Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWIEC 2025
Odpowiedz

CZERWIEC 2025

Oceń ten wątek:
  • Nineq Autorytet
    Postów: 2936 3264

    Wysłany: Dzisiaj, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mówię, że mieszane grupy są złe, mam zero doświadczenia z nimi. Po prostu po 3 tygodniach zlobka młodego wolę jako matka, że jest w swojej grupie wiekowej.🤗 Jak widzę te starsze biegające to bym się o swojego bala, bo jego pies dupą trąci i się przewraca i płacze.
    Na pewno widząc jak te starsze dzieci coś robią, te młodsze też do tego dążą :)

    👨‍👩‍👦💙🫅01.06.2025

    age.png
  • Katikat Autorytet
    Postów: 1122 593

    Wysłany: Dzisiaj, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorki Blondi polubiłam przez przypadek o niejedzeniu 😞

    Blondi29 lubi tę wiadomość

    Zapalenia endometrium, polip, 2 transfery nieudane, 1 strata
    Naturals między ivf

    age.png
  • Anabbit Autorytet
    Postów: 1967 1709

    Wysłany: Dzisiaj, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nineq wrote:
    Ja nie mówię, że mieszane grupy są złe, mam zero doświadczenia z nimi. Po prostu po 3 tygodniach zlobka młodego wolę jako matka, że jest w swojej grupie wiekowej.🤗 Jak widzę te starsze biegające to bym się o swojego bala, bo jego pies dupą trąci i się przewraca i płacze.
    Na pewno widząc jak te starsze dzieci coś robią, te młodsze też do tego dążą :)

    Nie no wiem wiem. Ja aktualnie nie mam opinii, bo ten czynnik nie był dla mnie istotny przy wyborze żłobka. A teraz sobie zdałam sprawę, że i tak oba które brałam pod uwagę tak funkcjonują na zasadzie mieszania.
    Ale jak tak myślę, to przedszkole raczej będę chciała w określonych grupach wiekowych, bo sześciolatki już czytają a 3,5 latek czasem dopiero zdania sensowne składa.
    W ogóle co do wywalania się. Moja nigdy w życiu się nie przewróciła xDDDDD ja serio nie wiem jak do tego doszło, ale ona od kiedy zaczęła wstawać i chodzić przy meblach nigdy nie upadła. Wiem, że wszystko przede mną bo jeszcze nie chodzi, ale i tak śmiesznie. Rok się uchowała bez gleby

    age.png
  • Blondi29 Autorytet
    Postów: 918 288

    Wysłany: Dzisiaj, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja co prawda nie puszczam swojej córki do placówki póki co, ale widzę jak fajnie dogaduje się moja mała z córką mojej przyjaciółki. Jej córka ma 3,5 roku i dziewczyny są razem świetne. Ostatnio spędzamy trochę więcej czasu razem i moja młoda zaczęła zdecydowanie ładniej i więcej zjadać. Jest też bardziej rozgadana, gdzie ona zawsze szła w ruch, nie w mowę. Za to córka mojej przyjaciółki zrobiła się bardzo delikatna i ostrożna. Dodatkowo widzę, że jest taka „elokwentna” chcąc mojej małej tłumaczyć różne rzeczy i musztrując ją na przykład za rzucanie zabawkami 😅 Wydaje mi się, że jeśli zachowują zasady bezpieczeństwa i właśnie straszę dzieci nie wbiegają w młodsze to efekt może być naprawdę fajny. Choć na dłuższą metę jako mama starszaka też bałabym się o jakąś formę regresu. Bardzo się ciesze, że póki co pozytywnie Anabitt.
    Kkk współczuję. My też ostatnio po przeprawach z moczem. Odpuściłam sobie po dwóch dniach xd A wy dlaczego musicie pobrać?

  • Tanashi Autorytet
    Postów: 3298 4096

    Wysłany: Dzisiaj, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anabbit mój już zaliczył tyle gleb że to cud że jeszcze nie byliśmy na sorze xd mamy w ogrodzie huśtawkę kubełkowa, córka się na niej trzy lata huśtała i nigdy, nigdy nie wypadła. Młody jakimś cudem tak nogami wywijał że wyleciał, mąż go w locie złapał. To dziecko jest po prostu nie do zatrzymania

    age.png
  • Nineq Autorytet
    Postów: 2936 3264

    Wysłany: Dzisiaj, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anabbit wrote:
    Nie no wiem wiem. Ja aktualnie nie mam opinii, bo ten czynnik nie był dla mnie istotny przy wyborze żłobka. A teraz sobie zdałam sprawę, że i tak oba które brałam pod uwagę tak funkcjonują na zasadzie mieszania.
    Ale jak tak myślę, to przedszkole raczej będę chciała w określonych grupach wiekowych, bo sześciolatki już czytają a 3,5 latek czasem dopiero zdania sensowne składa.
    W ogóle co do wywalania się. Moja nigdy w życiu się nie przewróciła xDDDDD ja serio nie wiem jak do tego doszło, ale ona od kiedy zaczęła wstawać i chodzić przy meblach nigdy nie upadła. Wiem, że wszystko przede mną bo jeszcze nie chodzi, ale i tak śmiesznie. Rok się uchowała bez gleby
    To naprawdę długo się uchowała. Mój odkąd staje tyle razy wyrżnął, że masakra. 🫣Ostatnio miał tydzień siniaka na policzku i bałam się, że w żłobku pomyślą, że dziecko bijemy.

    Btw. czy na nowy okres dzień wypłaty 800+ Wam się zmieniły? Rok było na 22, a teraz cisza. Wniosek składałam w lutym.

    👨‍👩‍👦💙🫅01.06.2025

    age.png
  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 6144 4247

    Wysłany: Dzisiaj, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie grupa mieszaną to red flag dla placówki. Cos z czym absolutnie bym sie nie zgodziła. To sa totalnie inne poziomy i rozwój. Całkowicie inne potrzeby.

    event.png
  • Anabbit Autorytet
    Postów: 1967 1709

    Wysłany: Dzisiaj, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to widzisz Karola widocznie co człowiek to opinia. Jej żłobek nie ma ani jednej negatywnej opinii a próbowałam serio znaleźć czy to na Google, czy na grupach markowych (a wiemy że to wylęgarnia hejtu), przeszukałam serio wszystkie możliwe grupy i pisałam prywatnie z matkami. Nic. Same rewelacje 🤷‍♀️
    Chociaż jak tak analizuje ich dzień w żłobku to jedyny czas samodzielnej zabawy oni mają do śniadania , ale ona będzie przychodziła dopiero na śniadanie i potem od 15:30 do odbioru. To w jej przypadku wypada całe 45 min zabawy w ciągu dnia

    age.png
  • Margareetka Autorytet
    Postów: 1693 1300

    Wysłany: Dzisiaj, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitkat wszystkiego najlepszego dla solenizanta 🎉🎉

    Anabbit i co odpisałaś w ankiecie na to spanie w nocy? 😅

    Kurcze ja mam tak mieszane uczucia co do żłobka, z jednej strony się cieszę, że nie muszę go oddawać i mogę być z nim w domu. A z drugiej jak czytam co piszecie o różnych fajnych zajęciach to mam takie poczucie winy trochę, że w domu mu nie zapewnie tego. No i też trochę pewnie egoistycznie i zabrzmię jak pato matka, ale szkoda mi, że nie będę mieć czasu dla siebie 🫣

    Dobija mnie dziś ta pogoda, u nas od rana parno i duszno, grzmi dookoła ale póki co ani kropla deszczu nie spadła. A mąż w pracy w okolicach Kryspinowa i u nich przeszła ściana deszczu. Bobas aż ma mokre włoski od potu. Nie wiem czy go nie puszczać teraz w samym pampersie jak tak ciepło.

    age.png
  • Blondi29 Autorytet
    Postów: 918 288

    Wysłany: Dzisiaj, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaretka, a ja Cię rozumiem w kwestii żłobka i tych odczuć. Pisałam nawet o tym z Anabitt, że żałuje, że nie dałam małej do żłobka, bo teraz jest już za późno na coś fajnego u nas w okolicy, a ja nie wyobrażam sobie drugiego dziecka w naszej sytuacji życiowej bez wsparcia ze strony placówki. Mała jest mega energiczna, żywiołowa i chętna do zabawy z innymi ludźmi i dziećmi. Wymaga organizowania jej aktywności 24/7 więc w tej sytuacji gdybym zaszła w ciążę i urodziła drugiego bobasa to nie miałabym okazji zapewnić jej tego, czego ona potrzebuje. W dodatku zero możliwości spędzania czasu z każdym z dzieci 1:1 i zero czasu dla siebie, choćby pół godziny w czasie drzemki żeby umyć włosy bez asysty. Wy macie troszkę łatwiej, bo piszesz, że masz teściów i mąż ci wraca codziennie do domu więc na pewno łatwiej się zorganizujecie. Natomiast myślę, że twoje myślenie to żaden egoizm ;)

  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 9259 8048

    Wysłany: Dzisiaj, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaretka nie uważam, żeby było egoistycznego coś e tym, że chciałabym w spokoju napić się kawy czy zrobić siku :) szczególnie, że brzuszek będzie ci tylko rósł
    U mnie młoda najwięcej wywrotek to miała jak usiadła. Teraz jak chodzi przy meblach to luz, klapie na tyłek najwyżej. Ale przy siadaniu to była jakaś masakra

    age.png
  • Margareetka Autorytet
    Postów: 1693 1300

    Wysłany: Dzisiaj, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teściowa zaraz zaczyna wakacje, więc w pracy tylko mają dyżury po jakieś 3-4h więc będzie więcej w domu. Mały ją bardzo lubi, także nie ma problemu żeby ich zostawić i żebym ja miała te pół godziny dla siebie. Chociaż ja jestem z tych osób, że mam poczucie winy, że komuś zostawiam bobasa, że pewnie ma lepsze plany. Takie podejście, że nie chce nikomu robić problemu. Poza tym młody to typowy hajnid jak Twoja córka i trzeba go nosić na rękach albo zabawiać cały czas...
    A mąż wraca do domu ale teraz przez budowę to wiadomo, że sporo czasu po pracy tam spędza, bo chcemy oszczędzić 😅

    age.png
  • Margareetka Autorytet
    Postów: 1693 1300

    Wysłany: Dzisiaj, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas najwięcej wywrotek było jak uczył się wstawać i nie umiał jeszcze upadać. Leciał jak długi na głowę... Trwało to jakiś miesiąc. Uczyłam go że ma upadać na pupę aż w końcu załapał. Teraz jak chodzi to albo siada na pupę, albo leci w czworaki, albo sobie kuca. Na szczęście nauczył się asekurować główkę, bo już myślałam że całkiem osiwieje 😅

    age.png
  • Anabbit Autorytet
    Postów: 1967 1709

    Wysłany: Dzisiaj, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margareetka wrote:
    Kitkat wszystkiego najlepszego dla solenizanta 🎉🎉

    Anabbit i co odpisałaś w ankiecie na to spanie w nocy? 😅

    Kurcze ja mam tak mieszane uczucia co do żłobka, z jednej strony się cieszę, że nie muszę go oddawać i mogę być z nim w domu. A z drugiej jak czytam co piszecie o różnych fajnych zajęciach to mam takie poczucie winy trochę, że w domu mu nie zapewnie tego. No i też trochę pewnie egoistycznie i zabrzmię jak pato matka, ale szkoda mi, że nie będę mieć czasu dla siebie 🫣

    Dobija mnie dziś ta pogoda, u nas od rana parno i duszno, grzmi dookoła ale póki co ani kropla deszczu nie spadła. A mąż w pracy w okolicach Kryspinowa i u nich przeszła ściana deszczu. Bobas aż ma mokre włoski od potu. Nie wiem czy go nie puszczać teraz w samym pampersie jak tak ciepło.


    Prawdę xD że nie 😂 chociaż dziś spała od 22 do 5:30 😮😮😮😮
    Moja właśnie wstała z drzemki cała mokra. Dosłownie ma każdy włos na głowie (nie żeby ich dużo miała xd) mleku

    age.png
  • Anabbit Autorytet
    Postów: 1967 1709

    Wysłany: Dzisiaj, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do egoizmu to ja też nie uważam, że to egoizm. Jeśli twój jest tak samo wymagający jak mój diabeł to proszę Cię.
    Żłobek to było moje must żeby w ogóle rozważać starania o drugiego bobasa. No, ale jeśli starania nie wyjdą to wracam do pracy bo za coś ten dom trzeba kupić, więc i tak musi być w żłobku.
    No i nie ukrywam, umycie się w ciszy i wypicie ciepłej kawy brzmią jak marzenie, które zaraz się spełni 😂

    age.png
  • Tanashi Autorytet
    Postów: 3298 4096

    Wysłany: Dzisiaj, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaretka ja jestem zdania że zajęć nie ma co żałować dla takiego malucha, dla niego kontakt z rodzicem jest ważniejszy niż podrzucanie chust, klocki sensoryczne, dogoterapie, chiński, robotyka i tego typu duperele 😅 ale też nie uważam że chęć odpoczynku jest egoistyczna, korzystaj z teściowej jak możesz i pij kawkę do woli 😊 A jak będzie młody starszy i będziesz szukała fajnych materiałów do pracy w domu z młodym to odezwij się do mnie na FB, mam tego dużo 😏

    Wiadomość wyedytowana przez autora: Dzisiaj, 13:50

    Margareetka lubi tę wiadomość

    age.png
‹‹ 2905 2906 2907 2908 2909
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak odróżnić w ciąży zdrowe symptomy od tych niepokojących?

Przeczytaj jakich objawów i dolegliwości możesz spodziewać się będąc w ciąży. Które z nich są normalnymi symptomami ciąży a których nigdy nie powinnaś ignorować i które powinny skłonić Cię do konsultacji z lekarzem.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ