X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018
Odpowiedz

CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018

Oceń ten wątek:
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adaś jak zwykle pięknie pozuje do zdjęć :)

    Kropka bardzo się cieszę!
    U mnie brokuł jest na ostatnim miejscu. Zresztą na warzywa zaciska usta i nie chce. Troszkę zje, ale nie tyle ile mama by chciała :P
    A ten batat to tylko pieczony, czy gotowany też jest taki dobry?

    anna23, Kropka89 lubią tę wiadomość

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 04:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda33 wrote:
    Adaś jak zwykle pięknie pozuje do zdjęć :)

    Kropka bardzo się cieszę!
    U mnie brokuł jest na ostatnim miejscu. Zresztą na warzywa zaciska usta i nie chce. Troszkę zje, ale nie tyle ile mama by chciała :P
    A ten batat to tylko pieczony, czy gotowany też jest taki dobry?
    Ja gotowałam na parze razem z marchewka. Marchew tez mam od taty wiec jest słodka. Zastanwialam się czy to jemu podać bo pewnie indeks dania musi być wysoki. Wole aby załapał jakieś bardziej wytrawne warzywa :-)
    U nas tez smakuje dynia lub dynia z ziemniakiem. Dynie dostałam od taty, pokroiłam w gruba kostkę i zamrozilam. Teraz wyciągam po kilka kostek i gotuje na parze.
    Tak się ekscytował jedząc brokuła ze ciężko mi go było uchwycić :-)

    Zdecydowanie lepiej wszedł zblendowany, w formie blw trochę się krzywił ale tez zjadł.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 18:00

    welonka, Magda33, Dika, Kropka89 lubią tę wiadomość

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adaś to mały model :)

    Magda skąd ja to znam , ostatnio szwagierki teściowa przeżywała ze nie dokarmiamy mm ,pewnie już zaglodzilam dziecko.

    Leira a może zrób mu kaszke na mleku .

    Moja jedynie miała odruch wymioty na kaszke, wczoraj dałam jej sliwke krzywila się jakby jadła cytrynę ale otwierała buzie i jadła, u nas póki co je wszystko, ostatanio nie chciało mi się gotować i dałam jej słoik z cielecinka i tym plula ale nie dziwię się jej .
    Mamy problem z piciem wcześniej co chciała pić to teraz odpycha rękami butelkę .

    Dzisiaj mamy pobranie krwi oby poszło szybko i sprawnie .

    Magda33, anna23 lubią tę wiadomość

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale boskie te Wasze maluszki ;)

    Kropka, kobieto - Ty robisz w ciągu dnia tyle ile ja przez miesiąć!!! Jesteś wspaniałą mamą i zapewne żoną też, bo ja mojemu tak nie nadskakuje ;) jeny Ty chleb pieczesz, a mój co dwa dni śmiga do piekarni ;) nie daj sobie wmówić że jest inaczej ;) weź maleństwo i ruszaj w miasto z nim, tak jak kiedyś dziewczyny pisały że zwykłe wyjście do galerii to niczym wypad do spa ;) cieszę się że już Ci lepiej ;)


    a to nasze cudo z sesji świątecznej :)
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/78d99d63137a.jpg

    welonka, Kropka89, kokkosanka, Fasola1234, Anitka201, Magda33, Lucy010, Dika lubią tę wiadomość

  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo! Dziękuję!!!!


    A cudo to cudenko! Śliczna ta sesja! My też mamy mieć, ale po Świętach, bo teraz trochę za dużo na głowie ;) Ale jak patrzę na Twoje zdjęcia to nie mogę się doczekać !!!

    Joaszo lubi tę wiadomość

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, śliczne są Wasze dzieciaczki.

    Kropka, cieszę się, że już masz lepszy nastroj i porozmawiałaś z mężem.

    Co do kp, też co chwile slyszę zdziwienie, że mała jest tylko na piersi. Już jest to męczące, a każde gorsze zachowanie czy problemy ze spaniem wszyscy tłumaczą tym, że mleko to już dla niej za mało. Ale jeszcze troszke ponad tydzień i będę rozszerzać, choć trochę się boje, bo poki co mała w ogole nie jest zainteresowana naszym jedzeniem.

    Odnośnie posiłkow dla dzieci, zdarza Wam się przygotować zupkę na 2-3 dni lub coś zamrozić czy raczej wszystko powinno być na świeżo? Bo robienie codziennie takich malych porcji to będzie wyzwanie :)

    Kropka89 lubi tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Dziewczyny, śliczne są Wasze dzieciaczki.

    Kropka, cieszę się, że już masz lepszy nastroj i porozmawiałaś z mężem.

    Co do kp, też co chwile slyszę zdziwienie, że mała jest tylko na piersi. Już jest to męczące, a każde gorsze zachowanie czy problemy ze spaniem wszyscy tłumaczą tym, że mleko to już dla niej za mało. Ale jeszcze troszke ponad tydzień i będę rozszerzać, choć trochę się boje, bo poki co mała w ogole nie jest zainteresowana naszym jedzeniem.

    Odnośnie posiłkow dla dzieci, zdarza Wam się przygotować zupkę na 2-3 dni lub coś zamrozić czy raczej wszystko powinno być na świeżo? Bo robienie codziennie takich malych porcji to będzie wyzwanie :)


    dziekuje :)

    Ja zrobiłam wczoraj zupkę na wczoraj i na dziś a reszta co zostanie będzie dla mnie na dziś :-D

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summer ja planuję zacząć rozszerzenie po świętach ;-) znów będę się cofać do Waszych postów na forum co i jak bo my że wszystkim zawsze na końcu :-D

  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summer ja jeszcze zupki nie robiłam. Ciągle warzywa na przemian z owocami, teraz łączone dwa lub trzy albo ze sloiczka albo wyciągam z zamrażarki. Zrobiłam sobie na porcje w kostkach do lodu. Kostki łatwo przechować i łatwo rozmrozić. To są tak maleńkie porcje że nie opłaca się gotować na raz.

    summer86 lubi tę wiadomość

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anitka i Joaszo dzieci kochane <3

    Joaszo, Anitka201 lubią tę wiadomość

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonko jaki to model ?? ;-)

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joasza sorki ze dopiero teraz dokladnie mamy ten model czerwony https://www.dwunastka.net.pl/p3015,lozeczko-turystyczne-moolino-happy-czerwone.html

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki ;-) a nie jest Ci trudno wyciągać malutką z dołu?? Bo ja myślę że nie dam rady go tak nisko odłożyć oo karmieniu :-D też szukamy czegoś co będzie służyło nam na 1-2 dni w miesiącu bo nigdzie indziej niż do dziadków jeździć póki co nie będziemy

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My używamy od 4 miesiąca , wiadomo lepiej jak jest wysoko ale nie mam problemu z odlozeniem czasem ciężej jest wyciągnąć , gdybym miała używać go codziennie to bym wolała inny ale jeśli ma służyć na dwie noce w ciągu miesiąca to moim zdaniem jest ok zaraz będziesz obniżać łóżeczko . Moja jak widać jest zadowolona https://naforum.zapodaj.net/thumbs/befb4275eb3a.jpg

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Welonko ;-)

  • Dika Autorytet
    Postów: 277 198

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale śliczne te nasze czerwcowe dzieciaczki!

    Kropka- milo czytać, że już masz się lepiej. Mam nadzieję, że już wątpliwości i niemoc nie powrócą, jesteś super mamą, dobrą żoną i tego się trzymaj.

    Summer ja typowych zupek nie robiłam jeszcze, póki co dałam marchewkę zblendowaną z wodą z jej gotowania, potem marchewkę z kalafiorem, tez z woda, zeby za geste nie było. Po zblendowaniu jeszcze wstawiam do podgotowania na chwile i porcjuję do miseczki na "od razu" i reszta do wyparzonych dwóch słoiczków po koncentracie (najmniejszych). Zamykam od razu i odstawiam do góry dnem żeby zassalo. Te dwa słoiczki trzymam w lodowce na kolejne dni.
    Nie wiem czy dobrze robię, ale tak mi najwygodniej i jak wieczko jest zassane to mam nadzieję, ze jest ok.
    Moja i tak z tego zjada góra 3 łyżeczki i to się muszę nakombinowac.. A mi dojadanie smakuje ;)
    No nie jest w ogóle zainteresowana jedzeniem nawet jak my jemy.

    Marchewka nam kupę zatrzymała chyba, 2 dni przerwy. Tez tak macie? A jak po dyni? Faktycznie jest po niej zatwardzenie i dzieciaczkow?
    Podawalyscie juz buraczki?

    klz9hdgetuhl70jy.png
  • Dika Autorytet
    Postów: 277 198

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do dobrych rad, to teraz w okresie okoloswiatecznym trzeba mieć do tego szczególny zapas cierpliwości. Ze starszą córką myślałam, ze wyjdę z siebie na to cale podtykanie dziecku tego, czego jeszcze nie zamierzałam długo podawać.
    Teraz tez pewnie nie będzie łatwo.
    Ja za to któryś raz słyszę "jak malutka? Siedzi juz?" I to pytanie mnie wyjątkowo denerwuje. Nie zamierzam obkladac jej poduszkami i uczyć siadania. Nie lubie sie z tego tlumaczyc i patrzec na te powatpiewajace miny jakbym dziecko uposledzala.

    zielonooka7 lubi tę wiadomość

    klz9hdgetuhl70jy.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dika nas przytkał kalafior - daliśmy podobnie jak Ty zupę z marchwi i kalafiora i z przykrością stwierdzam, że kalafior to najgorsze warzywo jak do tej pory. Mieliśmy 3 dni bez kupy po nim. Po samej marchwi zaś kupy idą codziennie.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Dika Autorytet
    Postów: 277 198

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm obstawiałam marchew ale może to ten kalafior faktycznie

    klz9hdgetuhl70jy.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas dalej nie ma kup codziennie czy przy rozszerzeniu powinny być codziennie już ? U nas są co3-4dni nie ma problemu z nimi nie ma zatwardzenia często nawet nie wiem kiedy je zrobiła .

    Dika ja ostatanio usłyszałam od kobiety na rehabilitacji( była ze swoją córką) czy raczkuje :o jak powiedziałam że nie nawet nie siedzi to takie zdziwienie jakby miała rok i nie siedziała . Moja mala siedziała cicho i tylko tej dziewczynce przygladala się i nagle ta matka tak ale gada już po swojemu ? Mówię że tak . Miałam ochotę zapytać a pani córka ma rok i jeszce nie chodzi i nie mówi słów jak to możliwe, ale powstrzymałam się , skoro jesteśmy na rehabilitacji to znaczy chyba jest coś nie tak .

    kokkosanka lubi tę wiadomość

    age.png
‹‹ 1260 1261 1262 1263 1264 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ