do temu rzeka czyli kupa niemowlecia czy to jest normalne ze po marchewce zrobila kupę jakby nie strawiona marchewka?

    age.png
  • kokkosanka Autorytet
    Postów: 330 199

    Wysłany: 16 listopada 2018, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Dziewczyby nam pytanie do temu rzeka czyli kupa niemowlecia czy to jest normalne ze po marchewce zrobila kupę jakby nie strawiona marchewka?
    Welonka, tak! Teraz kupki będą miały bardziej zwartą konsystencję a przede wszystkim różne kolory i wstawki, w zależności od tego co jadła :)

    dqprj48abcqcj6gc.png
    km5sdf9h2wz9wpdb.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 16 listopada 2018, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po wizycie u rehabilitantki i powiedziała że mała zrobiła duże postępy . A to pływanie przejdzie z czasem i że ogólnie ładnie się rozwija . No zobaczymy ale dzięki Magda za link poczytam :)

    Ehhh dla mnie to ulewanie to straszne jest nigdy nie wiem kiedy zaleje podłogę ... wyjście z nią gdzieś zawsze się kończy mlekiem na podłodze nie ważne czy jest 30min czy 2 h po jedzeniu . Ale no cóż przejdzie tak jak mówicie .

    U nas dziś też trochę gorsza nocka ale już wieczorem mała miała jakiś zespół niespokojnych nóg . Chyba brzuszek coś pobolewal . Ale za to rano wielka kupka . Dziś mamy fajny dzień mała jest jakaś spokojniejsza.. aaa i dziś pojawiła się nowa umiejętność . Budzę się rano a mała leży w łóżeczku i robi bąbelki że śliny i tak ciągle haha . Może stąd to ostatnie marudzenie .

    Magda33 lubi tę wiadomość

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 16 listopada 2018, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też po rehabilitacji, mamy stymulować do obrotów w obie strony i do wysokiego podporu. Leżeliśmy też na jakiejś macie elektromagnetycznej :D
    A jak Wy się przygotowujecie na każdą rehabilitację, chodzi mi o jedzenie i spanie żeby dzieci miały dobry humor, bo mój płacze szybko i to utrudnia zajęcia bo jest spięty. Płakał bo go nie nakarmiłam przed, żeby nie ćwiczył z pełnym brzychem, a wcześniej nie jadł bo było za wcześnie. Udało mi się tylko dobrze zaplanować sen wczesniej i był wypoczęty.

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 16 listopada 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anitka201 wrote:
    Nasz pediatra daje skierowanie praktycznie każdemu dziecku (za zabiegi fizjoterapeutyczne) wiec omijam neurologa i od razu zapisuje się w kolejce na kolejny turnus (10 dniowy) na NFZ.
    Mój tez robi pływaka ale widzę ze wtedy jak się ekscytuje zabawkami starszego lub jak próbuje się dostać do jakiegoś przedmiotu. Fizjo powiedziała ze to naturalne ze tak robi, ale wiadomo pracować nad nim trzeba.

    Kropka mina bezcenna :-) czy ja dobrze widzę ze Ty masz takie długie włosy??? Jeju ja wczoraj po wizycie u fryzjera zdecydowałam się na ścięcie. Wiec 3 dni chodzę z jakaś maska regenerująca na głowie i w poniedziałek ścinam do ramion.


    Tak, mam takie długie włosy i mąż je baaardzo lubi wiec raczej nie zetne tak szybko ;) A przynajmniej taka długość jest narazie ok...Wypadają, oczywiście zamiatam podłogę itp. a mały w nie mi się wpaja swoimi paluszkami, ale jakoś daje radę. Niestety nie umiem znaleźć jakiegoś dobrego szamponu ani odżywki, teraz kupiłam jakiś jedwab najtańszej firmy w odżywce i tez nie jest lepiej ale jakoś mogę czesac przynajmniej. I kupiłam większa szczotke. która też mniej szarpie . Bo mi oprócz wypadania jeszcze się mega plączą... A po prostu się z tym pogodziłam że wypadają i trudno, tak ma być i ma to przejsc wiec w to wierzę ;) A u nas to rodzinne takie owłosienie że tak się wyrażę :-P i ani nie farbujemy, ani nie chodzimy do fryzjera, myjemy najtańszymi szamponami i jest ok Moja mama poleca czasem jak są problemy żółtko jaja. Tak wyleczyła łysienie u swoich starszych podopiecznych (kiedyś się opiekowała starszymi ludźmi). :)

    Anitka201 lubi tę wiadomość

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 16 listopada 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda ja staram się żeby chociaż przesłała się pol godziny a czeto jest przed sym wyjściem czyli polfodziny przed rehabilitacją, u nas jest pierw masaż a dopiero ćwiczenia , jak Oliwia zaczyna marudzic to pani bierze ja na chustawke i ćwiczy jej szyję barki albo na piłkę ale u nas ogólnie nie ma problemu bo lubi ćwiczyć :) My yak Sam obroty wysoki podpor

    Magda33 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 16 listopada 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Leira myślę że do120zl kupię jakiś ciepły kombinezon, a na cieplejsze dni chcę kurtkę.

    W tej cenie polecam polską firmę PINOKIO

    1. http://sklep.pinokio.net.pl/unicorn/2684-kombinezon-rozowy-unicorn.html
    2. http://sklep.pinokio.net.pl/teddy-bear/2501-kombinezon-teddy-bear.html
    3. http://sklep.pinokio.net.pl/colette/2142-pajac-kombinezon-colette-szary.html
    4. http://sklep.pinokio.net.pl/smart-fox/2043-kombinezon-smart-fox-bez.html

    * jeśli brakuje rozmiaru na stronie to wystarczy napisać wiadomość bo dostawy są regularne :)

    welonka wrote:
    Dziewczyby nam pytanie do temu rzeka czyli kupa niemowlecia czy to jest normalne ze po marchewce zrobila kupę jakby nie strawiona marchewka?

    Mój taką zrobił po dyni, też niestrawione kawałki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2018, 20:49

    welonka lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 16 listopada 2018, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda33 wrote:
    My też po rehabilitacji, mamy stymulować do obrotów w obie strony i do wysokiego podporu. Leżeliśmy też na jakiejś macie elektromagnetycznej :D
    A jak Wy się przygotowujecie na każdą rehabilitację, chodzi mi o jedzenie i spanie żeby dzieci miały dobry humor, bo mój płacze szybko i to utrudnia zajęcia bo jest spięty. Płakał bo go nie nakarmiłam przed, żeby nie ćwiczył z pełnym brzychem, a wcześniej nie jadł bo było za wcześnie. Udało mi się tylko dobrze zaplanować sen wczesniej i był wypoczęty.
    Ja umówiłam sobie rehabilitacje na 8.30. Plan był taki ze starszaka odstawiam do pkola i jadę do miasta obok na ćwiczenia. Jak starszy był zdrowy i szedł do pkola to o 7.30 karmiłam młodego, pakowałam w fotelik i robiłam objazdowke. W tym czasie młody się wyspal i na ćwiczeniach był w miarę najedzony i wypoczęty. Jak jechałam prosto na ćwiczenia to karmiłam odrobine później. Ale wyjazdy sama z dwójka dzieci opanowałam już do perfekcji. Karmienie w różnych miejscach itp..nawet ten młodszy nie jest tak problematyczny jak starszy..ten to potrafi pokazać rożki. Wiec już miałam uciekanie sprzed kasy, w większej galerii oddalił się bo „musiał sobie coś pooglądać i nic nie mówił bo MUSIAŁ zrobić to SAM” :-)
    Mój młody na rehabilitacjach był bardzo cierpliwy.. do czasu aż dobierały się do jego szyi..wtedy był płacz i lament :-)

    Magda33 lubi tę wiadomość

  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 17 listopada 2018, 02:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja proszę tylko o trochę snu, chociaż 2 godziny. Czy to tak wiele?.....

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 17 listopada 2018, 03:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, mogłabyś napisać w jaki sposób macie stymulowac do wysokiego podporu?

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 17 listopada 2018, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Magda, mogłabyś napisać w jaki sposób macie stymulowac do wysokiego podporu?
    Rozluźnialiśmy ręce (bo zaciska piąstki) potrząsając nimi. Podnosząc do góry (kiedy był na kolanach), kiedy leży na plecach, to na płasko też do góry. Potem leżał na rulonie z poduszki podparty do podporu. Chodzi o to żeby uniesiony opierał się na rękach i zobaczył, że je ma do tego. Takie uniesienie można też zrobić przez swoją nogę:
    https://www.youtube.com/watch?v=Eoy8-qtsGrI (te w drugiej części ćwiczenia też robi fizjo ja tego się boje sama)
    I dużo cwiczeń na piłce (takiej jak do pilatesu),którą kupiliśmy do domu. Leżąc na brzuchu trzymam go za nogi albo biodra i turlam w dól z wyprostowanymi rękami do zabawki, żeby tam sięgał. Zginamy też nogi w kolanie (przy leżeniu na brzuchu) aby kolanem na zewnątrz i stopą pod pupą dotykał podłogi.
    Teraz dołożone mamy wyciąganie rąk w strone zabawek i otwieranie dłoni. To jest bardzo ważne, wszystko na otwartch dłoniach do podporu. Prostujemy też paluszki u stóp, ale to już do pełzania.
    Tu filmik bo nie wiem czy dobrze wytłumaczyłam, ale o to mniej więcej chodzi na piłce:
    https://www.youtube.com/watch?v=Es9uGy3rt4s
    Takie ćwiczenie też:
    https://www.youtube.com/watch?v=Iz61nhzLipI

    Ciężko to wytłumaczyć, lepiej jak się widzi co trzeba zrobić. Jak coś to pytaj, postaram się wyjaśnić.

    Anitka201, summer86, Joaszo lubią tę wiadomość

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
‹‹ 1231 1232 1233 1234 1235 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ