X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Fuksiary stulecia :)
Odpowiedz

Fuksiary stulecia :)

Oceń ten wątek:
  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 20 września 2017, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 22:33

    mi_lejdi lubi tę wiadomość

  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 20 września 2017, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela życzę Tobie, zebys chociaz do konca roku ujrzała dwie kreseczki. Dzidziusia nie bedzie na swieta, ale moze chociaz male serduszko pod Twoim sercem. Rozumiem, ze jest Ci smutno, zwlaszcza, ze siedzisz sama, ale widzisz, maz niedlugo przyjedzie i pewnie milo spedzicie czas. Pogoda za oknem tez nie nastraja pozytywnie niestety, no ale co zrobic... głowa do góry :)

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 20 września 2017, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie kochana wiem doskonale co przezywasz. Ja na poczatku miałam bardzo malo pokarmu, wydawalo mi się, ze malo co leci, a rodzilam naturalnie. Dziewczyna obok po cc miala nawal w trzeciej dobie i sciagala przy mnie 2 pelne butle pokarmu. A ja ledwo co 20ml z obu piersi... Czulam sie okropnie. Sutki w ranach, pokarmu malo, zakaz odwiedzin bo epidemia grypy. Sama jak palec przez 6 dni po porodzie. Tym, ze mała spi to się nie przejmuj. Moj synus w drugiej i trzeciej dobie spal non stop prawie, az kazali mi go wybudzac na jedzenie. Polozna mowila, ze dobrze, ze duzo spi, bo szybciej zoltaczka schodzi, a tez nie mial nie wiadomo jak duzej (lampy nie byly potrzebne). Ja musialam dokarmiac w szpitalu mm, bo maluszek (4kg chlopczyk :)) nie najadal sie moim mlekiem. Jakie ja mialam wyrzuty sumienia... plakac mi sie ciagle chcialo, czulam sie jak wyrodna matka idac do szpitalnej szafki po kolejna porcje mm. Nie daj sie zwariowac kochana! To, ze pare razy dokarmisz na poczatku dziecko nie oznacza, ze sie oduczy piersi. U mnie pewnie powodem malej ilosci pokarmu byl caly ten stres spowodowany zakazem odwiedzin, moja anemia poporodowa, nie wiedzialam kiedy mnie wypuszcza do domu i ogolnie poczucie, ze nie daje rady wykarmic dziecka. Wszystko da sie wypracowac, jak tylko wrocilam do domu zaczelam pobudzac laktacje laktatorem metoda 7-5-3 i karmilam synka z jednej piersi, a z drugiej tej bardzo poranionej sciagalam do butelki i pozniej podawalam dziecku, ale zawsze w tej kolejnosci: najpierw piers, bo trudniej dziecku ssac, potem butelka (smoczek koniecznie z wolnym wyplywem jak nabardziej imitujacy kobiecy sutek). I co? Udalo sie :) laktacja rozkrecona (trzeba pamietac, ze wazna jest noc - nawet o 3 nad ranem walczylam z laktatorem), synek zaczal ladnie ssac, ja nauczylam sie prawidlowo przystawiac, piersi sie wygoily. Troche to trwalo, ale warto bylo. Pamietam jak sciagnelam raz 220 ml z jednej piersi, duma mnie rozpierala! :) synka karmilam 14 m-cy choc wcale tyle nie zamierzalam na poczatku :) i kto wie czy gdyby nie starania o drugie dziecko czy nie karmilabym dluzej ;)

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Lola83 Autorytet
    Postów: 1227 839

    Wysłany: 21 września 2017, 04:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie a skad wiadomo, ze ssie nieefektywnie?? spada na wadze? nie moczy pieluch? moja gwiazda tez tak miala, mielismy akurat wysoka zoltaczke i jadla kilka minut max. W szpitalu przez dobe tez mi ja dokarmiali, to zadna tragedia. Tylko faktycznie najlepiej jak nie z butelki. Potem dawalam mm w domu przez 16 h na zbicie zoltaczki, bo skierowali nas do szpitala. W tym czasie pracowalam z laktatorem. Niestety kp to jest ciezka sprawa na poczatku. Pamietaj, ze dziecko na tym etapie ma maly zoladeczek i kilka ml na karmienie wystarczy.

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    Piotruś
    ganndqk37mzflpnc.png
    Helenka
    rolodf9hpum40ef3.png
  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 21 września 2017, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 22:33

  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 21 września 2017, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    E.welcia zycze Ci bardzo takiego prezentu pod choinkę

    Smutne tematy i smutna pogoda. Może uda mi sie troche podnieść pozytywnie temat gdy powiem ze kolejne rzeczy do wyprawki Leosiowej dotarły i są to pieluchy tetrowe kolorowe,kupione za grosze na allegro, co prawda nie sa jakiejś dobrej jakości bo sa cieniutkie ale kolory bardzo mi sie podobają.
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/c4713a44d9a3.jpg

    Do tego kupiłam arsenal produktow z Loveli do prania, jest w bdb cenie lovela w Tesco , np 10 zl za kilo proszek, tylko ze promocja jest chyba tylko do dzisiaj albo nawet do wczoraj

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2017, 09:02

    Lady Savage, Annie1981 lubią tę wiadomość

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 21 września 2017, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    Agulineczka bardzo bym chciala zeby w Swieta bilo we mnie drugie serduszko, ale jak bedzie..raczej bedzie ciezko z realizacja. Jak narazie @po 2 dniach opoznienia pojawila sie z samego rana. Kilka dni nadzieji ze sie udalo no i powrot do rzeczywistosci :(

    :( przykro mi, życzę Ci by to było świąteczne dzieciątko, jak Zuzanna :) pozytywny test miałam 19.12 :) w dniu swoich urodzin, życzę Ci tego z całego serca, pamiętam jak dziś jak zapakowałam test ciążowy do srebrnego eleganckiego pudełka po zegarku :3.

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 21 września 2017, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też przygotowania pełną parą, mam przeczucie, że Nikoś nie będzie czekał do grudnia. Wiec korzystając ze słońca, wyprałam 2 dni temu gondolę, wczoraj kosz mojżesza, a dziś biorę się za fotelik samochodowy
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/bd4a51e8e1d5.jpg
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/14ce875a42e8.jpg

    AiCha4811, kaka470, Annie1981 lubią tę wiadomość

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • mi_lejdi Autorytet
    Postów: 859 836

    Wysłany: 21 września 2017, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela przykro mi, też miałam nadzieję, dlatego pytałam.
    agulineczka, e.wela bardzo Wam dopinguje <3

    No i dobusce, ktorej ostatnio tu mało <3

    Aicha ładne pieluszki :) mała rzecz, ale trochę estetyki zawsze cieszy.

    Ja dziś widzę się z 37 letnią koleżanką, która od ponad 4 lat stara się o dzidziusia. Generalnie, jeszcze nie ogłaszamy, ale z tą koleżanką zawsze się wspierałyśmy i miałyśmy umowę,że nie będziemy sobie ściemniać. A może ona też ma dla mnie nowinę..?

    AiCha4811, Lady Savage lubią tę wiadomość

    <3 14.04.2018 Théo <3
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 21 września 2017, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela tulę :*
    mi_lejdi dzieki za doping <3 fajnie gdyby kolezanka miała dobra nowinę.

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 21 września 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby miala, takie inf podwojnie cieszą. Gorzej jesli tylko Ty masz dobre wieści. Ciezko drugiej staraczce oznajmic ta szczesliwa nowinę :-\ ale miejmy nadzieje ze koleżanka wyrozumiala w razie czego lub też ma dobre wieści

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 21 września 2017, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela <3

    Aicha niby tylko pieluszki , ale super :*

    Lady fajny ten kosz Mojżesza, w jakich sytuacjach się z niego korzysta ?

    Ja w ogóle mam 4 dc, a już wczoraj @ znikła, czy to możliwe ?

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie gratulacje serdeczne! :* Dłuuugo mnie nie było na forum bo córcia mnie pochłania ;) Życzę dużo zdrówka dla Ciebie i Emilki :)

    Annie1981 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lejdi gratuluję ciąży! :) Chyba jestem bardzo do tyłu na wątku :P

  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 21 września 2017, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedna_z_Wielu wrote:
    e.wela <3

    Aicha niby tylko pieluszki , ale super :*

    Lady fajny ten kosz Mojżesza, w jakich sytuacjach się z niego korzysta ?

    Ja w ogóle mam 4 dc, a już wczoraj @ znikła, czy to możliwe ?

    Kosz mojżesza to takie łóżeczko dla noworodka, do póki nie zacznie siadać, tak do 4-6 miesiecy. My zdecydowaliśmy się na kosz z dwóch powodów:
    1. Mała ciągle śpi w łóżeczku, które zna od urodzenia, bo to jest kołyso-łóżeczko-kanapa. Nie chcę jej z niego "wyrzucać" bo młody się urodził, myślę ze dla niej byłby to szok, więc zanim się nie przyzwyczai do łóżka piętrowego, młody będzie spał w koszu.
    2. W sypialni mamy dużą szafę i biurko, i nie ma miejsca na łóżeczko, a jednak chcę przez pierwsze miesiace młodego mieć przy sobie. Kosze są małe bo mają około 80 cm długości, i śmiało w sypialni mi się mieści.

    Jedna_z_Wielu lubi tę wiadomość

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 21 września 2017, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zapomnialam wam powiedzieć ze wczoraj na wizycie u okulisty powiedziano mi ze jak mam wade wzroku (minusy) tp musze po 30. tyg ciazy wykonac badanie dna oka aby upewnić sie czy moge rodzic naturalnie. Wcześniej o tym nigdy nie słyszałam dlatego daje cynk ze takie cos istnieje, nie wiem czy moja gin wie ze mam wade wzroku wiec dobrze byc świadomym ze takie badania nalezy wykonać.

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 21 września 2017, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AiCha4811 wrote:
    Dziewczyny zapomnialam wam powiedzieć ze wczoraj na wizycie u okulisty powiedziano mi ze jak mam wade wzroku (minusy) tp musze po 30. tyg ciazy wykonac badanie dna oka aby upewnić sie czy moge rodzic naturalnie. Wcześniej o tym nigdy nie słyszałam dlatego daje cynk ze takie cos istnieje, nie wiem czy moja gin wie ze mam wade wzroku wiec dobrze byc świadomym ze takie badania nalezy wykonać.
    No ja przy Zuzi musiałam mieć zbadane dno oka, jakbym nie miała, to automatycznie bym poszła na cc, teraz też muszę się umówić do okulistki przed porodem.

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 21 września 2017, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AiCha4811 wrote:
    Dziewczyny zapomnialam wam powiedzieć ze wczoraj na wizycie u okulisty powiedziano mi ze jak mam wade wzroku (minusy) tp musze po 30. tyg ciazy wykonac badanie dna oka aby upewnić sie czy moge rodzic naturalnie. Wcześniej o tym nigdy nie słyszałam dlatego daje cynk ze takie cos istnieje, nie wiem czy moja gin wie ze mam wade wzroku wiec dobrze byc świadomym ze takie badania nalezy wykonać.

    A jaką masz ?

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 21 września 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Savage wrote:
    Kosz mojżesza to takie łóżeczko dla noworodka, do póki nie zacznie siadać, tak do 4-6 miesiecy. My zdecydowaliśmy się na kosz z dwóch powodów:
    1. Mała ciągle śpi w łóżeczku, które zna od urodzenia, bo to jest kołyso-łóżeczko-kanapa. Nie chcę jej z niego "wyrzucać" bo młody się urodził, myślę ze dla niej byłby to szok, więc zanim się nie przyzwyczai do łóżka piętrowego, młody będzie spał w koszu.
    2. W sypialni mamy dużą szafę i biurko, i nie ma miejsca na łóżeczko, a jednak chcę przez pierwsze miesiace młodego mieć przy sobie. Kosze są małe bo mają około 80 cm długości, i śmiało w sypialni mi się mieści.

    Dzięki za odpowiedź. Zawsze mi się podobały, ale nie wiedziałam czy się sprzydaje ;)

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 21 września 2017, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aicha fajne pieluszki, mała rzecz a cieszy, pamietam dobrze jak to było :) juz chyba wczesniej pisalam polecam zakup ze 3 porządnych pieluch np do lekarza/ na szczepienie - mi bardzo odpowiadały te z motherhood. Po wielu praniach wciaz wyglądały jak nowe, poza tym grube, miesiste. Sa w smyku czasami w promocji

    AiCha4811 lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
‹‹ 164 165 166 167 168 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ