X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018
Odpowiedz

CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018

Oceń ten wątek:
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 15 listopada 2018, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo, zaczyna pelzac :) super :) niedługo sam będzie się turlal i nie będzie płakał tylko zacznie fikac po macie :)

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 15 listopada 2018, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summer moje dziecko ma regres snu od urodzenia ;-)
    Tyle tylko dobrze, że jak nie śpi i jest najedzona, to na macie potrafi się zająć sama sobą.

    Joaszo, moja też próbuje robić dżdżownicę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2018, 12:49

    Joaszo lubi tę wiadomość

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 15 listopada 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo, pełzanie jest jak najbardziej ok! :)

    Dziewczyny a propos pełzania, czy pełzanie na plecach też jest ok? Nasza mała odpycha się nóżkami i przemieszcza w górę jak leży na łóżku i macie, widac że sprawia jej to frajdę.

    Chyba laktacja nie hamuje u mnie owulacji, wszystko wskazuje że dziś lub jutro dostanę @. A marzyla mi się przerwa choc do 8-9 miesiąca ;)

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 15 listopada 2018, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z nocami jest różnie ostatnio przez kilka nocy budziła się co godzinę i pobudka o 5-6 ale ostatnie dwie noce były normalne 1-2 pobudki w dzień też nie ma długo Nie śpi dwa razy po 30 minut za to po rehabilitacji często śpi ponad godzinę :)

    Fizjoterapeuta powiedział żeby pozwalać jej na takie pidciaganir w łóżeczku tylko żeby zwracać uwagę żeby nie robiła tego przez prawie ramię .

    Joasza moja tak samo zaraz przekreca się na brzuch nawet doszło do tego że jak ją kapie sama to w wanience leży na brzuchu bo łapie się za bok wanny wygina się i muszę jej pozwolić bo innaczej jest placz .

    Dziewczyny skad polecacie kurtkę kombinezon na zimę ? Dostała kombinezon z 5-10-15 rozmiar 74 rękawki bardzo długie a na długość za krótki to samo jest z kombinezonem z pepco to samo mamy z kurtka kupiłam jej kurtkę rozmiar 80 rękawki za duże a na długość jest równo z pasem .

    age.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 15 listopada 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summer odpychanie się nóżkami jest jak najbardziej ok :)

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 15 listopada 2018, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka ja mam z hm taki śpiworek i można zrobić na dole na nóżki albo zostawić śpiworek właśnie. Mam też 2 inne, ale nie wiem jakiej firmy. W każdym razie nie mierzylam jeszcze.
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/5b7cea188f70.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/353705e34608.jpg

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 15 listopada 2018, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy mam identyczny śpiworek, ale jeszcze go nie testowałam :)

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2018, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łoooo matko :O to on już pełza? :O Znaczy zaczyna :O przecież ja go dopiero co urodziłam :-D
    dzięki za uświadomienie ;-)
    W sumie to to z dnia na dzień tak nastąpiło. Coś mi się tu że skokiem nie zgadza :-D bo on był jakiś czas temu ;-)
    Summer tak na plecach to robił mój wcześniej. Aż głowa raz zawinęła z przewijaka ;-)
    On zasadniczo to chce na tym brzuchu teraz leżeć cały czas tylko wiecie jak było wcześniej, nie leżał długo i teraz mu ciężko dłużej leżeć. Czyli chce bardzo ale się męczy. No ale patrzeć na to ile razy dziennie się przewraca na brzuch teraz to już caaalkiem sporo leży :-P a ile ja się namęczyłam kiedyś żeby chwilę poleżał :-D

    summer86, Magda33 lubią tę wiadomość

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 15 listopada 2018, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Dziewczyny skad polecacie kurtkę kombinezon na zimę ? Dostała kombinezon z 5-10-15 rozmiar 74 rękawki bardzo długie a na długość za krótki to samo jest z kombinezonem z pepco to samo mamy z kurtka kupiłam jej kurtkę rozmiar 80 rękawki za duże a na długość jest równo z pasem .

    A do jakiej kwoty chcesz kupić kombinezon?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • kokkosanka Autorytet
    Postów: 330 199

    Wysłany: 15 listopada 2018, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja melduję, że u nas też ciężkie noce. Wczoraj to podczas jednej pobudki nie chciał cyca, smoka, zmiany pampersa..tylko się darł. Sąsiedzi chyba mają nas dosyć!
    Nie liczę pobudek i karmień, bo jestem taka padnięta, że tracę rachubę. Synuś śpi ze mną i tylko przechodzę z prawej na lewą i spowrotem i zaraz zasypiam jak kończy jeść. Myślę że gdybym szła robić butle to bym się bardziej rozbudziła i odłożyła go do łóżeczka a nawet policzyła ile było karmień;)
    Planuje za miesiąc zacząć go dokarmiac na noc mm. Może chociaż trochę lepiej pośpi. córka na tym etapie miała jedną pobudkę, ok 4 godz.
    Ostatnio miałam wrażenie że mam mniej pokarmu w jednej piersi. Pomyślałam że to może kryzys laktacyjny. Jak u was? Ponoć jest w 6 miesiącu życia dziecka..
    U nas też ciężko, i doskonale Cię rozumiem Trójka! choć mam tylko dwoje dzieci to nieźle dają czadu. Zwłaszcza córka.. Nie chcę spać w dzień i wieczorami ciągle płacze, piszczy i wrzeszczy. Myślalam że przedtem był bunt dwulatka, ale teraz to jest prawdziwy hardcore. Potrafi wyć pół godziny, ale w sumie nikt nie wie o co.. :o

    dqprj48abcqcj6gc.png
    km5sdf9h2wz9wpdb.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 15 listopada 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas noce są okej . Różnie z pobudkami ale wypije mleko i śpi dalej . Kilka razy może się zdarzyło że nie spala ale to głównie przez bóle brzuszka i kupki . W ciągu dnia niestety się bardzo popsuło . Mała widać że zmęczona ale walczy i nie chce spać. Śpi różnie od 15-30 min . Kiedyś co 2h a teraz bardzo różnie . Z mężem ostatnio s po po 2h w dzień ale to mąż musi spać obok niej bo się wzbudza .
    Jak śpi na mnie też czasami mi się uda że pospi dłużej ale nie mam też czasu żeby wiecznie z nią leżeć obowiązki czekają.
    Także w ciągu dnia ostatnio marudnie bo mamy bunt na sen a dziecko zmęczone albo nie wyspane bo po 15-20min się budzi .
    Dzisiaj udało nam się zrobić 2 kupki . Nowe mleko nadal ciężko wchodzi i muszę jej mieszać z starym ale mam nadzieję że jeszcze jeden dzień i już zaakceptuje nowe mleko . Czy jest lepiej ciężko powiedzieć .
    Za to strasznie wkurza mnie ulewanie małej . Ulewa wiecznie w dużych ilościach więc kurde pranie za praniem bo ciągle coś mokre ;( mam nadzieję że to się skończy.

    Jutro mamy kontrolę u fizjoterapeuty. Mała więcej leży na brzuchu ale nadal robi "pływaka " wiec nie wiem co jutro usłyszę.
    Bo ostatnio jakoś ta fizjoterapeutka miałam wrażenie traktowała mnie jak gówniare która dzieckiem nie potrafi się zająć! Więc mam nadzieję że jutro mnie nie wkurzy...

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 15 listopada 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira myślę że do120zl kupię jakiś ciepły kombinezon, a na cieplejsze dni chcę kurtkę .

    Kokosanka nie wiem kied wypadają kryzysy laktacyjne ale u mnie jest przynajmniej raz w miesciu pierw mam nadmiar pokarmu a za dwa tygodnie wydaje mi się że jest mniej i czasem czesiej domaga się .


    Fasola a czy fizjoterapeuta pokazał Ci cwiecznia jak Ćwiczyć w domu jak poprawiać jak ustawiać wspomagać rączki ?

    Moja mała nauczyła się Kaszlec jak coś ekscytuje czy śmieszy to śmieje się i kaszle .


    Wczoraj mała jadła marechew i przez cały dzień była taka marudna trochę meczyly ja Bąki ale kupa poszła bez problemu dzisiaj zrobiłam przerwę jutro zrobię drugie podejście jeśli sytuacja powtórzy się to odstawiamy na jaakis czas marchewkę .
    Warto przy rozszerzaniu diety podawać kropelki np. Bobotic ?

    age.png
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 15 listopada 2018, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś ziemniak poszedł na spróbowanie, ale nie było takiego zachwytu jak nad poprzednimi warzywami :-)
    Na jutro odłożyłam marchewkę, a pojutrze ewentualnie tą marchew z ziemniakiem wymieszam.

    Welonka, ja tam nic nie podaję jak nie muszę, nie chcę rozleniwiać ukł. trawiennego.

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 15 listopada 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otwieram sobie zdjęcie tego kombinezonu i patrze a nad zdjęciem reklama biura nieruchomości i moje miejsce pracy, obecnego zatrudnienia wystawione na sprzedaż, cały budynek jak stoi za 12mln O.o O.o O.o

    Trojka i kokksanka podziwiam Was. Taka ciężka praca, na medal honorowy zasłużona.

    My już po dr. Zakwalifikował się Michał na 10 rehabilitacji i jutro zaczynamy pierwszą. Dali mi papiery do podpisania że zgadzam się na wykorzystanie metody "widmo" bo nie było napisane co i jak będziemy ćwiczyć. Ale podpisać zgodę musiałam. Do tego lekarka się spóźniła 45min i wizyta trwała 5. Chyba dłużej go rozbierałam i ubieralam. Juz tak Ty chyba welonka pisałaś o swojej wizycie u neurologa. No ale najważniejsze że idziemy, to się dowiem co i jak.

    Mój dopiero kilka dni przemieszcza się leżąc na plecach, a o pelzaniu nie ma na razie mowy. Także gratuluję tych postępów u Was :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2018, 20:28

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 15 listopada 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trójka, Kokosanka jak ja Was rozumiem! Ja już na głowę dostaje. W lecie jakość to się kręciło bo starszy jednak był zdrowy, ciagle wychodziliśmy na spacery, płace zabaw itp. Teraz to istna tragedia. Ciagle siedzimy w domu, nie mam jak się wyrwać na spacer bo mąż w pracy, ze starszym trzeba siedzieć. A jak gdzieś wychodzimy to do lekarza itp..młody jak już się lepiej poczuje to urządza mi takie sceny ale ja jego w sumie rozumiem bo on już jest cholernie znudzony. Ogarnięcie domu, obiadu, opieki nad dwójka..mnie się odechciewa. Chyba wole pójść do pracy.

  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 15 listopada 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Leira myślę że do120zl kupię jakiś ciepły kombinezon, a na cieplejsze dni chcę kurtkę .

    Kokosanka nie wiem kied wypadają kryzysy laktacyjne ale u mnie jest przynajmniej raz w miesciu pierw mam nadmiar pokarmu a za dwa tygodnie wydaje mi się że jest mniej i czasem czesiej domaga się .


    Fasola a czy fizjoterapeuta pokazał Ci cwiecznia jak Ćwiczyć w domu jak poprawiać jak ustawiać wspomagać rączki ?

    Moja mała nauczyła się Kaszlec jak coś ekscytuje czy śmieszy to śmieje się i kaszle .


    Wczoraj mała jadła marechew i przez cały dzień była taka marudna trochę meczyly ja Bąki ale kupa poszła bez problemu dzisiaj zrobiłam przerwę jutro zrobię drugie podejście jeśli sytuacja powtórzy się to odstawiamy na jaakis czas marchewkę .
    Warto przy rozszerzaniu diety podawać kropelki np. Bobotic ?

    Niestety nie ! Bo była zajęta wytykaniem mi że przecież jak to dziecko nie leży na brzuchu. A mówiłam jej że poprzednia porada fizjoterapeuty ( przytyrzymywanir rączek od boku ) nie pomaga i mimo ćwiczeń mała dalej robi pływaka. To po 3 minutach na macie stwierdziła że mała tak robi jak się denerwuje ... bo pani ja zajela nową świecąca zabawka I skupiła jej uwagę na 2 minuty ... kurde ja też potrafię na 2 minuty ja zająć ale co z tego jak mała ma dużo leżeć na brzuchu nie dwie minuty tylko więcej . Kupiłam grające świecące zabawki ale generalnie mało jest zainteresowana .
    A jak powiedziałam Pani dr. Że mała obraca się tylko przez jeden bok to usłyszałam " A co dziecko nie może mieć swojej ulubionej strony? Pani nie ma ??"
    Generalnie poszłam na nfz bo słyszałam dobre opinie o tym ośrodku ale pani dr mnie irytuje ...

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 15 listopada 2018, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/233558e2d24e.jpg

    O kurczaki ale syf! :-P

    Dziś był dzień 0 u nas, na pierwszy rzut poszły brokuły i kalafior. Smakowało, zjadł mega dużo moim zdaniem jak na 1 raz ale miny robił tak szałowe że mąż aż się turlał ze śmiechu :-P a to jedna z nich która się dziele żebyście miały lepszy humor! PS. U nas też pobudki co chwile, marudzenie, do tego ząbki itp. Na szczęście namówiłam męża żebyśmy w końcu wykorzystali kartę podarunkowa jeszcze ze ślubu ...kupiliśmy Ekspres do kawy. Do KAWY! Rozumiecie co mam na myśli? KAWY I IGRZYSK! - tak się budzę co rano ... :-P

    Magda33, Lucy010, kokkosanka, Anitka201, moira696, Joaszo, Dika lubią tę wiadomość

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 15 listopada 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka mina bezcenna <3

    Kropka89 lubi tę wiadomość

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 15 listopada 2018, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/338895de2b01.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/2d1c4eca41c2.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/365aac9c7b41.jpg

    Bo ja chciałem bardzo! Ojej! Dziwne! Matko wariuje! No przesadziłem... :-P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2018, 21:48

    Magda33, kokkosanka, Joaszo lubią tę wiadomość

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 15 listopada 2018, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka haha super miny :D
    Zielonooka u nas też po 10 dni bez kupy, jeśli kp to spoko jeśli nie to nie spoko.

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
‹‹ 1230 1231 1232 1233 1234 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ