X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Fioletowa strona mocy
Odpowiedz

Fioletowa strona mocy

Oceń ten wątek:
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęściara wrote:
    Tak myślałam że nie bardzo.. Ale skoro przyjmuje tak i tak to nie powinno być problemu..
    Gdyby to nie było problemem, to powinno się moc dostać do tego lekarza na NFZ. Jak ma limitu pacjentek to może po prostu nie móc wpisać takiej ekstra wizyty. Ja czasem korzystałam z uprzejmości lekarza (wizyta prywatna, skierowania na NFZ, np. na zabieg kolana), ale to raczej po znajomości i nigdy u ginekologa. A przypomnę, że moja mama jest położna, pracuje w poradni, więc niby mogłaby mi załatwić badania w ciąży... No jednak nie, bo to jest kasa ;) Cytologia, jakaś recepta jak najbardziej, ale nic poza tym.

    Zapytaj lekarza, jak jest w porządku to się zgodzi, nic nie tracisz.

    Szczęściara lubi tę wiadomość

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pytam o mleko refundowane od czapy, bo jestem Januszem i mam zamiar przycinać na dziecku a za pińcet plus doić bronka pod bramą :) pytam bo zarówno ja z siostrą jak i cała trójka u mojego małża musiała być karmiona specjalnymi na tamte lata mieszankami ze względu na nietolerancje. Wiem, że lekarze różnie podchodzą do wypisywania recept na mleko więc za wczasu upewniam się czy jest to proces warty zachodu, czy trzeba im milion zaświadczeń przynieść. Oczywiście jako ogromny życiowy optymista głęboko wierzę, że kp to będzie pestka i super przyjemność dla mnie i dziecka 😂😂😂 a że dociekliwa jestem to mnie nurtował temat tego, co można załatwić w tym temacie gdyby sprawa była poważna :)

    To tyle w temacie bo temat rzeka:) Dziękuję za wszystkie odpowiedzi 😁 Sunshine - jak po specjalnym coś będzie nie tak, to dostanie schabowego z ziemniakami :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2019, 22:24

    Nona, tęczova lubią tę wiadomość

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • Szczęściara Autorytet
    Postów: 2951 2958

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rzepakowepole wrote:
    Gdyby to nie było problemem, to powinno się moc dostać do tego lekarza na NFZ. Jak ma limitu pacjentek to może po prostu nie móc wpisać takiej ekstra wizyty. Ja czasem korzystałam z uprzejmości lekarza (wizyta prywatna, skierowania na NFZ, np. na zabieg kolana), ale to raczej po znajomości i nigdy u ginekologa. A przypomnę, że moja mama jest położna, pracuje w poradni, więc niby mogłaby mi załatwić badania w ciąży... No jednak nie, bo to jest kasa ;) Cytologia, jakaś recepta jak najbardziej, ale nic poza tym.

    Zapytaj lekarza, jak jest w porządku to się zgodzi, nic nie tracisz.
    Dziękuję kochana za odpowiedź. Przekażę przyjaciółce że nie ma sensu. Już jest umówiona na NFZ ale dopiero za miesiąc. Miała się zgłosić za dwa tygodnie bo jak była był tylko pęcherzyk. Teraz jest w 6 tyg a chciała podejrzeć maleństwo i od razu wziąć skierowanie na badania.
    A powiedz mi czy jak teraz pójdzie prywatnie i założy kartę ciąży to będzie musiała zakładać drugą na NFZ u tego samego gina?? Jak to jest??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2019, 22:27

    h84fi09kghskel2o.png
    wniddf9h0baw4if8.png
    11.2015 pjp(*)
    Niedoczynność tarczycy (Euthyrox100 )
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rzepakowepole wrote:
    Bebilon Pepti i Nutramigen to jest taki syf, że naprawdę daje się to dziecku jak trzeba i nie ma wyjścia, a nie wymyśla, że ma plamy po normalnym mleku. Spróbujcie najpierw jaki to mleko ma smak i jaki skład a później zdecydujcie czy podawać dziecku. Naprawdę da się znaleźć mm z dobrym składem, nie trzeba podawać mieszanki dla alergików, żeby było tanio.
    oba mielismy ze wzgledu na kolki @24h/7 do 4.4 mz
    potwierdzam b pepti jeszcze jako tako ale nutramigen wstretny
    pila mala z sab simplex.ciut ciut bylo lepiej
    kupki zielone oczywiscie

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najslodsze mleczko to chyba Enfamil pila pierwsza corka i ok bez kolek
    a jak pieknie po nim pachniala jeszcze 😀

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 10:26

    Cytrynowy sok lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 10:26

    przedszkolanka:), Domi_tur lubią tę wiadomość

  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi, teraz już trochę inaczej się podchodzi do tych specjalnych mlek. Mądry pediatra ich nie zaleci nawet przy drobnej wysypce. Zwłaszcza że u takich maluchów ciężko poznać co ją powoduje. My jakiś czas byliśmy na HiPP HA (hipoalergiczne), ale nie było różnicy w stanie skóry, więc dałam spokój. Samo przeszło. Mm, nawet specjalistyczne nigdy nie jest lekarstwem, jest po prostu pokarmem dla malucha, który nie może jeść nic innego, bo mu to szkodzi. Czy wysypka szkodzi? To musi ocenić lekarz. Alergia może wpływać na stan jelit i wtedy to jest groźne, ale same zmiany skórne rzadko są powodem choćby diety eliminacyjnej u mamy a co dopiero podawania mleka dla alergików. Jak dziecko naprawdę będzie go potrzebowało, to najlepiej mieć recepty od alergologa, oni mają chyba większe limity, na większe liczby puszek niż pediatrzy. Nie trzeba mieć setek zaświadczeń. Recepta wystarczy.

    A co do 500+ to ja zamierzam pierwsze przebimbać. Jakbym nie była w ciąży, to może nawet i bym przepiła. :P Takze luzik, nie tłumacz się. ;)

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 10:26

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi i ja wylam jak miałam dać mm :p teraz wiem,źe czasem jest mus co nie oznacza że mimo składów itp.to Twoje cycki mają najlepsze ;)
    I się nie śmiej bo ile razy ja slyszalam"ze kiedys juz przed rokiem jadly schabowego i zyja".. no ale gadaj jak ze sciana ;p
    A jeszcze Wam hita opowiem. Mój kuzyn jak byl kp to w pewnym momencie nie chcial juz pić no i ciotka jezdzila,dowiadywala sie o przyczyny itp.(takie czasy) i wiecie co uslyszala? Ze mu po prostu nie smakuje to mleko i ma dosładzac!!! No jak mi to powiedzial to ja wolalam o tym nie wiedziec jakie to wlasnie kiedys byly madrosci..i sie dziwic ze teraz jedna tesciowa mądrzejsza od drugiej..


    Blair no tak nam dni leciały,że nawet szkoda bylo czasu (a nawet brak) na siedzenie na necie. Wieczorami a zwłaszcza wczoraj nagadać się jeszcze nie moglismy 😂 ale co jest super to Pola ma z nim fajny kontakt i myslimy o jego przyjezdzie jak wypali pod koniec września i moooze na poród..
    Co do formy to bede zawzięcie walczyk jak czas tylko pozwoli bo teraz wiem,ze to tylko i wyłącznie moje odpuszczenie i lenistwo.

    blair. lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęściara wrote:
    Dziękuję kochana za odpowiedź. Przekażę przyjaciółce że nie ma sensu. Już jest umówiona na NFZ ale dopiero za miesiąc. Miała się zgłosić za dwa tygodnie bo jak była był tylko pęcherzyk. Teraz jest w 6 tyg a chciała podejrzeć maleństwo i od razu wziąć skierowanie na badania.
    A powiedz mi czy jak teraz pójdzie prywatnie i założy kartę ciąży to będzie musiała zakładać drugą na NFZ u tego samego gina?? Jak to jest??
    Nie, nie będzie musiała zakładać drugiej. Może nawet co miesiąc chodzić do innego lekarza z tą samą karta ciąży. Dziewczyny zakładają po dwie karty jak nie chcą żeby jeden lekarz wiedział.o.drugim.

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja pamietam jeszcze mm w niebieskich foliowanych torbach
    podjadalismy z bratem a mama nas gonila ze zaparcia bedziemy mieli a figu
    najlepsze bylo na sucho duzymi lyzkami 😋

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanko, moja przed rokiem jadła schabowego. Tylko trochę panierkę obrałam. ;) Potwierdzam, żyje. :P

    Domi_tur, przedszkolanka:), sunshine03, tęczova lubią tę wiadomość

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynowy sok wrote:
    Jeny Przedszkolanko mi to się tak chce biegać a tylko zacznę i wiem że znowu będę czekać dwa miesiące na okres 🤪

    Nona zazdraszam samozaparcia, mi brak czasu i chęci na aktywności przez te upały.
    Aż tak organizm reaguje? A jesteś szczupla? Ja tam czy biegalam czy nie to i tak długie cykle miałam,ale fakt ze lekarz mi mówił ze np.dlugie dystanse przy staraniach są wyczerpujące na dluzsza metę i bardziej szkodzą niź pomagają..ja po maratonie wlasnie mialam cb..ale mysle ze to zbieg okolicznosci a po prostu dupek byl potrzebny i by sie moze utrzymala.

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rzepakowepole wrote:
    Przedszkolanko, moja przed rokiem jadła schabowego. Tylko trochę panierkę obrałam. ;) Potwierdzam, żyje. :P
    Haha, udaje ze to przeoczylam🙈🙈🙈
    😂😂😂😂

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po prostu od momentu rozszerzania diety dawałam serio wszystko. Oprócz grzybów, miodu, mleka krowiego do roku. Nie słodziłam też dodatkowo i nie dosalałam (przy okazji sami jeszcze bardziej ograniczyliśmy sól, choć pewnie odrobinkę jej się zdarzyło tej soli zjeść jak jadła to co my). Poza tym luz, jaka to wygoda. Zaufałam BLW i to naprawdę było mega wygodne.

    sunshine03, Nona, Biegającą-mama lubią tę wiadomość

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_tur wrote:
    Nie pytam o mleko refundowane od czapy, bo jestem Januszem i mam zamiar przycinać na dziecku a za pińcet plus doić bronka pod bramą :) pytam bo zarówno ja z siostrą jak i cała trójka u mojego małża musiała być karmiona specjalnymi na tamte lata mieszankami ze względu na nietolerancje. Wiem, że lekarze różnie podchodzą do wypisywania recept na mleko więc za wczasu upewniam się czy jest to proces warty zachodu, czy trzeba im milion zaświadczeń przynieść. Oczywiście jako ogromny życiowy optymista głęboko wierzę, że kp to będzie pestka i super przyjemność dla mnie i dziecka 😂😂😂 a że dociekliwa jestem to mnie nurtował temat tego, co można załatwić w tym temacie gdyby sprawa była poważna :)

    To tyle w temacie bo temat rzeka:) Dziękuję za wszystkie odpowiedzi 😁 Sunshine - jak po specjalnym coś będzie nie tak, to dostanie schabowego z ziemniakami :)
    Domi nie chcialam, żeby to zabrzmiało jakbyś miała być januszem biznesu 😂
    Na refundacje można sprawdzić dokładne rozpoznania, które są publikowane przy aktualnej liście refundowanych leków. Bo tak to wygląda, że lekarz może dać refundację tylko przy konkretnym rozpoznaniu, ale też czasami tylko dla pacjenta w danym wieku lub danej płci. Najpewniej jest mieć opinię od alergologa (specjalisty).
    Wtedy nie ma dyskusji i refundacja od lekarza nfz musi być. Jeśli dane dziecko nie ma tego konkretnego rozpoznania to pewnie trochę zależy od pediatry czy nagnie rzeczywistość i podciagnie coś pod dane rozpoznanie, ale wtedy zawsze ryzykuje karą od nfztu jak skontrolują refundacje recepty (często są bardzo dotkliwe)

  • Cytrynowy sok Autorytet
    Postów: 613 921

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Mam klime w fitbessie, w domu nie mam.

    Hehhe no to jest jakiś sposób 😍

    Nona lubi tę wiadomość


  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2019, 14:53

    sunshine03 lubi tę wiadomość

  • Cytrynowy sok Autorytet
    Postów: 613 921

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2019, 10:33

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość


‹‹ 1009 1010 1011 1012 1013 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zrozumieć swoje ciało w każdym momencie cyklu menstruacyjnego. Poznaj nieoczywiste objawy przed okresem!

Większość kobiet doświadcza różnego rodzaju objawów fizycznych i emocjonalnych podczas ostatniej fazy cyklu menstruacyjnego. Warto wiedzieć, że nie tylko nietypowe bóle głowy, uczucie zmęczenia czy wzmożona podatność na infekcje mogą mieć związek z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

CZYTAJ WIĘCEJ