X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamy 2019
Odpowiedz

Grudniowe mamy 2019

Oceń ten wątek:
  • Maxi Autorytet
    Postów: 1120 661

    Wysłany: 22 lipca 2019, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda sz wrote:
    Maxi a skąd masz pakiet? Po prostu Enel Med? Ja mam PZU w tym też mam Enelmedy i mam zapis warunków ze 5 dni na specjaliste 2 na interniste.


    Z pracy męża jestem dopisana do pakietu. I nie slyszalam o takim zapisie u nas. Natomiast krotko ale jak bylam multi med to taki zapis był i dzwonili do mnie z informacją kiedy wizytę moga zaoferować.

    19.05.2017r Córeczka 🧡
    1.08.2019r będzie chłopiec 💚
    15.12.2019r g 4.06 przyszedł na świat nasz Bobas ♥️
    3600g 56 cm 🥰
    ex2bj48a4io0cz21.png
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 22 lipca 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teoretycznie w pzu maja 5 dni na umowienie eizyty, ale wtedy nie mozna wybrac lekarza ani placowki. Jak sie juz chce konkretnego to jest gorzej.
    Ja tak mialam w Boramedzie. Dzwonilam do nich, wuzyta byla od reki, a w PZU nid chcieli mi jej autoryzowac (mimo, ze Boramed nie widzial przeszkod i wiedzieli, ze chce na PZU przyjsc).


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 22 lipca 2019, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia ja w ogóle omijam rejestracje przez pzu jak sie da. Chodze do Warszawskie Centrum zdrowia, po 1 wizycie wiedzieli jaki mam zakres pakietu i umawiam się w rejestracji, a pozniej oni dzwonia do PZU. Czasem cholera mnie bierze jak dzwonie do pzu i to wszystko tyle trwa, ale no takie maja standardy rozmowy telefonicznej.

    Malgonia lubi tę wiadomość

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • Kindziukowa Autorytet
    Postów: 570 611

    Wysłany: 22 lipca 2019, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzis w zarze, ustawiam się w kolejce, a kasjerka mnie wywołuje, ze Pani w ciąży ma pierwszeństwo i zaprasza do kasy 😁 wiec chyba brzuchem muszę już świecić 🤣🤣

    AnitaK, marian_the_baby, Muki85, taka_mama, Olga_89 lubią tę wiadomość


    f2wl2n0an1eo2n4g.png
  • Maxi Autorytet
    Postów: 1120 661

    Wysłany: 22 lipca 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to w ennel med przez aplikację szukam wolnych wizyt. Tak ciągle poluje na wizyty do mojego dr, zawsze cos sie zwolni, tylko trzeba czasem czesciej sie logowac i obserwowac. Teraz mam ustawione wizyty do pazdziernika, ale muszę byc z paczatkiem sierpnia przed urlopem do gina na dodatkową wizytę i i muszę w nastepnym tygodniu zlapac wizyte najczesciej dzien dwa przed dniem w ktorym chcę iść muszę obserwowac.

    Jak bym miala dzwonic do pzu bym zwariowala :) takie tam czuby...

    I udalo mi sie znalezc juz wizyte do neurologa zwolnilo się na jutro nawet niedaleko to podjadę.

    A koomus w nocy puchna rece?
    Ja to z bolu az spac nie mogę...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2019, 14:26

    19.05.2017r Córeczka 🧡
    1.08.2019r będzie chłopiec 💚
    15.12.2019r g 4.06 przyszedł na świat nasz Bobas ♥️
    3600g 56 cm 🥰
    ex2bj48a4io0cz21.png
  • Kindziukowa Autorytet
    Postów: 570 611

    Wysłany: 22 lipca 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi drętwieją nogi :(

    Maxi,
    A nie uciskasz ich jakoś przez sen?


    f2wl2n0an1eo2n4g.png
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 22 lipca 2019, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mnie dzis facet na poczcie przepuscil. A nie bylo duzej kolejki i mialam gdzie usiasc.. ale powiedzial, ze by zle sie czul i to wbrew jego zasadom zeby ciezarna czekala w kolejce. Od razu mi sie dzien poprawil, mimo ze spokojnue moglam te 10 minut poczekac, ale to taki byl mily gest :)

    Meggs, AnitaK, Kindziukowa, Muki85, taka_mama, Mali84, anna23 lubią tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 22 lipca 2019, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maxi mi w ciąży dretwiala zawsze lewa ręką i dłoń puchła a pod koniec ciąży to już spać nie mogłam tak bolała,w tej ciąży biorę na żylaki cyklo3fort i problemu nie mam myślę że to jakiś problem z wydolnością żylna u mnie był

    cf409fc7e7.png
  • Maxi Autorytet
    Postów: 1120 661

    Wysłany: 22 lipca 2019, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śpię na boku, lewym lub prawym lub na plecach. Na boku ktorym leżę bardziej boli mnie ręka ale nie ma aż takiej roznicy dwie wielkie jak balony, bol az do ramion jak bym wegiel przezucala bolą. Nie mogę ruszac palcami bo zesztywniale obolale i spuchniete w nocy probuje rozpracowac ręce zeby był lepszy przeplyw krwii ale to dopiero mija jak wstane okolo nawet 2 h... Nawet to samo w czasie drzemki. No nie pamietam normalnej nocy... Teraz biorę akard tylko. Jutro o 11 ten neurolog zobaczymy co on powie.

    Dzis bylam na czyszczeniu kamienia nazebnego z fluoryzacja. No zęby jakby nowsze. Nie było bólu. Babka szybko i sprawnie zrobila tylko bola mnie teraz dziasla trochę ucierpialy podobno to normarne. Wyslalam meza po plyn do plukania na dziąsła aby szybciej się zagoily. Jeszcze jedna dziura w zebie do zrobienia i narazie bedzie spokój. Ciaza mnie bardzo motywuje do zrobienia zębów :)

    19.05.2017r Córeczka 🧡
    1.08.2019r będzie chłopiec 💚
    15.12.2019r g 4.06 przyszedł na świat nasz Bobas ♥️
    3600g 56 cm 🥰
    ex2bj48a4io0cz21.png
  • marian_the_baby Autorytet
    Postów: 356 398

    Wysłany: 22 lipca 2019, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jutro mam dentystę :O Mam nadzieję, że nic nie znajdzie, ale pewnie coś będzie :/

    Co do obrzęków i żylaków, to moja fizjoterapeutka uciska mi czasami miejsca pod żebrami w celu lepszego krążenia i tym samym prewencji żylaków. Dodatkowo kilka razy dziennie mam robić ćwiczenie rozluźniające: klęk podparty, kręgosłup rozluźniony (pozycja odwrotna do grzbietu kota, im bardziej wypniemy tyłek, tym lepiej rozluźnimy grzbiet) i maksymalnie zwieszamy brzuch. I tak chwilkę. Dzięki temu ostatniemu, przestał mnie pobolewać brzuch. U mnie to prewencyjne ćwiczenia, bo nie mam obrzęków, ale może pomoże.

    Ale wiadomo, przyczyny obrzęków są różne i dobrze się skonsultować z lekarzem.

    Maxi lubi tę wiadomość

    Córcia 3 latka po 4 latach starań, 3 runda na Aromku i pierwsza po Pregnylu

    14.12 dwie kreseczki :) ciąża samoistna- my siami :D
  • marian_the_baby Autorytet
    Postów: 356 398

    Wysłany: 22 lipca 2019, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że też już czuję ruchy :D Są zbyt nieregularnie regularne, żeby to było tętno w brzuchu, tiki mięśniowe czy jelita XD

    Malgonia, anna23 lubią tę wiadomość

    Córcia 3 latka po 4 latach starań, 3 runda na Aromku i pierwsza po Pregnylu

    14.12 dwie kreseczki :) ciąża samoistna- my siami :D
  • Ewe90 Autorytet
    Postów: 468 560

    Wysłany: 22 lipca 2019, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś miałam schize, że coś słabo czuję malutką, ale przed chwilą zrobiła taką imprezę, że szok 😂

    Na drętwienie polecam się spotkać z fizjoterapełtą jakimś dobrym, mi bardzo pomagał w pierwszej ciąży na drętwienie nóg!

    Maxi lubi tę wiadomość

    2Rp2p1.png
  • juudi Autorytet
    Postów: 288 431

    Wysłany: 22 lipca 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa90 mialam to samo! Juz zaczelam nawet czytac rozne artykuly na ten temat..a tu prosze 5 minut po skonczenia loda Magnum maluszek zaczal szalec i tak szalal dobre pol godziny. Ufff... :)

    ma6nky9zewfu5ea1.png
    atdchdge5fgohmhe.png
  • Malamia Autorytet
    Postów: 721 1080

    Wysłany: 22 lipca 2019, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja w ogóle czasem się zastanawiam czy to co czuje to na pewno maluszek i też zaczynam się już nakręcić, że może coś jest nie tak, wszystkie już czujecie, niektóre z was nawet kopniaczki. 29 mam połówkowe, to będzie 20+5, myślicie że nie za szybko?

    13 cykl starań o drugą dzidzię
    ________________________
    Starania od 07.2018.
    01.2019 ciąża biochemiczna💔
    7 cykl starań szczęśliwy🍀
    5.04.2019. ⏸️
    25.04.19. - 3,6 mm szczęścia i ♥️
    26.11.2019. Nasz chłopczyk 🩵 3390g i 52 cm
    👩🏻27l. 🧔🏻‍♂️31.
  • Chaga Przyjaciółka
    Postów: 118 185

    Wysłany: 22 lipca 2019, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malamia wrote:
    A ja w ogóle czasem się zastanawiam czy to co czuje to na pewno maluszek i też zaczynam się już nakręcić, że może coś jest nie tak, wszystkie już czujecie, niektóre z was nawet kopniaczki. 29 mam połówkowe, to będzie 20+5, myślicie że nie za szybko?
    MALAMIA spokojnie ja troszkę przed Tobą a ruchy czuje bardzo rzadko, zwykle wieczorem jak się położę tylko, raz czy dwa zdarzyło mi się w ciągu dnia także czekamy cierpliwie aż się maleństwa rozkręca :)

    marzec 2018 - puste jajo :-(
    iv09cwa1to07lqql.png
  • hamadriada Autorytet
    Postów: 414 337

    Wysłany: 22 lipca 2019, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malamia wrote:
    A ja w ogóle czasem się zastanawiam czy to co czuje to na pewno maluszek i też zaczynam się już nakręcić, że może coś jest nie tak, wszystkie już czujecie, niektóre z was nawet kopniaczki. 29 mam połówkowe, to będzie 20+5, myślicie że nie za szybko?

    Każda inaczej czuje ruchy. Dzieci też są mniej lub bardziej aktywne. Dwie moje przyjaciółki przez całą ciążę musiały się bardzo koncentrować, żeby poczuć dziecko, więc nie ma reguły (W sumie ich dzieci to z tych spokojnych a moje hiperaktywne;)).
    Ja mam jutro połówkowe i też będzie to 20t5d. I nie, nie jest to za wcześnie:)

    f2w3vfxmdpfjh2cf.png
    2015 Aniołek
    2017 Synuś
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 22 lipca 2019, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy się po polowkowym wszystko wygląda prawidłowo zwłaszcza w kwestii serduszka więc osiagnelam wzgledny spokoj
    Małgosia wymiarowi bardzo adekwatnie do wieku . Głowa jak zawsze największą. Całe 351g dziecka

    Łożysko na tylnej ścianie bez cech przodowania

    Padło pytanie gdzie bede rodzić skoro naszą porodowke zamknęli? Uświadomiłam doktorka że ja jestem trudny przypadek i raczej nikt mnie nie chcę. Ale że rozwazalam i jego szpital(jest tam ordynatorem) . Usmieszek usmieszkiem ale oboje wiemy że tak fajnie nie będzie...


    Zdjęć ładnych nie ma-dużo tych z serca
    Ale polowkowe na nfz za 2,5 tygodnia

    Miodunka, Ewe90, hamadriada, taka_mama, Malgonia, Ewk@, Meggi89, martaszymi, AnitaK, Limonka, Maxi, pola89, Kasik, Olza, Muki85, olka_sz, anna23 lubią tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Malamia Autorytet
    Postów: 721 1080

    Wysłany: 22 lipca 2019, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje maleństwo nie dało mi bardzo popalić w I trymestrze, więc może dlatego i teraz jest takie spokojne:) ale w końcu się doczekamy solidnych kopniaczków.
    W takim razie czekam niecierpliwie na wizyty, u mojej gin w czwartek, A poniedziałek połówkowe, już w poniedziałek w końcu wyjdzie na jaw kto tam mieszka. Nie mogę się doczekać :D
    Kamciaelcia gratuluję udanej wizyty :*

    kamciaelcia, Mali84, Meggi89, Muki85 lubią tę wiadomość

    13 cykl starań o drugą dzidzię
    ________________________
    Starania od 07.2018.
    01.2019 ciąża biochemiczna💔
    7 cykl starań szczęśliwy🍀
    5.04.2019. ⏸️
    25.04.19. - 3,6 mm szczęścia i ♥️
    26.11.2019. Nasz chłopczyk 🩵 3390g i 52 cm
    👩🏻27l. 🧔🏻‍♂️31.
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 22 lipca 2019, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po dzisiejszej wizycie nastąpiła rewolucja moja dziewczynka okazała się chłopcem ,muszę się jakoś przyzwyczaić do tej myśli. Nie i mam ładne zdjęcia na pocieszenie.
    ea5e2850030d.jpg

    Limonka, magda sz, Maxi, kamciaelcia, pola89, Meggs, aganieszkam, Meggi89, michaga82, Ewk@, Malgonia, Olza, Miodunka, AnitaK, Ewe90, martaszymi, Muki85, olka_sz, Mali84, Malamia, marian_the_baby, Karolajnos, anna23 lubią tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 22 lipca 2019, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko mój tel. nie robi fajnych fotek tak że nie odda uroku zdjęć

    Ewk@ lubi tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
‹‹ 340 341 342 343 344 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ