Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWIEC 2025
Odpowiedz

CZERWIEC 2025

Oceń ten wątek:
  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 6165 4254

    Wysłany: 18 stycznia 2025, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alex92 Ty nadal szpitalu?

    Weronka jak tam ciśnienie

    event.png
  • przygodami66 Autorytet
    Postów: 943 837

    Wysłany: 18 stycznia 2025, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co pamiętam sauna na podczerwień podgrzewa wewnątrz ciało, jej tkanki czyli na logikę odpada, bo wnika głębiej do organizmu. To już szybciej ta sauna fińska zwykła ale gdzieś gdzie temperatura sięga niższych stopni np 60 i na dolnej ławce dosłownie na moment 1 -2 min ale ja bym w ogóle odpuściła. Na pewno zakaz jaccuzi, bo tam już się zanurzasz w wysokiej temperaturze jak w garnku z gorącą wodą. No ja się cieszę, że tak nachodziłam się na sauny i itp przed ciążą, bo teraz lipa z tymi wszystkimi atrakcjami zimowymi. Na saunę nie, na jaccuzi nie, na morsowanie nie, na termy nie, na narty nie, na łyżwy nie - chyba że ktoś się nie boi, że upadnie, a ja bardziej, że ktoś mógłby we mnie wjechać. No dobrze, że przed...tak cisnęłam z tymi wszystkimi aktywnościami i wrócę do tego po ciąży

  • HejAnku🌸 Autorytet
    Postów: 691 810

    Wysłany: 18 stycznia 2025, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sobie zablokowałam Apple Pay żeby nic nie kupować😂 kusi mnie wszystko ale najpierw muszę zrobić przegląd tego co mamy

    Rany boskie chyba do końca ciąży nie zjem już cheeseburgera… tak bolał mnie żołądek, że pół nocy nie przespane. Jeszcze mi wywaliło brzuch, napięty jak plandeka na żuku i już mnie trzęsło, żeby mi żadne naczynko nie pękło.

    Luna zazdroszczę na maksa! Ale wypoczniecie ❤️

    💔 Marcysia 21t 👼
  • magdalena321 Autorytet
    Postów: 2377 1981

    Wysłany: 18 stycznia 2025, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola3xJ:D wrote:
    W sinsay stacjonarnie kupiłam super sweterek w serduszka za 7 zł.

    Nie uwierzysz ale u mnie nigdzie nie ma sinsaya z dziecięcymi ciuszkami 🥺 jestem tym faktem załamana i wszystko przez neta zamawiam

    asiun lubi tę wiadomość

    Amelia 23.12.2015 🩷
    Hania 10.06.2025 🩷
  • kasssia Autorytet
    Postów: 2259 1780

    Wysłany: 18 stycznia 2025, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam całe życie muszę unikać saun itp przez problemy z krążeniem wiec nie czuje żadnej straty 😂 raz mi się słabo zrobiło po zwykłej kąpieli w wannie wiec także tego 😃

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2025, 09:22

    przygodami66 lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 6260 6435

    Wysłany: 18 stycznia 2025, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to w ogóle mieszkam na takim zadupiu, że do najbliższego Sinsaya 45km. Przez to właściwie wszystko kupuję dzieciom przez internet. W naszym pobliskim miasteczku już rossman to luksus. Na szczęście za granicą 5km mam galerię handlową z kilkoma sieciówkami, bo inaczej musiałabym na wieksze zakupy się wybierac do Szczecina za każdym razem, a z dwójką dzieci i w ciazy nie jest tak prosto :d

    preg.png

    🎊 czekamy na kolejnego dzidziusia!
    👧👧 dwie córki
    😢 2020 poronienie zatrzymane

    Hashimoto
  • kasssia Autorytet
    Postów: 2259 1780

    Wysłany: 18 stycznia 2025, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia, ja mieszkam w centrum Warszawy a i tak kupuje wszystko przez Internet 😃

    age.png

    age.png
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 6260 6435

    Wysłany: 18 stycznia 2025, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahahah ja lubiłam sobie chodzić po sklepach i przymierzać rzeczy. Moja siostra mieszka w centrum Warszawy i czasem jak chce cos kupic to idzie mi przymierzyć ubranie i wysyła fotki na sobie :D Nieraz cos wyglada spoko na zdjęciu, ale jak włożysz, już nie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2025, 09:41

    kasssia lubi tę wiadomość

    preg.png

    🎊 czekamy na kolejnego dzidziusia!
    👧👧 dwie córki
    😢 2020 poronienie zatrzymane

    Hashimoto
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 9282 8059

    Wysłany: 18 stycznia 2025, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przygodami66 wrote:
    Z tego co pamiętam sauna na podczerwień podgrzewa wewnątrz ciało, jej tkanki czyli na logikę odpada, bo wnika głębiej do organizmu. To już szybciej ta sauna fińska zwykła ale gdzieś gdzie temperatura sięga niższych stopni np 60 i na dolnej ławce dosłownie na moment 1 -2 min ale ja bym w ogóle odpuściła. Na pewno zakaz jaccuzi, bo tam już się zanurzasz w wysokiej temperaturze jak w garnku z gorącą wodą. No ja się cieszę, że tak nachodziłam się na sauny i itp przed ciążą, bo teraz lipa z tymi wszystkimi atrakcjami zimowymi. Na saunę nie, na jaccuzi nie, na morsowanie nie, na termy nie, na narty nie, na łyżwy nie - chyba że ktoś się nie boi, że upadnie, a ja bardziej, że ktoś mógłby we mnie wjechać. No dobrze, że przed...tak cisnęłam z tymi wszystkimi aktywnościami i wrócę do tego po ciąży
    Szczerze mówiąc, uważam że ciąża trwa tylko 9 miesięcy i serio można sobie to darować. Tak jak i sushi, alkohol czy tatara
    Wyplujemy z siebie bejbiki i będzie można wrócić do starych zwyczajów

    kasssia, asiun, Revolutionary , przygodami66, Alex_92 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 6260 6435

    Wysłany: 18 stycznia 2025, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza ja tez mam takie podejście. Jakoś nie czuję, żebym coś traciła. Te kilka miesięcy szybko zleci i nie będzie tych dylematów, a można zawsze porobić w tym czasie coś innego :D Także u mnie też zero poczucia straty :)

    Elza1234 lubi tę wiadomość

    preg.png

    🎊 czekamy na kolejnego dzidziusia!
    👧👧 dwie córki
    😢 2020 poronienie zatrzymane

    Hashimoto
  • asiun Autorytet
    Postów: 1419 1603

    Wysłany: 18 stycznia 2025, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdalena321 wrote:
    Nie uwierzysz ale u mnie nigdzie nie ma sinsaya z dziecięcymi ciuszkami 🥺 jestem tym faktem załamana i wszystko przez neta zamawiam
    U mnie w Sinsay jest dział dla niemowląt, ale nie ma nawet połowy tego co w necie.
    Za to już na moją 8latkę raz po raz coś się znajdzie, ale dziewczyna ma już swój styl...baggy jeans itd 🙉🙉🙉 więc niestety nie w każdym sklepie znajdę takie ciuchy, na dziewczynki jej wagi i wzrostu są same legginsy lub rurki, a ona tego już nie chce nosić 🙈 dojrzewa 😅😅

    ⏸️09.10.2024
    🤱💙17.06.2025💙

    ⏸️ 08.12.2015
    🤱💓 21.08.2016 💓
  • magdalena321 Autorytet
    Postów: 2377 1981

    Wysłany: 18 stycznia 2025, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj właśnie mówiłam mężowi że pierwsze co zrobię po porodzie to zjem albo sushi albo tatara 🤩😝

    eeemakarena lubi tę wiadomość

    Amelia 23.12.2015 🩷
    Hania 10.06.2025 🩷
  • magdalena321 Autorytet
    Postów: 2377 1981

    Wysłany: 18 stycznia 2025, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiun wrote:
    U mnie w Sinsay jest dział dla niemowląt, ale nie ma nawet połowy tego co w necie.
    Za to już na moją 8latkę raz po raz coś się znajdzie, ale dziewczyna ma już swój styl...baggy jeans itd 🙉🙉🙉 więc niestety nie w każdym sklepie znajdę takie ciuchy, na dziewczynki jej wagi i wzrostu są same legginsy lub rurki, a ona tego już nie chce nosić 🙈 dojrzewa 😅😅

    Moja znów jest takiej grubszej kości ma 9 lat a zaraz będzie taka jak ja, także jej to bym już musiała kupować takie powoli ciuchy jak dla kobiet normalne XS albo S bo te dziecięce to już takie trochę śmieszne przyciasnawe albo właśnie jak na nastolatki gołe brzuchy spodnie biodrówki itd 🫣🤪 także jest kłopot no

    Amelia 23.12.2015 🩷
    Hania 10.06.2025 🩷
  • asiun Autorytet
    Postów: 1419 1603

    Wysłany: 18 stycznia 2025, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdalena321 wrote:
    Moja znów jest takiej grubszej kości ma 9 lat a zaraz będzie taka jak ja, także jej to bym już musiała kupować takie powoli ciuchy jak dla kobiet normalne XS albo S bo te dziecięce to już takie trochę śmieszne przyciasnawe albo właśnie jak na nastolatki gołe brzuchy spodnie biodrówki itd 🫣🤪 także jest kłopot no
    No to u nas na odwrót takie chuchro, że szkoda gadać. A ze spodniami problem mamy taki, że jeśli są dobre w pasie i tyłku to nogawki się robią 7/8, a jak dobre długość nogawki to z tyłka spadają tak, że nawet pasek nie pomoże bo wygląda to tragicznie. W H&m mają fajne spodnie na nią, bo w środku są te gumki z guziczkami i można zwężać, więc tak sobie radzimy.

    magdalena321 lubi tę wiadomość

    ⏸️09.10.2024
    🤱💙17.06.2025💙

    ⏸️ 08.12.2015
    🤱💓 21.08.2016 💓
  • Revolutionary Autorytet
    Postów: 2483 2464

    Wysłany: 18 stycznia 2025, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronka wrote:
    No ja właśnie suszarki nie mam, latem to w sumie luzik, ale jesienią już będę musiała wziąć to pod uwagę.

    Mam znajome, które mają już dzieci, podpytuje no i co… „Nie kupuj za dużo” 😂 ale ile to za dużo?

    Czuje się troszkę jak dziecko we mgle… I przychodzi ten strach, czy sobie poradzę, bo mam wrażenie, że wszyscy wiedzą jak się przygotować, a ja nie wiem nic. 😒

    nie tylko Ty tak masz Weronka, ja się czuję dokładnie tak samo ;) 🤐

    2cs 🤞

    17.10.2024 ⏸️🍀
    18.10.2024 - 16dpo: Beta 381,000 mIU/ml, Progesteron 33,40 ng/ml ✊
    21.10.2024 - 19dpo: beta 1067,000 mIU/ml 🍀
    29.10.2024 - CRL 2,8mm, widać cień serduszka 🥹
    06.11.2024 - CRL 1,03cm małego żelka 🥹 pięknie bijące ❤️
    20.11 - 22.11 - szpital, podejrzenie CMV, wynik negatywny 🙏
    22.11 - 2,14cm żelka Haribo, 180 uderzeń❤️
    17.12.2024 - prenatalne, prawie 7 cm uparciucha, wszystko ok, chłopczyk (?) 💙 🥹
    06.02.2025 - połówkowe, 370gram synusia 💙 😍
    03.04.2025 III prenatalne - 1409g tłuścioszka 🤭
    27.05.2025 - 36+1 - 3360g synusia 😶💪
    25.06.2025 - N. 3530g, 58cm 💙

    👩 30🧑 34 🐶 4

    A journey of a thousand miles begins with a single step...

    age.png
  • Weronka Autorytet
    Postów: 939 2090

    Wysłany: 18 stycznia 2025, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola3xJ:D wrote:
    Alex92 Ty nadal szpitalu?

    Weronka jak tam ciśnienie

    Utrzymuje się takie 130 coś na 80 coś. Pisałam do lekarza, odpisał, że mierzymy dalej do wizyty i na razie nie wdrażamy leków. Zobaczymy, co dalej z tego wyjdzie, staram się ufać lekarzowi i się nie nakręcać, bo nakręcaniem się tylko… podnoszę sobie ciśnienie. 😅

    przygodami66, Alex_92 lubią tę wiadomość

    👩🏻 29 | 👨🏻 30
    _______________________________________
    ➡️ Starania o pierwszą ciążę od 09/2021
    ❌Niedoczynność tarczycy
    ❌ Gruczolak przysadki mózgu, hiperprolaktynemia
    _______________________________________
    📆 01/2023 ➡️ Start leczenia w klinice
    📆 03/2023 ➡️ Niedrożność prawego jajowodu ❌
    📆 08/2023 ➡️ Dwie kreseczki - poronienie 8 tc 💔
    📆 12/2023 ➡️ Laparoskopia, udrożnienie jajowodu ✅
    📆 04/2024 ➡️ Dwie kreseczki - poronienie 6 tc 💔
    📆 05/2024 ➡️ Ciąża biochemiczna 💔
    📆 07/2024 ➡️ Dwie kreseczki - poronienie 7 tc 💔
    📆 10/2024 ➡️ Dwie kreseczki (10.10)… 🤞🏻
    📆 10/2024 ➡️ Konsultacja u doktora P. Mamy nadzieję 🩷💙🩷
    📆 01/2025 ➡️ 164 g zdrowego chłopca, zostań 🥹 💙💙💙

    2025 r. będzie Nasz. 💙
    preg.png
  • asiun Autorytet
    Postów: 1419 1603

    Wysłany: 18 stycznia 2025, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronka wrote:
    Utrzymuje się takie 130 coś na 80 coś. Pisałam do lekarza, odpisał, że mierzymy dalej do wizyty i na razie nie wdrażamy leków. Zobaczymy, co dalej z tego wyjdzie, staram się ufać lekarzowi i się nie nakręcać, bo nakręcaniem się tylko… podnoszę sobie ciśnienie. 😅
    Miałam tak przedwczoraj 🙉 wieczorem pomiar 133/80 trochę się zestresowałam więc stwierdziłam że zmierzę znowu...135/82, więc po paru minutach znowu i co ...145/86 😐. Położyłam się, postarałam się też wyciszyć zupełnie tę gonitwę myśli w głowie i po niecałej godzinie było 115/78.
    Mam stracha, że będzie to co w pierwszej ciąży stąd tak się zestresowałam, ale fakt każdy kolejny pomiar był coraz bardziej stresujący i pewnie przez to tak wzrosło.

    przygodami66 lubi tę wiadomość

    ⏸️09.10.2024
    🤱💙17.06.2025💙

    ⏸️ 08.12.2015
    🤱💓 21.08.2016 💓
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 9282 8059

    Wysłany: 18 stycznia 2025, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jechaliśmy właśnie autem i nagle poczułam mrowienie po lewej stronie, jakby mnie ktoś ukłuł i od razu siku mi się zachciało 🙈 także chyba ktoś tam się rozciąga
    I 1szy raz zostałam przepuszczona w kolejce do WC! Co prawda inna matka z dzieckiem to zrobiła, bo te stare baby chciały mnie zjeść, ale ewidentnie widać po mnie :D

    age.png
  • Revolutionary Autorytet
    Postów: 2483 2464

    Wysłany: 18 stycznia 2025, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    awokado 🥑 wrote:
    Sorki, że po takim czasie, ale prosto z badań jechaliśmy do Gdyni załatwić kilka spraw, a dla mnie aktualnie siedzenie w telefonie podczas jazdy = mdłości, więc dopiero gdy wróciliśmy, to nadrobiłam.

    Tak - na fotce 3D jest widoczna główka no i przede wszystkim twarz, tak z prawej strony widać oczodoły, nosek, no i usta z kawałkiem pępowiny, po lewej stronie jest większy fragment pępowiny (taki kikut, bo wycięta była w „postprodukcji” przez lekarza) no i ucho. Ja zawsze miałam problem z czyimś USG, ale na swoim od razu wszystko widzę. Mąż też nie widział i musiałam mu tłumaczyć 😂

    Ja Wam powiem, że nawet nie wiem ile czego mam, bo dostałam dwa wory ubranek od przyjaciółki, do tego trochę zamówiłam z vinted, ale w marcu zaczynamy wykańczać mieszkanie i mamy w planie przeprowadzić się jeszcze przed porodem, więc dopiero tam chcę wyładować to wszystko z worków próżniowych i zacząć ogarniać, bo w obecnym mieszkanku nie mamy w ogóle na to miejsca

    Dziękuję za wytłumaczenie, teraz widzę :D

    awokado 🥑 lubi tę wiadomość

    2cs 🤞

    17.10.2024 ⏸️🍀
    18.10.2024 - 16dpo: Beta 381,000 mIU/ml, Progesteron 33,40 ng/ml ✊
    21.10.2024 - 19dpo: beta 1067,000 mIU/ml 🍀
    29.10.2024 - CRL 2,8mm, widać cień serduszka 🥹
    06.11.2024 - CRL 1,03cm małego żelka 🥹 pięknie bijące ❤️
    20.11 - 22.11 - szpital, podejrzenie CMV, wynik negatywny 🙏
    22.11 - 2,14cm żelka Haribo, 180 uderzeń❤️
    17.12.2024 - prenatalne, prawie 7 cm uparciucha, wszystko ok, chłopczyk (?) 💙 🥹
    06.02.2025 - połówkowe, 370gram synusia 💙 😍
    03.04.2025 III prenatalne - 1409g tłuścioszka 🤭
    27.05.2025 - 36+1 - 3360g synusia 😶💪
    25.06.2025 - N. 3530g, 58cm 💙

    👩 30🧑 34 🐶 4

    A journey of a thousand miles begins with a single step...

    age.png
  • Weronka Autorytet
    Postów: 939 2090

    Wysłany: 18 stycznia 2025, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiun wrote:
    Miałam tak przedwczoraj 🙉 wieczorem pomiar 133/80 trochę się zestresowałam więc stwierdziłam że zmierzę znowu...135/82, więc po paru minutach znowu i co ...145/86 😐. Położyłam się, postarałam się też wyciszyć zupełnie tę gonitwę myśli w głowie i po niecałej godzinie było 115/78.
    Mam stracha, że będzie to co w pierwszej ciąży stąd tak się zestresowałam, ale fakt każdy kolejny pomiar był coraz bardziej stresujący i pewnie przez to tak wzrosło.

    Ogólnie stwierdzam, że bardzo ciężko prawidłowo zmierzyć sobie ciśnienie… Trzeba być w spoczynku, nie gadać, nie myśleć o niczym, no to się wydaje, ale to wcale nie takie proste… 😅 U mnie pomiary dość wysokie cały czas, ale raz zmierzyłam ciśnienie jak już byłam w łóżku, wyciszałam się i prawie zasypiałam, przypomniało mi się, że zapomniałam zmierzyć, zmierzyłam i co? 115/58… Wtedy chyba dopiero faktycznie byłam w spoczynku i nie myślałam o niczym. 😅

    Alex_92 lubi tę wiadomość

    👩🏻 29 | 👨🏻 30
    _______________________________________
    ➡️ Starania o pierwszą ciążę od 09/2021
    ❌Niedoczynność tarczycy
    ❌ Gruczolak przysadki mózgu, hiperprolaktynemia
    _______________________________________
    📆 01/2023 ➡️ Start leczenia w klinice
    📆 03/2023 ➡️ Niedrożność prawego jajowodu ❌
    📆 08/2023 ➡️ Dwie kreseczki - poronienie 8 tc 💔
    📆 12/2023 ➡️ Laparoskopia, udrożnienie jajowodu ✅
    📆 04/2024 ➡️ Dwie kreseczki - poronienie 6 tc 💔
    📆 05/2024 ➡️ Ciąża biochemiczna 💔
    📆 07/2024 ➡️ Dwie kreseczki - poronienie 7 tc 💔
    📆 10/2024 ➡️ Dwie kreseczki (10.10)… 🤞🏻
    📆 10/2024 ➡️ Konsultacja u doktora P. Mamy nadzieję 🩷💙🩷
    📆 01/2025 ➡️ 164 g zdrowego chłopca, zostań 🥹 💙💙💙

    2025 r. będzie Nasz. 💙
    preg.png
‹‹ 647 648 649 650 651 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

DHA z alg czy ryb? Sprawdzamy, dlaczego DHA z alg zyskuje na popularności wśród przyszłych mam

Kwas DHA to jedna z substancji niezbędnych do prawidłowego rozwoju płodu. Jego suplementacja jest zalecana przez ekspertów, a w aptekach znajdziemy wiele preparatów zawierających ten składnik. Najczęściej jest pozyskiwany z ryb morskich, jednak coraz więcej przyszłych mam sięga po DHA z alg. Jakie są jego właściwości i czym różni się od rybiego? Dowiedz się więcej na temat suplementacji DHA w ciąży – kiedy zacząć i jakie dawki stosować?

CZYTAJ WIĘCEJ

Układ immunologiczny a problemy z płodnością, czyli czym jest niepłodność immunologiczna

Układ immunologiczny, czyli inaczej odpornościowy ma niebagatelny wpływ na płodność. Niekiedy czynniki immunologiczne mogą być bezpośrednią przyczyną niepłodności. Czy problemy z implantacją zarodka albo nawracającymi poronieniami mogą być wywołane przez czynniki immunologiczne? W jakich przypadkach rozważyć konsultację ze specjalistą - immunologiem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ