X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Fuksiary stulecia :)
Odpowiedz

Fuksiary stulecia :)

Oceń ten wątek:
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 21 września 2017, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mialam kosza mojzesza zawsze mi sie wydawalo, ze to takie mallutkie. Ale fakt, ladne sa :) u nas sprawdzila sie hustawka/bujak, ale to gdzies od 3 m-ca, bo taki maluszek za bardzo wpadal w nia. Mam bright stars deluxe, fajnie bo ma akumulator, a nie baterie. Dzidzius w bujaczek, a mama ma te 20 min dla siebie ;) no chyba, ze trafi sie dziecko nieodkladalne.

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 21 września 2017, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedna_z_Wielu wrote:
    A jaką masz ?
    -0,25 i -0,75 oraz cylinder

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 21 września 2017, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AiCha4811 wrote:
    -0,25 i -0,75 oraz cylinder
    Tzn, że i przy mocniejszych (tym bardziej) trzeba robić to badanie ? Zawsze na to powinni kierować ?

    Lady Savage lubi tę wiadomość

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 21 września 2017, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulinka a te porzadniejsze to mowisz o tetrowych czy o flanelkach ? Bo wlasnie bede zamawiać 4 szt flanelowych

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 21 września 2017, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aicha miałam na myśli tetrowe, nie wiem czy mają flanelowe również.

    AiCha4811 lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 21 września 2017, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedna_z_Wielu wrote:
    Tzn, że i przy mocniejszych (tym bardziej) trzeba robić to badanie ? Zawsze na to powinni kierować ?

    ja mam -6 i -6,5 i mi dała ginekolog przy Zuzi bez problemu, sama mi zresztą o tym powiedziała, tak to pewnie pojechałabym do szpitala, a tam by mnie dali na cc, bo głupiego papieru bym nie miała.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2017, 18:23

    Jedna_z_Wielu lubi tę wiadomość

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 21 września 2017, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Savage wrote:
    ja mam -6 i -6,5 i mi dała ginekolog przy Zuzi bez problemu, sama mi zresztą o tym powiedziała, tak to pewnie pojechałabym do szpitala, a tam by mnie dali na cc, bo głupiego papieru bym nie miała.

    Wielkie dzięki, jak mam 2/2,5 też powinnam się tym interesować ? Czy sobie podarować jakby co :*

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • moniczko. Autorytet
    Postów: 470 433

    Wysłany: 21 września 2017, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, nie odzywałam się, bo wylądowałam na ostrym dyżurze... wymiotowałam chyba z 20 razy w odstępach 20 minut, samą żółcią :( Strasznie się wystraszyłam. Dostałam kroplówki i już dziś już jest całe szczęście lepiej. Jestem po wizycie u ginekologa i na szczęście z Hanią wszystko dobrze.

    Agulineczka, we Wrocławiu jest teraz masakra, bo zamknęli Kamieńskiego (porodówkę, oddział patologii). Spędziłam przez to 7h wymiotując na Chałubińskiego, chociaż powinno to się odbyć dużo szybciej. Chciałam tam rodzić, ale teraz to już sama nie wiem. Rozważam okolice Wrocławia: Trzebnica lub Oleśnica. A Ty gdzie rodziłaś?

    km5sjw4zdfxntaj3.png

    p19u3e3kx233tsme.png
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 21 września 2017, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedna_z_Wielu wrote:
    Wielkie dzięki, jak mam 2/2,5 też powinnam się tym interesować ? Czy sobie podarować jakby co :*

    jeśli masz minusy, i chcesz rodzić sn to oczywiście, ale to się bada góra 2 miesięce przed porodem, bo może ci w trakcie ciaży ciśnienie w dnie oka się zmienić. Dlatego najlepiej jak najbliżej daty porodu.

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 21 września 2017, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej Moniczko, dużo zdrowia, wiadomo co wywołało wymioty? Zatrułaś się czy jelitówka?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2017, 19:15

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 21 września 2017, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej Moniczko bidulko, mam nadzieję, ze juz wszystko w porzadku. Pewnie jakis wirus, no chyba, ze rzeczywiscie zatrucie.

    Ja rodziłam na Kamienskiego wlasnie. Ogolnie poza tym, ze przyjeli mnie dopiero za 3 razem mimo, ze bylam po terminie (w tym 8h czekania na IP jednego dnia i 6h drugiego) sama opieke wspominam dobrze. Wiem, ze we Wrocławiu jest problem z miejscami wiec mialam rodzic u siebie, ale przez zakaz porodow rodzinnych zdecydowalam, ze nie bede rodzic sama mimo, ze mam bliziutko szpital, ale wlasnie pojade do Wro na Kamienskiego. Dodatkowo skorzystalam z opcji "wykupienia" poloznej na czas porodu, ktora zajmuje sie tylko Toba i nie lata miedzy salami. Polecam wybranie tej opcji, jesli tylko chcialabys tam rodzic, bo z tego co wiem oddzial zamkneli niby na miesiac.

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 21 września 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulineczka wrote:
    Aicha miałam na myśli tetrowe, nie wiem czy mają flanelowe również.
    No bo mowisz ze kilka porzadniejszych, no to flanelowe sa grubsze niz tetrowe i porządne chyba nie ? Bo flanelowe tez zamawiam. Chyba ze flanelowe tez beda cienkie to wtedy kupię choc jedną z motherhood tak jak mowisz.

    Jedna z wielu : nie wiem czy przy wadzie ogólnie czy tylko przy minusach ale generalnie pani dr okulistka powiedziała ze jak mam okulary korekcyjne to musze wykonac bad dna oka przed porodem. Przy minusach na pewno a nie wiem czy przy plusach tez

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 21 września 2017, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady, Aicha Dziękuję Wam bardzo za wypowiedzi. Mam minusy, a nic nie słyszałam na temat badania oczu, z młodą miałam rodzić sn (choć skończyło sie cc), ale nic na ten temat nie wiedziałam :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2017, 22:42

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 21 września 2017, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aicha dla mnie pieluszki tetrowe były tertowymi, a flanelowe flanelowymi ;) chodzi mi o to, ze flanelowych mialam mniej i sluzyly jako podklad pod główkę, czy to na sofie czy w wozku i podklad np na wage u lekarza, bo wiadomo, ze na takiej zimnej maluszka nie polozymy. Flanelowe sa mieciutkie, mozna nimi okryc dziecko w cieplejszy dzien na spacerze. Tetrowych np nic nie zastapi jesli chodzi o chlonnosc. Moje dziecko sporo i czesto ulewalo wiec tetrowe w takich przypadkach niezastapione.No i zeby przykryc piers przy karmieniu w miejscach publicznych i od razu miec ja na sobie jak sie podnosilo dziecko do odbicia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2017, 23:01

    AiCha4811 lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 22 września 2017, 01:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 22:34

  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 22 września 2017, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedna_z_Wielu wrote:
    Lady, Aicha Dziękuję Wam bardzo za wypowiedzi. Mam minusy, a nic nie słyszałam na temat badania oczu, z młodą miałam rodzić sn (choć skończyło sie cc), ale nic na ten temat nie wiedziałam :/

    a kiedy rodziłaś, bo wiem że to od niedawna jest taki wymóg.

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • moniczko. Autorytet
    Postów: 470 433

    Wysłany: 22 września 2017, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, już jest lepiej... :) z dobrych wiadomości Hania waży już 820g!

    E.wela tak bardzo przykro mi czytać to co piszesz, bo wiem jakie to uczucie. Jeśli potrzebujesz dystansu - zrezygnuj z forum na jakąś chwilę. Prędzej czy później się uda i tego jestem pewna. Ja miałam okropne plamienia tydzień przez @, mąż nieciekawe wyniki nasienia, a udało się więc u Ciebie te zaświeci słoneczko.

    Agulineczka, mój lekarz mówi, że to ściema z tym, że zamknięcie Kamieńskiego jest tylko na miesiąc. Podobno potrwa to zdecydowanie dłużej, bo mają kłopoty finansowe i zwolniło się 14 lekarzy.

    Co do ''porzadniejszych'' pieluszek to ja kupiłam 6 sztuk bambusowych z Kikko z polecenia koleżanek :)

    km5sjw4zdfxntaj3.png

    p19u3e3kx233tsme.png
  • Anulka0407 Autorytet
    Postów: 649 541

    Wysłany: 22 września 2017, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniczko bardzo współczuję.... trzymaj się, dużo zdrówka

    E.wela...tulę :( Odpocznij, nabierz dystansu... i wracaj do nas

    Trzymam kciuki za wszystkie staraczki :)

    Annie jak się czujesz? Jak Emilka? Mam nadzieję, że lepiej z KP


    Od kilku dni masakrycznie swędzi mnie całe ciało, zwłaszcza wieczorem. Potrafię się drapać aż do krwi... Ma któraś z Was coś takiego? Mam się martwić czy na tym etapie ciąży to normalne? Nigdy wcześniej tak nie miałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2017, 10:25

    Mama 3 dziewczynek: Iza 15 lat, Iga 12 lat i Maja
    Maja ur.31.10.2017r (CC)waga: 3150g dł:53cm
    201710314965.png
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 22 września 2017, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniczko masakra ! Z czego to ?
    E.wela przykro bardzo ale to zupełnie rozumiem, sama mialam przerwę. Wróć do nas gdy poczujesz się lepiej :-* :-* :-*
    Agulineczka dzięki ! :-)
    Anulka mnie od jakiegos czasu swedzi skora brzucha i piersi co jest w miare normalne z racji ich rozrostu ale nie drapie sie do krwi, po silnym nawilzeniu uczucie swedzenia ustaje. Mysle ze powinnaś zapytac swojego lekarza o to, moze masz jakąś reakcję alergiczna.
    My bylismy w zeszla srode na badaniach, Leoś jest zdrowy wazy teraz 900 gram, ze zdjec mam tylko dwie stopki bo moj wstydliwy maluszek znowu wcisnal twarzyczke w moj kręgosłup i nie chcial sie pokazać ;-) uparciuszek nasz, ale za to maz nagrał telefonem kawalek usg wiec mogłam pokazać rodzicom :-) :-) :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2017, 12:16

    Anulka0407 lubi tę wiadomość

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 22 września 2017, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka0407 wrote:
    Moniczko bardzo współczuję.... trzymaj się, dużo zdrówka

    E.wela...tulę :( Odpocznij, nabierz dystansu... i wracaj do nas

    Trzymam kciuki za wszystkie staraczki :)

    Annie jak się czujesz? Jak Emilka? Mam nadzieję, że lepiej z KP


    Od kilku dni masakrycznie swędzi mnie całe ciało, zwłaszcza wieczorem. Potrafię się drapać aż do krwi... Ma któraś z Was coś takiego? Mam się martwić czy na tym etapie ciąży to normalne? Nigdy wcześniej tak nie miałam.

    Anulka lepiej idz z tym do lekarza, to nie jest dobry objaw to swędzenie, mogłaś się na coś uczulić, a w najgorszym wypadku nerki nie dają rady z oczyszczania toksyn, moja przyjaciółka ze studiów, właśnie miałą taki objaw pod koniec ciazy, nie powiedziała ginekologowi, i się skończyło sepsą w szpitalu zaraz po urodzeniu. Lepiej to skonsultuj, na pewno na coś się uczuliłas ale lepiej dmuchać na zimne i koniecznie zrób przed pójsciem mocz.

    Anulka0407 lubi tę wiadomość

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
‹‹ 165 166 167 168 169 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ