X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Dziewczyny z Warszawy - dzieciaki rocznik 2017
Odpowiedz

Dziewczyny z Warszawy - dzieciaki rocznik 2017

Oceń ten wątek:
  • kurkaSkiters Autorytet
    Postów: 271 140

    Wysłany: 11 lutego 2017, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim, Założyłam ten temat, bo chciałabym poznać was i wasze opinie dot. prowadzenia ciąży w Wawie. Mam 27 lat, urodzę w połowie sierpnia, a nie znam nikogo z tego miasta, kto miałby takie same rozkminy jak ja o warszawskich szpitalach, lekarzach, poradniach itp. Pozdrawiam :)

    rfxg9jcgekq5byzd.png
  • Basha Autorytet
    Postów: 252 179

    Wysłany: 11 lutego 2017, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chętnie dołączę :)

    f2w3ugpjqs7gupgd.png
  • kurkaSkiters Autorytet
    Postów: 271 140

    Wysłany: 11 lutego 2017, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne! :) witam sierpniówkę. W ogóle my prawie w tym samym terminie. Może się spotkamy na porodówce? :P
    Jestem w 2 trym, wie ktoś coś może o szkołach rodzenia w Wawie? Gdzie najlepiej i najmilej? :) I kiedy powinnien się człowiek zapisać?

    rfxg9jcgekq5byzd.png
  • mada87 Autorytet
    Postów: 275 205

    Wysłany: 11 lutego 2017, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)
    mam termin na koniec kwietnia, dziś miałam pierwsze zajęcia szkoły rodzenia (szpital Praski). Z tego co wiem zajęcia można zacząć po 24tc, ja się zapisywałam jakoś w grudniu chyba.

    atdcqps62brd8znj.png
  • kurkaSkiters Autorytet
    Postów: 271 140

    Wysłany: 11 lutego 2017, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A chcesz rodzić w Praskim? Czy tam po prostu jest spoko szkoła rodzenia? I jak pierwsze zajęcia?

    rfxg9jcgekq5byzd.png
  • mada87 Autorytet
    Postów: 275 205

    Wysłany: 11 lutego 2017, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taki mam zamiar, o ile nie wyskoczą nagle jakieś komplikacje albo poród przed 36 tc - szpital ma 1 stopień referencyjności i nie przyjmują wcześniejszych porodów, ani ciąż z komplikacjami (nawet typu cukrzyca i nadciśnienie). Więc w razie czego muszę mieć plan B. a wy już wiecie, gdzie chcecie rodzić?
    SR spoko, dużo rzeczy się dowiedziałam. Prowadząca wszystko wyjaśnia, zajęcia miały trwać do 13 a skończyły się o 14 ;)

    atdcqps62brd8znj.png
  • kurkaSkiters Autorytet
    Postów: 271 140

    Wysłany: 11 lutego 2017, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślałam o Orłowskiego na Czerniakowskiej, z racji tego, że mam padaczkę, a tam podobno jest oddział dla epi. Chodzę też do lekarki, która tam pracuje. Jeszcze nie jestem do końca zdecydowana, bo trochę boję się tamtejszych warunków sanitarnych, dlatego jeszcze biorę pod uwagę Madalińskiego albo Karową.
    Co do szpitala praskiego - mam niemiłe wspomnienia. Na początku ciąży bardzo bolał mnie brzuch i pewnej nocy zawitałam tam na izbę. Zostałam niemalże zwyzywana od histeryczek, a lekarz, który łaskawie mnie zbadał miał do mnie pretensję, że go obudziłam.
    A jaki jest twój plan B?

    rfxg9jcgekq5byzd.png
  • mada87 Autorytet
    Postów: 275 205

    Wysłany: 11 lutego 2017, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze nie wiem, ale już chyba czas się nad tym zastanowić ;) wstępnie Inflancka albo Karowa

    atdcqps62brd8znj.png
  • Basha Autorytet
    Postów: 252 179

    Wysłany: 11 lutego 2017, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też bym chciała Orłowskiego, jako plan B myślałam o Starynkiewicza. Do szkoły rodzenia chciałabym się zapisać tam, gdzie planuję rodzić, ale to dość daleko ode mnie, bo mieszkam w Pruszkowie, więc nie wiem, czy będzie mi się chciało dojeżdżać.

    f2w3ugpjqs7gupgd.png
  • kurkaSkiters Autorytet
    Postów: 271 140

    Wysłany: 12 lutego 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basha to tak jak ja, może zapiszemy się razem? :) A co jaki czas są zajęcia? Warto chyba się zapisać tam, gdzie chce się rodzić, bo można poznać położne i szpital. Ale zastanawiasz się, czy w ogóle zapisać się do szkoły rodzenia, czy poszukać czegoś obok siebie? Też myślałam o Starynkiewicza.

    Mada, o Inflanckiej słyszałam, że jest slaby personel, coś dziewczyny narzekały. Super warunki, ale podobno lekarze niemiluchy. Tak samo jak w Bielańskim

    mada87 lubi tę wiadomość

    rfxg9jcgekq5byzd.png
  • Totoja Autorytet
    Postów: 579 282

    Wysłany: 12 lutego 2017, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Ja tez z Wawy ale termin koniec maja poczatek czerwca. Bede rodzic na Zelaznej, do sr nie ide tym razem. Moge jedynie odradzic sr na Karowejm 2 lata temu chodzilam tam i w sumie poza kilkoma cennymi informacjami bylo tylko gadanie. Zadnej praktyki, cwiczen oddechu itp nic. Porazka.jak dla mnie, tym bardziej ze wiem jak jest u innych w sr.

    0d1ylqxwgj8ci0pf.png
    k0kdanli3ifomssb.png
  • aaandzia Ekspertka
    Postów: 175 111

    Wysłany: 12 lutego 2017, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, też chętnie dołączę;) rodzę w czerwcu w szpitalu św. Rodziny, szkołę rodzenia zaczynam pod koniec marca, zapisywać się można od połowy lutego z tego co pamiętam;)

    p19u9jcgn14q5xd7.png

    dVYCp1.png
  • Andzia1985 Autorytet
    Postów: 572 174

    Wysłany: 12 lutego 2017, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam sie i ja ;-) podobnie jak Totoja zamierzam rodzic na Żelaznej. A jezeli chodzi o sr, to sie zastanawiam czy pojsc wlasnie na Żelazna do szpitala, czy do jakiejs szkoly akredytowanej przez ten szpital, a w ktorej zajecia prowadza wlasnie polozne z Żelaznej.

    Cudzie trwaj...

    hchydqk36gozmwny.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1053 752

    Wysłany: 12 lutego 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja będę rodziła całkiem niedługo - planuję na inflanckiej :) jeśli będzie to poród sn będę korzystała z indywidulnej opieki położnej :) chodziłam do szkoły rodzenia na inflancka i jestem zadowolona, były spotkania z poloznymi, fizjoterapeutami - ogólnie fajnie :) moim zdaniem, z wyborem szpitala jest trochę tak, ze nigdy nie wiesz na jaki personel akurat trafisz - dlatego ja w sumie wybrałam szpital i szkołę rodzenia najbliżej mojego miejsca zamieszkania i ważne było dla mnie, żeby raczej z niego nie odsylali :)

    mada87 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Basha Autorytet
    Postów: 252 179

    Wysłany: 12 lutego 2017, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurkaSkiters wrote:
    Basha to tak jak ja, może zapiszemy się razem? :) A co jaki czas są zajęcia? Warto chyba się zapisać tam, gdzie chce się rodzić, bo można poznać położne i szpital. Ale zastanawiasz się, czy w ogóle zapisać się do szkoły rodzenia, czy poszukać czegoś obok siebie? Też myślałam o Starynkiewicza.

    Mada, o Inflanckiej słyszałam, że jest slaby personel, coś dziewczyny narzekały. Super warunki, ale podobno lekarze niemiluchy. Tak samo jak w Bielańskim

    http://www.klinikap.pl/2.htm - to strona szkoły rodzenia z Orłowskiego. Zapisy są od 25 tygodnia. Na pewno się zapiszę do śr, mam jedną fajną koło domu, z zajęciami z pierwszej pomocy i spotkaniami z lekarzami, ale chciałbym też obejrzeć salę porodową i dowiedzieć się jak to wygląda.

    Jak obie wybierzemy Orłowskiego to pewnie się spotkamy :)
    Starynkiewicza mi się podoba, bo tam pracują lekarze z Uniwersytetu Medycznego, którzy robią doktoraty i badania naukowe, więc dzieciaki są przebadane na wszystko, co się da, jeśli rodzice nie mają nic przeciwko.

    f2w3ugpjqs7gupgd.png
  • mada87 Autorytet
    Postów: 275 205

    Wysłany: 12 lutego 2017, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bebag wrote:
    Hej, ja będę rodziła całkiem niedługo - planuję na inflanckiej :) jeśli będzie to poród sn będę korzystała z indywidulnej opieki położnej :) chodziłam do szkoły rodzenia na inflancka i jestem zadowolona, były spotkania z poloznymi, fizjoterapeutami - ogólnie fajnie :) moim zdaniem, z wyborem szpitala jest trochę tak, ze nigdy nie wiesz na jaki personel akurat trafisz - dlatego ja w sumie wybrałam szpital i szkołę rodzenia najbliżej mojego miejsca zamieszkania i ważne było dla mnie, żeby raczej z niego nie odsylali :)
    Ja miałam podobne kryteria, poza tym mój lekarz pracuje w Praskim. Chociaż z tą odległością to wychodzi na to , że wcale nie jest tak blisko - okazało się, że najkrótsza trasa ode mnie z Grochowa prowadzi przez trasę Łazienkowską, wisłostradę i most Śląsko-Dąbrowski, więc najlepiej przejechać na drugą stronę Wisły żeby zostać się z Pragi na Pragę ;)

    atdcqps62brd8znj.png
  • Totoja Autorytet
    Postów: 579 282

    Wysłany: 12 lutego 2017, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia a tak z ciekawosci Zelazna ma darmowa sr? To ta Zosienka? A te pozostale?

    0d1ylqxwgj8ci0pf.png
    k0kdanli3ifomssb.png
  • Andzia1985 Autorytet
    Postów: 572 174

    Wysłany: 12 lutego 2017, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoja jezeli jestes z Wawy albo rozliczasz sie w Wawie, to te wszystkie szkoly sa wtedy darmowe. Jest dofinansowanie. Ja niestety jestem z okolic, wiec musze normalnie placic, to koszt 500-600 zl.

    Cudzie trwaj...

    hchydqk36gozmwny.png
  • kurkaSkiters Autorytet
    Postów: 271 140

    Wysłany: 12 lutego 2017, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też myślałam o Starynkiewiczu pod tym względem. Mają bardzo dobrych specjalistów, no i mamaginekolog też tam pracuje :P Ale chyba zdecyduje odległość od szpitala do domu i zdecyduję się na Orłowskiego (jestem z Gocławia).
    Trochę prawda, że nie wiadomo na kogo się trafi... Moja koleżanka dwa lata temu rodziła na Solcu, miała mieć zapewnioną opiekę, swojego lekarza itp. teraz stanowczo odradza, niedoż, że anestezjolog schrzanił znieczulenie do cc i dziewczyna miała zapaść, to jeszcze później wdało jej się zakażenie w ranę. Warunki średnie

    rfxg9jcgekq5byzd.png
  • Basha Autorytet
    Postów: 252 179

    Wysłany: 13 lutego 2017, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma chyba szpitala, który miałby same pozytywne opinie. O Orłowskim słyszałam na przykład, że potrafią zapomnieć podać antybiotyk na paciorkowca, albo że jakaś kobieta się zakaziła paciorkowcem u nich. No i ta słynna sala porodowa, gdzie kobiety mają siebie za kotarką na wyciągnięcie ręki ( może się zmieniło).

    f2w3ugpjqs7gupgd.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ