X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwiec 2022
Odpowiedz

Czerwiec 2022

Oceń ten wątek:
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 14 marca 2022, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paati# wrote:
    Jestem po badaniu, w szpitalu szyjka ma między 2,a 2,2cm zależnie od zdjęcia na aparacie. Dostałam kroplówkę z magnezem, luteine dopochwowo i pobrali mi posiew. Mam dostać awaryjnie antybiotyk zanim przyjdzie wynik. Podpisałam też zgodę na podanie sterydu na rozwój płuc. Nie wiedziałam, że obarczone jest to tyloma skutkami ubocznymi.. No i, że tylko raz się to podaje. Zobaczą do jutrzejszego obchodu co będzie się działo, jeśli nie będzie poprawy to wyślą mnie do szpitala o wyższej referencyjnosci. Wrocław, albo Wałbrzych, żeby mała miała jakiekolwiek szanse 😶😭

    Dokładnie zabezpieczają się to dobrze bo i Ty będziesz czuła się bezpieczniej z takim szpitalu ale ja też wierzę ,że uda Ci mała potrzymać jeszcze w brzuszku .
    Będzie dobrze ,obu tylko nie skracała się dalej .
    Oj ja też myślałam że te sterydy to właśnie samo dobro , ja też miałam podawane ze starszakiem , też już mówili ,że urodzę . I urodziłam w 40tc

    Paati# lubi tę wiadomość


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • Gosianka Ekspertka
    Postów: 226 95

    Wysłany: 14 marca 2022, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paati# wrote:
    Jestem po badaniu, w szpitalu szyjka ma między 2,a 2,2cm zależnie od zdjęcia na aparacie. Dostałam kroplówkę z magnezem, luteine dopochwowo i pobrali mi posiew. Mam dostać awaryjnie antybiotyk zanim przyjdzie wynik. Podpisałam też zgodę na podanie sterydu na rozwój płuc. Nie wiedziałam, że obarczone jest to tyloma skutkami ubocznymi.. No i, że tylko raz się to podaje. Zobaczą do jutrzejszego obchodu co będzie się działo, jeśli nie będzie poprawy to wyślą mnie do szpitala o wyższej referencyjnosci. Wrocław, albo Wałbrzych, żeby mała miała jakiekolwiek szanse 😶😭
    Wiem, że ciężko to zrobić, ale staraj się nie załamywać i myśleć pozytywnie, to też ma duży wpływ. Będzie wszystko dobrze!

    Paati# lubi tę wiadomość

    thgfs65gnrco3vzr.png
  • Kasia86 Przyjaciółka
    Postów: 111 43

    Wysłany: 14 marca 2022, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limosa wrote:
    W ogóle dziewczyny, które są na zwolnieniu lekarskim, mam do Was pytanie. Czy zasiłek z ZUS-u jest równy Waszemu wynagrodzeniu sprzed ciąży? Ja miałam 1/3 mca płacone jeszcze przez pracodawcę, pozostałe 2/3 miał zapłacić ZUS. Dostałam wypłatę w odpowiedniej wysokości w stosunku do ilości dni i zasiłek za te 20 dni, ale wynosi on 1/3 tego co dostałam od pracodawcy...Łącznie "uciułałam" połowę miesięcznego wynagrodzenia..
    Mi nadal płaci pracodawca bo zatrudnia ponad 20 pracowników. Ja mam 1000 zł więcej niż wypłaty bo miałam wyliczone z 12 miesięcy które były akurat w miarę dobrze płatne plus premie i trzynastka. Ale czytałam na jakimś forum że jak płaci zus to mniej wychodzi i nikt nie wie czemu.

    Paati# lubi tę wiadomość

    h44eugpjsrlghhn9.png
  • Paati# Przyjaciółka
    Postów: 99 89

    Wysłany: 14 marca 2022, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aannkka wrote:
    Lepiej awaryjnie leżeć w takim szpitalu, ale ja wierzę, że dotrwasz do terminu :*
    Ile malutka waży?
    Z tego wszystkiego nie zapytałam ile waży. Nic nie zapowiadało skracającej się szyjki. Jeszcze w piątek ma szybkiej wizycie wszystko było ok. Nic mnie nie bolało, mała w piątek ku naszych zdziwieniu była głową do góry, dziś już jest w dół. Ostatnie dni były u niej bardzo aktywne, kopała i się rozciągała. Ja leżałam od tyhodnia, bo byłam chora. Testu nie mialam, dopiero dziś w szpitalu. Negatywny..

    f2w343r8v2dpr3k5.png
  • Majeczk@ Ekspertka
    Postów: 133 52

    Wysłany: 14 marca 2022, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to czemu znowu po tygodniu wizyta ? Często w sumie

  • Annie_ Autorytet
    Postów: 348 177

    Wysłany: 14 marca 2022, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://fb.me/g/eFW57MU4c/R8wgGTf3

    W razie jakby były jakieś problemy to napiszcie proszę 🙏🏻

    h84f20mmgjau13ca.png

    0d1ygzu3m5qxv5s4.png
  • aannkka Autorytet
    Postów: 907 803

    Wysłany: 14 marca 2022, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paati# wrote:
    Z tego wszystkiego nie zapytałam ile waży. Nic nie zapowiadało skracającej się szyjki. Jeszcze w piątek ma szybkiej wizycie wszystko było ok. Nic mnie nie bolało, mała w piątek ku naszych zdziwieniu była głową do góry, dziś już jest w dół. Ostatnie dni były u niej bardzo aktywne, kopała i się rozciągała. Ja leżałam od tyhodnia, bo byłam chora. Testu nie mialam, dopiero dziś w szpitalu. Negatywny..
    W poprzedniej ciąży miałam szybkie 2,2 właśnie skracająca podwyższone crp i porodowe skurcze. Dostałam sterydy na płucka, pompę i po dwóch tygodniach walki udało się. Więc mam nadzieję, że i u Ciebie skończy się pozytywnie. Pewnie jutro po obchodzie będzie więcej wiadomo :*

    Paati# lubi tę wiadomość

    8599ikgnwfmhvhys.png



    • beta 14.10.21 - 37mIU/ml prog 30.04
    • beta 16.10.21 - 100mIU/ml prog 26.25
    • beta 19.10.21 - 610 mlU/ml

    👶👶
  • legusta Autorytet
    Postów: 783 659

    Wysłany: 14 marca 2022, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paati# życzę Wam dużo zdrówka i trzymam kciuki aby wszystko było dobrze! 💕

    Paati# lubi tę wiadomość

    preg.png

    Synek ❤️ 06.2022
  • Paati# Przyjaciółka
    Postów: 99 89

    Wysłany: 14 marca 2022, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majeczk@ wrote:
    A to czemu znowu po tygodniu wizyta ? Często w sumie
    W piątek byłam odebrać badania krzywej cukrowej. Jako, że skierowanie było z poradni K to tak je odbieralam. A w piątki przyjmuje tam mój lekarz, więc od razu zrobił mi USG przez brzuch i oglądał małą. Dzisiaj mialam planowo comiesięczna wizytę.

    f2w343r8v2dpr3k5.png
  • Majeczk@ Ekspertka
    Postów: 133 52

    Wysłany: 14 marca 2022, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok ja wysłałam zaproszenie, nawet nie wi działam że są jakieś taki tajne grupy :) Wy dołączy je tam ze swoich normalnych kont czy zakładacie jakieś fikcyjne?

  • Paati# Przyjaciółka
    Postów: 99 89

    Wysłany: 14 marca 2022, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za wsparcie 😘

    f2w343r8v2dpr3k5.png
  • Paati# Przyjaciółka
    Postów: 99 89

    Wysłany: 14 marca 2022, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majeczk@ wrote:
    Ok ja wysłałam zaproszenie, nawet nie wi działam że są jakieś taki tajne grupy :) Wy dołączy je tam ze swoich normalnych kont czy zakładacie jakieś fikcyjne?

    Jak znalazłaś grupę? Ja nie mogę znaleźć

    f2w343r8v2dpr3k5.png
  • Annie_ Autorytet
    Postów: 348 177

    Wysłany: 14 marca 2022, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paati# trzymaj się tam ❤️ To co ja przez 5 dni ostatnio przeszłam w szpitalu to życzę ci żebyś ty miała spokojniej

    Paati# lubi tę wiadomość

    h84f20mmgjau13ca.png

    0d1ygzu3m5qxv5s4.png
  • Annie_ Autorytet
    Postów: 348 177

    Wysłany: 14 marca 2022, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paati# wrote:
    Jak znalazłaś grupę? Ja nie mogę znaleźć

    Wstawilam troszkę wyżej adres do fb 👍🏼

    h84f20mmgjau13ca.png

    0d1ygzu3m5qxv5s4.png
  • Majeczk@ Ekspertka
    Postów: 133 52

    Wysłany: 14 marca 2022, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ten link z wyższej wiadomości wkleilam w pasek i się pojawila

  • Paati# Przyjaciółka
    Postów: 99 89

    Wysłany: 14 marca 2022, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj, to mi się nie udaje na komórce..

    Ok. Już mam 🙃

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2022, 22:38

    f2w343r8v2dpr3k5.png
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 15 marca 2022, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majeczk@ wrote:
    Ok ja wysłałam zaproszenie, nawet nie wi działam że są jakieś taki tajne grupy :) Wy dołączy je tam ze swoich normalnych kont czy zakładacie jakieś fikcyjne?

    Nie zakładam innego ,dołączam ze swojego konta 🙂


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 15 marca 2022, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wystąpił błąd u mnie z akceptacją zaproszenia albo nie umiem 😃, udało Wam się dołączyć ?


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • Daisy_87 Ekspertka
    Postów: 248 142

    Wysłany: 15 marca 2022, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati, życzę dużo sił i żeby szyjka wspolpracowala❤️ musisz byc silna, każdy dzień dla dzidzi jest cenny, a ja wierzę ze Twoja siła i pomoc fachowa na miejscu razem poprawia sytuację!
    Czy wszystko i wszystkie teraz przenosiny się na FB?

    Paati# lubi tę wiadomość

    w4sqrjjgdooeimz6.png
  • aannkka Autorytet
    Postów: 907 803

    Wysłany: 15 marca 2022, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde jak wchodzę z linku to odpala mi się tylko moja aplikacja fb i nic więcej, muszę to rozkminic jak wrócę do domu

    8599ikgnwfmhvhys.png



    • beta 14.10.21 - 37mIU/ml prog 30.04
    • beta 16.10.21 - 100mIU/ml prog 26.25
    • beta 19.10.21 - 610 mlU/ml

    👶👶
‹‹ 195 196 197 198 199 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ