X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamy 2019
Odpowiedz

Grudniowe mamy 2019

Oceń ten wątek:
  • taka_mama Autorytet
    Postów: 934 703

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szymek też nie chodzi sam. Chodzi bokiem przy meblach, od kilku dni próbuje też sam stać. Mówi mama, tata, am (jak chce jeść), brum (na autka), Aja (zamiast Iza - jego siostra), Adam (jego kuzyn ma tak na imię i jak pytamy kto to, to pokazuje chłopca na obrazku), czasami na pytanie o kotka powie miau, potrafi pokazać palcem co chce, zakazów przeważnie nie rozumie 🤣

    08.10.2011 Córka ❤
    15.11.2014 Aniołek
    26.05.2018 Aniołek
    16.12.2019 Synek ❤
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nicky nie ma sensu na razie nic konsultować z logopeda za wczesnie 🙂 mój tez niewiele gada lub mówi po swojemu. Ale najlepiej wychodzi mu tata tatu tati🙃 potem jak się rozgadaja to będziemy mieć dość 😆
    Czyli co obstawiasz ze to od zębów? Gorączka jest rzadziej i już nie jest taka wysoka?

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj byliśmy z małym u alergologa bo nie daja mi spokoju te jego suche placki. Stosujemy maść robiona od pediatry ale raz jest lepiej raz gorzej i wtedy się drapie ale tak naprawdę nie znika wcale. Jedynie w okresie letnim był spokój. Powiem Wam ze taka konkretna babka dała co prawda sporo masci zmieniła mleko na bebilon pepti i zleciła mu panel alergiczny. Za 2 tyg wyniki i będzie do nas dzwonic czy nie jest na coś uczulony i jak dalej postępować. Ale kieszenie lekko zadrżały niestety. Mam nadzieje ze będzie efekt

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Maxi Autorytet
    Postów: 1120 661

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 01:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nicki logopeda po 3 r. Ż wiec ma czas. Książka pucio wzbudza zainteresowanie u większości około 18 mc.

    AdelaX a starsze dziecko panel robiłaś czy młodsze? Bo mi już kilku lekarzy mówili że panel robi się po 3. Z nie ma sensu robić wcześniej bo może wyjść sfauszowany a nawet czekać do 4 r. Ż. Moja córka dostała nagle AZS. Od lipca zamiast lepiej jest gorzej. Mamy to jakoś opanowane ale w lipcu było na rękach a teraz bywa wszędzie. Maści łagodzą jeszcze lek na alergie też trochę to uspakaja ale nie leczy. Dziś internet podsunął mi Krem na sucha skórę. Kupię i wyprubuje podobno łagodzi świąd i wiele pozytywnych opinii czytałam. Najgorzej jest mi wtedy gdy córka patrzy na mnie i mówi Mamo pójdziemy chyba znów do lekarza bo znowu mnie swędzi,, czy kiedyś będę zdrowa... Tylko jakiś świąd a tyle zmartwienia przez to 😔

    To widzę że nie tylko mój syn leniwy co do chodzenia 🤪 ale spryny to jest bo potrafi złapać się za moje nogi i tak krążyć za mną np w kuchni co mnie wkurza bo kuchnia to nie miejsce na zabawy🤪

    Agnieszkam zachodziłam w głowę kto poza Judi z forum był w ciąży a teraz widzę że jeszcze ty. I jak się czujesz.?

    Ja bardzo pragnęła bym 3 dziecko, ale mam takie bóle po tej cesarce że odpuszczę temat i muszę to przebadać...

    19.05.2017r Córeczka 🧡
    1.08.2019r będzie chłopiec 💚
    15.12.2019r g 4.06 przyszedł na świat nasz Bobas ♥️
    3600g 56 cm 🥰
    ex2bj48a4io0cz21.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maxi u młodszego. Tez czytałam ze to niemiarodajne ze może nic nie wyjść, ze najlepsze są skorne wlasnie po 3 roku życia. Ale zaryzykowałam, po prostu posłuchałam się Pani dr ona to zaproponowała. Zobaczymy czy coś wyjdzie. Ja teraz stosuje bioderma ale na te ranki nie działa wiec dostałam różne masci żeby je zaleczyć.

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • aganieszkam Autorytet
    Postów: 6116 5038

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maxi czuję się lepiej, mdłości odchodzą ale co chwilę mam jakieś przeboje w tej ciąży i co chwilę latam do lekarzy, na badania. W sylwestra krwotok i od tego czasu cały czas plamię 🤷‍♀️ za tydzień idę do mojego gin, mam nadzieję że jest wszystko ok. Za tydzień dowiem się czy mam tą toxo czy nie. Jeden lekarz mówi, żebym brała antybiotyk na toxo inny mówi, że lepiej nie dopóki badania nią potwierdzą zakażenia... Ech. No i problem mam z cukrami na czczo. Także ciąża, ciąży nie równa. W pierwszej ciąży umierałam z powodu silnych mdłości a przy tej czuję się dobrze ale co chwilę coś...

    06.2024- wracamy po ostatnią ❄️🍀

    Krzyś 26.07.2021 (36+4tc) 💙
    age.png

    Madzia 13.12.2019 (40+1tc) 💓
    age.png

    21dpt USG- 2,5mm szczęścia, mamy ♥️😍
    6dpt pozytywny test, beta-46,8; 8dpt beta-132,3; 10dpt beta-393,7 🍀
    02.12.2020 - Transfer blastki 6cio dniowej 6BA (została 1❄️)
    11.2020 - wracamy po ❄️

    23dpt jest ♥️
    Beta: 6dpt- 47,16, 8dpt-140,50, 10dpt-361,70, 16dpt-6550
    26.03.2019r.-Transfer blastka 4BB
    21.03.2019r.-Punkcja (pICSI)- 3 blastki (3BB, 4BB, 6BA)
    01.2019r. Laparoskopia - niedrożne jajowody
    Starania od 10.2016r.
  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój chodzi, ruszył tydzień przed roczkiem. Kilka dni temu opanował kucanie i wstawanie bez krzesła/innego podporu. W ogóle myślę, że to zasługa żłobka, bo w domu to totalny leniuch. W żłobku zasypia sam w łóżeczku, a w domu przy piersi i tylko w naszym łóżku. W żłobku je przy stoliku, w domu to totalny cyrk odwala.
    Jeśli chodzi o mówienie, to z totalnym zrozumieniem mówi mama i tata, wie, że kotek robi miau. Mówi też "nie" jednocześnie kręcąc przecząco głową. Od kilku dni mówi też "da" co oznaczaj daj. Jednak najczęściej, najgłośniej i najchętniej mówi "GEJ". Na każdego i na wszystko. Wydaje mi się, że to przez reakcje otoczenia, mały ciągle tak mówi i każdy w śmiech i powtarzał to. Nie potrafię go oduczyć. Np ostatnio mieliśmy sytuację, że poszliśmy na spotkanie z szefostwem męża, a on pokazywał na każdego palcem w restauracji i krzyczał GEJ!. Oczywiście reakcja to śmiech i zachwyty. No serio? Dziecko nie rozumie co mówi, a my mamy problem. Jeśli macie jakąś radę co zrobić, żeby mały "zapomniał" ulubione słówko to chętnie posłucham.

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • Zanes Autorytet
    Postów: 4035 2058

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli dziecko nie mowi zupełnie nic ani mamama czy tatata to warto iść do logopedy juz po roku, to mit ze z małym dzieckiem nie warto iść.
    Moja mowi mniam,nie mama czasami da a resztę po swojemu. Syn w jej wieku juz mowil bardzo dużo na 2 lata gadal zdaniami a jej jakos gorzej idzie na razie zobacze czy się mowa będzie rozwijać.
    U nas katar i kaszel takze noc byla tragiczna ściągnąć nie da ani nosa zakroplić ciagle placz No dramat we dwoje jej utrzymać nie możemy, co za przypadek 🤷‍♀️🤦‍♀️
    Adela my robiliśmy na rok synowi te ze krwi bo właśnie mial podejrzenie alergi na białko mleka i się potwierdziło. Dr mowil ze jak dalej będą zmiany to po 3 rz trzeba powtarzac

    Synek 2016❤️walczymy o rodzeństwo :)
    PCOS
    Mąż Azoospermia
    3x iui
    24.11.2018 krótki protokół(30 pobranych komórek-18 dojrzałych, 12 zamrozonych6zaplodnionych)3 zarodki
    24.11.2018 hiperka
    11.12.2018 transfer od.
    12.01.transfer od.
    04.02.transfer od.
    14.03.2019transfer 4.2.2❄️
    19.03. 5dpt beta 8
    21.03 7dpt beta 37
    23.03 9dpt 163 😍
    04.04. 21dpt 9917 🤗
    10.04 27dpt ❤️
    21.11.2019 córeczka😍

    Zostały 2 ❄️❄️
    39h6gxv.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Zanes zobaczymy jak u nas. Bardzo złe z ta dieta czy da się żyć? 🙂

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Olza Autorytet
    Postów: 368 164

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, u nas młody cały czas ma katar i pokasłuje ale osłuchowo czysty, gardło czyste i badania ok.
    No i została postawiona diagnoza astma(pulmunolog w piątek) lub alergia.
    Młody jest mleczny do tej pory pije mleko mm i je kaszki na mleku.
    Na własną rękę chciałabym wyeliminować mu mleko. Ale czym zastąpić? Mlekiem kozim?

  • nickky Autorytet
    Postów: 654 457

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też jest cały czas katar od prawie 2 miesięcy. Lekarze na razie nic nie mówili, tzn że jak nie robi się ropny, dziecko nie kaszle nie kicha to może być zębowy. Nam z kolei powiedziała alergolog, że u takich małych nie robi się testów. Mi też się wydaje że u Ani katar może być od zębów, bo idą górne, wszystko ma tam popuchnięte i może iść uścisk na zatoki.

    U nas z gorączką lepiej, dzisiaj 37.2, ostatnie podanie leku było wczoraj o 23. Udało mi się pobrać siku, ale nie wiem czy zbadają bo wyszło 8ml a niby trzeba 10...ale może zrobią.

    Za to w nocy przyatakował mocniej katar, teraz ma zupełnie drożny nosek ale w nocy dusiła się i oddychała przez usta, sól, inhalacje, plastry, odciąganie nic nie działa :(

    Jednak nie 3dniówka bo nie ma wysypki i gorączka się nie zgadza bo były 3 dni niskiej koło 38 i równe 2 doby wysokiej pod 40.

    n59yvcqg9cxqwkcx.png
  • Zanes Autorytet
    Postów: 4035 2058

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adela jak byl maly to ciężko bo ani jogurtu ani nic nie mogl jesc bo zaraz bol brzucha i suche plamy teraz je normalnie ale jak wypije za dużo mleka to albo go wysypie albo robia mu się suche plamy na ramionach i plecach.
    Olza ale czemu mleko? Skoro ma katar i kaszel moze miec alergie na kurz roztocza itd

    Synek 2016❤️walczymy o rodzeństwo :)
    PCOS
    Mąż Azoospermia
    3x iui
    24.11.2018 krótki protokół(30 pobranych komórek-18 dojrzałych, 12 zamrozonych6zaplodnionych)3 zarodki
    24.11.2018 hiperka
    11.12.2018 transfer od.
    12.01.transfer od.
    04.02.transfer od.
    14.03.2019transfer 4.2.2❄️
    19.03. 5dpt beta 8
    21.03 7dpt beta 37
    23.03 9dpt 163 😍
    04.04. 21dpt 9917 🤗
    10.04 27dpt ❤️
    21.11.2019 córeczka😍

    Zostały 2 ❄️❄️
    39h6gxv.png
  • Olza Autorytet
    Postów: 368 164

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zanes, nie mam pojęcia czemu akurat mleko. Bo pewnie najszybciej przyszlo mu do głowy. Też nam powiedzieli że badania w kierunku alergii to dopiero za 2 lata.
    Chciałabym chociaż spróbować zamienić mu mleko żeby się przekonać czy to jest to.
    Syn bardzo lubi mleko a takie mam przecież dostarcza też witaminy nie chciałabym tak od razu z niego rezygnować i myślałam właśnie o kozim.

  • Zanes Autorytet
    Postów: 4035 2058

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olza możesz spróbować mleka koziego. Ale musisz mu wszystko inne mleczne wyeliminować bo inaczej to bez sensu.

    Ja sie tak wkur...am 🤯 czekaliśmy na narożnik 3 miesiace z drogiej tkaniny za którą dopłacaliśmy nie malo i naroznik byl super dopóki maz ze szwagrem go nie wnieśli caly rog uskubali😖 bo ciasno na klatce ehh teraz kupilam narzute i misze to przykrywać bo dzieci dalej będą to skubać No dramat az mi się wszystkiego odechciało 😡

    Synek 2016❤️walczymy o rodzeństwo :)
    PCOS
    Mąż Azoospermia
    3x iui
    24.11.2018 krótki protokół(30 pobranych komórek-18 dojrzałych, 12 zamrozonych6zaplodnionych)3 zarodki
    24.11.2018 hiperka
    11.12.2018 transfer od.
    12.01.transfer od.
    04.02.transfer od.
    14.03.2019transfer 4.2.2❄️
    19.03. 5dpt beta 8
    21.03 7dpt beta 37
    23.03 9dpt 163 😍
    04.04. 21dpt 9917 🤗
    10.04 27dpt ❤️
    21.11.2019 córeczka😍

    Zostały 2 ❄️❄️
    39h6gxv.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O godzinie 7:30 dostałam SMS że po 10 mam wizytę u ginekologa 🙈 A nie planowałam wychodzić przedbodebraniem dzieci z przedszkola...I tylko w związku z wynikiem cytologii

    Wczoraj zaliczylam ortopede...Tak jak podejrzewalam. Wynik rezonansu nie wygląda źle ale nieproporcjonalnie mam objawy ląkotkowe. Od jakichś 2 tyg jest progres. Ale nadal kolana nie prostuje i lekarz chcialby u mnie artroskopie ...wolę piątą cesarke niz grzebać przy kolanie.
    Umowilismy się że spotkamy się latem i zobaczymy co z tą operacją

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • nickky Autorytet
    Postów: 654 457

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia współczuję, kolana potrafią dać w kość a leczenie jest problematyczne :( Sama mam trochę rozwalone, chondromalacja stawu, ale nic z tym na razie nie robię bo nie bardzo jest co 😱

    A jak synek z anginą?

    U nas poprawa, nie ma gorączki, dalej jest trochę biegunki i niezmiennie od pomad miesiaca glut. Ale wyniki moczu dobre. Czyli jednak to musiało być po szczepionce albo nałożyła się jeszcze jakaś nieokreślona infekcja. Za to noce tragedia, znowu pobudki co godzinę i to z płaczem. Wieczorem już czesto mieliśmy czas do 23, a teraz od kilku dni pobudka o 22 i już musimy ją brać do łóżka bo nie da się odłożyć do siebie. Teraz Ania siedzi tydzień w domu i może jestem złą matką, ale jakbym miała tak z nią siedzieć całe dnie bez tych 4h w żłobku to wpadłabym w depresję :(

    n59yvcqg9cxqwkcx.png
  • Olza Autorytet
    Postów: 368 164

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nicky,mi się właśnie wydaje że jesteś normalnym człowiekiem bo każdy potrzebuje chwili wytchnienia. Ja mam w planie od poniedziałku młodego puszczać do żłobka (najpierw adaptacja) i modlę się oby tylko byli zdrowi, bo inaczej znowu będę musiała siedzieć z nimi w domu.
    Młody cały dzień chce wchodzić na schody, na górze jest bramka, ale na dole nie ma bramki bo nie ma jak jej zamontować.
    I mam wrażenie że dziennie to chyba ze 100 razy zwracam mu uwagę że nie wolno i go ściągam ze schodów. A on tylko w ryk i za chwilę znowu... Mam już tego serdecznie dosyć.
    Już nie pamiętam jak to bylo, jak młody nie umiał chodzić i tylko poganiał na czworaka.
    4 MSC postawił pierwsze kroki a teraz już biega... I włazi na wszystko.

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co?
    Znam się na anginach. Ta Piotrusia była potwierdzona na sorze. Ale już po jego anginie 🤔 puscilam to do przedszkola.
    I w sumie miałam dziś nadrobić w domu A ten ginekolog wyskoczyl. Ale poszlam. Okazało się na miejscu ze zadzwoniliby . Ale pozartowalismy chwike a Malgosia drzemkr w wózku zaliczyła. Poszłam do koleżanki na kawę i na szybko jem sniadanio-obiad. Po chłopaków pojadę autem

    Olza
    Ja dla swojego świętego spokoju zostawilabym te schody nawet kanapa 🤣
    Moja nawet jewzcze kanapy sama nie zaliczyła co mnie cieszy

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nickky
    Kolana leczylam dość dlugo w 2003 roku mialam wypadek samochodowy i wpadłam przez przednia szybe. Wtedy m.in. kolana ucierpiały. Na prawe mialam artroskopie.byla chondromalacja. Lateralizacja rzepki. Jakiś troczek boczny . Potem doznalam zaniku miesnia i wyladowalam na oddziale rehabilitacyjnym (tu męża poznalam). Na operację kolana lewego już się nie zdecydowałam.
    I teraz ucierpialo to właśnie prawe kolano.
    Skierowalby mnie na rehabilitację...Ale jak mam iść z Malgosia??

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Olza Autorytet
    Postów: 368 164

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamciaelcia tak też zrobiłam.
    Zastawilam schody kanapą, a drugą stronę schodów fotelem. Po 5 minutach młody włazi na kanapę a potem na schody albo bez problemu odsuwa fotel i włazi na schody. Jeszcze jakieś pomysły?:) Zastawilam jeszcze schody kuchnią zabawkową, skrzynią z zabawkami, wszystko sobie sam odsuwa...

‹‹ 1106 1107 1108 1109 1110 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ